• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky a těhulky ze snažíme se první měsíc :)

(Zamčená)
13. dubna 2010 
Oldri,kámoška má holčičku ted 3 měsíční a bezplenkuje, tak jak se s ní slezu, zjistím podrobnosti:slight_smile:
14. led 2010 ve 20:22  • Odpověz
Baruško, to muselo být hrozný slyšet tam tu maminu křičet.
Jak jste to prožívaly vy, už maminy?

Jinak já nemám strie vůbec nikde a mažu jen břicho a to většinou jen večer. Spíš se mi na zadku a stehnech až po kolena rozjela celulitida, ale tu snad nějak sundám. A ty strie mi ani tak nevadí, nebo spíš by mi nevadili. Sari psala, že se jí začaly dělat až po porodu, jak se kůže smršťovala, tak na to taky myslete! Pak to možná přijde i na ty z nás, které strie doteď nemají.
14. led 2010 ve 20:23  • Odpověz
dobré ranko, jsme vzhůru Tomík dneska rozhodl že 5 je ideální čas na vstávání :slight_smile: no ale v 8 půjde spát tak to zabalím s ním :slight_smile:
15. led 2010 v 06:29  • Odpověz
Dobré ráno kočky tak dneska jsem naposledy v práci , ale sedí mě za zádama má nástupkyně tak tu asi moc nebudu :slight_smile:
15. led 2010 v 07:39  • Odpověz
Taky krásné ráno všem! :slight_smile: Doufám, že se všechny ledňačky dnes taky přihlásí, jdu jsem hlavně pro kontrolu! :wink:
15. led 2010 v 09:38  • Odpověz
Ahojky holčiny, hlásím stále 2v1. Dnešni noc byla úplně v klidu, vyspala jsem se skvěle a dokonce i manžel. Ráno mě však probudila zbíječka, jelikož manžel domluvil chlapy na odpady a vodu do kuchyně. Mně nařidil ležet v posteli, až odejdou, tak uklidíme a pak už mi nařídil zůstat v posteli celý víkend abych náhodou neporodila a on nemusel místo práce jezdit za mnou do porodnice. Takže si budu užívat a vegetit.
15. led 2010 v 10:57  • Odpověz
Ahoj baru. Tak to je fajn, že jsi se tak krásně vyspala. Já bych teda ležení celej den nezvládla, jak něco nedělám, jsem z toho nervozní. :grinning: Pak musíš taky zasílat nějaké fotečky z domečku, jak zabydlujete :wink:
15. led 2010 ve 12:02  • Odpověz
Ahoj holky. já se dnes taky vyspala. malý sice od 5 v kolíbce vykládal a mručel, tak jsem ho hodila k sobě a spali jsme až do pul desáté :grinning: já si ho beru každý den ráno k sobě a bud se jen válíme a povídáme, nebo spíme, ale hlavní je, že nemusím vylézat tak brzo z teplého pelíšku:slight_smile: ted spí malý na balkoně a ani nevyžaduje vození, snad mu to zůstane:slight_smile:

holky, on nám ted pravidelně po koupání brečí, jak ho začnu oblékat tak začne, je to hrůza, my pak s ním musíme kákat na balonu a zpívat u toho:slight_smile: vůbec si nevíme rady, proč to dělá. nevíte?
15. led 2010 ve 12:08  • Odpověz
Čau holky, zdravím vás a jdu vás dočíst. Prosím mám dotaz, pobolívá/lo vás v těhu sem tam bříško jako podbříšek...sem tam nic a sem tam jo...třeba týden nic a pak zas dva dny jo nebo tak...myslíte, že je to od růstu bříška??Už chci ultrazvuk, znepokojuje mě, že jsem mimi tak dlouho neviděla...
15. led 2010 ve 12:13  • Odpověz
ivi vklidu, taky mě bolelo jakna Ms a píchalo a táhlo,to se tam všecko chystá a roztahuje.
15. led 2010 ve 12:30  • Odpověz
Ahojky holčičky, vůbec na vás nemám čas.. Před chvíli jsem dorazila ze zkoušky a ještě mi zbývají dvě.. Ale to už snad nějak zvládnu, šest jich mám hotových.. Je to ale docela záhul s Terezkou, nejradši by si pořád povídala a hrála a nechce moc spinkat.. Hlavně teda po koupání, to nám dělá společnost zhruba do jedenácti, ale pak jí položím do postýlky a chrní bez uspávání.. A tenhle týden vůbec nechce být u nikoho jiného než u mě.. Ještě u manži je docela hodná, ale třeba u babiček řičí jak tygr.. Jinak je to zlatíčko, až budu mít čas, dám nějaké fotky do alba..
A co tady nového? Koukám, že Baruška už to má za pár.. :slight_smile:
15. led 2010 ve 12:45  • Odpověz
Ivi neboj, je to tak normální, myslím, že jsme si tím prošla každá.

Radi třeba se zlobí, protože nechce jít spinkat a chce být ve vaně nebo se vzteká jen proto, že se mu líbí být nahatej?! :confused:

Reny ahoj! Tebe jsem teda dlouho neviděla! No máš to teda složitý co? Ale ještě že je Terezka takový zlatíčko. :slight_smile:
15. led 2010 ve 13:31  • Odpověz
tak holky moje stale ste 2 v 1 :slight_smile:
ja mam dneska stale na nieco chut ale nemozem dojst na co :angry: je to strasny pocit :stuck_out_tongue_closed_eyes:
reny-drzim palecky nech ti tie posledne dopadnu dobre a klobuk dole holka jak to zvladas :sunglasses:
15. led 2010 ve 13:40  • Odpověz
Holky díky, snad to tak je, mám to tak od začátku těhu...

Vy co děláte školy a máte mimi vás teda strašně obdivuju, neumím si to představot, když vzpomenu na zkoušky...brrr
15. led 2010 ve 14:28  • Odpověz
hlásím 2v1 jen noc s poslíčkama :frowning2: ale to už lepší nebude..
15. led 2010 ve 14:44  • Odpověz
Ahoj holky..jak se vám vede..
Reny moc gratuluju..já mě min. týden začalo zkouškové tak toho mám ještě dost před sebou..jsi šikula..dneska jsem ale dala zkoušku taky hihi :slight_smile:
Ivi zrovna jsem přemýšlela co ta tvoje mamka, jak to dopadlo s testama?? nějak jsem nestíhala dočíst. a co ty jak se cítíš, kdy jdeš na KO a uvidíš mimíska? necháš si říct pohlaví? a jaké máš vybrané jména??
Taro..bude líp... až budeš s Matějem spolu :slight_smile:
15. led 2010 v 16:17  • Odpověz
Ahoj holky, tak mám chřipku, vůbec nevím, kde jsem ji chytla, mezi lidi prakticky nechodím :angry:
Je mi dost blbě, bolí mě celý tělo, ale hlavně se bojím aby to nechytla Nikolka, ale co nadělám.
Jen doufám, že nebudu mít horečky, to bych to asi nezvládla.

Jinak jste šikovný s těma zk, já jsem ráda, že už mám školu za sebou :grinning:
15. led 2010 v 16:26  • Odpověz
Sari, holka šikovná, taky gratuluju :slight_smile:

Já si teď tady prohlížím vaše mimísky.. Všechny mimča jsou krásný.. Terezka ještě spinká, tak je klídek..

Simi, brzo se uzdrav.. Včera zrovna varovali v TV, že jsem jde zase nějaká chřipková epidemie..
15. led 2010 v 16:35  • Odpověz
hlásím se na sčítání, jsem pořád kindervajco a na porod to nevypadá a zrovna jsem zjistila že ani rodit ted nechci: zítra jdu s kamoškou do sekáče a pak s druhou kámoškou na kafe nebo pizzu to ještě nevím musíme se ještě domluvit na konkrétní čas, příští týden plánujem sraz s těhu Ostravačkama a 28.1 bych chtěla jít na focení pod vodou :slight_smile: takže hezky až na termín
15. led 2010 v 17:35  • Odpověz
Tak se měl stavit taťka s manželkou a dcerou na návštěvu a pro oblečení co jsem přebrala (dávám jí to na přebrání jestli něco chce), byli tady jen jednou za ty dva roky co tady bydlíme. Tak jsem upekla mufiny a měla rozchystané jednohubky, když došli o hodinu dřív a děsně spěchali, tak si vzali hadyr téměř mezi dveřma a šli :rolling_eyes: to radši ani nekomentuju :angry:

Sari mamka měla ostatní testy negativní, tak to nechala být... Já se cítím docela dobře, ale jak jsem psala sem tam bě pobolívá břicho. Na kontrolu jdu ve středu a doufám, že i uvidím mimi, že mě Dr. udělá i ultrazvuk, moc bych to chtěla, aby mě to zase na chvílu uklidnilo... Se jménama je to horší :grinning: manžel chce vybírat až budeme vědět co čekáme a taky dost trvá na svém jméně - Miloslav - což mě se teda moc nelíbí, ale pokud ivudím, že by ho to mrzelo, tak to tak nechám. Jen mě to nepříjde moc praktické - dvě stejná jména. Holčičku nevíme (říkám ani do kalendáře jsme nemrkli), ale mě se vždycky líbila Laura, Ema a taky Denisa - ta se líbí i manželovi. Uvidíme...
15. led 2010 v 17:47  • Odpověz
Ahoj holky,

tak to pak bude poradny babyboom,jsem zvedava kdo bude prvni :slight_smile: .
Ja byla dnes na zapisu dom porodnice, tasku uz mam pro jistotu take sbalenou :wink: .Jinak pro tehulky - cetla jsem ze na hojeni ran a i pripadneho mastrihu je super novy cesky lek - hemagel.Potvrdil mi to i lekarnik, je to pry vyborma vec.

Raada - tak to se kamaradky urco zeptej, jak to ve 3 mesicich jde (bezplenkovat)

Mona -ja mam chute porad :grinning:

Ivana - u nas i u manzela v rodine se jmena dedi, me se nastesti Standa - Stanislav libi, no a mel by to byt dokonce uz 4 Stanik v poradi :slight_smile: . O utz si pripadne rekni, ja si nechala prubezne delat fotecky (radeji si ale predem zjisti cenu).
15. led 2010 v 19:21  • Odpověz
tak se hlásím taky 2v1 a z práce jsem naprosto vyřízená neměla jsem čas a ještě k tomu jsem vše nestihla teda spíše v práci přišli ještě na mnoho věcí co by chtěli vysvětlit a co nikdo jiný neumí než já takže tam budu muset jet znova, ale jen třeba na pár hodin
Jinak jsem od pondělí oficiálně na mateřské :slight_smile:

Reny jsi teda šikulka studovat a ještě malé mimčo :slight_smile: je to záhul :slight_smile:

ivi : to bříško je asi normální, ale ani se ti nedivím, že se těšíš až se uklidníš na ultrazvuku já jsem se taky vždy bála jestli je vše v pořádku - určitě to bude vše OK

a co plánujete na víkend ???
15. led 2010 v 19:26  • Odpověz
Ahoj Oldri :slight_smile: tak na ten krí¨ém se hned zeptám kamarádky co dělá v lékárně snad to budou mít a bude to fungovat to by bylo supr :slight_smile:
a jak se dnes cítíš??
já jsem si asi skřípla nerv takže jedna strana kyčelní kloub bolí jak čert tak snad to přestane :frowning2:

nebolí vás kyčle ?
15. led 2010 v 19:29  • Odpověz
Ahoj Ofi, urcite se zeptej, ja ho jeste nekoupila, ale chystam se. Pry to dokonce vyhralo nejakou cenu v americe :wink: Kycle me bolely asi pred 2 dny, dnes zada a honi me mlsna, jinak ok. Manzilek se leci z te virozy...
15. led 2010 v 19:41  • Odpověz
Ofi - Ted jdu bastit, zitra se tu stavim behem dne.Pekny zbytek vecera.
15. led 2010 v 19:53  • Odpověz
Ivi to jsou krásná jména pro holčičku..bříško brzo bolet přestane..už budeš cítit jen kopanečky od mimíska.. :slight_smile: S mamkou je to asi nakonec dobře, pokud jsem to pochopila, tak byla dost zmatená že tam ty // našla..
Holky vy nás stále napínáte tak uvidíme kdo bude první :slight_smile:
15. led 2010 v 19:54  • Odpověz
Hemagel jsem holky měla, byl super, byla jsme celá potrhaná a ted tam tu jizvu nemůžu najít:slight_smile: je to minitubička za 200 kč, ale stačí. Jinak v porodnici jsme používala gel z dubové kůry a taky byl dobrý, on je dezinfekční a je i proti hemeroidům, které se vám můžou při porodu udělat. Na šití mi moc pomáhaly ledové polštářkx, které mi dávaly v porodnici, pak ta dubová kůra, hemagel a taky obklady z Rosalginu-lila jsme si ho na vložku. a taky časté sprchování vlažnou vodou. a větrat šití. Holky, to zvládnete, ty první dny jsou nejhorší, člověk neví, ejstli lítat kolem sebe nebo mimča, ale pak už to bude super!!! a bradavky mazat a mazat ty první dny, aby nepopraskaly. ted už je nemažu vůbec,ale ze začátku to pomáhalo. Do porodky doporučuju kuchynské papírové uterky na utírání prsou a spodku po koupání - nejsou špinavé ručníky. musím jít, malý s eprobudil:slight_smile:
15. led 2010 ve 20:24  • Odpověz
Ahojky!
Musím teda říct, že poslíčci se mě zatím vyhýbají. Sem tam mám pocit, že mě trošku víc pne břicho nebo trošku bolí podbříšek, ale připisuju to tomu týdennímu pletení těch košů. Sedím skoro celý den na balonu a pletu, jen s přestávkama na jídlo a tak 2x za den na hodinku si záda natáhnout, protože fakt moc bolí, jak je na balonu nemůžu opřít. Asi je mám fakt podprahové jak říkal dr.

Kyčle jsou horší. Ale přes den o nich nevím. Nejhorší je, když ležím nebo spím víc jak 6 až 8 hodin - ta 8. hodina se fakt už nedá, jak spávám na boku, tedy na kyčle se mi přenáší veškerá váha, bolestí musím nakonec stejně vstát. Jinak celej den klid.

V neděli asi trošku zredukuju pokoj doma u rodičů a dovezu si sem postýlku. Příští týden od středy už to budu mít za dva týdny, tak se musím nachystat. Určitě baráček na bydlení nebude, i kdyby se stihla výmalba a tak, nestihneme udělat nábytek - máme vše na zakázku a nějak se nestíháme s truhlářem potkat. Zatím máme jen kuchyň a dělá se na stěně do obýváku, ale představu o ložnici ještě neviděl. Tak budu holt nějakej týden s malou doma. Taťka bude así střídavě u svých rodičů, občas tady se mnou, aspoň se vyspí a načerpá sílí na dodělávky a já se s malou trošku víc zžiju, abych do toho pak mohla zapojit i jeho. :wink:
15. led 2010 ve 20:40  • Odpověz
Krásné ráno!
Hlásím - stav nezměněn! Jen jsem tak nějak pobolavělá, unavená.
16. led 2010 v 09:57  • Odpověz
Ahojky, hlásím stále stav 2v1 jak napsala Smar - kindervajco :slight_smile:
Noc sice nebyla úplně v pohodě ale poslíčky to nebyly.

Holky co při miminkách studujete školu a děláte zkoušky, máte můj obdiv. Jste šikulky!

Raduš děkujeme za další informace a povzbuzení k porodu.

Ofiinko ty kyčle jsou opravdu nemoc v těhotenství, mnohdy chodím a pajdám protože mě tak hrozně bolí, nebo jak píše Iva že bolí i v noci, to bylo dříve, teď v tomto stádiu už jsem fakt ráda že se můžu natáhnout a spát, horší jsou otékající nohy a ruce hlavně po ránu. Ale už to doklepu. Přece mimčo za všechno to stojí.

Včera porodila moje kolegyňka z práce po vyvolávání Michalka, přenášela 10 dní. Dokonce se mi podařilo jí i zavolat, takže jsem slyšela to štěstí v jejím hlase jak malého viděla ale taky tu bolest jak ze šití tak během celého porodu ale tu už je prý zapomenuto. A měla sebou i manžela tak říkala že byl úplně skvělý, pomáhal jí dýchat a tak. Není k tomu co dodat.
Nějak v podvědomí si už přeju abych to měla už za sebou a mohla se hojit, než čekat kdy to všechno přijde a bát se.

Omlouvám se za román. Přeji všem hezký víkend!
16. led 2010 v 10:17  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.