• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky a těhulky ze snažíme se první měsíc :)

(Zamčená)
13. dubna 2010 
Dobre ranko,

Raada, to jsem rada ze ten hemagel funguje....papirove rucniky - uterky prikoupim, to je dobry napad. Mam jednu malou tasku se zakladem do porodnice a druhou zacnu chystat na prineseni 2 den,at toho nevlacim moc. Budou stacit 2 baliky tech popor. vlozek? Neumim si predstavit jaka bude spotreba...

Ivana - myslim ze tak budes klidnejsi, kdyz budes mit postylku a zazemi pripravene u rodicu. Nakonec se to da vzdy prevezt do domecku, pokud se to stihne drive :wink: .Nedivim se ze jsi unavena, kdyz ctu o tom pleteni... ja jsem rada ze poklidim a uvarim, natoz takhle makat. A to jsem jen 34. :wink:
16. led 2010 v 10:27  • Odpověz
Ahoj Baru,

rozumim ti, ja se moc tesim az naseho prcka budeme mit doma. Samozrejme vim, ze kazdy den v brisku je pro nej dulezity, ale neumim si moc predstavit, ze me jeste ceka cca 7 tydnu.Jsem ale rada, ze uz mam vybavicku doma a nemusim behat s pupkem po naledi.

Velke otoky zatim nemam, ale myslim ze mi to trochu jde do dlani a kloubu na rukach, musela jsem sundat snubak, nastesti zasnubni je trochu vetsi, takze ten nosit muzu :slight_smile: . Vahove jsem ale myslim ok +11kg.
16. led 2010 v 10:36  • Odpověz
Dobré ránko kočky :slight_smile:
hlasím 2v1 :slight_smile: dneska budu připravovat oslavu a taky prát ještě další věci pro mimi a taky bych chtěla konečně nachystat tu tašku do porodnice :slight_smile: už to říkám asi týden :slight_smile: jsem ostuda :slight_smile:

Oldri já mám jen jeden balík těch poporodek a pak si budu kupovat asi normální s tím nalepovacím proužkem.

Prosím poraďte mi jaký druh vložek mám koupit jakou značku ??????
já posledních 10 let vložky nekupovala tak nevím :slight_smile: :slight_smile:
16. led 2010 v 10:39  • Odpověz
Ahoj Ofi,
ja jeste prat nezacala, cekam az mi dovezou tu komodu. V cem peres miminkovske veci?
16. led 2010 v 11:07  • Odpověz
stále se hlásím jako kindervajco :slight_smile: :slight_smile: a jdu si lehnout když malý není doma :slight_smile: a pak jdem skládat postýlku.Měla jsem jít na to kafčo s kamarádkou ale zruším to, nechce se mi nikde busem raději se natáhnu :slight_smile:

holky ale už by to chtělo nějaký ten porod a nové mimčo, půlka ledna už je tu a my pořád nemáme miminko, šup šup do toho některá :slight_smile:
16. led 2010 v 11:15  • Odpověz
Ahojte holky, tak se taky hlasim, porad 2v1. V noci poslicci :unamused: , ale snad jeste par dni vydrzime.
Odri: ja prala v Lovele
16. led 2010 v 11:17  • Odpověz
lenousek - taky mas slevove kuponky z DM marketu :slight_smile: ?

Smar - ja mam take dneska lenivou...
16. led 2010 v 11:31  • Odpověz
Baruško, taky bych to na jednu stranu měla radši za sebou a nemusela čekat, kdy a jak to přijde. Včera jsme se zase bavili o porodu, jak to prý teda vymyslíme - nakonec jsme si řekli, co plánovat, když na to nemáme ani jeden ustálenej názor. Převládá ovšem to, že u porodu manžel nebude - on nechce, já taky ne. Ale bude mi oporou "vedle", což pro mě i pro něj bude lepší. Ale třeba změníme názor.
Jinak neotíkám vůbec, což je fajn, poslíčci taky nikde. I když pobolívá mě břicho, jako hodně pne, bolí jak "ztrhaný" těžkou náhamou, tak to možná bude i ono. Dr. říkala, že se to může projevovat jen takto a že si ani neuvědomuju tedy, že to nějací poslíčci jsou. No nevím.

Oldři konečně jsem si jistější, že se to fakt do porodu asi nestihne a nemusím tápat, jak to teda bude. Proto jsem tak něja smířená a klidná a proto mi ta postýlka u našich ani nevadí. Horší bylo, když jsem netušila, na čem budu a kdy to budu vědět.

Jinak potřebuju ještě tak týden na dořešení některých věcí v domečku, domluvit se s truhlářem a dodělat si věci do kuchyně a ty krabice hlavně, abych tu mohla odvézt stůl a dát místo něj postýlku a pak už mi to je fuk! Stejně se do domečku nastěhujeme někdy během 6-nedělí, takže už je to fuk! Až budu mít vše co chci hotovo, klidně Lucinku popoženem! :wink:
16. led 2010 v 11:32  • Odpověz
Oldri já taky peru v Lovele a jinak mám ještě prášek BABY a to je z hypernovy . Ale také jsem použila ty slevové kuponky z DM já tam jinak moc nenakupuju, ale tohle jsem tam koupila docela výhodně.

Ivi : máš to teda náročné nám v úterý přivezou koberec takže nás čeká vystěhování a nastěhování celého obýváku to bude taky fuška :slight_smile:
16. led 2010 v 11:42  • Odpověz
Jj Iva, hlavne nic nelamat pres koleno. My mame s manzilkem predbeznou dohodu, ze k porodu pujde, i kdyz ma obavy.Rekla jsem mu ze jedine co od nej potrebuju je podpora, otrit pot z cela pripadne dat napit :slight_smile: ,stat nebo sedet by mel u me hlavy, nikde jinde a kdykoli to muze jit rozdychat na chodbu :grinning: . Ale mozna ze to bude uplne jinak a poslu ho sama pryc nebo to nestihne...nema cenu moc planovat.
16. led 2010 v 11:46  • Odpověz
tak my to máme taky tak domluvené manžel moc jít nechce, ale já bych ho tam ráda měla a tak jsme domluvení že na tu první dobu tam bude určitě a pomůže mi třeba ve sprše a tak a potom když bude chtít tak odejde, ale doufám, že tam vydrží :slight_smile: no uvidíme
16. led 2010 v 11:56  • Odpověz
Ofi, manzilek mel spis obavy ze po nem budu chtit strihat pupecni snuru nebo tak, neumel si to moc predstavit. Vyvedla jsem ho z omylu. taky si myslim, ze kdyz tam nejsi sama, tolik si toho na tebe nedovoli(i sestry jsou jen lidi a muzou mit blby den, odsekavat atd, ve 2 mi to prijde lepsi. Navic mam mamku v mem rodnem meste a nemohla by tam tedy byt misto nej, tak me ted ma na starosti :grinning: . Asi prispelo i to ze jeho kamaradi byli a doporucovali mu tam jit.
16. led 2010 ve 12:04  • Odpověz
Holky, já prala buď v Lovele a nebo v Persilu Sensitive.
16. led 2010 ve 13:05  • Odpověz
old já bych lenivou měla častěji ale nemůžu kvůli Tomáška a od včera je u rodičů a dojede tak kolem 15 tak mám klid tak toho musím využít :slight_smile:

já u Toma prala v lovele-na první prádlo v pohodě ale jak jsou skvrny nevypere vůbec nic to je na houby a abych vše přepírala předtím ručně nebo nějakým mýdlem mě nehne a právě že jsem ted prala klukům dohromady a mám to v plánu takže jsem prala v persil senzitiv a uvidíme co na to Honzík a pak se zařídím dál ale uvažuju že koupím prášek od Eurony-sice je drahý ale fakt pere dobře, i jejich aviváže jsou super :slight_smile:

manža u porodu Tomáška byl a ted bude taky, nedokážu si představit být tam sama, u Toma jsem byla asi půlhodiny kdy si šel zakouřit a stačilo mi to. Ale fakt je že ze začátku říkal že u porodu Toma nebude a pak v průběhu těhotenství změnil názor
16. led 2010 ve 13:22  • Odpověz
Ahojka holky, tak jdu na vás kuknout, jak se vám daří :wink: ..dívu se a počítám, že zatím všechny čekací maminky stále 2v1 :slight_smile: .Holky přeju vám ať to máte rychlé a hlavně bez komplikací!!!!!!
Novinky u nás: tento týden jsem byla na kontrole+ UTZ...kontrola dobrý, neb od minulé kontroly, mi čípek už nepovolil ani se nezkrátil, to asi ty mega dávky magnezka :grinning: :grinning: .Ale hlavně, že je to funguje. Zato tvrdnutí břicha stále zůstalo a 2x jsem měla asi už i poslíčky :confused: , neb mě to břicho fakt bolelo... asi 5 minut pichavá bolest, která přecházela postupně do celého břicha a pak úplný klid. U Šími jsem poslíky neměla, tak jen tipuju, ale bylo to hodně nepříjemné.
Jediné co dr. při pohmatu říkala, že hlavička prcka dost naléhá(už jsme otoční :dizzy_face: ). A velikostně o 16 dní dopředu :confused: ... pokud budem rodit v termínu, mám počítat opět 4kiláčka :sweat_smile: :confused: .Podle dr. předzvěsti to bude ale spíš na začátku března.Uvidíme, uvidíme...necháme se překvapit :dizzy_face: .U Šími mi zvěstovali taky dřív a rodila jsem 39+0....takže jen o týden. Ale musím říct,docela bych to i brala třeba v tom 38-39tt. Každopádně opráno a nachystáno mám....teda krom tašky do porodky a ještě nám nepřišel kočár. Jinak už jsem si to posychrovala, abych měla klid v duši.
Hlavně pro nás dost dobrá zpráva :dizzy_face: ...dilatace pánviče je od minulého UTZ stejná, tekže jsem ráda, že se nám to nezhoršilo.
Peru taky v Lovele a Ofi vložky do porodky doporučuju SAMU z lékárny..Jsou krásně prodyšné a dobře se mi tak hojilo šití.nemají sice lepítka, ale pokud máš bezva kalhotky, tak ti je krásně udrží.. Měla jsem i klasika vložky, ale stejně celou dobu, co jsem se čistila, jsem používala ty porodnické...neb mi byly nejpříjemnější :dizzy_face: . Jeden balík je podle mě málo.Nevím, jakou zkušenost mají holky, ale já za pobyt v porodce spotřebovala skoro tři balíky.tak te´d mám nakoupeny 3 balíky a jak budem odjíždět z porodky, tak se ještě po cestě do lékárny určo stavím přikoupit. Nebo vyšlu manžu :slight_smile: :sunglasses: .
16. led 2010 ve 13:44  • Odpověz
Oldři no právě. Kdyby jsme na to měli ustálenej názor, tak se na něčem předem dohodnem, ale nemáme. On ví, že tam asi fakt být nebude chtít a to hlavně proto, že mi nebude moct nijak přímo u porodu pomoct a z toho bude zouvalej a já vlastně bych byla nervozní z toho samýho, radši chci tam být sama. Samozřejmě že pojede se mnou a před "samotným porodem" bude se mnou, potom hned taky s náma oběma. Ale jak píšeš i ty, kdo ví, jak to bude vypadat a jak to dopadne, pro nás oba je to poprvý. :wink:

Ofi a co v obýváku stěhujete? Měníte jen místnosti kvůli postýlce?

Ahoj marku! :slight_smile: Jsem ráda, že se máte fajn. My byly taky otočení hodně brzy a pořád jsme. Od 34+0 mě fakt bolí celej spodek, stydké kosti a to neustále, protože malá se tlačí dolů od pánve. Taky jsme trošku větší, ale k žádnému dřívějšímu týdnu těhu to dr. nepřirovnávala. A podle tabulky, co máme většina v albíčku, i já, tak mi připadá, že to je váha normální. Doufám, že nebudeme mít víc jak 3500g.

Vložky do porodky mám teda jen jedny, nevím, jak mi budou vyhovovat. Tak snad mi je pak někdo dokoupí.
16. led 2010 ve 13:59  • Odpověz
oldři já mám v tašce sbalené 2balíky těch vložek ale určitě budu ještě dokupovat, u Toma to bylo málo a spoluležící mi musela půjčovat-ale ona měla obyč z těmi lepítky a to mi nevyhovovalo, hned jsem volala manžovi at mi v lékarně koupí a doveze ty porodnické a porodnické jsem stejně jako marku používala celou dobu, byli mi fakt nejpříjemnější :slight_smile: určitě je budu kupovat i na doma

já jsem zvědavá kdo odstartuje lavinu porodů :sunglasses: :sunglasses:
16. led 2010 ve 14:06  • Odpověz
Ahoj Marki to je fajn že jsi za náma zašla podívat :slight_smile: a že je ti taky dobře :slight_smile:

Ivi . my jsme po rekonstrukci nedávali koberec a nechali jsme staré parkety a ted jsme se rozhodli že koberec koupíme. Takže musíme vše vystěhovat dát koberec a zase nastěhovat. Ložnici jsme přerovnali kvůli postýlce taky trochu jinak, ale vlezlo nám to tam všechno :slight_smile:
16. led 2010 ve 14:31  • Odpověz
Smar to já taky!

Holky už zkušené, můžete mi poradit, co koupit takovému malému prckovi nejlépe za hračky? Nikam se už nedostanu a asi budu nakupovat přes net. Vím, že ty první týdny není potřeba nic, ale fakt nevím, jak to bude a kdyby jsme se fakt celkem brzy nastěhovali do domku, nebudu tam mít net. A pochybuju, že když už se odsud dostanu zase zpět k rodičům na net, že se mi tu bude chtít něco hledat. Zajímá mě, jaký kolotoč, jestli je fuk, co na něm visí (barevné různé věci, jednobarevné atd.), jestli je lepší, aby hrál, točil se atd. Nebo mě zaujali zvířátka, co buď šustí, pískají atd a každý je zvlášť na klipse, která se dá připevnit na madlo od autosedačky, lehátka i do postýlky kamsi. Taky mi doporučovali v obchodě takové látkové lehoučké věci, které děti můžou i žužlat a je v nich takový šustivý materiál, že se jim to líbí, jak to šustí a tak.
16. led 2010 v 15:47  • Odpověz
Holky,doporučuju taky vožky Samu a já jsme za pobyt vporodnici spotřebovala 5 Balení:slight_smile: 1 je určitě málo, to vám do návštěvy na další den nevyjde, ze začátku jsem si dávala 3 najednou:slight_smile:

Holky, mi se zdá, že to nemá logiku, aby ti chlapi odcházeli na porod, vždyt to už je to nejmín bolestivé a nejkrásnější z celého porodu, nejhorš jsou ty kontrakce před porodem a jak se začne tlačit, to už prostě nebolí, já vím, že se tomu těžko věří, ale je to tak. a manžela nikdo ani dopředu nepustí, posadí ho k vaší hlavě a neuvidí nic, jen vás bude držet za ruku a nebo podpírat hlavu nebo nohu a bude u toho nejkrásnějšího okamžiku, fakt holyk jim řekněte, že ten porod už je třešnička na dortu:slight_smile: já jsme si tlačení užívala, fakt. pro mě byly nejhorší kontrakce.
16. led 2010 v 15:57  • Odpověz
Radi, třeba budu chtít být sama na všechno, vyřvat se sama, to je právě to, co nevím. Takže to nechám osudu, ale zatím o to ani jeden nestojíme.

Radi a co máš za hračky pro Jindřiška ty?
16. led 2010 v 15:59  • Odpověz
Ivi, hračky neřeš, ty dostanete, ale tak kolem 6 týdne už malý hračky vnímá a zatím semu nejvíc líbí hračka zavěšená na autosedačce, on jak kope nožkama, tak s ní houpá a usmívá se:slight_smile: no a pak bych koupila hrazdničku(tu mámepujčenou a tu hračku z hrazdičky upevněnou ted na autosdačce). Jinak kolotoč je asi taky super, ale náš malý ho ještě moc nebere,poslouhcá jen tu písničku. a na potom chci koupit nějakou hračku, co děti mačkají knoflík a ono to hraje, ale to je ještě čas. a mám taky sousty kostek a tak po nás, to jen poumývám a bude:slight_smile:
16. led 2010 v 18:23  • Odpověz
Dobře Radi díky, asi teda počkám. Pak během toho měsíce něco koupím kdyžtak. Možný je, že si s hračkama někdo vzpomene, ale kdo ví, co dostaneme - aby to vůbec pro mimčo bylo (a kdo ví v jaký kvalitě - aby to nebyl plast od vietnamců - když vidím jak tchánovci kupují vnoučatům).
16. led 2010 v 18:38  • Odpověz
radi my třeba dostali jen jednu hračku, jinak peníze nebo plínky a ubrousky (to jsem chtěla),

ivi u nás vedl kolotoč (ze začátku měl úplně obyč a ten ho nezaujal vůbec a pak fisher-price a ten se mu líbil hodně :slight_smile: a pak se mu líbili ty hračky co měl na křesílku-máme FP a tam má hrazdičku s hračkama tak ho hodně bavilo :slight_smile:, no a jinak ty obyčejné štěrkátka žádné značkové- takové to kulaté uvnitř s kuličkama, sicherka. Třeba hodně lidí chválí značku Lamaze že je super ale u nás vůbec
16. led 2010 v 18:44  • Odpověz
upřímně já co pro kluky chci jim koupim a nebudu čekat co kdo donese od tamanů nebo tak
16. led 2010 v 18:45  • Odpověz
smar taky mám dojem, že nikdo nic nekoupí, no nevím. Už jsme dostali na vánoce, taky hodně do domečku.... Já se třeba bojím, aby nějaký ty hračky nebyly z těch špatných plastů nebo tak. Ale koukala jsem, že nějaké hračky mají i v DM a taky Rossmanovi od dětských značek. Tak uvidím. Na netu se mi taky líbí hračky, od paní, co mám postýlku a ostatní věci. Jenže je to z polska, což mi nevadí, ale nevím, co ty hračky.
16. led 2010 v 18:48  • Odpověz
Jo a ještě k tomu kolotoči - viděla jsem plastový zvířátka a i plyšový, co je lepší? i když to stejně děti nemají jak ohmatat co?
16. led 2010 v 18:49  • Odpověz
Ivi, nám paní na přednášce radila kupovat hodně lehké hračky třeba jako stará dobrá zicherka http://www.detskyraj.cz/zbozi/7841-profibaby-chrastitko-spendlik
, nebo kroužek s kuličkama a pak taky hračky které mají nějaký obličej ale hodně výrazný aby děti upoutal
http://www.babydream.cz/hracky/chrastitka/canpol_2-605_chrastitko-medvidek-s-kulickama-canpol/
To uvažuju že koupím. A toto jsem už malé koupila http://www.delfinek.mimishop.cz/detail.php?zbozi=1326792
http://www.detskyraj.cz/zbozi/5667-infantino-chrastitka-na-rucicky-wrist jen za 20 kč
dále chci koupit nějaký kolotoč hrající třeba
http://www.detskyraj.cz/zbozi/8550-baby-mix-kolotoc-kytka
http://www.nunynek.cz/katalog/zbozi/hracky/pro-miminka_1414/kolotoce/produkt/kolotoc-hudebni-slon-drak
http://www.nunynek.cz/katalog/zbozi/hracky/pro-miminka_1414/kolotoce/produkt/kolotoc-hudebni-zviratka--micek
http://www.nunynek.cz/katalog/zbozi/hracky/pro-miminka_1414/kolotoce/produkt/kolotoc-hudebni-mys-medvidek-zajic-kralik
http://www.nunynek.cz/katalog/zbozi/hracky/pro-miminka_1414/kolotoce/produkt/kolotoc-hudebni-klaun-balonek-ramena
a pak toto http://www.detskyraj.cz/zbozi/5890-saro-spirala-velka
http://www.nunynek.cz/katalog/zbozi/hracky/pro-miminka_1414/hracky-s-aktivitami/produkt/pultik-do-auta-hrajici---nozicky
http://www.nunynek.cz/katalog/zbozi/hracky/pro-miminka_1414/spiraly/produkt/spirala-s-aktivitami-klaun
http://www.nunynek.cz/katalog/zbozi/hracky/pro-miminka_1414/hracky-s-aktivitami/produkt/spirala-s-aktivitami-zajic

http://www.nunynek.cz/katalog/zbozi/hracky/_=trana/_strana=13
16. led 2010 v 18:51  • Odpověz
ivi fakt je že nás se lidi ptali co mají koupit takže jsem říkala co chci a jsem za to ráda, se dvěma lidma jsem se nedomluvila a Tom dostal dupačky od tamanů které jsem mi nikdy nedala a plínky které mi pročůral a oprudil se (kdyby se zeptali řeknu jim to) takže škoda peněz, kdyby se zeptali udělají líp. Ale to je můj názor, kamarádka nedávno rodila a taky jsem se ptala co mám koupit a koupila jsme co jsem chtěla a moje kamarádka se mě taky ptala co má koupit Honzíkovi at zbytečně nevyhodí peníze z okna-domluvili jsme se na dece :slight_smile:, já jsem taková že co potřebuju, chci si koupím a nečekám od někoho až to donese nebo koupí
16. led 2010 v 18:51  • Odpověz
Čauholky, pěkný večer, já dnes požehlila všechno prádlo co mě tady strašilo, pěkná hromada, ale mám pocit jako bych složila fůru uhlí...ještě jsem se byli projít v ikei a teď tady odevzdaně sedím u telky...chci se koukat na tchýni na primě , ale nevím jak vydržím :sweat_smile:

Jinak k porodu já manžela chci určitě a on nevypadá, že by nechtěl jít...neznám žádnýho chlapa, který by nakonec litoval (ani když to neměly některé kamošky zrovna lehký, spíš byli vždy rádi, že se zůčastnili) Já zastávam názor, že jsme si miminko udělali společně a nic by nemělo být ani jednomu tabu. Věřím, že to manžel zvládne, už při tom IVF si některý věci které mu nebyli zrovna příjemné, nebo snima nemohl nic udělat (viz moje píchání injekcí do břicha každý den)musel vytrpět a zvládl to.
16. led 2010 v 18:58  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.