• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky a těhulky ze snažíme se první měsíc :)

(Zamčená)
13. dubna 2010 
Čau holky o tom kopání jsem někde četla, že se ta intenzita snižuje protože mimi má čim dál míň místa a je utiskované, tak už si tak nezakope... :wink: já na to kopáníčko čekám jak divá...říkala mě i kamoška, že je daleko klidnější co se mimi hýbe, prostě má takovou kontrolu. Já cítila ve čtvrtek ve cvičení, když jsme dýchaly do bříška, že mě jakoby ďobla ryba a dneska ráno zas, ale jestli to není brzo a nejsou to spíš střeva... :sweat_smile:
17. led 2010 v 15:23  • Odpověz
Ahoj! Hlásím se na sčítání, všechno při starým! :slight_smile:

Ivi já to začala opravdu poznávat až tak v tom 20tt. Jinak nevím, jestli to bylo ono, bylo to takové dost nenápadné. No a naopak, čím je to vyšší "tt", tím víc mimi cítím. Malá se nikdy moc nebouřila, že by to bolelo a tak, spíš prostě se tam jen tak hýbala, že to bylo spíš příjemný. Teď jak má málo místa, cítím ji ze všech stran, jak se tam protahuje a tak. Někdy to trošku zabolí, ale jinak je to moc fajn (pokud to není močák anebo žebra).
17. led 2010 v 15:59  • Odpověz
No právě Ivi je to tak nenápadný, že kdo ví jestli je to mimi nebo střevo :sweat_smile: však už se to blíží a snad to poznám...
17. led 2010 v 16:26  • Odpověz
Dobré brzké ráno, hlásím stav kindervajco :slight_smile: noc překvapivě klidná poté co se dělo včera. Prasklo nám topení takže jsme měli v chodbě všude vodu, mezitím ještě manžel tady měl chlapy co dělali sádrokarton, no prostě mazec, dnes musíme sehnat někoho kdo nám to topení vymění, jinak tady bude fakt zima.
Snad to nějak dopadne.

Myslete si o mě co chcete, ale už bych odsud chtěla vypadnout, jsem unavená a chtěla bych mí klid. Říkam si, že kdyby se malá narodila, ať je zdravá ale pro delší pobyt v porodnici by mohla mít novorozeneckou žloutenku. Protože vratit se s ní do toho zaprašeného domečku se mi fakt nechce. Jsem asi fakt blázen. Omlouvám se!

Přeji hezký den všem!
18. led 2010 v 07:40  • Odpověz
Ahoj Baruško!
U mě všechno taky při starým!
Vůbec se ti nedivím, že ti to tam leze krkem, když se furt něco se... anebo když se takhle hodně opravuje. Taky jsem si říkala, že by jsme se s prckem mohli nastěhovat i do nedodělaného, ale pak jsem si říkala, že přecijen ten prach, smrad z nátěrů třeba. Takže vidím to tak, že budu pár týdnů s prckem doma u našich. Ale to né kvůli tomu co píšu, stejně bych musela, protože to prostě ještě koncem ledna připravený nebude.
Kdy jdeš zase na pásy? Měří ti malou pořád? Mě ji měřila při prvích začátkem ledna a pak už ne. Ono je to stejně tak nějak relativní, asi to budou dělat až v porodnici - stejně jsem zjistila, že se dokážou seknout i o půl kila, což je třeba pětina celé váhy a to je mazec!
18. led 2010 v 08:43  • Odpověz
dobré ranko, taky hlásím stav kinder vajco a na změnu to nevidím, navíc mě začl bolet v krku a začínám mít rýmu a kašel takže se budu snažit vyléčit. Venku hezky sněží tak nevím jestli dneska půjdem ven, asi ne

baru ani se ti nedivím že ti to leze krkem a že se ti do domečku nechce když se to tak sere ale určitě se to do porodu a než vás pustí domů nějak srovná

my jsme v sobotou složili postýlku tak je to takové divné ty 2postýlky vedle sebe, je to nezvyk. No a Tomášek nechápe vůbec, chodí od jedné postýlkce k druhé a nechápe co to má být, dali jsme na postýlku i kolotoček a večer jsme ho zkoušeli - promítá na zed obrázky tak se mu to líbilo a koukal se co to má být ale jde na něm vidět že si začíná víc uvědomovat že se něco děje a já z toho začínám mít čím dál větší strach jak to bude až se Honzík narodí, jak je budu oba stíhat aby o nic nepřicházeli, bude to asi zajímavé-14dní nebo tak nějak bude s námi doma manža tak to půjde, jednoho vezme ven a druhému se budu moct věnovat ale jak půjde do práce to asi bude záhul, stačí mi jak myslím na oblíkání a mám dost (Tom nesnáší oblíkání a dodnes při něm řve, vzteká se, vzpouzí se takže moje nervy a mít to třeba 2x bude zajímavé, už chci jaro). no a to je konec románu, jdu malému dát vařit oběd
18. led 2010 v 09:06  • Odpověz
Ahoj holky tak se hlásím z prvního dne na mateřské :frowning2: a jinak 2v1 dneska budeme vyklízet obývák a zítra nám přijdou položit koberec tak bude aspon nějaká zábava a potom budu dopírat a chystat věci pro mimísa :slight_smile:

noc klidná ale začínám běhat v noci na záchod aLE naštěstí hned usnu :slight_smile:

Baru to se ti ani nedivím my jsme před 2 roky rekontstruovali celý byt a živě si pamatuju jak jsem toho měla už potom plné zuby prach a tak no a ještě být těhotá no :slight_smile: snad to vydržíš :slight_smile:
18. led 2010 v 09:38  • Odpověz
Ivi, mě malou přeměřovali na přijmu minulý týden, to měla podle jejich odhadu 3400g ale týden předtím u doktorky, ta měla ten úplně nový ultrazvuk tak tam to vycházelo kolem 2900g což mě pak za týden ta váha malé překvapila.
Zítra se mi snad povede dorazit normálně na kontrolu k doktorce, měla bych tam mít i monitor - pásy jak píšeš, avšak bez těch bych se obešla, za ty dva dny v nemocnici jsem je měla snad 15x. A vyšetřování taky mazec. Potom jsme s manžou zkoušeli se milovat a já se cítila jako po porodu po 6ti nedělí, hrozně to bolelo. Takže si s manžou moc neužijeme asi hodně dlouho.

Holky pokud se to nestihne dodělat a bude toho tady ještě moc zbývat, tak mi manža navrhnul, že se zeptáme babi a dědy, jestli nemůžu být s malou v bytě ve městě než se to udělá. Sice bude chvilku spinkat v korbičce od kočárku, nebo v košíku ale tak snad to přežije. Hlavně abychom nebyli v tom prachu.

Ivi jsi v pohodě smířená, že budeš s malou u rodičů, to vůbec nevadí, hlavně že to budete mít pořádně udělané v domečku. A pak se z toho budete moc radovat. Určitě to nějak dopadne.

Smar leč se! Vůbec ti to nezávidím, budeš to mít náročné. A nedivím se že je z toho Tomášek zmatený, třeba ale nějak pochopí a začne se chovat trošku jinak :slight_smile: Nezlob se na mě za to co napíšu, jaké jste si to udělali takové to máte. Určitě to nějak zvládnete.

Ofinko, užívej si mateřské dokud můžeš! Sice je třeba občas nuda ale tak určitě najdeš nějakou zábavu. :slight_smile:

Mě hrozně potěšilo když mi na konci roku, přišly penízky za konec nemonenské + mateřská + penízky z nevybrané dovolené. To člověka hnedka potěší. A navíc mi dnes přivezou objednaný fusák, takže i když se na jednu stranu nedaří, takové maličkosti těší :slight_smile:
18. led 2010 v 10:37  • Odpověz
Nevím která z Vás holek měla za favorita X landra, narazila jsem na verzi 2010, jelikož už kočárek máme, tak to už neřeším ale letošní barvičky jsou krásné. Určitě bych si vybrala. Akorát v ceně není autosedačka. Tak když tak vy které máte pozdější termínek a nemáte vybráno tak se nechte inspirovat.
odkaz zde http://www.kocarkydavidek.cz/detail.php?zbozi=1168465
18. led 2010 v 10:41  • Odpověz
ahoj holky, tak jsem se na vas zas prisla mrknout...koukam, ze to tu zacina byt pekne napinave, kdyz beru v potaz vase tt v pase :sweat_smile: asi budu ted muset zajit casteji...

...u nas vse ok, jedina novinka je, ze prechazime z vetsi casti z velikosti 56 na 62 - dva mesice nam 56 vydrzela a to me kazdy desil, jak to mala bude nosit jen tyden, jesteze jsme toho dost dostali, jinak bych si s vlastnimi vecmi rozhodne nevystacila :sweat_smile:

nepropasla jsem zadneho mimiska, ze ne???
18. led 2010 v 10:46  • Odpověz
Ahoj holky,dnes u nás zas nasněžilo, no hrůza:slight_smile: asi taky ven nepujdu, hodím ho na balkon, nebo uvidím, já zasmiluju sníh a sněžení:slight_smile: ale s tím kočárek je to dost náročné. Včera jsme byli bruslit, byloto super, hlavně tam byly děcka, co jsme vedla v kroužku a tak bruslili s kočárem a my jsme měli s manželem klid na sebe.

Holky, s tím dokončováním domečků a blížícím se porodem vám to ani trochu nezávidím, musí to být hrůza...hlavně se snažte být v přechodném obydlí jen co nejkratší domu,mimčo si zvykne na rituály a místa s nimi spojená a pak bude zmatené. Náš jindříšek už ví, že když ho položím v koupelce na přebalovák, jdeme se koupat:slight_smile: je to úžasné.

Smar, tobě to nezávidím, nedovedu si představit mít k takovému bobíškovi ještě o ěnco většího, neměla bych na něoba čas. Ale Tomášek bude muset ulevit ze svých nároků, to je jasné..to zvládnete.malý se budí...:frowning2:
18. led 2010 v 10:50  • Odpověz
baru však jo jak jsme si to udělali tak to máme :grinning: :grinning: taky to tak beru ale na faktu že se bojím to nic nemění.

radi Tomášek ze svých nároků asi moc nesleví, pořád bude chtít at se mu maminka věnuje takže nejspíš vaření, uklízení apod. budu dělat po nocích abych se mohla klukům věnovat ale to se nějak zvládnu, musí
18. led 2010 v 11:06  • Odpověz
Až teď jsem si všimla jaké číslo se mi objevilo u tt no to je mazec, někdy mi to fakt nedochází.

Zdeničko, žádné mimísko jsi nepropásla :slight_smile: zatím jsme stále 2v1 :slight_smile:
To máte super že jste tak dlouho vydrželi ve velikosti 56 :slight_smile:
18. led 2010 v 11:08  • Odpověz
zadne nove miminko?no holky pekne to flakate
zdez-ze sa ja zastavis :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
barusko-neboj to zvladnete ja by som asi mala tiez dost pri tom domecku

jeee holky a chcela som sa vas spytat dali ste si antikoncepciu po porode???
no ja niesom moc zastancom chemie do tela ale zasa sa bojim aby sa nepostastilo druhe mimi a to chceme najskor za 4 roky

hm pekne plany a to mam este porod pred sebou :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
smar-budes to mat tazke ale zasa niektorim rodinam sa narodia dvojicky a aj trojicky a zvladnu to ale zasa mimiska maju rovnake naroky no mozno to budes mat aj lahsie ako oni uvidis sama :slight_smile:

a mi s malinkym???
mame pekne prechcane dite
cez den je kludny a vecer ked sa s nim Mato zacne rospravat tak hned kope a nechce mna nechat spat :grinning:
18. led 2010 v 11:14  • Odpověz
a aby som nezabudla
Barusko-kde je aktualna fotecka briska??????slibila si ho :angry:
18. led 2010 v 11:17  • Odpověz
moni uvidíme třeba budu mile překvapena jak to půjde, uvidíme necháme to osudu :slight_smile:

já dala malého spát je nějaký divný, vstával o půl deváté a v 11 si už říkal že chce jít spát-on jak chce spát si lehne na bok a leží nebo jde k postýlce a ukazuje že tam chce ale má jít spát až ve 13 tak nevím co to je a předtím se mi ještě totálně poblil-kaši od snídaně a má průjem tak snad ne nějaká střevní chřipka, uvidím jak mu bude až vstane
18. led 2010 v 11:33  • Odpověz
Moni, dala jsem do alba bříška jednu novou fotečku bříška ale je fakt v hrozném provedení tak se moc omlouvám.
18. led 2010 v 11:34  • Odpověz
barus-nooooo pekneeee brusko aj ja som dala vcera :slight_smile:
18. led 2010 v 11:35  • Odpověz
Baru krásnej pupík! :slight_smile:

No pokud to vydržím, tak se vyfotím až 39+0, zatím fotečku poslední mám a přijde mi to stejný.
18. led 2010 v 11:40  • Odpověz
Vložila jsem i dvě trošku odvážnější co fotil manža :slight_smile:
18. led 2010 v 11:43  • Odpověz
barusko-to brisko ti moc pasuje :slight_smile:
ivi-mne zas pripada to moje kazdy den vetsi :slight_smile:
18. led 2010 v 11:46  • Odpověz
Ještě bych chtěla dojít k našim, mamka má krásné velké zrdcadlo tak bych tam chtěla udělat pár fotek ale bez mého obličeje protože když se foitím sama vždycky vypadám strašně.
18. led 2010 v 11:50  • Odpověz
barus-to si na to este dobre ja sa ani sama nemusim fotit a vyzeram strasne :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
18. led 2010 v 11:53  • Odpověz
ahoj holky, chtela bych se zeptat, jak dlouho jste se asi o miminko snažily po vysazení HA?
18. led 2010 v 11:57  • Odpověz
eerryy u prvního jsem otěhotněla měsíc po vysazení, u druhého byl jeden jediný pokus a za chvíli přijde na svět
18. led 2010 v 11:58  • Odpověz
Ahoj Eerryy, já antikoncepci nebrala nikdy a přesto nám to trvalo skoro půl roku.
18. led 2010 ve 12:01  • Odpověz
snažíme se s manželem druhý měsíc, ale pořád mám pocit, že děláme něco špatně a nevyjde to
18. led 2010 ve 12:03  • Odpověz
Ery, záleží na tom jak dlouho jsi antikoncepci brala, to ještě nic neznamená, může se to povést na poprvé, na podruhé ale někdy to může trvat i hodně dlouho. Promiň za upřímnoust ale je to fakt, který nejde vyvrátit. Pokud opravdu miminko chcete, je nejdůležitější vytrvat. Případně po delší době konzultovat s lékařem. Snad Vás to nepotká a brzo se budete radovat s dvou // na testu. Držte se!
18. led 2010 ve 12:10  • Odpověz
eerryy-nas je tu viacej co sme sa dlhsie snazili a vyslo to a 2 mesiace to je nic hlavne sa skuste trafit do plodnych dni inak sa mozte snazit aj 5 rokov :slight_smile: drzim palecky
18. led 2010 ve 12:14  • Odpověz
a to jsem si myslela, že přes vánoce se zadaří:(
18. led 2010 ve 12:33  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.