• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky a těhulky ze snažíme se první měsíc :)

(Zamčená)
13. dubna 2010 
Ahoj holky, teda tady je horlivá diskuze :sweat_smile:
No tak já abych pravdu řekla, tak jsem taky blbla s ovu testama atd atd, prostě jsem si nemohla pomoct no :grinning:
Povedlo se nám to brzo, ale jinak by mi z toho snad hráblo, těžko říct, jak se člověk v dané situaci zachová. Já jsem toho názou, že : Nikdy neříkej nikdy :wink: Takže jen všem přeju, aby otěhotněli co nejdříve, když si to přejí a hlavně mají zdravé děti, to je to nejdůležitější :wink: Chybělo málo a naše Nikolka se mohla klidně narodit ve 26tt s 600g. Nikdy na tu hrůzu nezapomenu a už prostě nemůžu těhotenství brát v pohodě. A tak je to is těma co otěhotní rychle a co jim to trvá klidně i roky. Je to osud, ale i dost citlivé téma :wink:

Tak jsem se rozepsala :grinning:

Nikolka má dnes 3 měsíce :slight_smile:
18. led 2010 v 19:42  • Odpověz
tak jsem zpět z kurzy tentokrát jsme brali kojení no bude to zajímavé :slight_smile:

Ajko moc na tebe myslím a holka drž se nedovedu si představit jak to bolí, ale musí to být hrozné, ale jsi šikulka že to tak zvládáš :slight_smile: drž se a jak budeš mít čas tak se zase ozvi :slight_smile:

se snažením je to těžké každý má svou zkušenost, my jsme se snažili přes půl roku a taky mě každý říkal že se na to nemám soustředit ale ono to fakt moc nejde a ještě si člověk říká jestli je s ním vše v pořádku a když kolem sebe slyší že plno párů má problémy, tak je to o to stresující, že se to třeba nepodaří. Každý musí najít svůj přístup k tomu všemu. Tak přeji aby se to každému vydařilo jak on chce. :slight_smile: :slight_smile:
18. led 2010 ve 20:22  • Odpověz
Simi velká gratulace nám bude ve čtvrtek :slight_smile:)
18. led 2010 ve 20:30  • Odpověz
Ahojky holky!
Ofinko děkuji za pochvalu bříška.
Raduško, nevím jak si mám tvou poznámku vyložit. Vysvětli prosím.

Dala jsem do albíčka - bříško, aktuální fotečku ze dneška 39+0, tak porovnejte a řekněte mi případně jestli mi bříško už kleslo nebo ne.
Dále jsem nafotila fotečky oblečků pro malou, místečko s postýlkou a komodou atd., tak koukněte.
Dnes mi přišel i fusák :slight_smile:
18. led 2010 ve 21:18  • Odpověz
Holky Simi a Saronko krásně Vám holčičky rostou!

Ajinko, drž se! Bolesti určitě co nejdříve ustoupí a bude lépe. Myslíme na tebe!!!!! Ozvi se co a jak?
18. led 2010 ve 21:23  • Odpověz
Baru máš to vzorně nachystané :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: moc hezoučký
18. led 2010 ve 21:45  • Odpověz
Dobre rano holky :slight_smile:
Baru, tak uz jen porodit, ze :wink: ty fotky od manzela jsou moc hezky.
Ajinko, snad uz je dnes lip!!!

My byli v sobotu na prohlidce porodniho odd. v nemocnici, kde budu rodit. Bylo to docela zajimave a hlavne usmevne videt tolik tehotnych pupkatych zenskych po hromade :grinning:
Jinak mne od nedele odchazi hlednova zatka a trochu spinim, takze se obavam, ze do terminu Arthurek nevydrzi a uz specha za nama...
19. led 2010 v 08:28  • Odpověz
ahoj holky tak jak to vypada uz se narodilo nove miminko, nebo se nikomu z telicka mamincina tela nechce? ja se teda nedivim, lezt do tehle zimy :slight_smile:
19. led 2010 v 08:40  • Odpověz
Ahojky holky, dnes jdu ke svojí doktorce na kontrolu, tak se pak ozvu co a jak. Ale vůbec mi není dobře, ve dvě ráno jsem si dávala sprchu kvůli poslíčkům, večer se tam malá mlela jak divá, a teď ráno chodím jako mátoha a je mi jako by mě přejel parní válec. No nevím co z toho bude.

Ivi, Leni moc děkuji za pochvalu.

Leni na prohlídku jsem se taky chystala ale jaksi minulý týden jsem to měla názorně všechno pohromadě osamotě :slight_smile: Musím mít vždy něco extra :slight_smile:
Ve středu jak mě propouštěli tak se na oddělení scházelo hodně těhulek tak mi pak došlo že asi přišli na prohlídku :slight_smile:
Třeba vydržíte, mě část hlenové zátky odešel předminulý pátek v noci, a další větší část ve středu při propuštění - to mi doktor zdůvodnil velkým množstvím vyšetřování za sebou. A občas na papíře najdu taky špinění. Však uvidíte :slight_smile:
19. led 2010 v 08:42  • Odpověz
ahojky holkynakukuju jestli pribylo miminko a ono zatim nic :slight_smile: dneska jdem s Matyáškem do poradny tak jsem zvedava kolik pribral :wink:
19. led 2010 v 08:56  • Odpověz
Krásné ráno! :slight_smile:

Aji něco mi říkalo, že jsi na operaci s problémem, který se vyskytl po revizi. Jen jsem nevěděla, co přesně.

Smar promiň, ale já tě za tvůj názor vůbec nenapadla. Ještě se ti omlouvala, aby jsi zase naopak "můj názor" nechápala jako útok na tebe. Stejně tak já jsem se mohla začít rozčilovat, že tu nemá cenu něco psát, aby na mě někdo nevystartoval. Tak se prosím tě nerozčiluj :wink: To by fakt nějaká diskuze neměla cenu.

Baruško krásný místečko pro postýlku. To už je opraveno v novém domečku? A věciček máš dost, moc hezoučký pletený. :slight_smile:

Leni tak už ti odchází zátka? Mě furt nic. Pořád sleduju, co a kdy se začne dít.

"Mamulky" prosím vás, jak je to s tím odtokem vody, jak to u vás vypadalo, kde se vám to stalo a tak? Já si neumím představit, jak tu vodu pak dám z věcí, třeba doma z koberce, postele, auta? Manžel nejen že se děsí, až pojedeme (bude na nervy), ale smál se a říkal, co s autem? Prej pojedu asi na kýblu nebo co :grinning:

Ahoj dark! Tak jak se mají holky snažilky, jsi s nima ještě v diskuzi? Je tam s nima fajn? A jak se máš ty, co plánuješ a tak?
19. led 2010 v 08:58  • Odpověz
ivan me kdyz pri Mireckovi praskla voda tak rano v posteli byla podemnou mala louzicka tak jsem sla do sprchy a dala si pak vlozku teklo to pomalu ale porad vypada to jako moc :slight_smile:
19. led 2010 v 09:04  • Odpověz
Goly ahoj! nestihla jsem tě pozdravit, protože jsi komentář vložila mezitím, co jsem ho posílala já. Pak se ozvi, co na kontrole, kolik ten drobek vlastně váží. :slight_smile:
No já myslela, že to většinou odejde najednou, velká kaluž a tak. Jen málokdy jsem slyšela, že by odcházela postupně. No třeba tu bude někdo, komu to odešlo fakt rychle a hodně! Já si to vážně nedokážu představit.
19. led 2010 v 09:09  • Odpověz
ahojda¨.
taky nakukuji a stale nic. :slight_smile:
baru drzim palecky na kontrolu. Aby te dr neposlala do porodky....kdyz ti neni moc dobre. :wink:
ivi mne praskla voda s Terezkou doma v posteli....mela jsem ji snad more, desny....ale mela jsem ji s krvi, takze nic moc zazitek, ale vse jsme vyprali a do porodky jsem jela s rucnikem mezi nohama. :wink: U Jirika mne ji pichli na sale.
19. led 2010 v 09:09  • Odpověz
Sluni ahoj! Tak to může být teda pěknej mazec! Představa, že se mi tohle stane někde venku na nákupu v těch mrazech, tak by mě z toho kleplo! bojim bojim
19. led 2010 v 09:11  • Odpověz
ivi ahoj jojo porad jsem s holkama snazilkama v diskuzi, ale tady od nas je tam uz jen cell a licht, vsechny ostatni presli na vasi strasnu :grinning:
fajn tam je i kdyz nam uz dlouho nepribyla zadna tehulka, ale pak se to urcite rozjede a bude nas hodne :slight_smile:
ja se mam fajn a planuju porad jeste otehotnet :grinning: jo a taky dovolenou abych nemyslela na ten prvni plan, ale jeste jsem nevymyslela kam pojedeme, ale to premysleni je take dobre :slight_smile:
a co ty? teda toto uteklo nedavno si prisla do diskuze, ze se zacinate snazit a ted je z tebe skoro mamina
19. led 2010 v 09:12  • Odpověz
ivi urcite ti voda praskne doma nebo az v porodce....nestresuj se, to stejne neovlivnis. :wink:
19. led 2010 v 09:18  • Odpověz
dark, tak to mě na jednu stranu mrzí, že od vás všechny utíkají! už aby jste sem utekly taky! :wink:
No je to síla, jak to uteklo. Čím víc se to blíží, tím víc mám pocit, že na to ještě nejsem připravená! :sweat_smile: Ale to jsou asi normální stavy, že člověk má vlastně strach, jestli to bude zvládat. A furt mi to nedochází, věříš?!
19. led 2010 v 09:18  • Odpověz
sluni tak do stresu mám daleko, jen si to představuju. :wink: fakt se držím co to jde doma. Včera večer jsem byla s manželem na posedním "výletě" po nákupech do domečku a dnes mám ještě naposled doma auto, abych mohla dojet na stavbu (je tu v městě a asi 500m až 1km od rodičů) a nakoupit do zásoby nějaké čistící prostředky, až se tam bude gruntovat a já budu mít prďáska doma. Pak už budu fakt jen čekat, pěkně doma.
19. led 2010 v 09:21  • Odpověz
Ivy, mne to taky jeste uplne nedochazi. Treba uz zitra muzem byt tri. Strasne se tesim, ale taky mam obavy. Asi normalni predporodni stav, to cekani je fakt na palicu...
19. led 2010 v 09:24  • Odpověz
Ahoj holky. ivanau, to je super myšlenka, myslet na mimi, jak je mi to příjemné, tím se budu v dalším kole řídit, všichni m říkali, nemysli na to, ale mi to bylo příjemné se těšit,myslwt na mimi, měla jsem dobrý pocit z měření teploty, z ovu testů,díky kterým máme jindříška a i ten sex mě tak nějak víc bavil v plodné dny. A svíčku jsem pak dělala taky a s radostí, že se třeba povede.

Baru, jakou poznámku mám vysvětlit?

Holky, malý mívá po ránu taky v nosíku trošku soplíku, pochrapká si a pak už dýchá čistě,myslíte, že mám odsávat? nechci ho zbytečně trápit. a odsávačku mám obyč, to se taky musí nosín zvlhčovat??

A ještě jeden dotaz - jak doatáváte z pokakaných oblečků tu žlutou barvu??? :grinning: :grinning: :grinning: mi to tam zůstává, peru na 40 v lovele a před tím to přeperu ručně.
19. led 2010 v 09:26  • Odpověz
jinak z potopy apinavé matrace jsem taky měla strach a ke konci s sebou tahala suché kalhotky i kalhoty, aby to na mě nezamrzlo :grinning: naštěstí mi vodu pustili až na sále a bylo jí teda požehnaně:slight_smile:
19. led 2010 v 09:30  • Odpověz
Leni mě to ještě jako čekání ani nepřijde, protože mě netrápí poslíčci a tak (i když v noci při otáčení mě bolí a píchá všechno), tak mi ani nepřijde, že už by to mohlo přijít! Asi začnu být napnutá až pár dní před. Ale ta nevědomoct... no bude to sranda teda. Nevím, jestli budu vypadat překvapeně nebo jestli mě přepadne strach a rozbrečím se :sweat_smile: , fakt totální neznámá.

Ahoj Radi. Teda z těch pokakanejch věcí mám taky obavu. Když si představím, co mi přišlo za exklusivní a čisťounké věcičky, tak to miminko snad ani kakat nemohlo! :grinning:
19. led 2010 v 09:30  • Odpověz
raad ahojky ja peru malimu v persilu sensitiv lovela vubec nepere ty flicky malej to snasi dobre ten persil taky peru na 40 a fleky jsou pryc :wink:
19. led 2010 v 09:35  • Odpověz
Ahoj holky, přeju hezký den. Bolesti šílený. Injekce moc nezabíraj a je mi po nich špatně, tak to zkusám bez nich. Navíc mi našli špatný tvar dělohy - místo klenutá, je sedlovitá. Takže mi doporučili další vyšetření a pokud tam něco bude špatně, čeká mě nová operace. V téhle chvíli jsem tak vyřízená, že snad už žádné mimi nechci.
Ale bude líp.
19. led 2010 v 10:07  • Odpověz
ajka, oni tě řezali?laparka nešla?vzali ti ten vejcovod?co ti řekli?
19. led 2010 v 10:18  • Odpověz
tak jsem vás dočetla :slight_smile: nám před chvíli dovezli ap oložili koberec tak jsem nebyla ve spojení.

Ajko moc mě mrzí že tě to tak bolí pořád na tebe myslím, že snad každým dnem bude líp vydrž a pak bude všechno lepší :slight_smile:

Ivi : já mám taky strach z té prasknuté vody sice jsem o měsíc po Vás, ale si říkám, že by to klidně mohlo přijít kdykoliv :frowning2: a někde venku v tomhle počasí tak to by mě asi trefilo :frowning2:
Doma by to bylo nejlepší.

DArk : zdravím tě strašně to utíká , já si to taky zatím ještě moc neuvědomuju :slight_smile: a přemýšleli jste že by jste to začali nějak řešit a nebo mimi necháváte volný průběh ?

Barus : drž se holka v noci tě bolelo břicho ? nebo ti tvdlo?
19. led 2010 v 10:29  • Odpověz
Radu udělali laparo, byli tam nějaké srůsty a mezi nimi se držela tekutina. Vejcovody mi oba nechali, jsou v pořádku, i vaječníky, naštěstí.
Řekli mi toho plno, jsou tu moc hodní. Ale já mám práh bolesti hodně nízko, takže mám strašný bolesti břicha, kůže, svalů, a i tam kde jsou ty vpichy. K tomu mě bolí pravé rameno a krční páteř, prý je to z toho plynu. Ten do tebe vpouští, aby mohli operovat. Pak ho vysajou, ale nějaký v tobě zůstane, což mě dělá k tomu všemu křeče do břicha. Takže holky, žádná sláva.

Na pokoji jsou se mnou ještě 2 ženy. Jedna s sebou včera sekla a druhá pořád zvrací.
Nutí nás totiž chodit, a to pak nevíš, zda je ti zle hlady nebo bolestí.
Naposledy jsme směli jíst v neděli jen polévku, a dostali jsem až dnes snídani. Takže včera celý den hlady.
19. led 2010 v 10:34  • Odpověz
Ajinko, myslím na tebe, ať je ti co nejdřív zase dobře. Musí to být hrozný, když tě trápí takový bolesti. Bohužel s tebou můžeme jen soucítit a nijak ti pomoct. :pensive:
19. led 2010 v 10:38  • Odpověz
ajko drz se....bolesti jsou desny. Mysli na to, ze to nekdy musi prestat. :dizzy_face:
Jo, bolesti jsou hnus....taky jsem si uzila sve. :cry:
19. led 2010 v 10:52  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.