• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky a těhulky ze snažíme se první měsíc :)

(Zamčená)
13. dubna 2010 
Já vím Ivi, to přejde. Nevím kdy, ale určitě bude líp. Konečně jsem dojedla půlku rohlíku, jím tu půlku už od rána. Na víc už prostě nemám sílu.
Holky myslete na mě, snad neumřu. Ta bolest je hrozná.
19. led 2010 v 10:56  • Odpověz
hlásím 2v1
ajkaa držím palečky
19. led 2010 v 11:26  • Odpověz
Ahojky holky, jsem zpět doma. Už asi potřetí píšu odpověď. Pořád se mi to nějak maže.
Kontrola si v pohodě. Na monitoru nějaké kontrakce byly ale nic moc. Doktorka mě vyšetřila trošku prošťourala abych se případně lépe otevírala, teď jsem otevřená tak na prst. Malá má podle měření něco přes 3460g. Ale nevypadá že by se jí chtělo ven. Je mi ale fakt divně, jak jsem minulý týden byla v pohodě, cítila jsem se dobře. Tak dnes bych si už přála aby to bylo za mnou. Navíc kdyby to vyšlo zrovna dnes tak můj taťka dostane krásný dárek k narozeninám.

Raduško, včera jsi napsala, že jsi koukala na můj pupík (40tt) s údivem. Proč? Ten pupík byl focen 37+4 včera jsem tam vložila pupík 39+0 ale myslím že tam mezi nimi není rozdíl. Posuď sama.

Ivi, postýlka je už nachystaná v domečku v ložnici neopravujeme nic. Jen nám tam chybí dva obrázky a polička na kosmetiku.
Z prasknutí vody mám trošku strach ale spíše už to beru jako vysvobození. Když jsem furt doma a nosím normání vložku jako při ms protože mám pořád nějaký výtok tak jsem připravená. Ale může se stát cokoliv.

Ofi, v noci to byly spíše bolesti, trošku i z plného močáku a tak jsem si pro uklidnění dala sprchu. Jenže pak jsem usnula. Takže v poho
19. led 2010 v 11:27  • Odpověz
Pokračování reagování na vše co jsem chtěla.

Ofi doktorka mi řekla že na uspíšení si mám dát telou koupel i teď jenže když se netopí tak to není nic příjemného navíc tady jsou dělníci. Raději ležím v posteli.

Ajinko, drž se. Mocinky na tebe myslím a mrzí mě že máš takové komplikace, ale určitě to co nejříve přejde a bude dobře.
19. led 2010 v 11:31  • Odpověz
baru, tak kontrola dobra. Snad se male uz zachce ven...ma docela peknou vahu. :wink:
baru, myslim, ze jsi to spatne pochopila...rada se udivovala nad tvyma tydnama tt...ze uz jsi ve 40 (ze to utika) a ne nad briskem. :wink:
19. led 2010 v 11:31  • Odpověz
Sluni, je možné že jsem to špatně pochopila, hodně lidí se divilo že mám moc velké bříško přotom mi přijde že je docela malé oproti jiným ženským a fakt těch 18 kg netuším kde mám, asi všechno jenom voda. Tak týdny už hodně rychle utekly, prostě jsem na konci a teď už jenom čekám kdy to přijde. Vsadím se že si užiju ještě ty dva týdny přes termín naplno.
19. led 2010 v 11:38  • Odpověz
baru: tak to si taky říkám, že budu určitě přenášet :slight_smile: ve čtvrtek jdu na kontrolu do porodky, tak uvidíme zda se něco chystá či nechystá :grinning:
19. led 2010 v 11:46  • Odpověz
baru to budes stastna zena, zda tu vahu budes mit jen ve vode... :wink:
ja jsem pribrala 21kg a stale mam nahore 9kg, grrr. :angry:
19. led 2010 v 11:48  • Odpověz
Ano, ano, přesně, tak, udivilo mě, že už jsi 40tt, protože mi přijde, že to bylo tedka, co jsme se radovali, že jsi těhu. a bříško máš nádherné, jsi krásná mamina, já se často dívám do albíčka na moje bříško a vzpomínám, jaké to bylo úžasné homít (i když jsem chtěla pořád co enjdřív porodit a vy jste mi říkali, at si užívám bříško:slight_smile: těhu bylo krásné období, které už nikdy nebude tak klidné a pohodové, protože už budeme mít ty naše raubíře:slight_smile:tý jo, když si vzpomenu, že jsme mohla celý den spát a čučet na telku a ještě jsme se nudila:slight_smile::slight_smile::slight_smile: ted nestíhám pomalu ani jíst a už jsem na své původní váze, musím si to jídlo hlídat a fakt jíst pořádně, vždy se nacpu až večer, jak přijde manžel a hlídá...
19. led 2010 v 11:48  • Odpověz
raadi jee, ty se mas....ja chci taky svoji puvodni vahu.... :sweat_smile:
jenze ty jsi takovy hubenour. :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
19. led 2010 v 11:50  • Odpověz
jojo holky, přenášení je hrůza, já přenášela sice jen 4 dny:slight_smile: alestejně, všichni tu rodili v 38 nebo 39 tt a já jsme to taky očekávala.:slight_smile: VY JSTE DOBRÉ, ŽE NEPLAŠÍTE. já rodila (poslíčkovala a plašila) 14 dní v kuse:slight_smile::slight_smile::slight_smile:

SLUNI, NEBOJ, VÁHA BUDE BRZO ZASE PŮVODNÍ, JÁ PŘIBRALA JEN ASI 14 KG A V PORODNICI JSEM NECHALA 11KG, takže to jde rychle, navíc plně kojím, ještě jsem ani jednou nepřikrmovala, takže i tím hubnu.
19. led 2010 ve 12:44  • Odpověz
ahojky...tak my pred chvili vstavaly :sweat_smile:

Vcera v noci byla Natalka ziva do tri do rana a dnes pro zmenu od tri - takze jsem za dva dny spala asi tak 5 hodin. No nastesti vzal manzel Natalku dnes k ranu do obyvaku a kdyz mela hlad, tak ji dal prikrm, abych se vyspala. Jsem mu za to vdecna, ani jsem mu nemusela nic rikat, zareagoval sam od sebe - je taky fakt, ze uz jsem fakt nemohla a padala na usmev.

Ted uz je zas vse ok, manzel na sluzebce, Natalka v pelisku a ja vyspana u pc :grinning: :grinning:

Koukam, ze resite vahu - no ja pribrala asi nejakych 18kg, ale mozna i vic, poslednich 10 pred porodem jsem se nevazila. No a ted mi zbyva jeste 3kg do puvodni vahy. Kojeni je fakt dobra vec - a souhlasim s Radou, clovek je rad, kdyz se vubec naji :wink: No ale ja nebyla zadny hubenour ani pred tehu, takze doufam, ze dam dolu i neco navic...
19. led 2010 ve 12:58  • Odpověz
Ahoj Zdeničko teda Natálka není moc velký spáč :slight_smile: sna to bude lepší :slight_smile:
prosím IP :slight_smile:
19. led 2010 ve 13:09  • Odpověz
Ivi, Ofi: co se tyce te vody - ja posledni dva tydny mela na sedadle v aute slozenou osusku, na ktere jsem sedela, kdyby nahodou praskla voda. Jezdime manzelovym sluzebnim autem, ktere muzeme uzivat soukrome, takze proto, aby se nic neponicilo.

Voda mi pak praskla doma v posteli, ale to jsem mela taky vedle postele nachystany rucnik. Takze kdyz jsem pocitila, ze se neco deje, tak jsem hned hrabla po rucniku, dala mezi nohy a vyskocila z postele - teprve pak se to rozjelo. Nasledne jsem stravila asi hodinu ve sprchovem koute, kde voda porad odtykala, no a nakonec jsem si dala dve vlozky, do auta jeste dva rucniky a vyrazili jsme do porodky. Mame ji ani ne 5 minut cesty, ale presto jsem byla po prijezdu tam uz zase "durch".

Takze doporucuju mit k dispozici nejake ty starsi rucniky ci osusky - urcite v aute (at je pak v pripade nouze nemusite hledat) a treba vedle postele, nebo primo pod prosteradlem :wink:
19. led 2010 ve 13:11  • Odpověz
Zdeni díky moc za rady myslím, že si ten ručník do auta asi taky dám i vedle postele :slight_smile:
19. led 2010 ve 13:17  • Odpověz
Ofi: IP

No, ona Natalka spi, ale ne v tu dobu, kdy chci spat ja :grinning: ale abych ji nekrivdila, obcas se trefi :grinning: :grinning:
19. led 2010 ve 13:23  • Odpověz
Ahoj holky :slight_smile:
Baru malá má krásnou váhu :wink:
No myslím, že je lepší přenášet než porodit úplného drobka, ty nervy potom nic moc :frowning2:
Sluni s váhou klid, já mám taky pořás cca 8kg navíc, šla jsem se kvůli vám zvážit, zatím mi to nevadí, horší to bude v létě :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Voda mi neprdla, museli mi ji píchnout na sále, měla jsem jen hrozné kontrakce. No a jen co to udělali, tak jsem se ze 2cm otevřela na 10cm asi za 30 min, byli z toho dost vykulený a já myslela, že se bolestí zblázním :grinning:
19. led 2010 ve 13:33  • Odpověz
holky, nestvete me s tim, ze mate skoro puvodni vahu.... :angry: :grinning:
No jo, je to dan za to, ze nekojim.......ach jo... :cry:
ahojda zdezli...to je manzel moc hodny, ze ti takhle vypomohl. :dizzy_face:
19. led 2010 ve 13:35  • Odpověz
Taky už pomalu koukám po těch příkrmech, holky budete vařit nebo dávat skleničky?
19. led 2010 ve 13:35  • Odpověz
sluni já kojím a váha teda nic moc, ale přikrmuju, tak jestli to není tím :grinning: :grinning: :grinning: ,
19. led 2010 ve 13:37  • Odpověz
ahoj simi
ja mam zatim nakoupeny sklenicky z DM-maji je bez soli.
19. led 2010 ve 13:38  • Odpověz
sluni a co to je za značku,vyloženě DM a jaké, jsem zvědavá co ?
19. led 2010 ve 13:40  • Odpověz
AHOJTE KOCENY MOJE
TAK DNES SOM BOLA NA KONTROLE A KRPECEK SA NAM UZ OTOCIL DOLE HLAVICKOU ALE POVEDALA MI DR ZE SA ESTE MOZE PRETOCIT NASPET NO UZ BY TAK MOHOL ZOSTAT AKO JE
AJI-DRZ SA HOLKA VIEM ZE JE TO TAZKE A BOLESTIVE ALE TY SI SILNA :slight_smile:
TAK JA MAM ZATIM 10 KG HORE NO UVIDIME DOKONCA :grinning:
JA :grinning: K VAM TO VSETKYM TAKKKKK SLUSI S MIMINKAMA :grinning:
19. led 2010 ve 13:42  • Odpověz
simi: :grinning: :grinning: No ja do ted az na dva prikrmy kojila plne, ale ted se obavam, ze Natalce uz mlicko nestaci, nebo ho mam nejak min. Vcera jsem chtela odpumpovat a dostala jsem ze sebe jen 60ml, co je dost malo. Nevim, jak to mam, pres den ji moje mliko staci, ale vecer vyzaduje nejak vic, to bych ji musela kojit porad. Takze ji zacnu nabizel vecer po kojeni i lahev, protoze to jinak nikam nevede...

Jinak ja planuju od toho 4.mesice tak 50 na 50 - nejakou tu bio mrkvicku uvarim sama, ale budu mit doma i sklenicky, az bude stres a nebudu mit cas neco delat.

sluni: jo, manzel me prekvapil. On tedy vypomaha tak jako tak - ale tentokrat se proste sam zvedl, rekl Natalce, ze maminka potrebuje spat a odvelel ji :slight_smile:
19. led 2010 ve 13:43  • Odpověz
moni: mne se Natalka taky jeste v 31 tt pretocila, ale ve 37tt se zas vratila. Ale snad nebude Davidek takovy rebel jako ta nase treperenda :grinning:
19. led 2010 ve 13:45  • Odpověz
simi mam babylove a Hipp Bio-oboji bez soli. mam brambor s cuketou, mrkev, mrkev s bramborem, samotne maso-super vec. a dalsi budu dokupovat dle chuti jirika. :slight_smile:
19. led 2010 ve 13:49  • Odpověz
zdez, já vždycky kojím a dokrmuju, je to na palici, ale je mi líto, ji zase moje mlíčko nedát, když tam ještě nějaké je, vypije ze mě někdy 60, někdy 80ml a z flašky 80ml. Nejhorší je ten řev po kojení a než ji dám flašku, nikdyto nezvládnu bez pauzy, nemám 10 rukou :grinning:
Jo a večer mám taky mlíka nejmíň, jak jsem asi unavená a vysosaná od Nikolky.
To spaní se vám určitě upraví, když jsme to zvládly i my s Nikčou, jak dlouho to ale vydrží :sweat_smile:
19. led 2010 ve 13:49  • Odpověz
ZDEZ-NO SNAD NE HEHEH ALE ON JE TIEZ PEKNE VYCURANY :grinning: :grinning: :grinning:
CEZ DEN JE KLUDNY A V NOCI VYSTRAJA :slight_smile:
19. led 2010 ve 13:50  • Odpověz
sluni díky :wink: Já nakoupím a nejdřív to ochutnám, no ale akhle asi nezhubnu :grinning:
19. led 2010 ve 13:50  • Odpověz
zdez ty budes taky prikrmovat od 4. mesice....vzdyt skoro plne kojis,ne?
19. led 2010 ve 13:51  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.