• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky a těhulky ze snažíme se první měsíc :)

(Zamčená)
13. dubna 2010 
jeee, to byl fofr. Obrovska gratulace. preji arturkovi hodne zdravicka a hodne rodice. :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
21. led 2010 v 08:27  • Odpověz
Ahojky holky,

jéé konečně nové miminko :slight_smile: Moc gratuluju a přeji hodně zdravíčka a jen samou radost.. Porod byl teda opravdu rychlý..
21. led 2010 v 08:46  • Odpověz
Ahojky!
No pamatuju, že tak minulý týden Leňa psala, že jí odchází zátka. O mms jsem jí psala, tak uvidíme, až bude mít čas a chuť, třeba foto pošle. Termín měla mít 7. nebo 8. února.
21. led 2010 v 09:15  • Odpověz
Tak se konecne zacina neco dit, lavina porodu se rozjizdi!!! :slight_smile: Lenouskovi moc gratuluji a tise zavidim bleskovy porod :grinning:
21. led 2010 v 09:35  • Odpověz
jeeeee mame nove miminko to je nadhera
prajem hodne zdraviiiiiiicka jeee to je nadhera :slight_smile:
21. led 2010 v 09:55  • Odpověz
Holky začínám trošku plašit, abych byla na základní věci připavená, tak mi prosím trošku poraďte.
Trápí mě otázka světla při nočním přebalování a kojení. Co máte rozsvícené vy? Mě přijde, že je lampička co mám doma dost zářící.
A jak vlastně takové kojení probíhá? Od péče o prsa před a po kojení, přebalení prcka a tak? Můžete mě do toho některá zasvětit? Doufám, že mi tohle řeknou i v porodce, ale dosud vůbec nic nevím a jsem z té nevědomosti trošku nervózní. :unamused:
21. led 2010 v 10:04  • Odpověz
Ivi : myslím, že jsem na tom docela podobně je dobré že chodím do toho kurzu tam nám to všechno říkají, ale je fakt že z toho mám strach a jak jsme byli včera na prohlídce té porodnice tak mám ještě větší strach :frowning2: no snad to zvládneme :slight_smile: když to zvládli všichni předtím tak my taky ne ?? :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
21. led 2010 v 10:09  • Odpověz
juu miminko a přesně o 3 měsíce od Sofinky... to je bomba..moc gratulujeme a pěkná váha..tak to měla rychlovku jak já.. přeju všem hihi :slight_smile:)
jinak máme za seobu kontrolu máme 64cm 5780g ale nusíme začít chodit na rehabilitace, máme špatný zádička a prý se přetáčí na jednu stranu..což jsem si všimla že má raději pravou..no prý je to nějak přes CNS takže ne moje chyba ale jsem z toho nějaká špatná :frowning2:((
21. led 2010 v 10:27  • Odpověz
Ivi já přebaluju v noci tak, že si rozsvítím v chodbě a pouštím si jen lehké světlo do koupelny..dělala jsem to co jsem z porodnice doma..aby prostě věděla..je tma..spí se.. :slight_smile: a funguje parádně.. na kojení si nesvítím stačí mi světlo z ulice..
21. led 2010 v 10:29  • Odpověz
Sari tak to si nedovedu představit - světlo z ulice. No já si teď nedovedu představit ani vzít to obou rukou toho prcka, abych mu něco neudělala. :sweat_smile:. Já právě nebudu moct do chodby vůbec otevírat. Budu doma s našima ve 3+1, máme tu kočky, který nebudou mít přes noc vůbec možnost se do mého pokoje dostat. Přes den to nevadí, to si pohlídám, ale oni pořád zkoumají nový pelíšky a v noci bych o nich nevěděla a určitě by si udělali spaní u malé. Takže prostě tohle nejde, ani z toho důvodu, že mamka spí při otevřených dveří a světlo z chodby by ji taky budilo. Takže musím něco vymyslet. Koupila jsem si tu bludičku do zásuvky, jenže u postýlky prostě žádnou zásuvku nemám, jen dole u země. Tak mě napadlo dát tam nějakou mini lampičku na zem a svítit na zemi, aby jí to nešlo do očiček.
A o bradavky se nějak staráte? Já byla u dr. a nějaká mamina tam probírala se sestrou, jak je čistí před i po kojení a tak.
21. led 2010 v 10:34  • Odpověz
Sari určitě to bude jen nějaká drobnost a jste šikulky tak to rehabilitacemi dáte do pořádku :slight_smile: ale věřím že jsi z toho špatná .

Holky prosím o radu kolik těch vložek do podprsenky jste si brali do porodnice??
balím tašku tak ať vím co je potřeba a kdyby jste si ještě vzpomněli na nějaké vychytávky a rady co v tašce nezapomenout tak prosím napište DÍKY MOC :slight_smile:
21. led 2010 v 10:40  • Odpověz
Sari asi z těch zádíček musíš být dost nervozní viď. Věřím, že to bude dobrý, rehabilitace a cvičení ti pomůžou a bude to dobrý uvidíš. :slight_smile:
21. led 2010 v 10:41  • Odpověz
Ofi vzala jsem si celý balík..měnila jsem zezačátku kojení tak 3x denně...
no snad to bude v pohodě a není to nějaké závažnější...
21. led 2010 v 10:43  • Odpověz
Ivi tak si kup takové to dětské světýlko do zásuvky..at nemusíš pořádně svítit...
už jsem se na rehabko objednala a jdeme hned zítra.. tak jsem ráda..
21. led 2010 v 10:56  • Odpověz
ivi, ja mam rozsvicenou lampicku na nocnim stolku a tu mam sklonenou smerem k zemi, takze neozaruje. V koupelne mam na prebalovani svetlo normalni, protoze prebaluji na pracce za dvermi - z chodby mi tam zadne svetlo nejde. Ale Natalce to nevadi, jen chvili mzoura a pak je to ok :wink:

ofi, mela jsem s sebou baleni 30ks a stacilo, zezacatku mas stejne jen kolostrum a ani toho mlicka nebyva zas tak moc, takze moc nevyteka. Zato ted je to maso :grinning: :grinning: :grinning:
21. led 2010 v 11:01  • Odpověz
díky moc za rady už je tam jdu šupnout :slight_smile:
21. led 2010 v 11:06  • Odpověz
Téééda velká gratulace k miminku :grinning: :dizzy_face: Lenča tady psala 19.1., že to vidí už na brzo a měla pravdu :sweat_smile: tak ať se miminku i mamince moc moc daří...

Saru snad bude vše ok a rehabky pomůžou...

Byli jsme s manželem koupit dopo bundu (rozjel se mu zip) a teď jel pomáhat tchánovi na stavbu. Tak upeču sekanou a měla bych poklidit, ale jsem nějaká zhnilá...odpo jdem s miminkem cvičit do kurzu.
21. led 2010 v 11:08  • Odpověz
Holky moc děkuju. :slight_smile: Stejně musím koupit lampičky do ložnice domečku, tak si jednu dám na zem vedle postele a bude svítit od země (ta je trošku jemnější jak lampička na stole). Tu bludičku do zásuvky mám, jenže nemám u postýlky žádnou zásuvku bohužel....

A staráte se nějak o bradavky před a po kojení?
21. led 2010 v 11:09  • Odpověz
Ahojky holky,
hlásím stav 2v1.
Ale vidím, že nás předběhl Lenousek, tak to moc gratuluji, měla to extra rychlé. Ať šťastným rodičům dělá Arturek jenom radost.
Tak moc si přeju aby to přišlo. Už jsem z toho špatná. Připadá mi že se nikdy nedočkám. Prostě se bojím.
21. led 2010 v 11:17  • Odpověz
ivi, ze zacatku jsem si mazala bradavky po kojeni mastickou, ted uz jsou tak opotrebovane, ze to nepotrebuju :grinning:
21. led 2010 v 11:24  • Odpověz
byli jsme venku a je tam celkem zima, dala jsem malého spát tak čekám až usne a půjdu se naložit do vany :slight_smile:

ivi já si na přebalování svítila lampičkou ale má právě takové jemné světlo a ještě jsem ji měla otočenou k zemi nebo ke zdi tak at na něj nesvítí a stačilo to a kojila jsem ve tmě (jak píše saronka stačilo mi světlo z ulice). Nějaké čištění bradavek nebo tak jsem nedělala, jen jsem si je ze začátku mazala bepanthenem

ofi já si do porodky brala celé balení těch vložek :slight_smile:, raději víc než at ti chybí. Vychytávky už tu dost holky psali ale určitě 2ručníky-jeden na spodek nějaký tmavý je lepší a vím že jsem měla i takové ty kuchynské útěrky na utirání a na kurzu nám doporučovali vzít si na mytí nějaký sprcháš, mýdlo co moc nevoní at to dítě nemate nebo dětské mýdlo :slight_smile:
21. led 2010 v 11:33  • Odpověz
jinak čtu co psala Lena včera.přesně jak já byla jsem na KO, otevřená na 1cm a rozhodně to na porod nevypadalo apak šup šup a bylo to :slight_smile:)
21. led 2010 v 11:45  • Odpověz
Holky tak moc díky, já se bála, že je o nějakej větší rituál a že si budu muset ještě stihnout něco pořidti. Bepanten mám, tak je to ok.

Baru neboj, ty to máš za pár. Čeká tě jen pár dní. Já pořád nevím, jestli se těšit nebo ne. Nebude to totiž tak, jak aby jsme si všichni přáli (s bydlením a přebýváním to bude trošku složitý no).
21. led 2010 v 11:45  • Odpověz
Mám dotaz, používáte normálně speciální mýdlo na intimní hygienu např. Lactacyd? Když ho normálně používám, mám si ho brát asi i do porodnice, že?
Díky za info ohledně papírových utěrek, už je mám sbalené v tašce, dva ručíky, celé balení vložek do podprsenky, dětské mýdlo jsem dostala takže si ho vezmu.

Dnes si konečně jedeme vyzvednout od kamarádky vaničku a druhý přebalovací pultík, ona mi to nabídla po dětech a už to nepotřebuje :slight_smile:
21. led 2010 v 11:47  • Odpověz
Ivi ohledně toho světýlka, my koupili toto http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/50072867
a mají ještě různé provedení :slight_smile:
http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/10074646
http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/90010877
http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/90062164

Ivi, za pár o možná mám ale může to přijít kdykoliv a hlavně třeba i za dva týdny. My to s bydlenít taky teď nemáme jednoduché :slight_smile:
21. led 2010 v 11:53  • Odpověz
Baru nám na předporodním kurzu říkali, jen vodou..takže jsem nic nepoužívala ani ted neoužívám prostě jen voda..
21. led 2010 v 11:56  • Odpověz
Sari myslíš na umývání dole jenom vodu?
21. led 2010 v 11:58  • Odpověz
baru já taky jen vodu
21. led 2010 v 11:59  • Odpověz
holky ty porody se dneska rozjeli, píšu si to ještě v jedné diskusi s holkama a taky tam dneska holčina porodila a na porod to nevypadalo a taky tak rychlé, vidím to ještě dneska na jeden porod nebo aspon rozjetí porodu
21. led 2010 ve 12:01  • Odpověz
Smar a kdo myslíš?
21. led 2010 ve 12:02  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.