• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky a těhulky ze snažíme se první měsíc :)

(Zamčená)
13. dubna 2010 
neviem ale ja do toho pojdem asi tu to ma kazda pocula som ze v cr a sr sa to ludia este boja lebo to tam nieje take caste ako tu ale mam tu vela znamich ktore si to dali a pekne si odpocinuli pri porode a neboli take vycerpane ja si myslim ze ked je taka moznost preco nie ale tu je to mozno aj preto tak caste ze je tu ovela ludi viacej a je to zadarmo :grinning:

mam susednku rodila 24 hodin strasne pomaly sa otvarala chcela to najprv vydrzat bez epiduralu ale nakoniec si ho dala inak by to vraj nezvladla a pocas toho ako jej ucinkoval nabrala aspon nove sily
no ale kazda sme ina a kazda mame iny porod
21. led 2010 v 19:44  • Odpověz
Lenousek: Taky posíláme gratulaci novopečené mamince k chlapečkovi Arturkovi :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
...holky čekatelky, třeba Lenousek rozjela další rodící vlnu :wink: :dizzy_face:
21. led 2010 v 19:45  • Odpověz
ivi já epi nechci protože se jednak bojím toho v pichu (sice podle dr. to níc není ale mám v okolí 2 kamarádky co ho měli a jedna má od té doby problémy se zády a druhá s nohou), podle porodní asistentky to má vliv i na díě takže vůbec o tom neuvažuju
21. led 2010 v 19:46  • Odpověz
JO Mončo přesně, kamoška měla bolesti tři dny a pak se otvírala asi 20 hodin a přesně jak říkaš dávali jí to aby načerpala novou sílu...však když se ženská pěkně otvírá, tak se to někdy ani nestíhá. Já bych se teda nebála vpichu, myslím, že u porodu se mě budou dít bolestivější věci, ale trošku bych měla obavu z toho jak to píchnou...jenže takovej je asi celej porod, jak ti kdo pomáhá a jak jsou schopní, rychlí a ochotní - vem si jen když musí přijít na řadu kleště nebo tak něco, taky to není zrovna bezpečné, ale prostě člověk jim už musí důvěřovat...
Bavila jsem se teď s kamarádkou a ona je rozhodnutá vzít si k porodu dulu (má spoustu kamarádek, které rodily s dulou anebo jedno s dulou a druhé bez a všechny se shodly, že už jedine S)- já o tom zatím jen uvažuji, je pravda, že je tam někdo kdo tě zná, poradí ti a je takovým "advokátem" mezi tebou a Dr., když vážně nevíš co by bylo nej...ale říkám, zatím o ní jen přemýšlím...na druhou stranu nevím jestli při té bolesti tam zvládnu mít ještě někoho kdo mě bude furt radit a něco po mě vyžadovat :sweat_smile: taky ti musí být ta dula příjemná je to takové intimní...no nevím
21. led 2010 ve 20:09  • Odpověz
no u dlouhotrvajícího porodu třeba jak píše ivanau bych asi o epi uvažovala, přece jen si člověk potřebuje u porodu odpočnout a načerpat nové síly

ivi a manžela u porodu mít nebudeš?
21. led 2010 ve 20:20  • Odpověz
Jo určitě to máme v plánu, ale to se asi nevylučuje, ona se ta dula schází s celým párem, aby se znali všichni...jde o to, že manžel je u toho lajk, tak jako já - ne-li větší :sweat_smile: Ale jak říkám pro mě je to zatim nevyřešitelné téma...třeba mamka mě říká určitě dulu,manžel říká jak chceš a ta jedna kamoška která je těhu a jsem s ní v kontaktu je pro dulu rozhodnutá jednoznačně...
21. led 2010 ve 21:37  • Odpověz
ivanau já myslím že se to nevylučuje že jde mít u porodu oba dva ale já si nedokážu představit že by mi někdo cizí pomohl, byla jsem vděčná za manžu kterého znám a ted tam bude taky-snad
21. led 2010 ve 21:54  • Odpověz
Jo to já taky říkám, ale je asi pravda, že ta dula to dokáže co nejvíc urychlit, protože zná ty různé fígle, nebo rady jak ti ulevit a když se něco děje zachová chladnou hlavu a respektuje tebe což se asi s dr. vždy podařit nemusí, proto jak říkám "advokát", nebo ti právě dokáže ulevit a nesáhneš po epiduralu, uklidnit atd. Take na tebe má čas, což se v těch velkých porodnicích říct nedá... říkám má to své pro a určitě i proti... budeme mít na to téma v kurzu i přednášku, tak jsem zvědavá...
21. led 2010 ve 22:11  • Odpověz
Ahoj holky :slight_smile:
Gratuluju leni k Arturkovi, krásná váha mimča. Ať roste jako z vody a moc nezlobí maminku :wink:
Tak mi dnes byli na 3 měs prohlídne, hlásím 4600g a 57 cm, na to, že měla při porodu jen 43 cm, tak docela povyrostla :slight_smile:

Sari, malá zase při pasení dává jednu ruku za sebe a přináší váhu na druhou a u doktorky se teda moc nepředvedla, ale doktorka nic neříkala. S tou rehabilitací bych se nenervovala, přijde mi to teď moda posílat mimča na rehabilitaci, znám dost lidí kolem, co taky chodí. Nevím, jestli za nás se to tolik řešilo :unamused: Snad nic s Nikčou nezanedbáme :confused:

Jo a taky nevím co s tím pneumokokem, je to tak, že stát to hradí jen od 2 do 6 měs, kdy je nejvíc dávek a není to prý pro mimčo tak šetrné, naší doktorce se moc nelíbí, že by Nikča byla očkovaná co 14 dní, má posunuto tu hexa vakcínu na 4měs, kvůli kg a k tomu ještě 3 pigára ppneumokoka, tak nevím, jestli to pro tak malé tělíčko není moc :frowning2: Ale ty další měsíce už to státem hrazené není, přitom dávek se dává už méně.

Taky se nám asi vrátila kolika, ráno bylo děsný a celý den hrozně vyváděla i u jídla, tak jsem zvědavá, jak to bude pokračovat, už cc a14 dní byla tak spokojená, je to škoda :frowning2:

Já epidurál ani nestihla, měla jsem rychlý porod, žadonila jsem o něj, ale už to prý nemělo smysl.
21. led 2010 ve 22:11  • Odpověz
ivi nevím, co mi mohlo ulevit mi říkala i porodní asistentka-jiná poloha, balon, sprcha, kroužení boky apod. a dr. jsem viděla při příjmu a pak až po porodu když mi nechtěla jít placenta, celý porod vedle porodní asistentka která přišla zkontrolovat jak to pokračuje, natočil se monitor srdíčka at ví jak se daří Tomáškovi a zas odešla a my byli s manžou sami
21. led 2010 ve 22:44  • Odpověz
No však já to chápu, i proto si nejsem uplně jistá...asi jde u té duly o to, že se znáte a je tam pořád pro tebe a sedí ti...prostě normální porodní asistentka, tak sjem zvědavá co ná řeknou k tomu na tom kurzu.

U mě je totiž hlavní problém v tom, že mě dělá hrouně zle když je na mě někdo nepříjemnéj, tváří se atp. A z toho já mám panickou hrůzu, že narazím na nějakou herdek sestru, která na mě nebude příjemná a já vím, že mě z toho bude zle. Bojím se sester už když chodím k Dr. Jsou často dost protivné, málo kdy narazíš fakt na hodnou a milou sestřičku na svém místě. Tohle já si furt v hlavě řeším... Příklad: Mamka třeba říkala jak jí dělalo zle, že se jí u porodu střídala směna a ty sestry ze staré směny pomlouvaly Dr. která měla nastoupit na novou směnu. Říkala, že to bylo děsně nepříjemné, protože ty jsi tam v bolestech a ta Dr. tě má mít na starosti.
21. led 2010 ve 23:09  • Odpověz
dobré ranko hlásím se na sčítání 2v1 i když mi v noci bylo tak blbe-bolelo mě břicho, furt jsem lítala na záchod že jsem myslela že pojedem ale houby, straším tu pořád

ivanau no jak to čtu tak ta dula by pro tebe asi byla řešení, znala bys ji, byla by příjemná a hlavně k dispozici celý porod. Možná by to chtělo nějakou informativní schůzku at si ujasníš co ti může nabídnout a pak se třeba rozhodnout, podle mě by se určitě dula měla hledat co nejdřív a ne třeba ve 37 týdnu at navážete ten vztah
22. led 2010 v 09:19  • Odpověz
ahojky, já jsem tu od 19.1. NEBYLA A dočítám postupně se zvědavostrí,kolikmáme mimuší.teda ještě jsem na žádné nenarazila,ale reagovat budu postupně:slight_smile:
Smar, velká gratulace k bytu,u nás taková cena prostě neexistuje - určitě přes milion a neopravený,garsonka nepravená 700 000, takže paní si hlídeje.
Zdeni, neblbni s příkrmama, zvyš frekvenci kojení a mlíčko se ti začne dělat víc. já mám večer a ránomaléhoprsu co hodinu, aby se najedl,přes den tak so 2_3 hodky, v noci 3-4, max 5, ale neřeším to, jsem štastná že kojím a přikrmovat chci až od 6.měsíce.
S usínáním u nás ted hrůza, učíme v kolíbce a je to s řevem, usíná jen na rukách nebo v kočáru. ale večer,jak se vyřve, tak usne i v políbce, ale taky mu hodinu pořád dávám dudel...večer jak okoupeme, tak nehrozí televize nebo tulení(k tomu jsme se ještě ani nedostali)-ale uspáváme na rukách a dávam dudana...jo a ráno jak jde manžel do práce si malého taky beru do postele,kojím a u toho oba spíme a taky mu držím nohy a on prdí,potřebuje asistenci:slight_smile::slight_smile: joale jinak dřív usínaljen u kojení, akže ted je pokrok, že usne na rukách, nebo ted mi spí na bříšku a já konečně mám čas na vás:slight_smile: tak jdu část dál:slight_smile:
22. led 2010 v 10:16  • Odpověz
Ahojky! Tak u mě taky stav nezměněn! :slight_smile:
22. led 2010 v 10:27  • Odpověz
Radi nebyla jsi tu od 19.! Víš že Lenousek má od včera Arturka?! :wink:
22. led 2010 v 10:28  • Odpověz
dobré ránko kočky dneska jsem měla budící se noc byla jsem vzhůru asi 10 krát a pořád se mi zdálo o porodu, ale takové bláznivé sny :slight_smile: no hrůza :slight_smile:
Ahoj RAduš ted vy to s tím usínáním máte divoké no snad se to zlepší :slight_smile:
22. led 2010 v 10:34  • Odpověz
radi dík :slight_smile: už jsme si plácli na 100% a je ochotná nám dát vše písemně, takže příští týden to půjdem k právníkovi sepsat :slight_smile:, včera už jsme nahlásili tu koupelnu jakou ji chcem-obklady apod :slight_smile: :slight_smile:, paní už to nechala na nás

radi to spaní se spraví jen ho moc neuč usínat na rukách, nošením apod.
22. led 2010 v 10:36  • Odpověz
Smar a jakou koupelnu chceš? My máme v prvním patře prádelnu spíš, i když jsem tam nasomrovali i sprcháč a budeme se tam koupat, než bude koupelna nahoře u ložnice. Do té prádelny jsem fakt dali klasické skoro bílé nejlevnější obklady a neřešili to. Tak na té horní si chci dát záležet. To bude třeba za 2 měsíce a penízky už zas budou, takto bude fajn. Chtěla bych něco přírodního, hnědo béžového nebo tak - vzor jakoby dřeva.
22. led 2010 v 10:41  • Odpověz
ivi no je to koupelna v bytě takže zas extra velká nebude ale právě jsme museli nahlásit zda chceme vanu nebo sprcháš a jaké-zda to co je v ceně nebo nějaký nadstandard co bychom si připláceli a jaké chcem obklady apod, budeme to mít veselé :slight_smile:
22. led 2010 v 10:46  • Odpověz
Ahojky... :slight_smile:
Smar říkám uvidím, máme o tom mluvit v kurzu asi za dva týdny...
Teď jsem tady měla kamošku, jdu si vyfouknout vlasy a o půl 1 mám srazík s holkama z gymplu, takže takovej plodnej den :sweat_smile:
22. led 2010 v 10:52  • Odpověz
ahoj holky, tak já stále taky 2v1 a už tady mám 40tt :grinning:
22. led 2010 v 10:56  • Odpověz
leni. veeeliká gratulace a ta rychlost, závidím... :slight_smile:
holky celkem závidím ty malé mimča...jinak jsem byla ko po 6n a šití prý hrůza, že to táhne a musím mazat:frowning2:
22. led 2010 v 10:57  • Odpověz
Dobré ranko holky :wink: , dneska už je to zase o trochu lepší. I v noci to šlo. Doufám, že to tak půjde dál.

Smar cooožeee? Vy se stěhujete? To jsou teda novinky.
22. led 2010 v 11:13  • Odpověz
Tar ahoj! No mě 40 naskočí až ve středu (i když tady mi to naskočí vždy o den dřív, nevím proč).

Radi, tak to ti asi špatně zašili co?! Je to pořád nepříjemný a cítit?

Aji ahoj! Za chvíli si na to ani nevzpomeneš :wink:

Já teď pojedu do domečku, přijede truhlář, tak mu nahlásím zbytek zařízení, vodaři přijedou připojit vodu a vezou mi poslední spotřebiče, tak už je tam budu mít! Hurá! Možná už bude komplet záchod a koupelna dole, pak hodím foto.
22. led 2010 v 11:24  • Odpověz
No teda Iví, to už snad bude skoro k nastěhování ne? To jste si teda mákli.
22. led 2010 v 11:35  • Odpověz
Holky vy jste teda akční a šikulky, takhle před porodem. Já se tady ploužím jak lazárek :slight_smile: .
22. led 2010 v 11:37  • Odpověz
aji IP, no stěhovat se budem červenec-srpen, do června tam chtějí majitelé zůstat (chtějí at tam syn dochodí školu) a pak je volný ale zas je tam práce takže jsme se domluvili že zatím zůstanem tady a až to tam upravíme půjdem tam, přece jen tahat tam 2 malé děti by nebylo to pravé a navíc když to není nutné, ten jeden nájem co zaplatíme navíc nás nezruinuje. Je tam třeba udělat elektřinu-ale to manža s tchánem jsou elektrikáři, díry ve zdech opravit, vymalovat a budem dělat podlahy-ještě nevíme zda plovoučku nebo lino to se ještě musíme rozhodnout co je lepší, udělat klukům pokojíček apod. takže práce bude ale bude to naše, kluci budou mít svůj prostor :slight_smile: :slight_smile: já už ale ted přemýšlím jak udělat pokojík, jak jim ho vymalovat :slight_smile:

ivi super, to fakt vypadá nadějně a že se budete brzy stěhovat :slight_smile:
22. led 2010 v 11:44  • Odpověz
Ajko ty hezky opočívej..no my se stěhovali týden před porodem :slight_smile:) taky díky tomu rychlej porod..
jinak koukám žádné další miminko.
Na rehabilitaci hrůza..Sofinka tak moc plakala, že mi i slzičky ukáply..já ji takovou neznám ona není plačtivé mimčo..no musím ji při pasení koníků silou korigovat..je moc prohnutá a to je špatně.. blbě tam pak dává ruce a tak... byla jsem z toho špatná, přišla jsem si jak špatná matka, co svoje dítě ani nedává pást koníky..jenže já se v 7 týdnech ptala doktora a on říkal jo občas dejte... mohla říct, jo dávejte každou chvilku atd.. no nic..
22. led 2010 v 11:45  • Odpověz
Holky tak jsem tu! Bylo to náročný, dvě hodiny jsem tam běhala kolem chlapů. Normálně kalamita, přijelo několik aut najednou a já tam skoro řídila dopravu, aby se to k nám ke vjezdu vešlo! :grinning:
Během února bude deska na linku a postel, zbytek celé ložnice do konce února. Ostatní se pořeší potom. :wink:
Posílám odkaz na fotogalerii, v kuchyni mám ty upletené koše a stojí tam lednice, tak se mrkněte. Už chybí fakt jen ta deska a ta je tam ukázaná taky. :wink:
http://www.modrastrecha.cz/fotoblog/ivanas11/album/zarizujeme-nas-novy-domov/

Sari vím jak ti asi muselo být zle. A hrozný je, že ti takhle budeš "mučit" ty sama :pensive: . Myslím na vás, ať ten drobeček neplače.
22. led 2010 v 16:37  • Odpověz
Ivčo budete to tam mít fakt parádní :slight_smile: a taková obrovská kuchyn to se bude hezky vařit..
jinak zatím zkoušíme pást koníky a nějak mi přijde že to asi Sofinka pochopila a už se tolik nezaklání a nedává zadeček nahoru... tak uvidíme.. i bez křiku se to obešlo..
22. led 2010 v 16:50  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.