• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky a těhulky ze snažíme se první měsíc :)

(Zamčená)
13. dubna 2010 
Vidíš a já bych řekla, že čím víc se zaklání, že je šikovnější a víc se jakoby sama vzepře. jak to pak má člověk poznat!!!
No moc děkuju Sari za tu kuchyň. Já bych snad ani takovou velkou nidky neřešila (nikdy by mě tak velká nenapadla), ale v téhle části domu je prostě místo na kuchyň daný a zmenšit by ani jinak nešla. I když vím, že větší je lepší a budu za ni ráda! :slight_smile: To jen aby to nevypadalo moc hurónsky, že velká kuchyň = velký luxus.
22. led 2010 v 16:57  • Odpověz
ivi-fakt pekny domecek :grinning:
holy ja som dnes niako mrtva poprala som vsetky vecicky soro vsetko uz pozehlila zbalila tasky do porodky no tak napul :slight_smile:
sari-to je super ze Sofinka sa lepsi neboj nic jaka to bude sikulka je nadheeeeeernaaa :grinning:
22. led 2010 v 17:01  • Odpověz
Mony ahoj. Děkuju :slight_smile:
No já jsem taky hotová, celý břicho mě bolý, jak kdyby chtělo prasknout! Už tak fakt není místo!!!!
22. led 2010 v 17:14  • Odpověz
Moni dííky
Ivi až budete mít 2 děti uvidíš jak budeš mít pocit, že zase tak velká není :slight_smile:) hlavně tam máš super prostor pro přípravu a tak :slight_smile: hoodně místa na odkládání..máte to moc hezké..bude se vám dobře bydlet, jak to vychází výhledově..kdy bude stěhování??asi jsi to psala ale nějak jsem zapomněla
22. led 2010 v 17:19  • Odpověz
Ahojky holky, hlásím stav stále 2v1.
Dnes manžel s tchánem odmontovávali topení, zítra mají přijít chlapi vše namontovat. Barák máme sice vzhůru nohama ale na porod to pořád nevypadá.
Nám dnes přivezli kuchyňské spotřebiče jenže popletli objednávku varné desky takže musíme čekat až přivezou novou, pak nám volali z kuchyňského studia že by přijeli montovat kuchyň ve čvrtek a my jsme počítali že přijedou v ponděli takže jsme je museli přemluvit. No snad ji ještě uvidím před porodem. :slight_smile: už aby to bylo.

Sari určitě se to spraví, věřím že to muselo být hrozně když na rehabilitaci s malou cvičila alr chtějí ji pomoci.

Ivi, kuchyň vypadá super :slight_smile:
22. led 2010 v 17:20  • Odpověz
Sari myslím, že do konce února jsme tam! Takže budu s malou měsíc doma asi. No a ta pracovní plocha pod oknem je naprosto fantastická! Pokud to půjde, budu tam pěstovat i základní bylinky přes zimu.

Sari to jsou probémy co? Já než jsem se s truhlářem nahnala, bylo to skoro 3 týdny. Dnes jsem mu řekla, že bych měla za 12 dní rodit a byl tu do hodiny! :grinning:
Už se těším, až budeš přidávat fotečky domečku ty. (za kuchyň děkuji :dizzy_face: )
22. led 2010 v 17:23  • Odpověz
Ivi no u nás záleží jak na tom budeme finančně :slight_smile:) ale zatím manžel už dodělává projekt a tak jako tak požádáme o stav. povolení ...ty průtahy než to bude ..
22. led 2010 v 17:42  • Odpověz
Sari no vidíš, já už se tě dávno chtěla zeptat, jak to tedy máte? Vy jste se před porodem stěhovali do většího bytu a ještě jste rozjeli stavění domečku, jestli se nepletu co? No my 25.3. loni dostali stavební povolení a od tý doby pracujeme.
22. led 2010 v 17:55  • Odpověz
Ivi nene do většího..jen o 10m2 ale hlavně do svého..máme jen 1kk 36m2 zatím jako stačí, je to tu nové , moc se mi tu líbí..Sofinku mám pořád u sebe a tak.. ale časem až bude větší budeme každý potřebovat svůj prostor...docela mi bude líto se stěhovat.. jinak my máme pozemek od září, ted jsem byli na stav.úřadě představit náš projekt, tak nám řekli co a jak, co máme doložit..tak ted manžel ještě projekt dodělává a začneme posílat na všechny ty instance..ale prý je to na dlouhé lokte..no musím taky zjistit, zda dostame ješty hypo..naštěstí tento malý byt není tolik zahypotékovaný manžel dost zaplatit z našetřeného... takže nám stačí jen mega- postavíme hrubou stavbu a zabydlíme přízemí pak prodáme byteček a penzíe dáme do domečku na zbytek... to je naše vize..ale uvidíme jak to půjde..
22. led 2010 v 18:05  • Odpověz
Kuk holky :wink: .

Saronko, ach jo, to je mi moc líto, že Sofinka plakala :frowning2: . Beruška malá. Myslíš, že jí to bolelo? Nebo se jí to jen nelíbilo? Chudáček malej, statečnej :frowning2: .

Ivíku - teda velkej palec nahoru :dizzy_face: , nádherný domeček, už se to všechno rýsuje. Kuchyň nemá chybu. Je krásná. Já bohužel nemám kuchyň pod oknem, ikdyž jsem si to přála, nešlo to. Ale ta tvoje je super. I ty schody vedle. I záchůdek a koupelna dole. Moc se mi líbí všechny ty obklady. Nádhera :dizzy_face: . To se bude krásně bydlet.

Smar díky za IP, hned se kouknu.

Baru, tak ať už to nepopletou. Dáš taky někam fotečky?? Já si stašně ráda prohlížím domečky, úplně se v tom vyžívám.
22. led 2010 v 18:23  • Odpověz
Sari tak to je moc fajn plán a určitě vyjde. Ty tahanice po úřadech, to je fakt děsný! Tím si asi každej musí projít a snad ještě nikdo mi neřekl, že to bylo rychlý a bez komplikací. Ale bude to fajn mít svůj domeček. A i když projekt ještě doděláváte, máte už nějaký přesný představy, který by jsi tu mohla ukázat? Nebo doděláváte zásadní detaily v projektu?

Aji díky! :slight_smile: Ta koupelna dole je teda spíš prádelna. Bude tu "nacpaná" pračka se sušičkou, dáme tam nakonec i stojací mrazák a ten sprcháč si manžel vymyslel úplně naposled (taky teď zjistil, že na úplně debilním místě), jakože když půjde z dílny zasr... do olejů, tak že hodí sprchu rovnou dole (je to hned v chodbě při vchodu). No nakonec nám to bodne, protože se tam budeme přes jaro sprchovat, než se udělá koupelna taková ta lepší nahoře ve spací části. Ta se bude dělat za provozu. Proto jsou dole taky jen obyč. nebarevný kachle za tu nejnižšcí cenu, co jsme koupili. A víte, že ty obklady na záchodě a kolem linky (jsou stejný, jestli jste si všilmi) nejsou kachle, ale lino?! Tak jsme s tím vydrbali, jak z prací, která by s tím byla, tak i s finanční stránkou. Dnes se na to truhlář, co nám kuchyň dělal, koukal a čučel jak puk, že to ani není poznat, že to kachle nejsou. Fakt paráda, žádný spáry a krásně to můžu umývat. :slight_smile:
22. led 2010 v 19:22  • Odpověz
Ahoj holky, tak hlasim ze vcerejsi kontrola v poradku, mame kolem 1900g a na 100% je to kluk (pry pekny chlapak :grinning: ).Ted vas jdu docist :wink:
22. led 2010 v 19:32  • Odpověz
Ahoj odři! Tak to je moc fajn.... :slight_smile: No my měli cca 1900g v 32+0 :sweat_smile: ... Doufám, že nebudeme mít víc jak 3,5kg
22. led 2010 v 19:35  • Odpověz
ahojda.
ivanas krasny domecek. kuchyn luxusni. kose paradni. :dizzy_face: a s tema obkladama neobkladama jste to dobre vymysleli. se to fakt bude super udrzovat. My mame lino v kuchyni a kazdy si myslel, ze je to plovoucka. Ja bych ji nechtela uz ani za nic. :stuck_out_tongue_closed_eyes:

U nas dnes byla premiera. Jiricek mel poprve kasi. Nechtel k veceri moc mlicko, tak jsem mu udelala kasi a pekne se nadlabl, ani neprotestoval, ze to jedl lzickou.

ajka Jak je, uz lepe??
saronko proc jste musely na rehabilitaci??? :confused:
simi Ja mam s dr pneumokoka domlluvenyho...jen taky nevim, zda to nebude napor pro telicko, kdyz to pichaji nastejno s hexou..
22. led 2010 v 19:38  • Odpověz
Ahoj Ivi, no ja jsem take celkem mala, ale dr rikala, ze jsme v norme, ze odpovidame tabulkam....
22. led 2010 v 19:44  • Odpověz
Sluni dnešní lino je věc! Taky ho máme i na podlaze, plovoučku ani za nic! :wink:
Oldři mě dr. říkala, že se jí zdá velká, ale já zase podle tabulek bych řekla, že byla a je taky v normě. Ale to jejich měřeší se stejně musí brát s rezervou. :wink:
22. led 2010 v 19:48  • Odpověz
ivanas my mame plovoucku v byte a jsme naprdnuty...uz nikdy vice. :angry: je to studeny, vecne spinavy a pro deti neprakticky. :sweat_smile:
oldri i ivi urcite mate deticky tabulkovy, a tomu mereni se moc verit neda. ale u me se dr trefil. :wink:
22. led 2010 v 19:54  • Odpověz
Aji fotečky jsou tady http://www.modrastrecha.cz/fotoblog/barushka0404/
Fotím postupně. Další fotečky hotového dodám později.

Teď jdu s manžílkem asi na poslední naši večeři. Tak doufám že si to užijeme. Pak se tu objevím.
Hezký večer všem!!!
22. led 2010 ve 20:02  • Odpověz
Ivi vůbec si nedovedu představit jak toto řešíme když tomu nerozumíme..manžel je architekt, takže ví o čem to je.. a doufám, že to budeme mít hned napoprvé v pohodě :slight_smile:) jinak měli jsem asi 3 varianty domečku... s tím že jsem je předložili a doporučili nám sedlovou střechu..chtěli jsem rovnou..takže ted manžel tu střechu zkouší jak nám to vyjde na místnosti a tak..domeček bude úzký a dlouhý ..a menší..tak 120m2 ale to stačí.. kdo to má i tak uklízet že :slight_smile:)
Sluni gratuluju k první kašičce..docela mě zajímá zda bude spát dýl musíš zítra napsat :slight_smile:)
22. led 2010 ve 20:04  • Odpověz
Sluni :grinning: , i v tabulkach je velke rozmezi a navic je to odhad...hlavne ze ma vse co ma mit :wink:

Lenouskovi gratuluju k mimiskovi a jdu dal docitat...
Baru, uzijte si veceri.
22. led 2010 ve 20:08  • Odpověz
saronko spis se bojim, ze bude maly spat min....po mlicku mi spi 11-12hod bez jidla.

baru uzijte si veceri.
22. led 2010 ve 20:11  • Odpověz
sluni fakt jo..to je hustý..my včera po delší době (měly jsem spurtíka) spaly 7 ale mě bylo v noci zle tak jsem si to moc neužila..
Baru užij si to...
22. led 2010 ve 20:15  • Odpověz
saronko takhle uz mi Jiricek spinka pres mesic. ji kolem 7 hod a dalsi jidlo 5-7 hodina ranni. :dizzy_face: bojim se, ze po te kasi bude jist driv....no, uvidime. :wink:
copak ti bylo??? A proc jsi musela s malou na rehabilitaci??
22. led 2010 ve 20:25  • Odpověz
tak uz jsem docetla vsechny novinky, ale protoze o vikendu budu u nasich bez inetu, tak budu mit v pondeli zase co delat. mozna pribude i nejake miminko :wink: .Jinak v pondeli cekam balicek s plinkama a pracima vlozkama do podprdy, takze konecne uz budu moct zacit prat.Jen skoda, ze to nemuze schnout na slunicku jako v lete...

Jak tak holky ctu o tom kojeni, tak si zacinam vazit kazde hodinky sloficka :wink: .
Ofi, doufam ze te zuby uz neboli....
22. led 2010 ve 20:29  • Odpověz
Dobré ránko holky, moc děkuji za vaše přání a pozitivní myšlenky, večeře byla fajn, dali jsme si každý pizzu a jak jsme se vrátili domů, ještě na chvíli jsme seděli u televize a malá v bříšku se zase předváděla.
Přála bych holkám, kterým ještě manžilci necítili nebo mimísci v bříšku se nepředvádějí, aby jste měli tak akční dítě a pohyby byly vidět pouhým okem :slight_smile: Tyto chvíle si fakt úžívám.

Oldři gratuluji k dobré kontrole, máte krásné míry :slight_smile:

Sluni, je fajn, že kašička Jiříčkovi chutnala :slight_smile:

Už se fakt těším až snad dnes zatopíme a budeme mít teplo v celém domě. Vyhřáté jenom dvě místnosti a zbytek kde je pouhých 10 stupňů a někdy i míň je prostě mazec.

Ofinko, ty jsi někde psala že se ti zdávají sny o porodu, tak nejsi sama, dnes jsem měla zase po dlouhé době jeden teda fakt povedený a tak barvitý, nechápu jak můžu něco takového vymyslet.
23. led 2010 v 08:31  • Odpověz
Ahojky! :slight_smile:

Baruško moc hezký to tam máte. Ty poslední fotky "naše bydlení" to už je renovovaný ten domeček?

Sari no my si vybrali projekt na netu a posuzovali, který by nám nejvíc vyhovoval a minimálně ho upravili, protože to fakt splňovalo. Jinak máme 4+1 + dvě chodby, no vlastně 3 a místnost pod schody a obývací plochu máme 127 m2, takže téměř jak vy. A je toho habaděj!!!

Baruško taky se mi tam malá tak hemží, že mi břicho všude skáče. Bohužel jsem u toho vždy sama. O vánocích se tam pomlela (no mlela se pořád, ale nebudu na všechny křiček "koukněte se!") a všimli si toho všichni. Jenže to bylo jednou a nic moc. Manžel si doteď myslím nedovede představit jak to vypadá, když se mi břicho škube ze strany na stranu, jakoby mi s ním někdo třepal.
A co jsem si všimla už několikrát je, že malá je snad lechtivá nebo co. Nožky má furt už ale 2 měsíce stále na pravé straně pod žebry. A když pletu svetříky a tak, tak především melu pravou rukou a svetříkem šmejkám právě na místě, kde má nohy a za chvíli jsem z toho už vyřízená, protože mě do břicha lechtá jak ten svetřík, tak z druhý strany zevnitř mě do toho kope prcek. Mám to tam tak "rozlechtaný", že je to po chvíli až nepříjemný. :sweat_smile:

Ty sny o porodu... Zdáli se mi snad jen dva za dobu těhu. První někdy v druhém trimestru a to o postižených dětech - no spíš mutant to byl a bylo mi z toho fakt zle. Teď se mi zdálo asi před 3 týdny, že jsem v porodnici, nic mi teda nebylo, ale byla jsem už tam na příjmu a dr. po mém prozkoumání naznala, že to bude trvat tak 3,5 hodiny a malá bude venku. To jsem ještě ani netlačila a tak, prostě jen příjem. Nevím, z čeho to vyčetli, ale psala si ten čas ke mě do tabulky mezi ostatní rodičky červenou tužkou. No a manžel byl úplně bílej, studenej smrtelnej pot na sobě a vypadal fakt zoufale, až mi bylo do breku. Bylo mi ho tak líto, jak to prožíval a to se ještě nic nedělo. Tak jsem mu řekla, že jestli chce, tak může jet klidně domů a nemusí tu se mnou být. Zarazil se, nevěděl co má říct a pak se mu očička rozzářila a byla vidět ohromná úleva a opatrně (a šťastně) mi řekl: "To je vlasntě dobrej nápad, tak jo" :grinning: .... Fakt mě ten sen pobavil, krátkej, stručnej, výstižnej a ráno jsem mu ho vykládala, tak jsme se zasmáli. No tak to je téměř můj jedinej sen o porodu. :slight_smile:
23. led 2010 v 09:08  • Odpověz
Ahoj holky..čekám na hlášení kdo je stále 2v1 koukám že Baruška.. super, že sis to užila.. kdo ví kdy se dostanete na véču s manželem..my snad až na výročí svatby.. až nám bude mamka hlídat :slight_smile:) je fatk výhoda, když někdo máte rodinu ve stejné městě nebo hodně poblíž, :slight_smile: my máme jednu až v Opavě a druhou v Litoměřicích..
Sluni ani ti nevím vzbudila jsem se, bolel mě žaludek, třásla jsem se, točila se mi hlava..takže nic moc..byla jsem vděčná že Sofinka jíst ještě nechtěla..jinak nevím jak bych ji nakojila.. a Sofinka se při pasení koníků moc prohýbá a to prý může pak vézst ke skolioze, takže musíme napravovat..
23. led 2010 v 09:12  • Odpověz
Ivi, děkuji za pochvalu naše bydlení to je byt, který jsme minulý rok předělávali a pak jej prodali za domeček :slight_smile:
Teď přidávám aktuální fotečky pokojů do alba domeček splněný sen.
Máš to z Lucinkou taky zábavu :slight_smile:
Promiň já si neuvědomila že tvůj manžel se vrací až pozdě domů a navíc bývá unavený takže pak už asi moc zájem o bříško nemá, co ale zase si pak užije malou až bude na světě.

Napřed mi kamarádky ukazovaly kde vlastně půjdu na příjem ale nevím proč jsem se hlásila na dětském oddělení místo porodním tam jsem narazila na doktorku hodně podobnou mojí učitelce tělocviku na střední :slight_smile:
Ta mě prohlídla a řekla že se to blíži ať mi někdo doveze tašku že mě přijmou, jenže já chtěla jet domů, protože manžel byl na služební cestě a nemohl se tak rychle vrátit. Tak jsem volala bráchům ať pro mě přijedou a naši ať mi vyzvednou z našeho domku tašku, jenže jsem zapomněla, že ještě není uklizeno po předělávce topení takže jsem si pro tašku stejně musela zajet sama a vyhrabat ji ze šatny. To už jsem však začala krvácet pořád jsem chtěla čekat na manžu, naši mi pomáhali chystat ještě nějaké jídlo a pití sebou do porodnice a pak mě manžel probudil protože jsme museli jít chystat a zakrývat nábytek. :slight_smile:
23. led 2010 v 09:24  • Odpověz
Ahoj olky nestíhám Vás dočíst trápí mě ty zuby a to dost, ale snad to ještě vydržím včera jsem myslela že z toho porodím a dneska mi není o moc lépe. Jedeme ke tchánům na chalupu tak tam budu jen ležet a nic nedělat a tak třeba mi bude lépe. Budu tu zase v neděli .

Barusko jen jsem tak trochu koukla na Vás domeček a je super. Pak se na to podívám v klidu. Tak třeba tu bude zítra nové mimi:slight_smile:
23. led 2010 v 09:42  • Odpověz
Ofiku, myslím na tebe, zuby jsou děs! Ať tě to přestane bolet a odpočni si! :slight_smile:
23. led 2010 v 09:50  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.