• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky po IVF v září 2008

(Zamčená)
19. dubna 2011 
Ahoj.
Dneska byl mladý pán milostiv a spal až do 6, tak jsem i vyspalá. Prvně se probudil v 8 a setrval s náma až do půl 10, kdy po nášupu UM 150ml usnul, spal do půl 2 a dostal prso, neskutečně ječel, zkoušela jsem ho uchovat, dát čaj a nic, tak jsem dala prso a za 5 minut byl tuhej. Pak si pamatuju, že se probral ještě jednou, nevím kdy, jsem rozsvítila a nějak jsem usnula a on asi taky, protože jsem později zhasínala a spal.
Teď tu leze, teda plazí se a mám dojem, že toto období nemůže přežít :grinning: furt se někam sápe, nejraděj do skříňky pod televizí, pokaždý se o něco někde bací. :zipper_mouth:
25. led 2010 v 07:15  • Odpověz
Bré ranko,
no Luky když ho posadím tak padá k levé straně. Pokud se teda nedrží v postýlce za tyčky. Jinak povykoval v devět, po dvou vylétnutích z postele jsem přišla na to že má stále dudlík a že bude klid i bez mého zásahu. :grinning: Pak byl tuším dudel před druhou a pak nevím, před sedmou pásl koníčky, tak byla vstávačka.
Nic jdu mu vyluxovat nos, nějak se tý rýmy nemůžeme zbavit. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
25. led 2010 v 07:58  • Odpověz
Mel, ty už si byla v 9 v posteli :confused:
25. led 2010 v 08:02  • Odpověz
Míšo jo, bolela mě hlava jak prase, tak jsem šla potichu umřít.
25. led 2010 v 08:14  • Odpověz
ahojte,
grej super fotky, Kačka má nádherný modrý očiska :slight_smile: a ty zuby no no comment :grinning: asi bude hodně opalovací typ.. to je na modelku dobré :slight_smile:

mel, jj, to znám, měla jsem děsnou migrénu předevčírem a taky v devět skončila s hdrem na hlavě a aralenem v sobě v posteli.. snad Tě to přešlo..

jinak Stelinka zase bez mlíka, stačil vždcky dudel až do 22h, pak spala do cca 3h, to taky stačil dudel a pak v 5 kojení. v půl osmé si začla ˇpovykovat, tak jsme jí dala UM a ještě si piští v postýlce, teda občas je tam ticho,ale to asi jen tak mluví potichu.. Za chvíli bude vstávačka a cvičení. Stelu teda neposazuju, ona by se neudržela ani chvíli a neposazovala bych ani kdyby se uderžela 10 sekund. nestojí mi to za to. :slight_smile:
25. led 2010 v 08:35  • Odpověz
No mě by jen zajímalo, když tvrdí a kážou děti neposazovat, jakej má efekt, když pak na nich neurolog zkusí, zda sedí a má řeči, že nesedí nebo sedí blbě. Šak se to i to dítě musí nějak naučit cestou pokusů a omylů ve formě pádu apod.
25. led 2010 v 09:02  • Odpověz
Míšo, no právě. Vyloženě, že bych ho posadila a obložila polštářema tak to nedělám. Mělo by to jedinej efekt - přepadl by pusou dopředu. Takže prostě jen občas, hlavně večer když už je protivnej a potřebujeme aby vydržel do koupání bez řevu. Hlavně si myslím, že je i potřeba mu ukázat svět z jiného pohledu a tím ho trochu motivovat. :wink:
25. led 2010 v 10:27  • Odpověz
Mel, jj, taky nemyslím obložit jak chlebíček, ale usadit do prostoru, když sám chce, ale ještě nedokáže. Já Alůexovi prostě pomůžu tím, že mu tu nohu přidržím, našteluju a on si sedne, sám by to nezvládnul. A vidím pokrok každý den v tom sezení, před pár dny se pždy předklonil až do placky a teď už sedí rovně, sice chvilku ale jo, už to umí vybalancovat, ale bez tréninku by na to prostě nepřišel.
25. led 2010 v 10:37  • Odpověz
Dotaz - dáváte někdo kůrku chleba na žužlání? Jsem to zkusila, ale nevím, jak dlouhou, jak tvrdou, kolik u ní může být chleba, takže Alex 2x zažužlal a kus mu zůstal v puse, spolknul to, nestihla jsem zakročit, sice se trochu zakuckal, ale OK.
Zkusila jsem ty kukuřičný křupky, ale to u nás nežere ani pes. Takže mu je lámu občas do ovoce. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
25. led 2010 v 10:38  • Odpověz
Míšo, chleba mu ještě nedávám, ale zkouším, aby rozkousal banán. Samozřejmě ho "ukousne" a polyká celý sousto, takže se mi téměř dusí. Je to moje telátko. :dizzy_face:
25. led 2010 v 10:59  • Odpověz
no banánem si moc dásně nepomasíruje.
25. led 2010 v 11:10  • Odpověz
tak chleba taky nezkouším u nás valí kukuřičný křupky a v pohodě.. jinak jsme zkoušel ateď romčkaný banán v jogurtu, to snědla asi 60 g a myslím, že jí ty kousky moc nejely, a dneska jsem zkusila okurku s jogurtem, nejdřív nastriuhanou s trochou meruňkové přesnídávky a t oteda vůbec nejedla, tak jsme to zkusila mixnout a snědla to.. takže asi je ještě na kopusky moc brzo.. nebudu ji nuti. ale ten banán jen tak smaotnej asi taky zase zkusím..:slight_smile: myslím, že to sezení je spíš jako že se nemá dítě dát sedět třeba do kočáru na 2 hodinovou vycházku, nebo právě obskládat polštářema. a myslím, že je to kvůli tomu, že nemá ty svaly aby se udrželo ve správné pozici a tím se nějak sesune a skřiví se mu páteř. Já mám ten cvik se stelou taky že ji vytáhnu za ruku přes bok, sama jsem to dělala do sedu, ale rehabka mi řekla že ne, že jen do polosedu, takže jsme s tím přestala.
25. led 2010 v 11:10  • Odpověz
Kay, no já právě Alexe už za rameno tahat nemusím, stačí, když přidržím spodní nožku, ale my ten cvik cvičíme podstatně dále než vy.
25. led 2010 ve 13:26  • Odpověz
Jo a přidala jsem nějaké fotky z dnešního sedmiměsíčního dne
začínají zde:
http://fromeli.rajce.idnes.cz/Alex_-_7._mesic/#DSCN6301.JPG
25. led 2010 ve 13:27  • Odpověz
míšo, jj to je mi jasné.. stelinka dělá taky pokroky, ale sama cítím že má levou stranu silnější, takže u levé strany jí stačí chytit ručku a ona se sama přitáhne ale u té pravé j imusím teda tahat..
25. led 2010 v 15:01  • Odpověz
A jak chytáš ruku? Já jen tiskla bod u lopatky, za ruku jsem netahala.
25. led 2010 v 15:06  • Odpověz
Míšo, hm Aley je borec. Luky začíná objevovat styl plazení, ale je takovej divnej. . . . Polobok na břiše natáhne ruku dopředu, hodí druhej polobok natáhne druhou ruku kupředu, ale furt je téměř na místě. :grinning: Jsme teď byli hoďku venku, některé chodníky by měly nést cedulku - V zimě se cesta neudržuje, z toho tankodromu je nejvíce utahaný Lukísek, jeho vzdech ze spánku musel být slyšet na půlku letňan. :grinning:
25. led 2010 v 15:08  • Odpověz
Ahoj všichni,
tak se jdeme pochlubit,že i my jsme se konečně dočkali naší vytoužené IVFkové holčičky.
Jmenujeme se Andrejka a narodili jsme se 17.1 v 17:10. :sweat_smile:
25. led 2010 v 16:54  • Odpověz
Mel, Alex má taky divnej styl :grinning: Jo a neboj, ono se mu to jednou podaří pohnout se a pak se to nějak všechno urychlí :grinning:

Imisko, gratuluju.
25. led 2010 v 17:51  • Odpověz
imisko, velká gratulace :wink:
25. led 2010 v 18:53  • Odpověz
imiško, no super, taky moc gratuluju a hoď nějaké fotečky do alba, ať aspoň víme, jak Andrejka vypadá. :slight_smile:

míšo, no děláme cvik, že leží na polobku, dám ji pravou nohu co nejblíž tělu, jako skrčím k boku a levou ruku jí chytnu za dlaň a trochu táhnu směrem k patičce té pravé nohy a ona se má zapřít na pravé ruce a právě té noze.. a na druhou stranu naopak.. akorát má levou stranu prostě lepší než pravou..
25. led 2010 v 18:58  • Odpověz
Kay, tak u nás leží na boku a já držel tu spodní ručičku u lokte přitisnutou na zemi a tlakem na ramínko se zvedal.
No a teď mu je přitisknu nožičku - tu spodní a on se zvedne sám. Jinak ten cvik si cvičí sám, jen ho dám na bok a stisknu u ramínka pro formu, nemusím hnout brvou, ale koukala jsem právě, že by se z toho zvednul, tak jsem tu nožku srovnala, jak jsem to viděla v knize cvičíme s dětma :grinning:
My ten cvik neměli na sedání, ale jen na procvičení svalíků na bříšku.
25. led 2010 v 19:08  • Odpověz
autor
ahoj holky
jsem jen na skok...
Eliška má horečku chuděra :frowning2: nemá kašel,ani rýmu... jen hodně oteklou dáseň... tak nevím... Panadol moc nezabral :unamused: Jsem doma se všema třema dětma sama :unamused: tak mi je fakt z toho ouvej :cry: :cry: :cry:
25. led 2010 ve 22:52  • Odpověz
luzzi, tak to mě mrzí, to budou ais zuby ne? snad to chuděrka brzo zvládne... :fearful:
25. led 2010 ve 23:01  • Odpověz
Dobré ránko,
tak už chápu proč všichni radí v posl. trimestru spát a spát,teď už to moc nejde :grinning:
Jinak je ale moc hodná,vnoci mi ty 4-6hodin spinká,ale taky se to asi změní,že jo? :grinning: Jediný z čeho jsem taková přejetá je to ublinkávání.Hlavně z toho mám strach vnoci.
Až najdu foťák tak dám nějaký foto do albíčka.A ještě jsem se chtěla zeptat,dělali jste široký balení,a na celej den?V porodce nám říkali,že máme dát papírovou plenu a přes to dát ještě dvě látkové?Naše MuDra říkala že když mám pampersky,tak že nemusím dávat látkový.Tak jsem z toho jelen :confounded:
26. led 2010 v 06:27  • Odpověz
Bré ranko,
jé choudě Eliška. :frowning2:
Imisko, já používala jen látkovky, na cesty pak papírovky takže neporadím. Široké balení pak měl Luky na noc, ale to z toho důvodu, že to je chcanda prochcanda.
26. led 2010 v 07:29  • Odpověz
Ahoj všem, teprve jsme vstávali, sice v noci chtěl 3x pít, ale pokaždý jen cucnul a usnul, asi měl žízeň, tak jsem i vyspalá.

Imis, malej spal krásně po narození celé dny, v noci se napil a spal, ale kolem třetího měsíce se to zlomilo, hlavně spánek ve dne :grinning:
Jinak po mých zkušenostech s rehábkama a spol. bych široké balení nedávala, pokud nebudou problémy s kyčlema.

Luzz, snad bude brzo líp.

Já asi zhubnu :grinning: Celý den musím lítat za Meresjevem, furt je někde napasovanej a když ho dám do židličky, tak huláká, protože chce na zem. dřív byl na zemi a hulákal, že chce do stoličky, se v tom vyznej :grinning:

A zase napadl ten bílej humus.
26. led 2010 v 07:52  • Odpověz
ahojky holčiny zdravím vás po dlouhé době , musím vás nějak v letu dočíst abych se chytala. doufám že jste všechny v pořádku a prckové rostou jak z vody.

ta zma je hnusná co ? nemůžu se dočkat jara

my máme už 4 zuby a lezou další . stojíme v postýlce a jsme hrozně ukecaný po mamince asi :grinning:
26. led 2010 v 08:03  • Odpověz
ahojte,
tak Stelinka dostala snídani a ještě si povídá v postýlce s medvídkama :slight_smile:

já bych teda spala. ikdyž noc nebyla hrozná, ždycky mě vzbudila z nějakýho sna a já byla jak praštěná po palici..

imiško, já bych taky široké balení nedávala, oni to většinou říkají preventivně.. alepokud jste byli už na kyčlích, a je to v poho, tak bych to neřešila vůbec.. pokud jste nebyli, tak možná na noc, kdyby se Ti ctělo, ale my měli kyčle v poho, takže jsem to neřešila.. řekli nám to už v porodce poprvé.

míšo,no na to s epráě těším, že snad i něco zhubnu, až se Stela bude hýbat :grinning: zatím se jen válím vedle ní, nebo na gauči, max něco uklízím, ale to taky moc nejde.. a taky se těším že se víc unaví ona :grinning: a bude tvrději spát..

u nás taky napadlo.. :rolling_eyes:
26. led 2010 v 08:06  • Odpověz
Ahojda Anitto, no Luky už jich má šest, ale ke stoupání se nemá ani omylem. Spíše tak k válení sudů, to by mu šlo. No a kecání gí, gé gá. . . . Já jsem gí. . . :grinning:
26. led 2010 v 08:11  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.