• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky po IVF v září 2008

(Zamčená)
19. dubna 2011 
ahojte,

mel, tak ať máte aspoň nějaké dobré zprávy z rehabky.. :slight_smile:

u násžádná změna, nevím jestli nemám zavolat té rehabce, říkala, že až se po měsíci uviodíme tak se Stela bude plazit a ona když něco chce dál, tak akorát zvedne ruce i nohy nad zej a řve.. :unamused:
dneska je u nás krásně,šlabych na procházku, ale je tu - 10 :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sweat_smile:
1. únor 2010 v 09:17  • Odpověz
Kay, tak ji nech ječet, ona se bude snažit. Alex to taky někdy dělá, musí jí to docvaknout v mozečku.

Jo a při -10 chodíme normálně ven, ale v poledne bude určitě víc. Naše děcka už jsou "velká", těch -5 platí jen pro mimča do 3 měsíců.
1. únor 2010 v 09:19  • Odpověz
míšo, no to teda nevím protože i v telce říkali že i v MŠ chodí děti venjen do minus 5 stupňů, a navíc když leží v kočářeje to ještě nebezpečnější na prochlazení ze spoda..

ječetji nechávám ale jen chvíli, docela mi to vadí..aonakdyžje to moc dlouho tak se na to stejně vykašle a otočí se pro něco jiného.. :rolling_eyes:
1. únor 2010 v 10:57  • Odpověz
Podle me jsou dneska nejaky moc prisny normy - atd nty MS atd.
1. únor 2010 v 11:09  • Odpověz
ahojda sice už sem mezi vás tak nějak nechodím - času málo a s těma třema raubířema mám přece jen blíž k jiným diskusím (dvojčátka apod.) a ostatní nestíhám - ale mám prosbičku - pokud se vám bude chtít dejte nám svůj hlásek do soutěže (fotka č.9 :o) )http://www.trebicskecentrum.cz/system001/blok-vpravo-1/nej-mimi
všem kdo nás podpoří předem děkujem :o)))
1. únor 2010 v 11:20  • Odpověz
Kay, no četla jsem vyhlášku o MŠ a tam píšou nepříznivé klimatické podmínky. Takže záleží na každé školce, tady tedy potkávám děti venku stále. Když to jde, hrají si na zahradě, když byl velký mráz, tak s nima chodila učitelka po parku.
Ale samozřejmě dělej jak myslíš :wink: Ty si rozhodující osoba nad svým děckem.
Nám s Alexkem by doma hráblo. Zatím jsem byli venku každý den. V největším mraze prostě dostal pod fusak ještě deku.
1. únor 2010 ve 12:17  • Odpověz
Tak jsme zpátky. Luky má hrudník po tatínkovi, tak jsme zpátky vyfasovali jeden cvik na posílení břišních svalů, naštěstí je na míči, tak ten mu tolik nevadí. Teď se ho snažím přesvědčit aby spal, místo toho se mi snaži narvat do rohu postýlky. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
1. únor 2010 ve 12:47  • Odpověz
Mel, co to je - hrudník po tatínkovi?

Alex by taky potřeboval posilovat břišní svaly, ale snad se mu posílí tím, že se tu plazí atd. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
1. únor 2010 ve 13:30  • Odpověz
Míšo to je veprostřed vpáčenej a dolní žebra směrem ven. . . Jednou hodím fotku. . . Rehabka říkala, že tyhle vady hrudníku jsou blbý v tom, že se projeví až když se dítě začne vzpřimovat. . . .
1. únor 2010 ve 13:40  • Odpověz
Jo tak tím nám vyhrožovala jedna dr. v nemocnici, že to Alex možná bude mít :confounded:
1. únor 2010 ve 14:16  • Odpověz
Míšo, no tak to asi Alex nemá, protože by Ti to možná řekla rehabilitační. . . . U Lukyho ten jeho hrudníček zjišťuju už dlouho. Když měl jako novorozenec škytavku, tak se mu vyloženě dělala díra v hrudi.
1. únor 2010 ve 14:21  • Odpověz
No našla jsem zprávu a je tam - naznačený pectus excavatum - což jsem si našla je vpáčený hrudník. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Alexek měl takovej dolík v hrudi, ale jak se obalil, tak to nějak není vidět.
http://fromeli.rajce.idnes.cz/Alex_-_1._mesic/#30062009_008.jpg
1. únor 2010 ve 14:52  • Odpověz
Míšo, tak Luky to má vidět dost stále. . . A má ho i docela doširoka. . . Prostě takovej divnej hrudník, jako tatínek. :grinning:
1. únor 2010 v 15:00  • Odpověz
Mel, já už to teď nepozoruju, tak asi ne, nevím, jestli se to dá věkem nějak srovnat, nebo to bylo tím, že by¨l tak hubenej. Naschvál se na to rehábky zeptám.
Jinak se mě ta dr. v nemocnici ptala, jestli to nemá někdo v rodině, že je to hodně dědičné.
1. únor 2010 v 15:04  • Odpověz
Tady je to možná trochu vidět, ale né úplně http://holubacek.galerie.cz/3755416-5-mesic#54814301
1. únor 2010 v 15:06  • Odpověz
No u P. v rodině to právě měl jeho děda. . . No a pak P. a teď Lukýno. http://holubacek.galerie.cz/3901951-7-mesic#57134155 tady je trochu vidět i rachistický hrudník drahé půle. :grinning:
1. únor 2010 v 15:09  • Odpověz
No ale má to jen malinko, ne? Na netu jsou obrázky dost děsný. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
1. únor 2010 v 15:15  • Odpověz
No asi malinko, ale k tomu má ještě ty spodní žebra směrem ven. . . Prostě úžasný hrudník. :grinning:
1. únor 2010 v 15:47  • Odpověz
Mně tenkrát říkala ta dr. v porodce, že je na to hodně dobrý plavání, že to jako kosti neopraví, ale ty svaly udělaj dobrou službu.
1. únor 2010 v 17:22  • Odpověz
Míšo, no mi se snad konečně do bazénu dostaneme. . . . :stuck_out_tongue_closed_eyes:
1. únor 2010 v 17:53  • Odpověz
Ahojte,
musí se po každém kojení odstříkávat a masírovat prsa?Pořád to do mně hustí tchýně a začínám bejt z toho na palici :angry:
1. únor 2010 v 18:08  • Odpověz
Pokud tě prsa nebolej, nemáš je hodně tvrdý nebo zarudlý, tak to podle mě není potřeba. Pokud by se ale nějaký z těhle příznaků objevily, tak to radši dělej, aby se ti neudělal zánět. Já to měla třikrát a je to fakt hnus...
1. únor 2010 v 18:13  • Odpověz
Imisko, pokud nemáš zatvrdliny tak to nedělej. Odstříkáváním jen budeš zvyšovat produkci.
1. únor 2010 v 18:30  • Odpověz
A kdybys měla zatvrdliny, tak to spíš rozmasíruj před kojením a koj hlavně z toho problémového prsa.
1. únor 2010 v 18:31  • Odpověz
Mám je úplně měkký,akorát nám to z toho jednoho jde hůř.V porodce jsme kvúli těm bradavkám začali kojit přes klobouček a už u toho i zůstanu.
Grej,chudáku,to jsem slyšela že je to hnusný.A co Kačka?
1. únor 2010 v 19:03  • Odpověz
Imis - jojo, je to hnus. Nepřála bych to nikomu. Nejhorší na tom jsou snad ty vysoký horečky...
Kačka dobrý, dnes bez teploty. Asi to bylo fakt tím zubem, protože dnes už 4x kadila. Byla jsem pro jistotu u doktorky, nic na ní nezjistila, prý vypadá všechno v pořádku. Jen má skelný oči. Takž ejí mám hlídat, kdyby něco, tak se stavit.

Kdyby se ti to stalo, tak masírovat, jak píše Jmis a dobrý je si koupit v lékárně takový ty nahřejvací/chladící gely. Před kojením jsem to ohřála v mikrovlnce a dala na prsa. Pak to líp teklo. A pak jsem měla dva v lednici a těma jsem si zas chladila po kojení.

Klouboučky jsem měla taky a zaplať pámbu za ně. Jinak bych kojit nemohla. Kačka se bez nich nenajedla. Ale po půl roce se to naučila a nají se i z toho prsa, kde není bradavka žádná. Takže už si užívám kojení bez klobouku bos :D
1. únor 2010 v 19:13  • Odpověz
Grej:to mi právě známá říkala.Měla prý 40horečky a byla tak hotová,že malou prý tahala za sebou po zemi,jak vůbec neměla sílu ji zvednout a nic.
Tak ať je Kačence brzy co nejlíp,ať se ji brzy vyklubou zoubky.

Ty nahřejvací polštářky vyzkouším.Teď se chystám dát si k véče kefír (prý je to dobrý na mlíko),a to takový věci nesnáším.Asi se pěkně pos....Jinak se snažím dost v jídle hlídat,přibrala jsem 22kg a na to že měřím max 160cm a vážila jsem 70kg to nebylo zrovna nejlepší.Úplně se mi rozjely břišní svaly a jsem jak kdybych vůbec nerodila. :grinning: Jinak malá se mi moc na prso bez klobouku netváří.
1. únor 2010 v 19:28  • Odpověz
Imis, na mlíko hlavně hodně tekutin.
Já třeba chlastala meltu s mlíkem nahusto, protože mi děsně chutnala :grinning:

Já měla počínající zánět v jednom prsu taky, Alexek to ale nemohl nějak vytáhnout, tak jsme koupili odsávačku a tou se to povedlo, nejdřív nic nic nic a pak takový stříkance, pak jsem hned připustila prcka a ten to už vytáhl, asi se tam vytvořil nějaký špunt a na něj byl náš špunt krátkej.

Jo a s tou dietou opatrně, protože při dietách se uvolńují sajrajty z těla a přechází to do mlíka. Já třeba kojením zhubla během 6 týdnů na předtěhu váhu a taky jsem přibrala 20 kilo.
1. únor 2010 ve 20:39  • Odpověz
autor
ahoj kočky :slight_smile:

elis dnes vstávala za 10 min 7 a neli až v 8 hod!! ale už spěj jen dvakrát denně :unamused: ... a to ne buhvíjak dlouho...
dopolko jsem musela uklidit, bylo to tu po víkendu jak u prasat :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: a pak jsme jely k babičce...
holkám se v novejch sedačkách moc líbí :slight_smile: konečně viděj dopředu... :slight_smile:

k těm venkovním teplotám... naše školka (a to jsou děti od 3 do 6 let) s dětma ven pod -5 nechodí vůbec ven... tenkrát jsem se ptala (už je to 6 let zpátky) a prej je takový nařízení... teď už to může být jinak,ale dřív opravdu nechodily...my teda taky nechodíme...eliška hned funí a bulí :grinning: takže my chodíme jen do těch -2 :grinning: pak už je to na ty naše primadony moc :grinning: ale alex je zocelenej , to je zvláštní případ :grinning: :grinning:

a k tomu hrudníku.. mě přijde,že naše nela ho má horší než luky nebo alex... :unamused: já myslela,že se to ještě srovná...

grej tak co kačka?? už je to lepší?
1. únor 2010 ve 20:49  • Odpověz
autor
taky jsem si vyzvedla antikoncepci :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: už mě ty nervy nebavěj :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:

holky - od které lekce se začínají dětičky potápět?? my jdeme v pátek teprve na pátou... zatím jsme jen u polévání...tak si ten PONOR neumím představit :zipper_mouth: :sweat_smile:
1. únor 2010 ve 20:53  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.