• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky po IVF v září 2008

(Zamčená)
19. dubna 2011 
autor
jo a holky... jak se připravuje kaše z tý kukuřičný polenty??
1. únor 2010 ve 20:54  • Odpověz
Luzz, polenta je něco jako kuskus ne? Dělala bych to normálně - spařit, dát do trochu vody a míchat, přihodit nějaký ovoce a do odstavenýho vmíchnout 2 odměrky UM.
Já dělám všechny kaše stejně :grinning:

Potápění - nejdřív mokrá ruka, pak voda v dlani, pak půl hrnek, celej hrnek s ponorem pod nos (takže jen pusinka) atd.
1. únor 2010 ve 21:00  • Odpověz
Jo teda záležíjestli máš tu instantní nebo ne. Jestli nemáš instantní tak ji na pár hodin namoč.
1. únor 2010 ve 21:04  • Odpověz
kopíruju:

pobyt dětí venku v MŠ upravuje vyhláška MŠMT č. 410/2005 Sb. Konkrétně § 21 odst. 2, zde je jeho znění: Provozní podmínky

(2) V zařízeních pro výchovu a vzdělávání a provozovnách pro výchovu a vzdělávání pro děti předškolního věku je denní doba pobytu venku zpravidla 2 hodiny dopoledne, odpoledne se řídí délkou pobytu dětí v zařízení. V zimním i letním období lze dobu pobytu venku upravit s ohledem na venkovní teploty. Pobyt venku může být dále zkrácen nebo zcela vynechán pouze při mimořádně nepříznivých klimatických podmínkách a při vzniku nebo možnosti vzniku smogové situace. V letních měsících se provoz přizpůsobí tak, aby bylo možné přenést výchovnou činnost dětí do venkovního prostředí nebo stíněných teras v co největším rozsahu.
1. únor 2010 ve 21:09  • Odpověz
Takže bohužel záleží jen na tom, jak se účám chce.
1. únor 2010 ve 21:09  • Odpověz
imisko, no takjá po poroduměla taky 70kg a měřím 160cm, když se dobřevyspím :grinning: a všichni mi říkali ať pořádnějím kvůli mlíku, a takjsemjedla a jeda ateď mám 82kg :unamused: bolí mě kloubya od zítřka hubnu.. aleurčitě nedrž žádnou dietu, jen dávejbacha na přejídání se.. a sladké.. :grinning: toje moje smrt..

luzzi, toje super,že holky už koukají dopředu :slight_smile: Ty máš nervy,když je Jirka doma jen o víkendu? :grinning: a ještěk tomu jste museli na IVF a kojíš do toho všeho? z čeho máš nervy? :grinning:
tukukuřičnou polentu jsem koupila taky alezatímjsemneměla odvahu to Stele dát :sweat_smile: zítra jdeme na krev, tak snad nebude křik..

jinak v plavání jsme měli prvních 6 lekcí jen učení se držení dětí, teď máme druhý kurz, měli jsmepátou lekci a došli jsme k tomu žese děti potápí po oči neb ti odvážnější je protáhnou chvilku pod vodou s celou hlavou,ale jen párkrát za hodinu vrámci nějaké hry..
1. únor 2010 ve 21:12  • Odpověz
autor
jmis
tak spíš záleží na tom,jak se chce ven učitelkám, v tom mraze :grinning: :grinning: :grinning: tak kdybys byla úča ty, tak bysme měly zocelený děti všechny :grinning: :grinning: :grinning: to by musely vždycky rozmrznout až doma :grinning: :grinning: :grinning:

jo jo,tu polentu mám instant... já teda zatím všechny kaše dělám podle tebe :grinning: :grinning: :grinning:

u plavání jsme na 3/4 hrnku...
1. únor 2010 ve 21:15  • Odpověz
ja zas desne hubnu, jak kojim. jim a jim a hubnu a hubnu. ale mam k tomu kojeni i dost pohybu teda...
1. únor 2010 ve 21:18  • Odpověz
Luzz, to tak asi odpovídá, my chodili i na vaničky před tím, tam se trochu trénoval. Ale pak už bylo dost rozdílů, některé děti pod vodu nešly, záleželo, jak to snáší.

Jo a u nás je jedna úča psíčkařka, tak s tou děti chodí i ve slejváku :grinning: Já tedy s Alexkem taky.
1. únor 2010 ve 21:19  • Odpověz
Lauro, já taky žrala a žrala a žrala a hubla :grinning:
1. únor 2010 ve 21:19  • Odpověz
Tak já si přinesla z porodnice 10 kg nahoře a ještě mám nahoře 3. Moc mi to dolů nejde, byť tahám takový závaží a kojim a tak...

Já Kačku potápěla už na čtvrté hodině. Ale ona byla fakt asi dobrá protože lektorka říkala, že to, co ona zvládla druhou hodinu, se učí až na konci vaniček...

Kačka bez teploty, ovšem s hrozným brekem ohledně zubů. Dala jsem sirup a konečně usnula... To zas bude noc. Už ta včerejší byla děsná, byla co chvíli vzhůru.
1. únor 2010 ve 21:38  • Odpověz
Jmis,tak to jsem nevěděla že se uvolňují nějaký sajrajty při dietě.Nedržím nic drastickýho,jen mě přešla ta šílená těhu žravost,naštěstí :dizzy_face: Dám si jogurt k snídani,pak celej den piju kojící nebo fenyklový čaj,k obědu musím mít vývar a třeba rizoto a k véče si dávám starý černý pečivo nebo suchary.
Meltu jsme měli každej den v porodce,to mi moc nejede :unamused:
A co postava,změní se nějak?mě se dost rozšířila pánev,takže nemám co na sebe,tak nevím jestli mám zatím vyčkávat anebo si koupit nový kalhoty :confounded:

Kay,tak to asi víš o čem mluvím.Já mám těch 160cm taky jen když se dobře vyspím :grinning:A šíleně ujíždím na čokoládách.Zamilovala jsem se do ledových kaštanů a každej den sežeru aspoň jedny :grinning:
1. únor 2010 ve 21:45  • Odpověz
grej a to s Kačkou plaveš už v bazénu?Já chci po šestinedělí začít s tím plaváním ve vaně,aspoň mně s ní ta PA naučí zacházet.Zatím to nemám v ruce a tak je pro nás to koupání ne moc příjemný.
Tak ať se brzy zoubky proříznou ať se vyspíte obě.
1. únor 2010 ve 22:02  • Odpověz
autor
grej
já panadolovala taky dvě noci a tři dny,než se elišce proříznul :frowning2: :frowning2: je to děs, já vím... vydrž :wink:
1. únor 2010 ve 22:38  • Odpověz
pouřívali jste někdo monitor dechu nanny?Před chvílí se mi spustil alarm,za 10 dnů co ho používám tak se to stalo po druhý.Nevím jestli nebude lepší ho přestat používat.Ještě se z toho klepu jak sobolí ho........
2. únor 2010 v 05:27  • Odpověz
autor
dobré ranko :slight_smile:
eliška okusuje kostičku a nelouch nám ještě chrní :sweat_smile: v posledních dnech drží zimní spánek :grinning:

imis
my bohužel nemáme s monitorama žádnou zkušenost... ale holky tady ti poradí... :wink:
2. únor 2010 v 07:46  • Odpověz
Ahoj.
Dneska Alex až do půl 6, pak si dal MMa do 8, je to miláček :dizzy_face:

Imis, já mám Nanny, používám od počátku a problém nebyl nikdy. Zkontroluj baterky a jakou máš matraci? bohužel mi výrodce napsal, že bezproblémové užití zaručuje jen na matracích "molitanových" nebo jak se tomu nadává. Takže jsme upustili od koupi matrace s kokosem nebo pohankou, kde to fungovat může a nemusí.

jo a postava, no nevim, zadek se mi nerozšířil, ale určo už nemám ten vosí pas, což mi tak neva, protože kalhoty stejně nosím bokovky :grinning:
2. únor 2010 v 08:47  • Odpověz
Imis - my monitor měli a zapnul se nám nejdřív dvakrát za noc proto, že jsme ho s manžou špatně na instalovali. Měli jsme ho podélně a jak byla Kačka lehká a otočila se, tak bylo po srandě. Pak jsme ho dali na šířku a dobrý. Zapnul se nám jednou. Na něm i vidíš, jak to mimčo dejchá, když to bliká... Jenže Kačka pak přestala spát v postýlce a putovala do naší postele takže cca od jejích dvou týdnů jsme bez monitoru. Pak už to nemělo cenu ho zapínat...

Imis - začaly jsme ve vaničkách. Jezdila jsem tam, kde mají vaničku takovou, že jsem se tam s ní vlezla taky. Tam bylo 6 lekcí a pak jsme začaly chodit do menšího bazénu, je nás tam pět a instruktorka.

Noc příšerná. Usnula v devět po ukolíbání v ruce a po sirupu. Vzhůru v deset a hroznej bolestivej brekot v náručí do jedencáti. Pak sice bez brekotu, ale vzhůru do jedný. Pak usnula, ale vzbudila se ve tři, v půl šestý a v sedm. Naštětí ale baští, tak jsem jí ukolíbala vždycky u kojení. Už aby se to prořezalo. O prvních dvou zubech jsme ani nevěděli, tak si to teď vyžerem :wink:
Možná dnes zkusím Panadol, jestli jí to zas bude trápit. Štve mě jen, že se musí dodržovat ta doba podání. Sirup dostala v osm a v deset tak brečela, že jsem si říkala, že bych jí nejradši dala další dávku, ale odolala jsem. Ono jí to totiž všechno zabírá tak nějak hrozně opožděně...
2. únor 2010 v 08:56  • Odpověz
autor
GREJ
já pak dávala panadol, i když teplotu neměla...ale byla pak klidná... taky mi těch 6 hodin přišlo dlouho,ale snaž se to vydržet... ten paracetamol může škodit játrům,když by se dával v krátkých intervalech... držím palce :wink: :slight_smile:
2. únor 2010 v 09:14  • Odpověz
Já jí to taky včera dala i když byla bez teploty. Bylo jasný, že jí to bolí a když je to lék na boelst, tak jsem to zkusila. Dnes dám Panadol čípek, třeba to zabere na bolest líp než Nurofen...
Díky:slight_smile:
2. únor 2010 v 10:04  • Odpověz
Zdar,
tak jsem tu. Nějak nám stávkoval net. . . :stuck_out_tongue_closed_eyes:
2. únor 2010 ve 12:43  • Odpověz
Jsme byli dopo v nákupáku, zaparkovat do řady pak v ulici do těch kotců v ledovém sněhu je skoro jak v autoškole tedy :confused: To nepovoluje žádnou chybu :grinning: Ten led auto neporazí, bych potřebovala radlici :grinning:

Koupila jsem si za odměnu medovník, už jsem ho zblajzla. já dorty nejím, tohle je jedinej, co mi chutná a občas si ho dám. Tak teď jdem na dvě hodiny ven, abych to vysprintovala :grinning:
2. únor 2010 ve 13:18  • Odpověz
No mě teď Lukýno chrní, to cvičení ho dobře odrovnává. . . :stuck_out_tongue_closed_eyes:
2. únor 2010 ve 13:19  • Odpověz
Mel, to fakt nechápu. Vím, že jsem to už psala, ale Alexe to nikdy neodrovnalo. Já furt čekám, že ho odrovná ten pohyb tady doma, ale ne, furt se tu přemísťuje, něco vyndává, trhá, cupuje, plazí se za psicí a přitom je neúnavnej, to si jednou užijem. No aspoń budu mít par´táka na kolo, já to z něj vyjezdím :grinning:
2. únor 2010 ve 13:23  • Odpověz
Míšo, podle toho co jsem našla, tak hypotonické děti bývají právě i spavější. . . Proč teda má najednou budíček v půl šesté fakt nechápu. :angry: :confused:
2. únor 2010 ve 13:24  • Odpověz
Mel, on je i hypotonickej?
Já mám pocit, že na každým dítěti furt něco viděj, Alexovi neuroložka pokaždý říká, že je trochu hypotonickej, spavej teda fakt není :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Fakt nevím, někdy si říkám, proč jsem k dr. vůbec lezla :angry:
2. únor 2010 ve 13:27  • Odpověz
Míšo no na rehabce byla nějaká dr. na stáži, a prohlásila něco právě na to, že je hypotonický. . . . :stuck_out_tongue_closed_eyes: Můžu jen doufat, že se to u něj týká jen svalů a né i psychicky. . . :pensive:
2. únor 2010 ve 13:47  • Odpověz
Jmiso:tak přesně máme matraci kokos-pohanka.Nanny mi houkala už 2x,krve by se ve mně nedořezalo.Tak váhám jestli přestat používat.Bohužel nemám k tomu ani návod,protože je to od tchána z druhé ruky.

Grej:jééé,tak to jsem ráda,že nejsme jediný co se už takhle brzo dožadujem spát ve velký posteli :grinning: I když jen přes noc.Přes den mi krásně chrápe v postýlce
2. únor 2010 ve 21:44  • Odpověz
Imis - tak mě nespala v postýlce ani přes den. Asi z ní měla trauma či co. Jen jsem jí tam položila, tak řvala jak blázen. V noci v ní začala spát asi až když jí bylo 11 týdnů. Ve dne v ní nespí dodnes :wink:

My máme kokos - molitan. To jsem si ani nevšimla, že by měla být matrace jen molitanová... Ono i tak vůbec nechápu, jak může být ta deska tak citlivá, že bere dejchání miminka, který má 2,5 kila :wink:

Jdu spát, jsem vyřízená. Ty včerejší dvě noci byly fáákt náročný. Zatím spí ale je mi jasný, že jen si lehnu, tak začne řev :wink:
2. únor 2010 ve 23:01  • Odpověz
Tak mě asi jebne!!!!!To je teda šestinedělí.Mám tu tchýni,místo toho aby mi pomohla,tak akorát buzeruje a ještě chodím a uklízím po ní.Hlavně že mi kecá do toho jak mám dávat ven malou.Včera jsem jí malou půjčila aby s ní byla na balkoně.Máme ho zasklenej.jasně jsem ji říkala,ať tam není dýl jak 30min a neotvírá okno.Tak co myslíte že udělala?Otevřela okno a nechala ji tam dýl!!!

Myslela jsem že se aspoň na dnešek vyspím,když jsem mě s tím monitorem tak vyklidnili.Ale ani omylem.Spala jsem tak 20minut a vzbudil mě ječící monitor a to byly 3hod.Vůbec nevím proč to zase řvalo,teď už ale neusnu a to jsem zjistila že mi malá nějak chrčí.Jak vůbec poznám že je nemocná?Mám takovou depku.Do toho ten monitor zase,jsem zralá na cvokhaus.A to jsem si řííkala,že se nebudu v šestinedělí stresovat a že si to užiju :frowning2: Zatím jsem akorát úplně bezradná a neschopná.
3. únor 2010 ve 04:37  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.