• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky po IVF v září 2008

(Zamčená)
19. dubna 2011 
Luky na mě vždycky kouká nas*, protože předtím se "kamarádí" s vysavačem a odsávačkou. :grinning: A ještě předtím se kolikrát kamarádí se cvičením, takže pak mě už prostě miluje a chce jinou mámu. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
3. únor 2010 v 09:36  • Odpověz
Tak to je šikula,když mu to neva a jen před tím smířeně vzdychne :grinning:
3. únor 2010 v 09:46  • Odpověz
Ahoj, my měly Sterimar, ale přišlo mi, že to stříká hroznou dávkua hrozně prudce... Ale asi to bylo dobře, protože leckdy jí to jednou dírkou stříklo dovnitř a druhou rovnou ven :wink:
Kčka se u toho vždycky hrozně vzpouzela, furt točila hlavou tam a sem a já se já bála to pevně chytit. Takže často jí skončila voda stříknutá v očích :grinning:
Nebo můžeš zkusit Libenar. To jsou takový pipety, tenký, jen se jí to tam kápne. To je myslím pro novorozence nejelpší... Nepřijde mi to tak drastický.

My dávaly náušnice taky až v 4. měsíci, ale protože měla rýmu nebo co to bylo. JInak bychom dávaly po první hexavakcíně, tedy 3.měsíc.

Jinak u nás opět nos naprosto děsná. Usnula v devět, vzhůru v půl dvanácté a pak co hodinu až o dvou. To už neusnul vůbec a byla vzhůru asi do čtyř. Pak se probrala v pět a vstávačka po sedmé.
Nejhorší je, že já prostě přes den neusnu, takže to ani nedospím. Ráno si jí vzal manžel vedle, abych se mohla dospat, a to stejně jen ležím se zavřenýma očima a nezaberu a nezaberu :rolling_eyes:

Navíc je Kačka protivná jak šváb, nemůžu se od ní hnout na krok. Nějaký divný období.

Navíc zase padaj ty bílý sračky. Už mám toho sněhu fakt dost :rolling_eyes:
3. únor 2010 v 09:46  • Odpověz
No právě mi to přijde brutální stříkanec tím Stérimarem.To bude něco,páč malá sebou s oblibou hází jak kapr.Vždycky než se chytne před kojo ,to je věc :angry: to je tak vysílená vzteky,že nasaje asi hodně vzduchu a po každým kojení máme brutální škytavku kterou zaháníme nášupem kojení.Pak omdlí a zas o ní 3hodiny nevím.Teda zatím to tak funguje :dizzy_face:

Grej:chudáku,tak já usnu i během celýho dne,když by měl kdo hlídat.
3. únor 2010 v 09:55  • Odpověz
No mě to zase tak brutální nepřijde, pěkně to propláchne nos. :grinning:
3. únor 2010 v 10:09  • Odpověz
Tak já to beru podle sebe. Mě to bylo hrozně nepříjemný (zkoušela jsem, jaký to je) a dobrovolně bych si to teda nestříkala, tak mi přišlo líto, že to musím dělat Kačce. Kor když má tu sliznici v nose ještě nedotčenou...
3. únor 2010 v 10:20  • Odpověz
Grej, kdyby jsi k tomu ještě tak 4x-6x denně luxovala nos, tak ti to přijde už normální. Jsem nějaká otrkaná, jak furt s Lukym cvičím a mučím ho. :wink:
3. únor 2010 v 10:36  • Odpověz
Ale tak jasně, pokud je to potřeba, tak to musí bejt :wink: Já jsem jí to taky nakonec stříkala několikrát denně a taky si na to zvykla. Ale když je nějaká mírnější varianta, tak bych radši volila tu..., že jo.
3. únor 2010 v 10:59  • Odpověz
holky tak mi ta vincentka přišla v poho,kdyžto dáš mimču na kraj nosíku... to druhý jsme nezkoušela..

imisko ale přecekdyž timimčo spí, tak můžešjít spát i přes den ne? nebo ona nespí? jsmeto asi nějak nedočetla.
škytavky má Stela i teď alezasenaopak hlady před jídlem :grinning:

já teď blbecmohla 2 hodiny spát, protože Stela chrupe, ale samozřejmějsem seděla na netu akupovala jí hračky.. no a vzhledem k pomalosti pc to trvalo faktdlouho :frowning2:
3. únor 2010 ve 12:06  • Odpověz
Ona ta vincentka junior stříká trochu míň a jemněji než ta mořská voda, ikdyž je určená pro děti. Osobně preferuju stříkance než nějaké kapání.
Vstřikuju tak, že si Alexe posadím nebo dřív na stojačky vezmu do náruče a vstříknu.
Kdybykoliv jsem si sobě něco kapala, proteklo mi to do krku a bylo to na poblití, pardon.

Spaní ve dne - já se nedospím ve dne, když si lehnu, tak jsem pak jak praštěná a většinou se do mě dá zima.

Grej, nemůže mít Kačka hlad? Zkusila bych jí dát UM, tedy pokud si ho vezme. Takhle často by se už fakt budit neměla.
3. únor 2010 ve 12:09  • Odpověz
Míšo, na hlad bych to neviděla. Kojím jí před spaním, pak kolem té půlnoci a pak v noci si už vezme jen z jednoho a stačí jí to. Třeba dnes v ty dvě hodiny ani nechtěla. Přitom cejtim, že mám prsa nalitý, jak jsou zvyklý, že jsou vysosávaný v noci.
Podle mě je to jen zvyk a dnes třeba vypadala vyloženě vyspale. Ty dvě hodiny byla vzhůru protože prostě nebyla ospalá. Nejdřív si povídala, vejskala, hrála, když jsem jí vzala do ruky, tak čučela všude možně... Jak kdyby si nějak otočila režim.
Dopoledne pak spí tak hodinu a odpoledne tak přes půl hoďky... Tak nevim.

Asi zavedu fakt teror a nechám jí vyřvat. I když dnes jsem to zkoušela, řvala hodinu v psotýlce a nic z toho. pak to manžel nevydržel, prý ať jí vezmu k nám. Tam teda neřvala, ale stejně byla ještě asi půl hodiny vzhůru.

Třeba je to pořád k tomu zubu. Uvidíme dnes a jinak má fakt smůlu. Už vypadám zas jak v ty první měsíce kdy vůbec nespala.
3. únor 2010 ve 12:28  • Odpověz
Jo a k večeru jí občas dávám kaši. Ale sní mi kaši tak z 60ml s trochou přesnídávky. Pak už nechce. Myslela jsem, že jí tím zaplácnu, ale víc mi nesní.
3. únor 2010 ve 12:29  • Odpověz
Hmm, tak ji zkus vzít k sobě hned, jak se probere a pak ji šoupni zpátky. Já mám ozkoušený, že Alex taknejrychlejc zase zabere, je to otázka 5 minut a je zpátky, když ho nechám v takový situaci v postýlce, je z toho hodina a půl hraní a pak vztekání se. :unamused:
Ale někdy stačí jen položit a spí dál, prostě jak kdy.
3. únor 2010 ve 13:38  • Odpověz
grej, no taky myslím, žemátrochuotočenej režim, ale hlavně právě nedělejto že ji necháš řvát a pak vyměknete.. protože siKačkaspojila že řevemsi domůže svého a to je prostě pak daleko horší.. :frowning2:
musím říct,žedíkytomu, žejsem bylana Stelu fakttvrdá, a nedalaji v noci nic a prostějsemfurtjen chodila aříkala aťspí,tak poslednínoci kojení ažkoelm 4h a pak ráno mlíkona snídani kolem půl osmé.. meitím párnahození dudlíku,ale tou toho spí a jenbrečí o dudel.. Adneska v noci dokonce spalaod 23h beznahození až do 5:15 kdyjsme jinakojila.. pak pravidelěn vstává v 7:14 :sweat_smile: o p=ůl dostane mlíko a nechám ji ještě vejskat v postýlce, dokud ji to baví..

míšo, no já jsem jakpraštěná když spím třebapůlhodiny a Stela se vzbudí, ale když jdu spát hned s ní, tak si trochu i naspím..
3. únor 2010 ve 14:39  • Odpověz
holky, Stelinka před chvílí pochopila že se má ručkama přišoupávat a "uplazila se" asi půl metru za řádného funění a pocení a velkou motivací :slight_smile: jde jí to trochu tedadoleva, ale to snad vypilujeme :grinning: takžeby první drápeček? :grinning: jsem šťastná.. :slight_smile:
3. únor 2010 v 16:17  • Odpověz
kay, no super, gratuluju k plazení vpřed. Stelinka je šikulka. :dizzy_face: Tohle Luky nikdy nepochopí, zajímavé teda že v postýlce se hejbe kupředu furt. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
3. únor 2010 v 16:19  • Odpověz
Kay, no vidíš :wink:

Alex tu teď chytnul psici za ocas a ta ho táhla po koberci po břiše. No já jí říkala, že se má jít schovat, ale ona čekala, že mi upadne od pusy kus té buchty :grinning: Tak je potrestaná :grinning:
3. únor 2010 v 16:46  • Odpověz
kay - jeeeeeeeeeeeeeeee, Stelinka je kabrnacka :dizzy_face: :dizzy_face:
3. únor 2010 v 16:51  • Odpověz
Míšo, no zase dobrý, že psice něco takového dovolí a Alexovi neublíží. Holt asi bude muset začít být ostražitější. :grinning:
3. únor 2010 v 16:52  • Odpověz
děkuju :slight_smile: no ono to bylo ještě takové úplně v plenkách než plazení, ale každopádně podle mě velký pokrok :slight_smile: trochu mě to zase nakoplo.. melzkus nějakou neodolatelnou motivaci.. u Stelinky fungují brýle a mobil :grinning:

míšo,myslím,že u nás to bude pak podobné :grinning:
3. únor 2010 v 16:52  • Odpověz
mel - Luky se rovnou postavi, nac se zbytecne unavovat s nejakyma mezifazema :grinning:
3. únor 2010 v 16:53  • Odpověz
Lauro, no uvidíme. . . I když stavění se mi v náruči se mu hrózně líbí. :grinning:
3. únor 2010 v 16:53  • Odpověz
Psice byla asi v minulém životě dětská chůva nebo co. to už moje neteř na ní jezdila za mlada jak na koni :grinning:

Jako já jim tyhle vylomeniny zakazuju, jak Alexovi, tak psici, jenže oni jsou v bejkárnách rychlejší, stačí, že se kouknu jinam. :confused:
3. únor 2010 v 16:57  • Odpověz
Mel, jé to radši ne, ať se zdrží na mezifázi, to by zase bylo na rehábce keců. Já jen naznačila, že jsem nelezla, ale rovnou stála a bylo řečí, jako bych to udělala naschvál :grinning: :grinning:
3. únor 2010 v 17:02  • Odpověz
kay - to je prave podle me velkym dilem i otazka charakteru ditete - to, jak se vyviji motoricky. matous je zvedavej opravdu jak opice, vsechno mjusi videt, vsude byt, vsehcno je pro nej densa motivace, takze podle me i proto se zacal tak rychle pohybovat sam, proste urputne potreboval objevovat svet. Ted si sam leze, rabuje a je stastnej.
Takhle ted treba uz 20 minut uraduje a bordeli v predsini :grinning: :
http://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImageID=3765825&vReferer=%2Falbum%2Fmyalbums.php%3F

No a Stelinka podle me takovou tohou dobyvat nema, takze si vystaci i na jednom miste vic, ale jak je videt, kdyz je motivace, tak se prekovana :grinning: Mam z ni fakt desnou radost!!!!!!!!!!!!!!! :slight_smile: :slight_smile:
3. únor 2010 v 17:13  • Odpověz
Uraduje tak urputne, ze zapomnel, ze uz skoro 5 hodin nejedl :grinning: Budu ho muset vyrusit a nakojit.

Jo, jinak co se prikrmu tyce, nedela vubec problemy, sezere (doslova) vse, co mu predlozim.
3. únor 2010 v 17:15  • Odpověz
autor
kay
no to je krása :sweat_smile: :wink: :slight_smile:
3. únor 2010 v 17:27  • Odpověz
autor
mel
dominik se NIKDY neplazil,ani nelezl... přesto už v 10 měsících chodil... buď úplně v klidu :wink: :slight_smile:
3. únor 2010 v 17:29  • Odpověz
autor
holky se nám naučily novou věc... :slight_smile: uměj najít na lidech knoflíčky :sweat_smile: :sweat_smile: pokud jsou vidět :sweat_smile: :grinning: :grinning: nejlépe na svetru, nebo na triku..
stačí říct : kde má maminka knoflíčky a hned za ně kroutěj :grinning:
jo a elišákovi vyrostl další zoubek :slight_smile:
3. únor 2010 v 17:31  • Odpověz
Luzz, já jsem v klidu. Právě ho motivuju na mobil, ale je to asi marný. :grinning:
3. únor 2010 v 17:31  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.