• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky po IVF v září 2008

(Zamčená)
19. dubna 2011 
míšo ajo :slight_smile: my vlastně taky byli u rehabdr teda.. já furt přemýšlela co to bylo za doktorku :grinning:

no grej že by? já teda furt marně čekám na mrchu, ale PMS mám jak vyšitej, takže jsem docela klidná :grinning:
13. led 2010 ve 13:44  • Odpověz
Tak auto vyhrabáno, ale musela jsem povolt muže, protože jsem vyhrabala, ale málo a nemohla jsem vyjet, tak manža naklusal s lopatou druhou, vzal si ji v práci a dovyházeli jsme to pořádně. To mi bude líto to místo opustit, proože mi na něj někdo vjede :grinning:
13. led 2010 v 17:37  • Odpověz
Ahoj holky, tak nakonec plavání klaplo. Místo jsem našla. Ale byl to hnus, abych mohla Kačku vyndat z auta, stála jsem pomalu po kolena ve sněhu :rolling_eyes:

Ale plavčo super, dneska se nějak předvedla, pořád jsme se potápěli, plavali na destičkách, medvídkách a v rybičce (kruhu).
Asi pojedeme s "plaváním" i na hory. V dubnu na Mísečky. Dopoledne se plave a odpoledne je volný. Je tam zajištěno hlídání, tak si můžem i jít zalyžovat (pokud bude sníh a pokud by to tam bez nás zvládla). Je tam prý i výřivka a masáže a tak.. Tak jsem zvědavá na mail s instrukcema a pokud bude cena přijatelná, tak se vyrazíme odreagovat!!

Žáha je dnes už lepší, ale nic moc.
No nevim, minulý týden jsem měla poprvé asi dva dny MS, tak pochybuju, že by to bylo těhu... Vyloženě šly ze mě ikousky sliznice...
13. led 2010 v 17:46  • Odpověz
Právě proběhl pokus uložit Lukyho číslo 4. První klasika po večeři, druhý - se pos*, třetí se poblil (převlíkla jsem postýlku) a čtvrtý no snad už bude spát. Teda to co dneska vyplodil, tak není možné aby se vešlo do jednoho miminka. Asi chce být zítra štíhlý k paní doktorce.
13. led 2010 v 19:20  • Odpověz
tak grej to vypadá super to plavčo - ten výjezd.. teda to kdyby nám nabídli, tak jedu hned.. :grinning: sice nelyžuju ale vířivka zní skvěle a hlídání taky.. :slight_smile:

mel, no vidím že to máš docela vtipný na závěr dne aby ses nenudila, nebo nedej bože neodpočala..

no a já jsme dneska vytáhla váhu na jídlo, bo jsme fakt přeháněčka a Stela i furt ublinkávala ten jogurt dopoledí, tak ode dneška jídlo vážím, abych ji nepřecpávala :grinning: jaký obrat že.. jogurtu jsem dala půlku co normálně a ejhle byo toho asi 120g :grinning: a kaši jsme udělala opět krupičnou ale jen jednu lžičku krupice, do toho jsme vmíchala mlíko a ještě přidala instantní kaši a přesnídávku přesně 200g a byo toho taky míň než normálně a Stela to snědla celý.. :stuck_out_tongue_closed_eyes: jediná prekerka je, že jí opravdu jen kaše..
13. led 2010 v 19:30  • Odpověz
Grej, no já uvidím, co můj výjezd. Co já zítra nahoře v Modřanech, to bude asi taky výživný, jsem zvědavá odkad Alexe potáhnu, protože si nedělám iluze, že v tý uličce zaparkuju, tam budou hromady sněhu. :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Mel, no hubne, co ještě může :grinning:

Kay, no asi jí to trochu připomíná MM, tak to jí. A kdybys jí tam přidala fakt jen lžičku zeleniny, myslíš, že by to poznala?
13. led 2010 v 19:53  • Odpověz
míšo, no asi jak co a kolik, lžičku určitě ne.. párkrát už dostala trochu mrkve do kaše, dneska podruhé žloutek, ale dneska jí to moc nejelo, a dvakrát dostala hovězí se zeleninou - jednou půlku skeničky jedla teda statečně, ale pak se poblila a pak jenom trochu jsme přidaa a i tak to nejedla a začla řvát.. prostě mám se zeleninou a masem asi smolika.. zkusím ještě kuřecí maso..
13. led 2010 v 19:59  • Odpověz
Tak já mám zas pocit, že toho Kačce dávám dost, ale teĎ jsem si přečetla pokyny pro příkrm a když jsem viděla ty gramy, co by mělo dítě sníst, tak jsem jen koukala...
Můžu Vám to poslat, když budete chtít. Hoďte mi do IP mail, třeba... Jsou tam tabulky jak by mělo dítě jíst, kolik toho a co a tak... Asi něco máte od doktorky, ale tohle bylo trošku něco jinýho než mám já...

Kay - ublinkávání nsnáším. Kačka mi to teĎ dělá po každém kojení. Nakojí se, pak si krkne, a pak se stak do pěti minut zaručeně ublinkne. Mlíko není tak hrozný,a le když si uplivne po jogurtu, tak to je fakt hnus...
Dneska jsem jí dala smetanovej s borůvkama a snědla skoro půlku:slight_smile: Jen nevím jestli smetanovej smí. Ale activia jí vůbec nechutnala...
Zkus od HIppu to masové pyré... Moc hezky to voní a když jsem chtěla do Kačky narvat něco, co jí nechutnalo, tak jsem do toho dala trošku toho masa a aspoň něco sněla... Ono to fakt krásně voní po masíku...

Kačka třeba vůbec nejedla kousky a teĎ jsem je po čtvnácti dnech zkusila a najednou to jí v pohodě... Asi k tomu musej postupně dospět...
13. led 2010 ve 22:03  • Odpověz
autor
ahoj holky :slight_smile:
my dnes byli u našich a pak jel brácha se švagrovou ještě k nám... asistovali u koupání i krmení a usoudili, že by s dětmi měli ještě počkat :grinning: :grinning: :grinning:
zítra se nám vrací táta,tak už se nemůžu dočkat...
ale zase máme v pátek očkování druhýho synflorixu,tak doufám,že reakce nebude jako minule...
jinak...
když holkám začnu zpívat,začnou zpívat taky :grinning: :grinning: je to hrOzná pr... :grinning: :grinning: :grinning: mají široce otevřenou pusu a hučej něco jako áááááhhááááháhá, připadaj si děsně důležitě :grinning: a teď už zpívaj i když zpívá někdo jinej :sweat_smile: :sweat_smile: no já z nich nemůžu :sweat_smile: asi to maj po nás,my máme s jirkou "ABSOLUTNÍ SLUCH" :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
13. led 2010 ve 22:58  • Odpověz
ahoj grej :slight_smile: no oni seto asi naučí všichni :slight_smile: ale kdyyyyyyy? :grinning: to jefajn, že Kačkauž tykouskytak pěkně.. jádneska zasestudovala co a jak,ale na nás neplatí žádná pravidla pro příkrmy, tak jsem se na to vykašlala.. jogurt dávám teda smetanovej choceňský, ale Stelatoprý může, ikdyž je tedauž dost vypasená. :grinning: jo a jogurtový blitkyje fakt humus. včerafurt smrděla, ikdyž jsem jí utřela ruce, převlíkla.. no děs :grinning: pomohlaaž koupel. ale dneska jak jsem dala jen to menší množství to bylo úplně bez blindění..omlouvám se za téma :grinning:

tak právě vypila svou 140ml mléka a snad bude spát až do rána.. :sweat_smile:

ahoj Luzzi, koukám, že fungujete jako antikoncepce :grinning: luzzi mi tak přijde že ty Tvoje kočky jsou tak o deset let dopředu :grinning: snad nebudete mít nějakou velkou reakci na očkování.. a užij si Jirku.. :slight_smile: a konečně hoď nějaký ty videa :angry:

dobrou všem.
13. led 2010 ve 23:29  • Odpověz
tak po vcerejsi zkusenosti s kasickou jsem ho dnes krmila jen v pline :grinning:
http://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImageID=3693947&vReferer=%2Falbum%2Fmyalbums.php%3F
14. led 2010 v 00:48  • Odpověz
Bré ranko,
jsem fakt naprosto vyspalá. :stuck_out_tongue_closed_eyes: V půl druhé poprvé nahození dudlíku a než jsem usnula, tak od 2,15 povykuje dítě. :stuck_out_tongue_closed_eyes: A já ho fakt už na míč tahat nemůžu, po chvíli mám křeče v rukou a kolena mi začínají vrzat. :angry: Musí usnout sám, nedá se nic dělat.
14. led 2010 ve 03:24  • Odpověz
Ahoj všem.

Grej, no smetanovej by spíš ještě neměla.
Když nechutná Activie, zkus Hollandii a nebo třeba ten modrej Klasik, myslím, že je od Olmy a pak ještě nějaký Zott. A spíš bych zkoušela dávat čerstvé ovoce do toho, než ten sajrajt, co se v jogurtu jako ovoce tváří. To už bych brala fakt jako poslední záchranu, kdyby nebylo zbytí. Já jsem na jogurty úchylná :grinning:
14. led 2010 v 07:49  • Odpověz
Hm, teď jsi mi Míšo připoměla na co se chci zeptat u dr., potřebuju nějakej jinej jogurt kterej neobsahuje bifidus. . . Když ho Luky jí delší dobu tak má pak koliku jak prase. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
14. led 2010 v 07:53  • Odpověz
ahojte,

míšo no podle mě je teda zrovna holandie ale fakt smetanová :sweat_smile: ten modrý klasik prý opravdu chutná.. taky ho zkusím, abych Stelu necpala jen smetanovýma.. ikdyž ťeď jsem kdesi vyčetla že jogurty až po jednom roce, každý to píše jinak, tak si člověk musí vybrat holt sám..

mel, no dětem se přece vůbec tady jogurty s bifidusem dávat nesmí :astonished: to byo jediné co nám kladla na srdce doktorka na přednášce..

jinak Stela se dneska probudila klasicky kolem 1h, nahození dudlíku, a pak ve 4h kojení a v 7h vstávačka.. :slight_smile: už si začínám docela zvykat... a do těch 23h než jí dám mlíko, tak už tam tolik nelítám, ikdyž je to pořád náročné, když furt pobrekává..
14. led 2010 v 08:07  • Odpověz
Kay, activie i Holandie - doktorkou doporučené jogurty obsahují bifi. A jinak všude píšou jogurty od 8.ho měsíce, co jsem našla já. A mě doktorka řekla v šesti, že si na ně má začít zvykat jako odpolední svačinku.
14. led 2010 v 08:10  • Odpověz
Jo a mě doktorka kladla na srdce zase ty smetanový že ne, že ničí ledviny. :wink:
14. led 2010 v 08:11  • Odpověz
Kay, ne, Hollandia není smetanová
Složení

mléko, mléčná bílkovina, živá jogurtová kultura, probiotická kultura Bifidobacterium, Lactobacillus acidophilus.
14. led 2010 v 08:12  • Odpověz
Co já vím, tak se jogurty dávaj až kolem 8 měsíce, teda dva měsíce po zavedení příkrmů, podle mýho selskýho rozumu je to z důvodu, že ubude krmení MM a UM a tak je třeba nahrazovat mléčnou bílkovinu a proto se dávaj jogurty. Takže zase je nutný napasovat na konkrétního jedince, když mu uberu mléčnou dávku v mlíce, musím ji něčím nahradit.
Od roku je to tvaroh.
14. led 2010 v 08:14  • Odpověz
Lauro, dobrý krmení, z toho důvodu my máme tu polohovací židli, jinak by jídlo bylo všude, ikdyž teď už jí skoro jako člověk.
14. led 2010 v 08:15  • Odpověz
Ještě k jogurtům - na kojeni.net píšou - bez konzervačních látek, barviv a dalších „éček“, s živou jogurtovou kulturou.
Takže BIFI bych se nebála, jogurt bez bifi není pořádnej jogurt.
14. led 2010 v 08:23  • Odpověz
autor
ááá koukám,že se probírají jogurty :grinning:
já taky všechno konzultuju s pediatrem :grinning: :grinning: :grinning: ale je fakt,že názory pediatrů se strašně různí :wink:
mě řekl toto : jogurty pro nekojené děti cca od 7. až 8. měsíce a pro kojené od 8. až 9. měsíce...
mám prý počkat a nenahrazovat zbytečně jednu dávku MM jogurtem...
všeobecně doporučuje jen bílé jogurty, nebo jogurty ve skle,kde je ovoce na dně a není smícháno s jogurtem...
značky hlavně holandia nebo choceňský...
v žádným případě nízkotučný jogurty...
bílý jogurt doplnit před konzumací ovocem, nebo bílý jogurt těsně před konzumací trochu přisladit...
hodně dětí čistě bílý jogurty nechce baštit...

tak ještě nevím,jaký ty jogurty holky budou teda jíst :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
čekám čekám...a místo jogurtu máme zatím ke sváče MM :wink:
14. led 2010 v 08:31  • Odpověz
Luzz, no máš kliku, že Ti holky o MM stojej :grinning:
14. led 2010 v 08:40  • Odpověz
Ahoj holky,
no já myslela, že jogurty by se měly jíst právě jen s bifidus.Že smetanový by se neměly kvůli tomu, že dítě ještě moc nemůže mlíko... No ale je to můj laickej názor. Mě doktorka říkala, že jí mám dávat bílé jogurty pro to, aby si nezvykla na sladkou chuť. A to mi řekla hned s prvníma informacema o příkrmech... Já jí to dala protože měla hlad a já byla u mámy a zpomněla jsem jí přesnídávku. A kojit jsem jí nechtěla, abych pak měla dost mlíka na večer. Aktivii nechtěla vůbec, to se dávila. Když jsem jí do toho přimíchala ovoce, tak snědla asi deset lžiček a konec. Včera toho smetanovýho snědla půlku... Je to fakt rozdíl v chuti...

Koukám, že orpavdu co doktor to názor. A pak si vyberme, co je zdravý a co ne...
14. led 2010 v 09:15  • Odpověz
Můj selskej rozum říká, že mu mám dát knedlo vepřo zelo, protože můj chlapeček je alergickej opravdu jen a jen na prázdnou lžičku. :grinning: Jinak míry 70,5 cm a 9600g
14. led 2010 v 09:39  • Odpověz
autor
míšo
kdyby holky MM nechtěly,taky bych je k sváče jogurtovala :wink: to je jasný :wink:
14. led 2010 v 10:03  • Odpověz
no koukám že jogurtová debata se rozjela :grinning: tak já dávám ten choceňský, podle mě chuťově nejlepší, ale zkusím i jiné.. hlavně jsme si začla zase dělat hlavu s tím, že se má dítě kolem m začít učiot jíst v jídle kousky a to mi teda řekněte jak to mám asi v kači udělat? :grinning: jedině uvačit ovoce a rozmačkat, ale jestli mi to zase bude jíst tak :sweat_smile:

já začla dávat jogurt asi před 10ti dny, tzn. kolem 8m resp 7m, a to proto, že mi Stela nechce jíst nic jiného kromě kaší a v tomhle případě mi přijde lepší na svačinu jogurt.. :sweat_smile: dávám půl na půl jogurt a přesnídávku.. (včera jsem objedvila že v hamé přesnídávce je cukr, tak jsme to musela sníst sama :grinning:) aStela dokonce i otvírá pusu :grinning: jinak mlíka mám asi čím dál míň ale asi je t ospíš tím, že jsem to blbě načasovala.. dávám jí v 16h sváču a pak mi už moc nezbývá před spaním, ale naštěstí moc ani nechce bo má kaši a čaje s etrochu napije a pak kojím ve 4h a to mi zase už moc nezbývá na ráno v 7h, takže doplňuju UM.. a asi se na to vyprdnu a budu kojit prostě jenom ve 4h a v 16h místo svačiny.. uvidím jestli mi bude ráno chtít jenom UM. ale docela mě to mrzí.
14. led 2010 v 10:16  • Odpověz
Ahojky Holky tak jsem vás našl :wink:
Luzzi vidím, že holky se ti začínají stavět teda ta vaše šibalka je fakt šikula, já když chytnu Leonka, tak mi drží, že by chtěl stát, ale Vaneska tak je jak hadrový panák:grinning: zato v postýlce umí dělat pěkný bordel:grinning:
14. led 2010 v 11:32  • Odpověz
Mel, hezké míry, koukám, že Alex je asi nejdelší :grinning:
14. led 2010 v 11:38  • Odpověz
Kay, no já dělám kaši domácí z vloček, tam kousky jsou a ovoce podusím a rozmačkám vidličkou a přimíchám.
14. led 2010 v 11:40  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.