• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky po IVF v září 2008

(Zamčená)
19. dubna 2011 
Mel, myslůím, že to neva z důvodu, jakým je ten sýr vyráběn teda cottage, ta bílkovina ta bude nějak naštěpená, proto neva ani kefíry ale mlíka jo.
8. únor 2010 v 16:57  • Odpověz
Míšo, když koknu na mého chotě, tak do 25.ti byl pomalu podvíživenej a mohl jíst co chce a pak hle. . . Najednou má o 12kg víc. . . . :grinning:
8. únor 2010 v 17:00  • Odpověz
No manža tohle v rodině bohužel nemá, určitý genetický sklony tam jsou, dílem je to i stravou. Ale stačí kouknout na pány jejich rodu, navíc ta cukrovka, tlak.... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
8. únor 2010 v 17:14  • Odpověz
Míšo, tak to jo. U nás jsou všichni zdraví až na tu hlavu. :grinning: Ke všemu když to tak vezmu, dneska se to šíleně řeší a je podstatně více obézních dětí než bylo za mě. Když bylo ve třídě jedno oplácané dítko, tak to bylo hodně. Sice nejsem zdravovýživovej typ, ale základem všeho bude, že nebude Luky baštit haldy sladkého a stravovat se v mekáči.
8. únor 2010 v 17:36  • Odpověz
No já vím, že můj muž má dodnes svým rodičům i prarodičům svoji tloušťku za zlé.
Ono mluví za vše, když ho poslali na odtučňovací tábor a nosili mu tam větrníky, že :zipper_mouth:

Jasně, že dneska to má hodně ve vlastních rukou, ale podle mýho ta metabolická porucha, co mu kdysi zjistili, prostě nezmizla a oni (rodiče) s tím nic nedělali a manžel za tím už dneska nepůjde. Jsem sice pátrala, co to jako bylo, ale muž byl malej - ve školce - a tchýně ztratila paměť. Ona si ani nepamatovala (údajně) pozdní léčbu nesestouplých varlat - příčinu manžovo neplodnosti :angry:
Je sice fakt, že třeba hodně sladí, ale sladký moc nejí, je toho načuchanej z práce. Nepřijde mi, že by nějak hodně jedl. Když vařím já, tak to má relativně zdravé a podle něj jalové :grinning: Když vaří on, je to horší, ale snažím se ho držet na uzdě.
Fakt nevím. Takže kdo ví, co to e zač, do toho ještě potencionálně štítnice z naší rodiny a chudinka Alex má zátěž jako prase.
8. únor 2010 v 18:06  • Odpověz
Míšo, no u nás ta štítnice no. . . Tu budu chtít doktorkou ohlídat, aby Luky neměl zatíženost po mě. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Jasně druhá stránka věci je, že rodiče měli ohlídat, že asi vše není v pořádku. Jenže jak se říká - pozdě bycha honit.
8. únor 2010 v 18:46  • Odpověz
No on možná má i muž štítnici, ale chlap a doktoři, že :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
8. únor 2010 v 19:17  • Odpověz
míšo, tak kdybys to chtěla zkusit nebo někdo tady je recept na koprovku - máslo rozpustíš, uděláš bešamel z hladké mouky, zaleješ vodou a přidáš kopr, krátce povaříš aby změkl, potom přidáš UM a dochutíš citonovou štávou, popř cukrem, ale to není vůbec nutný, na konec můžeš zjemnit máslem. Děti to prý mají hodně rády a já to určitě vyzkouším.. :slight_smile:

holky každá rodina má přece nějakou zátěž, podle mě je ale lepší jak tu někdo psal, do tří let dát dětem na co mají chuť a pak to nějak trochu koordinovat..

já jsme taky tlouštík, ale našim to za vinu nedávám, naopak si moc dobře vzpomínám, že mi mamka říkala, když jsem jedla ten oplatek, že mě to bude jednou mrzet.. No ale taky ho kupovala a nechala mě že :angry: :-d no jo já jsme po tátovi a ten má teď 100kg :slight_smile:
8. únor 2010 v 19:23  • Odpověz
No já si zase myslím, že dítě takhle malé dítě, když nezná např. cukr, tak ho prostě nevyžaduje. Teď to ještě ovlivnit můžu, až začne chodit do školky a do školy, jíst v jídelně, tak už ten vliv mít nebudu. Sice u nás maj ve školce i zdravou BIO stravu, ale nedělám si iluze.
Stejně tak třeba uzeniny, ochucený jogurty, bílé pečivo (vím, že zatím nee tmavé, proto je pro mě přijatelnější chleba) atd.
8. únor 2010 v 19:56  • Odpověz
Míšo jo, to s tebou souhlasím. Příjem sladkého ovlivnit můžu, radši mu koupím kilo mandarinek než tabulku čokolády.
8. únor 2010 ve 20:46  • Odpověz
Jsem teď studovala vodu pro prcka. Tak jsem zjistila, že pražskou vodu klidně můžem používat pro přípravu UM a pití atd.
Ikdyž teda nechápu, proč mi moje pediatra tvrdila, že do roka balenou.

A když jsme v tom jídle - zkoumal jste někdo, jaký těstoviny pro začátek jsou nejlepší? Jasně, že bez vaječný, ale co za mouku?
8. únor 2010 ve 20:57  • Odpověz
autor
jmis
ten větrník mě pobavil :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: promiň :zipper_mouth: :sweat_smile:
8. únor 2010 ve 21:19  • Odpověz
cokolada je nahodou zdrava!! :slight_smile:
8. únor 2010 ve 21:30  • Odpověz
Takhle to dopadlo, kdyz jsem v praci sverila Matouse na chvili kolegovi :grinning:
http://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImageID=3785461&vReferer=
8. únor 2010 ve 22:34  • Odpověz
lauro Ty jo Ty chodíš do práce? :astonished:

trochu se dneska pochlubím, Stelinka dneska udělala papa krtkovi na zdi, když šla spát, je fakt že jsme před tím mávala pazourou furt já a ona na ni koukala, ale pak zamávala :slight_smile: asi omylem, ale bylo to hezký :slight_smile: a ve vaně jsme ji dala na břicho, a normálně byla nadšená, vřískala a dělala vlny a furt rejdila sem a tam, bylo to super.. luzzi, musím jí tam zítra dát taky míčky, má je zatím jen na suchu :grinning: ale je to dobrá motivace na to plazení..
8. únor 2010 ve 23:07  • Odpověz
neee, pracuju z domu, fyzicky tam chodim jen obcas...
8. únor 2010 ve 23:44  • Odpověz
Bré ranko,
Míšo kojo vodu nedávám Lukymu už od šestého měsíce, převařuju to z vodovodu. Těstoviny jsem poprvé prdla normální Panzani vaječné, teď teda pro něj používám kuskus nějakej bio či co.
Lauro, no dobrý a kam Ti chtěl dítko poslat? :grinning:
Kay, teda Stelinka je prostě šikovná holka. :dizzy_face:
9. únor 2010 v 06:45  • Odpověz
ahojda,

mel díky snad to nebyla jen moje představa, ale když dnes shrnu noc - usnula kolem půl osmé. kolem 23h se ozvla av chůvičce ale zase hned usla a vstávačka v 6:37 na kojení a teď je tam ještě ticho :grinning: já se teda ze zyvku probrala v pět, ale taky jsem hned usla :dizzy_face:

lauro, já jsem si říkala :grinning: ale i tak jsi dobrá.. ještě s takovým neposedou něco udělat doma.. :slight_smile: ikdyž on se asi holdně i zbaví sám díky tomu jak je šikovnej co? :slight_smile:

kojo vodu taky od půl roku nepoužívám, převařuju normoš ve varné konvici.. těstoviny hrotit nebudu, dám bezvaječné ale nějaké normální, stejně to Stela nebude jíst :grinning: a ještě teda zkusím rajskou omáčku, prý když se osladí tak dětem chutná.

myslím, že by se děti měli ž pomalu začít zvykat na sůl atp, aby pak neměli šok v tom jednom roce, protože vždycky u maminky nebudou že.. :slight_smile: říkala nám to teda i ta naše doktorka..
9. únor 2010 v 07:09  • Odpověz
Kay, tak to jsi měla lepší noc jak já. :grinning:
9. únor 2010 v 07:28  • Odpověz
Ahoj.
o naší noci pomlčím.
První probuzení s řevem asi v 9 a ječel skoro hodinu, tak jsem se převlíkla a šli jsme spát, pak usnul, odsunula jsem ho do postýlky, probudil se v půl 2, to jsem ho položila a spal dál, pak v půl 4, to už chtěl pít, tak zůstal do rána se mnou. Teď si přivlekl moji podložku na jogu, asi chce cvičit nebo co.
9. únor 2010 v 07:54  • Odpověz
autor
bré ranko
lauro, to je teda zásilka :grinning: :grinning: :grinning:
9. únor 2010 v 08:40  • Odpověz
autor
tak mi nelinka ztáhla z topení všechny punčocháče :rolling_eyes: :angry: :angry: a eliška rozškubala tv programy :zipper_mouth: :zipper_mouth: asi jim vadí,že čumím do ntb :stuck_out_tongue_closed_eyes:
9. únor 2010 v 08:45  • Odpověz
Luzz, no super. Zlatý holky. Lukymu už jsem párkrát program zabavila na poslední chvíli, by si táta neměl v čem prohlížet obrázky (číst totiž neumí :grinning: ).
9. únor 2010 v 08:47  • Odpověz
Luky leze!!!!!!! Teda divnej styl má. . . . A rychlost švába. Styl následující - vrazí ruce pod břicho, vystrčí prdel téměř na kolínka a reje čumáčkem v zemi. . . A hrozně se tomu řehní. :grinning:
9. únor 2010 v 08:49  • Odpověz
Mel, no to je klasika, taková píďalka. On to zdokonalí :grinning:
9. únor 2010 v 09:05  • Odpověz
Jo zdokonalí, až konečně přijde na to k čemu že má ty ruce. :grinning:
9. únor 2010 v 09:07  • Odpověz
kay - dodelavam spis po vecerech a nocich. matous se sam zabavi hodne, ale casto nebezpecne, tak ho furt tak prubezne hlidam a pres den toho moc nestihnu.

mel - superrrrrrrrrrrr!!!! Luky vali!!!
9. únor 2010 v 09:27  • Odpověz
Já teda s Alexem nestíhám nic, protože na jednom místě nevydrží a v židličce nebo postýlce být nechce.
Teď jsem luxovala a vytírala a to je docela boj, protože se za mnou plazí, sápe se po vysavači, leze do kbelíku s vodou apod.
9. únor 2010 v 09:58  • Odpověz
mel no vidíš, hurá hurá hurá :slight_smile: velká gratulace :slight_smile:

míšo tak vytírání a luxování teda zvládám jen když stela spí a nebo hlídá martin :slight_smile:

luzzi, no nebo se chce eliška koukat na telku a nelinka chce do tanečních :sweat_smile: :grinning:

lauro, aha, no to je jasné, že musíš hlídat, právě proto jsi fakt dobrá.. ale bacha mám jednu takovou kamošku co mádvě děti, furt u nich pracovala po nocích až se z toho složila.. :frowning2:
9. únor 2010 v 10:02  • Odpověz
Kay - ja musim pracovat kvuli prachum, nejde to jinak. Ale zatim se to docela da, casto si zdrimnu s matousem pres den, kdyz uz fakt unavou nevidim. A taky je potreba hodne jist jist jist, coz delam. A chodit ven - to taky delam.

Miso - vysavac je u nas taky velky tema - je to LASKA - matous je fo nej zamilovan. Kdyz vysavam, facinovane na me hledi a pronasleduje me, a v mezicase se chodi s vysavacem nuchnat, tulit i prat - proste vztah plny vasne :grinning:
9. únor 2010 v 10:16  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.