• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky po IVF v září 2008

(Zamčená)
19. dubna 2011 
autor
v kolik?
10. únor 2010 ve 20:04  • Odpověz
autor
já byla tak šťastná :zipper_mouth: :sweat_smile: :grinning: za to kafeeeeeeeeeee :wink: :wink: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
10. únor 2010 ve 20:05  • Odpověz
autor
holky
nelinka umí udělat na povel hají :sweat_smile: :sweat_smile: dám jí do ohrádky polštářek, řeknu udělej hají (nejdřív jsem jí to ukázala) a ona na ten polštář položí hlavu :grinning: :grinning: ale hned se zase zvedne a děsně se tomu řechtá :grinning: :grinning:
10. únor 2010 ve 20:06  • Odpověz
autor
k tomu pořadu
socioložka jiřina šiklová a ten pediatr jsou moje krevní skupina....
10. únor 2010 ve 20:32  • Odpověz
my nemame TV. Je to k videni nekde v archivu?? Docela by me to zajimalo.
10. únor 2010 ve 21:20  • Odpověz
autor
lauro
určitě to bude v archivu český televize!!! :wink:
10. únor 2010 ve 21:35  • Odpověz
luzzi, jj, ta šiklová mi taky sedla i pediatr mluvil rozumně, trochu mě škovala ta matka s diářem :sweat_smile:
10. únor 2010 ve 21:50  • Odpověz
autor
mě ta přestárlá matka s těma vlastníma jablkama :stuck_out_tongue_closed_eyes:
10. únor 2010 ve 21:52  • Odpověz
autor
taky se mi líbily bioprodukty leda z novýho zélandu :grinning:
10. únor 2010 ve 21:54  • Odpověz
jo to bylo vtipný.. :grinning: mě ještě štvala ta těhule, co ještě ani matka není ale diskuze jsou pro ni ztráta času, a má všechno buď z bazaru nebo poděděný.. :confounded:
10. únor 2010 ve 22:21  • Odpověz
autor
kay
no to byl druhej extrém :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
10. únor 2010 ve 22:23  • Odpověz
tak jsem to zkoukla. nejlepsi byly stary reklamy :grinning:
10. únor 2010 ve 23:07  • Odpověz
ale vazne: a co je na ty pani s vlastnima jabkama divnyho? kdyz maji zahradu, tak proc ne??? to mi vubec extremni neprislo, proste mela tu moznost,tak ji vyuzila.

Na me osobne taky divne pusobila ta diarova spis... zaplneny diar a dite na povel klikujici, aby se predvedlo...

No a ta co matkou jeste neni - docela chapu, ze muze rict, ze jsou diskuse na netu ztrata casu, treba ho travi jinak, treba dela neco v realu a nema potrebu (tak jako my :grinning: ) rozebirat vse na netu.... Jinak teda ja mam taky vetsinu veci podedenych - dost nam toho koluje v rodine. Asi jsem teda taky extremn, ze mi to nevadi a Matesovi uz vubec :grinning: Tohle mi prijdou docela marginality - to, zda ma mimco novy ci podeneny hadry, novou ci podedenou postylku atd. Neco jinyho bude, az bude dite o neco starsi a nebude chtet byt za outsidera v kolektivu...

Mne tam zaujaly spis jiny temata a kazdy z nich by sneslo vlastni porad - napr. dite jako jedina napln zivota, dite jakozto projekce ambici matky (rodicu), dite jakozto komercni artikl, dite, jemuz je neustale organizovan a strukturovan cas a nenecha se, aby se obcas taky jen tak neorganizovane placatilo (coz je podle meho nazoru potreba k rozvoji kreativity) atd atd.

Jinak Siklova mluvila hodne rozume, jo. A roztomila m i prisla ta novinarka, co ma 3 decka a rikala, ze je rada, pac s jednim by prisla o rozum asi, jak by byla desne striktni. To same byla ma sestra se svym prvorozenym (taky ma dnes 3 decka), to bylo sileny, co vse delala a nedelala a jaky jsem dostavala instrukce, kdyz jsem ho chodila hlidat :grinning: :grinning:
10. únor 2010 ve 23:18  • Odpověz
Bré ranko,
chjo nevíte jak se vypíná dítě. :grinning: Mě nějak budíček v půl šesté nevyhovuje. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
11. únor 2010 v 06:12  • Odpověz
autor
melíku
a nemá někde nějaký čudlík??? :confused: :confused: :confused:
:grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
11. únor 2010 v 08:14  • Odpověz
autor
lauro
s těma jablíčkama... myslely jsme to tak,že je to přehnaný,že by jí jablko z obchodu nedala...ten pediatr to řekl správně,že skutečné bio je leda z nového zélandu...ať si uvědomíme,že žijeme v čechách... :wink:
já teda tak úzkostlivá nejsem :wink:
11. únor 2010 v 08:17  • Odpověz
autor
a zdaleka všechno nemáme nové! :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: např. postýlky, některé hračky atd... :slight_smile: ale tamta maminka řekla,že mají VŠECHNO z bazaru nebo od známých...mě přišla ta maminka taky jak z bazaru :zipper_mouth:

a ta novinářka mi taky sedla :grinning: :grinning:
11. únor 2010 v 08:19  • Odpověz
Luzz, čéče hledám to tlačítko a nemůžu najít. :grinning: A návod mi k tomu nedali. :dizzy_face:
11. únor 2010 v 08:19  • Odpověz
ahojte..

lauro naprostý souhlas s luzz :slight_smile: ta maminka byla dost extrem, řekla že jablko z ostravska by dítěti nedala (což chápu), ale asi nechápe že ty jabka co s ekoupí v obchodě většinou nejsou z Ostravy.. a přijd emi to dost extrémní nekoupit malé v obchodě nic.. ale zase když mají tu chuť a možnost..

ta novinářka byla dobrá to je fakt :slight_smile: taky jsem se s ní trochu ztotožnila, protože doufám, že u druhého dítka nebudu tak vyplašená a všechno řešit :slight_smile: řekla to dobře..

ale ta bazarová lady mě teda štvala.. mám jednu takovou kamarádku a přijd emi to divné nekoupit dítku ani jeden hadřík nový.. taky máme věci z bazaru u nás se bohužel nemá po kom co dědit a tak možná mám pkřivenou představu že jediné poděděné mám po mě a bráchovi a to jsou dost hrozné věci, takže při představě že bych měla na miminko jenom tohle s emi ježí vlasy.. je to 30let staré :sweat_smile:

jinak Stela noc docela průměr, takže se dalo, vstávačka v 7:40.. a zdálo se mi dneska že už uměla mluvit :grinning: a přijdu a ona zas jen vříská :grinning: nic jdeme žehlit..
11. únor 2010 v 08:38  • Odpověz
Kay, mě se zdálo, že Luky umí chodit a taky nic. . . Takže si z toho nic nedělej.
Jo a druhé dítko jsem zvědavá jak budu vyplašená či ne. . . Ale je ho třeba, protože jinak by byl Luky rozhýčkanej a rozmazlenej spratek, který by dostával od dvojích prarodičů plnýma hrstma, od svobodnýho strejdy taktéž. . .
11. únor 2010 v 08:53  • Odpověz
autor
holky
vstávali jsme v půl 8...

domčovi se zdálo,že holky za ním chodí do pokoje... no bůh ví, co se tu v noci děje :sweat_smile: :grinning: :grinning: :grinning:

my máme dnes 9 měsíců :slight_smile:

a já za 11 dní kristova léta :rolling_eyes: :rolling_eyes: :rolling_eyes:
11. únor 2010 v 08:58  • Odpověz
autor
jinak nelinka si na férovku řekne o snídani !!!
dává ruku k puse a říká zřetelně MŇAM MŇAM :zipper_mouth: :zipper_mouth: :zipper_mouth: :zipper_mouth: :zipper_mouth: :zipper_mouth: :zipper_mouth: :zipper_mouth:
takže už nemůžu dělat blbou... že nerozumím :zipper_mouth:
11. únor 2010 v 09:00  • Odpověz
autor
melí
s druhým dítkem s tebou souhlasím :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
11. únor 2010 v 09:01  • Odpověz
mel no tak to chápu že lukynek musí mít sourozence.. u nás tohle nefunguje, prarodiče se starají momentálně o svoje rodiče, takže z martinové strany viděli malou tak max asi 5x (navíc jsou rozvedení, takže jedna strana tchýně a její přítel a druhá strana tchán a jeho teď už bývalá žena, no složité) a u nás teda zaplať pánbůh funguje děděček (můj táta) ale je fakt, že on na ty malinký miminka není takže se to zlepší až bude stela chodit a mluvit.. ale snaží se moc a je super a hlídá když je potřeba.. no a moje mamka je workoholik a smalýma dětma to nemumí vůbec, takže ta ji viděla asi tak 3x. ale máme výhodu, že se narodil ten bratránek, takže se pozorost u prarodičů když je dělí mezi oba.

luzzi a víš jak já se těším až nebudu muset rozklíčovávat pokaždé co ta Stelinka tím křikem chce říct :slight_smile: nlinka bude asi nějaká atomová vědkyně, to není možný :slight_smile:

stelinka teda dělá česi česi - češe mě nebo psa, resp nás mlátí kartáčem do hlavy :grinning:
11. únor 2010 v 09:45  • Odpověz
autor
kay
jééééé :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: to česání mě pěkně rozesmálo :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
11. únor 2010 v 09:48  • Odpověz
luzzi, jo je to roztomilý :slight_smile:

tak jsme se vrátili z rehabky.. řekla jsme jí že se stela začla plazit ale styll nic moc tak se mě ptala jestli zvládnu nějaký jedničkový cosi cvik.. myslím že je to asi vojtovka.. stela teda u toho hodně plakala, ale já to zvládám, bo vím, že ji tím pomůžu.. má ležet na břichu ruku blíž ke podél těla pak ji otočím hlavu do "okýnka" tzn. na druhou stranu kde ji zároveň zapřu loket do podpěru a levou nohu ji chytím za patičku a natáhnu. Ta volná noha by se měla postupně nějak krčit aby měla dobrý návyk na to plazení se, bo ona má furt natažený nohy.. a ještě má prý nějaký slabý lopatkový svaly.. takže máme cvičit dál ty cviky co cvičíme. to už asi nebudeme dělat nic jinýho než cvičit :grinning: omlouvám s eza popis, aspoň jsme si to sama trochu zopakovala.. :slight_smile:
11. únor 2010 ve 14:31  • Odpověz
kay, tenhle cvik máme taky, ale bez té patičky, ale budu mu ji tam muset zpátky zařadit, protože se nožičkama moc neodráží. On vůbec dělá "divné" věci. :grinning:
11. únor 2010 v 19:10  • Odpověz
mel jj, ta patička je pro nás asi taky důležitá.. švagrovka ho má prý taky, ale už jí ho dvakrát ulehčili, protože malýho neudržela.. ale měla to na posílení rukou a na to aby se na nich vzpíral,tak je to asi na všechno :grinning: :grinning: mel a to je teda asi vojtovka že? :confused:
11. únor 2010 ve 20:19  • Odpověz
Ahoj.
Kay, to je vojtovka, stejně jako mačkání bodíku pod prsíčkem (např.).

Jinak cvik na břiše máme taky, ale já jen vytahuju hlavičku, ruce i nohy si dává Alex dobře, má to kvůli záklonu.
A problém mám udržet Alexe i v týhle pozici, když se rozhodne, že si lehne jinak.

Všechny zdravím, měla jsem tu ségru, tak jsem se na net nedostala.
11. únor 2010 ve 20:28  • Odpověz
míšo. no stela ji taky zaklání, takže mi rehabka doporučila abychom na to byli dva a martin ještě držel hlavu... tak doufám, že to fakt pomůže rychle.. ale já si nemůžu pomoctona mi přijde prostě děsně slabá.. takže udržení mi moc problém nedělá.. :frowning2: si nedovedu představit ž eby měla sedět natož stát :sweat_smile: :rolling_eyes:
11. únor 2010 ve 20:36  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.