• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky po IVF v září 2008

(Zamčená)
19. dubna 2011 
Jmiso,chudák Alexek.Je to masakr to odsávání.Snad ho to brzy přejde.
To dostaneš nový šatyod manži za Alexkovi zubíky :sweat_smile:

My máme premiéru,už druhej den jsme s Andrejkou doma sami.Tak mě to donutilo a už sama stříkám do nosíku stérimar. :sunglasses:
Akorát nás zase trápí to srandění,měla to až na zádech a nějakej zelenej hlen tam měla.A to teď lítaj střevní chřipky :frowning2: Když jí chci změřit teplotu,tak musím jí dát ten teploměr da zadku,nejde to jinak?

A Vám dětičky spěj bez polštáře?My máme v postýlce polštář a na něm spí.
20. únor 2010 v 18:04  • Odpověz
imis, já měřím jako sobě, pod rukou, i v porodce nás tak nutili měřit.

Alex teď hodil 4 obr šavle, hromada hadrů, celej přebalovák, jídlo včetně oběda venku, koberec a teď tu řádí jak fretka a leze psici do pelechu.
20. únor 2010 v 19:30  • Odpověz
Šmankote, choudě Alex. . . Ale evidentně mu není tak zle, když řádí. :wink:
20. únor 2010 v 19:49  • Odpověz
Tak šavlový tanec pokračoval, už mám plnou pračku.
Teď usnul na stoličce, tak jsem ho dala skoro do lehu a bojím se ho přenášet, že se vzbudí. A zase si říkám, že ve stoličce je trochu nakloněný, takže pro rýmu lepší. :unamused:
20. únor 2010 ve 20:06  • Odpověz
autor
holky
je tu někdo, kdo ještě vůbec nedostal menzes??? :confused: :confused: :confused:
začínám mít nervy... :zipper_mouth:
20. únor 2010 ve 21:04  • Odpověz
Luzz, tak pořád hodně kojíš, ne? A když máš nervy, tak si udělej test a budeš mít jasno.
20. únor 2010 ve 21:08  • Odpověz
Ahoj holky, náhodou jsem narazila na vaše téma.... možná si na mně ještě vzpomínáte, stimulovala jsem s váma na IVF a tak jsem mrkla na vaše albíčka :wink: Jsem ráda, že je vše v pořádku a že máte takové krásné starosti :wink: Zdravím všechny a přeju hodně zdravíčka a pohody :slight_smile: Nám nevyšlo ani 2. IVF, takže jdem do dalšího boje....tak se mějte :wink:
20. únor 2010 ve 21:45  • Odpověz
Bré ranko,
jó paraplíčku ještě si vzpomínám a říkám si, jak na tom ta holka je. Držím palečky do dalšího boje. :dizzy_face:
21. únor 2010 v 05:47  • Odpověz
Ahoj.
Tak v té bídě nakonecAlexek chrněl skoro do 6, sice se mnou v posteli, ale spali jsme skoro 6 hodin v kuse.
21. únor 2010 v 07:04  • Odpověz
Akorát teda nemá hlad. Měl kolem 23 MM a teď ráno ještě nic, jen si prsa cucnul na žízeň a nechce. To u něj neznám. Asi nechce v poradně moc vážit :grinning:
21. únor 2010 v 07:06  • Odpověz
dobré ráno :slight_smile:

tak my klasika kolem páté kojení, po sedmé UM a teď si tam povídá se žabákem..

paraplí, no jasně že si pamatujeme :slight_smile: to mě mrzí, že nevyšlo ani druhé IVF, a moc držím pěsti na to další.. a ví se proč to nevychází?

luzzi, no já právě prožívám 3. relativně normální MS od porodu.. takže taky žádná sláva a to kojím už jen cca 1-2x za den.. jak jsi psala dřív, ty kojíš ještě aspoň 3x myslím a to navíc dvojky, takže to bude asi tím.. ale fakt si když tak kup test.. Ikdyž myslím, že to bys už dávno poznala že jsi těhu, kdyby ano.. :slight_smile:
21. únor 2010 v 07:49  • Odpověz
Míšo, no tak to je Alexovi asi ouvej, když drží dietu. Ale to může být tou rýmou, že nemá chuť.
kay, no Stelinka je zlatíčko.
Luky se poprvé ozval tuším v půl čtvrté, já se probudila v půl třetí. . . No a vstávačka v půl šesté, aby mi dal jasně najevo, že fakt je vzhůru, tak nejdříve letěl jeden dudlík a za ním druhej. :grinning:
21. únor 2010 v 07:59  • Odpověz
Máte někdo zkušenost s moučnivkou?
21. únor 2010 v 16:32  • Odpověz
Imisko, zkušenosti má kay a Luzz. Měli na to nějakou vodičku, jedna je taková fialová a pak je ještě nějaká "normální".
21. únor 2010 v 17:01  • Odpověz
imiško, jj, Stela ji měla, vyzkoušeli jsme všechno možné ale stejně jí nakonec pomohlo, až když jsem s ena to vykašlala a prostě jí to zmizelo jak získala imunitu, kolem toho 3-4 měsíce.. používali jsme genciánu, borax a ještě mi jedna holka radila prostě vytírat pusinku po kojení plínou, ale na to jsme neměla.. tou gencicánou nebo tím boraxem je potřeba vytírat tak 5 dní.. mazat si i bradavky abyste se nenakazili navzájem..
21. únor 2010 v 19:15  • Odpověz
jo a pokud používáte dudlíky tak nejlépe vyměnit, ale jak říkám, nakonec stejně nepomáhalo nic a furt se to vracelo..
21. únor 2010 v 19:16  • Odpověz
Ahoj holky, tak jsme zpět z hor.
Bylo to fajn, Kačka byla super, jen to počasí stálo za prd. Pořád mlha. Kačka jezdila na sáňkách i v kočáře (ať mi ještě někdo vypráví, že Mistral od Teutonky není do terénu :grinning:). Hodím foto.

V rychlosti jsem vás dočetla.

Nazdár Artep!! Chápu, s dvojkama to musí bejt záhul... Já občas nestíhám a to mám jen jedno:slight_smile:

Luzz - já měla teď první regulérní MS po porodu. A musím říct, že jsem fakt naštvaná. Vždycky jsem měla problémy se zažíváním. Pořád jsem byla nafouklá, špatně jsem chodila na velkou a tak. Dokonce mi jedna doktorka diagnostikovala nějakou ucpávku na střevu či co. Ale nakonec se s tím nic nedělalo. Taky jsem hodně trpěla na mykozy.
Jen jsem otěhotněla, tak všechny problémy ustaly. Krásně jsem chodila na záchod i dvakrát denně, nafouknutí zmizelo, mykozy jakbysmet (ty už teda vymizely jen jsme začali řešit neplodnost). I po porodu to furt bylo suepr.
Říkala jsem si, že jak mi Kačka rostla v břiše, tak mi to tam asi porovnala, střeva se srovnaly a všechny moje problémy to vyřešilo. A prd.
Po první MS jsem okamžitě dostala mykozu a už jsem několik dní nafouklá, na záchod pořádně nemůžu a s prominutím prdím kudy chodím. Děs :rolling_eyes:

Takže už abych zas co nejdřív otěhotněla :grinning:

TeĎ navíc Kačka začala nějak bojkotovat kojení. Něco podobnýho, ajko psala Kay. Není schopná se pořádně napít. Trošku si cucne, pak čučí všude kolem. Pak bradavku jen olízne, nebo si jednou cucne, a apk zas čučí. A to pořád dokola. A to i ráno, kdy by měla mít hlad.
Když jsem pak mlíko odsála, tak flašku normálně vypije. Jako by jí vadilo prso...
Navíc dnes ráno jsem ani skoro žádný mlíko neměla. Zase necucala, tak jsem zkusila odsát a bylo to horko těžko 40 ml. Pak jsem jí teda zkusila udělat UM, ale to mi odmítala. Zkusila jsem sunar. Nechce ho. Má nějaký blbý období, špatně jí i zeleninu k obědu, to sní max 100 g. Zato jogurty miluje. To by mi snědla dva denně v suchým triku a nestačím jí ani krmit, jak otvírá pusu. Kaši taky nechce... Tak jsem z toho taková vedle. Počkám pár dní a uvidím, jak se to bude vyvíjet.

Tak pa, zkusímn dát ty fotky. Musím ještě dělat do práce, mám toho teĎ hodně.
21. únor 2010 ve 20:38  • Odpověz
Bré ranko,
fáááááááákt jsem toho hodně naspala. Šla jsem spát po jedenácté a Lukýno od pěti straší. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
22. únor 2010 v 05:28  • Odpověz
ahojte,

tak u nás noc taky docela děs na Stelinčiny poměry.. vstávala jsme snad každou hodinu.. :unamused: a od 6:15 už straší.. nevím co se děje. a šla jsem spát po půlnoci jsem si bláhově myslela že budu "poslouchat" závod sáblíkové a hned jsem samozřejmě usla :grinning:

grej, to je fajn, že jste si to s Kačkou užily :slight_smile: hele a vy už se jako snažíte?
22. únor 2010 v 07:12  • Odpověz
Ahoj holky, asi divná noc. Kačka se vzbudila v pět s brekem a nemohla jsem jí zaboha uspat. Já šla spát o půlnoci, kojení ve dvě a pak v těch pět. Takže taky príma ;)

Kay - no, já ani nezačala brát antikoncepci. Proč taky, že jo... Dítě chceme co nejdřív a vzhledem k tomu, že jsme byli na umělým, jsem si nemyslela, že by to hned klaplo :wink:

Holky jaký dáváte dětem UM? Kačka je hrozně vybíravá, Sunar jí nejede, zkoušela jsem i laskominu - hotový mlíko od Nestlé, a to atky nechce... Zkusím ho za chvíli, jesti nebude mít větší hlad...

Jo - Kačka už se udrží na všech čtyřech a péruje. Ale nepohne se ani o píď. Spíš je na čtyřech v "pánským kliku" a řve. To vám taky hodím do fotek, až usne. Je to neuvěřitelný. Opřená o ruce a o špičky a ječí.
22. únor 2010 v 08:52  • Odpověz
autor
dobré ranko :slight_smile:
tak jsme si užily přes víkend tátu a už jsme zase samy...
už se těším na fotky z plavání... jsem ráda,že fotograf natočil holky spolu při ponoru :grinning:
holky teda baštěj ostošest :sweat_smile: ráno jogurt s ovocem, každá 200g, oběd to samé a večerní kaše snědí i 230...
odpoledne mají k svačince nějaké to pečivo a třikrát denně kojo...takže fakt hezky jedí...
spěj od půl osmé večer, do sedmi ráno, takže už začínám pomalu regenerovat...jsem ráda,že jsme to přes ty vánoce zvládli odnaučení od toho nočního kojení :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: a nebyla to zas taková hrůza...pár nocí breku za to stálo :slight_smile:
tak dnes večer si udělám ten těhu test...a doufám,že bude negativní...ségra mi ho navečer přinese...
máme tu 3 C,takže fajn dopoledne... zajdem s holkama do obchodu a projdem se k lesíku... :slight_smile:
jo a mimojiné... dnes je mi 33 let :zipper_mouth: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
22. únor 2010 v 09:38  • Odpověz
Luzz - obr gratulace! Samý trojky :wink:

Teda, jak to holky stíhaj? Snídaně, oběd, večeře, svačina a ještě třikrát kojo?

My snídáme, nesvačí, pak oběd, pak sváča. Podle toho kdy byla sváča dostane třeba trošku kaše a pak kojo před spaním. A někdy už ani to kojo před spaním ne, protože teda pak kojím v jedenáct a ve dvě ráno...

Já asi zatím to noční kojení zachovám, přes den vlasntě pije už jen ráno a večer a to ještě stěží. Včera večer třeba vůbec nechtěla, když jsem to odstříkala (asi 100 ml), tak si vzala. A včera ráno taky nechtěla a to jsem pak odstříkala sotva těch 40 (z obou). tak nevím... Jak jsem někde četla, tak by snad měly děti teĎ mít tak 2x mlíko po 200 ml. To má Kačka stěží tak i s tím nočním kojením. Tak jí to nechci rušit...
22. únor 2010 v 10:09  • Odpověz
autor
kay
jedno kojo k snídani, druhý cca ve 14 hod a třetí před spaním...kaši mají v 18...nemám představu,kolik toho mlíka vypijou :confused: snad jim stačí...
dík za gratulaci :wink:
22. únor 2010 v 10:24  • Odpověz
autor
přesně za týden nastupujem do špitálu s tou kýlou...
už začínám být nervozní...
22. únor 2010 v 10:25  • Odpověz
autor
omluva----příspěvek byl pro GREJ a ne kay :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
22. únor 2010 v 10:26  • Odpověz
Luzz, teĎ jsem koukala do papírů a těch 2x250 ml mlíka maj mít nekojené děti.
V těch tabulkách psali, že teda kojení před snídaní, pak snídaně jogurt nebo pečivo s něčím nebo tak. Pak svačina ovocná, pak oběd, pak k sváče kojení, pak večer kaše a před spaním kojení. Další kojení v noci, pokud ítě potřebuje a přes den kojit klidně 3x - 4x.
No to já bych ráda, ale to mám pocit, že by Kačka nedělala už nic jinýho než jedla... Navíc myslím, že ona ani neá takovej hlad, když toho sní tak málo... Očividně všechno spotřebuje, protože sice kadí 2-3x denně, ale vždycky je to pidi bobek. Asi se chudák bude muset celej život hlídat :frowning2: Sestřenka má kluka, ten "žere" jak nezavřenej, a pořád je podvyživenej... teda, měl cca 7 kilo když kačka už měla skoro deset.A to jsou stejně staří.

Neboj, doktoři to odstraněj a aspoň budou mít holky klid... Lepší než aby se nervovaly až budou větší.
22. únor 2010 v 10:34  • Odpověz
Tak fotky jsou tam.
Takovýhle dělá pánský kliky. Ale aby se hnula z místa, to ne.
http://picasaweb.google.cz/gregorova.jirina/10Mesic#5440996108755571890

A hned potom následujou fotky z hor.

Taky máme konečně nějaký fotky spolu.
http://picasaweb.google.cz/gregorova.jirina/9Mesic#5440991530406828034
22. únor 2010 v 11:28  • Odpověz
holky,
tak my teda po docela blbý noci máme děsnej den.. :frowning2: Stela furt jenom řve.. a nebo je "jen" protivná" teď se trochu po jídle uklidnila tak mám čas si uvařit oběd.. zuby to asi nejsou, koukala jsem a má totam furt stejný :unamused:
vstávala v 6:15 a usla po dvou pokusech a děsném řevu v 11h :frowning2: a v půl jedné byla už vzhůru..

luzzzinko, no všechno nej, velká gratulace :grinning: doufám, že bude nějaká oslava :slight_smile:

holky tak já myslím, že tabulky jsou prostě naprd.. Stela to má takhle - ráno na snídani má cca 180ml UM, pak svačina jogurt s přesnídávkou a před ním trochu té mléčné večky, oběd většinou kaše 200g, svačina doteď měla kojení, ale to si jen cucla a byl to ještě k tomu boj, takže jsme včera dala UM (ale dala jsem 210ml a bylo to moc, pak blila a večeři skoro nechtěla..), a pak večeře kaše 200g.. před spaním už nekojím, po každém jídle pije trochu čaje za den cca 100ml.. a když chce tak nad ránem kolem 5h kojení. Včerajsem četla, že když kojíš byť jednou denně, tak se to MM přizpůsobí a všechny ty dobré látky se v něm nakoncentrují..

grej fotky super :slight_smile: kačka se nádherně směje a moc vám to sluší :slight_smile: jo s s tím polokleme, stela se do něj občas taky dostane, ale to jen na chvíli..
22. únor 2010 ve 13:48  • Odpověz
Ahoj všem.

Luzz, všechno nej k narozkám.

A holkýýýý, Alexek už regulérně a správně leze, žádný plazolezení ala Meresjev. Takže během dvou týdnů - leze, sedí, stojí, má dva zuby, to jsou změny.

Grej, Alex vypije jakékoli UM, osobně mi chuťově nejlepší přijde Hami, pokaždý ho ochutnám :grinning:
22. únor 2010 v 15:12  • Odpověz
Luzz, vše nej k narozeninám.
Míšo, hm super. Alex je prostě šikulka. . . . .
22. únor 2010 v 15:35  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.