• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky po IVF v září 2008

(Zamčená)
19. dubna 2011 
autor
ahoj holky
děkuju za gratulace :grinning: :grinning: já z toho čísla tak nadšená nejsem :sweat_smile:
narozeniny jsem oslavila tím, že mi vyšel negativní těhutest :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :zipper_mouth: :zipper_mouth: :zipper_mouth: :zipper_mouth:
paradoxní situace, fakt... dva roky jsaem hypnotizovala testy,aby se objevila druhá čárka...teď se mi klepaly ruce a hypnotizovala jsem test,aby se druhá čárka NEOBJEVILA :zipper_mouth: :zipper_mouth: :zipper_mouth: :zipper_mouth: :zipper_mouth: :zipper_mouth: :sweat_smile:
taky jsem dnes rozbila skleničku, rozlila pití a vysypala párátka...asi nervozita před testováním :grinning: :grinning: :grinning:

holky
Nela chodí za jednu ručičku!!!! Prostě se mě pouští a špacíruje sama...a jistí se jednou rukou...

jo a zapomněla jsem vám říct,že jak jsme byli minulý týden na kyčlích,ptala jsem se doktorky, jestli je to problém,že začíná sama stát a chodí podél nábytku... a mudra mi řekla, že všechno,co začne dělat sama,aniž bychom jí pomáhali, je přirozenej vývoj a není třeba ty děti nějak "brzdit". Ani se tomu nijak nedivila. A taky jsem se ptala na to,jak je to s těmi dětmi, co neumějí lézt a pak chodí...jak tu někdo psal,že jim to může uškodit...ona řekla,že je to nesmysl,že zhruba třetina dětí nejprve udělá první kroky a pak teprve koordinuje ruce a nohy při lezení... takže VY,CO VÁM MIMINKA NELEZOU,se nemusíte ani trochu bát :wink: :slight_smile: :slight_smile:
22. únor 2010 ve 20:47  • Odpověz
Mě baví, jak se ti doktoři mezi sebou neshodnou. Myslím teď ortopeda a neurologa např.
Si pamatuju, jak ortped doporučil široké balení preventivně a neuroložka málem proskočila oknem :grinning: :grinning:

Každopádně s přirozeným vývojem se nic moc dělat nedá.
22. únor 2010 ve 21:07  • Odpověz
Jinak doufám, že Alex si nevezme z Nelči mustr :grinning:
Ale to jeho stavění se všude je dost o nervy. Jenže v postýlce ječí jako blázen. On prostě chce lézt, sedat, vstávat a všechno najednou, takže nějaká ohrada je pro něj trest. :astonished:
22. únor 2010 ve 21:09  • Odpověz
luzz - vse NEJ!!

Jinak tim se uklidnuju taky - ze kdyz Matous sam leze, sedi, stoji (a ted uz si fakt stoupa hodne casto vsude mozne), ze je to snad OK a ma na to telo pripraveny.

A ja jsem nedavno cetla, ze cca 15 % deti nikdy nezacne lozit, jen se hbite plazi, a pak rovnou chodej...

Jinak Luzz - verila bys, kdyby ti nekdo pred 2 lety rekl, ze za 2 roky se budes modlit, abys nemela 2 carky na testu? :grinning:
22. únor 2010 ve 21:16  • Odpověz
autor
jmis
nechci tě strašit, ale u alexe typuju, že s chůzí do roka čekat nebude... :wink: :grinning:
s tou ohradou - my ohradu používáme i tak, že přehradíme část místnosti, takže holky lezou po ložnici (tam jsou jen postele a vestavěná skříň) a část obýváku, kde se nedá nic zničit :wink: maj tak větší prostor...

lauro
díky :wink:
kdyby mi to někdo řekl,tak bych nevěřila :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
22. únor 2010 ve 21:45  • Odpověz
No jo no, ono v našem pidi 2+1 dát ještě ohradu, tak nemáme kudy chodit. Navíc on chce mít rozlet :grinning:
22. únor 2010 ve 21:58  • Odpověz
Jak dlouho děti "baletí" na těch špičkách?
22. únor 2010 ve 21:58  • Odpověz
autor
jmis
teprve teď pozoruju, že nelča začíná našlapovat na celý chodidlo...ale né pořád...převažuje ještě Harapesův styl
22. únor 2010 ve 22:06  • Odpověz
Bré ranko,
no dobrý, takže mám u Lukyho očekávat, že jako fakt nejdříve začne chodit a pak lézt? :stuck_out_tongue_closed_eyes:
23. únor 2010 v 06:36  • Odpověz
Luzzi : omlouvém se za zpoždění,jinak vše NEJ NEJ k narozeninám

To už za chvíli začnete všichni chodit.Tý jo,to to utíká.Si ještě živě pamutuju jak jsem Vám záviděla (ale v dobrým :sweat_smile: ) vaše bříška a my pořád jezdili do Caru a nic.Teď už mi to leží v postýlce a Vám už skoro choděj :grinning:

Kay:děkuji za info o moučnivce.Bradavky mám mazat před každým kojo?Jinak je malá úplně fialová,chudáček :confounded: :confounded:

A před necelým týdnem mi po každým koju ublinkne,to je normální? :unamused:
23. únor 2010 v 07:09  • Odpověz
Imisko, ublinknutí je normální, nesmí to být šavle, ale takové to ublinknutí je úplně normálka. . . :wink:
23. únor 2010 v 07:15  • Odpověz
Melí,já ji po koju nechám odříhnout,i když nám to moc nejde a na přebalováku otočí hlavičku a něco málo ji odteče z pusinky.Dnes jdu na pracák zažádat o porodný.To jen vypíšu ten papír,zaťukám na nějakou nepříjemnou bábu,dám jí to vyplněný a hotovo.Se mi tam vůbec nechce,na úřadech jsou všichni hrozně ochotný a milý :angry:
23. únor 2010 v 07:41  • Odpověz
ahojte,

tak dneska noc průměr takže dobrý.. ráno má přijít elektrikář opravit zvonek, tak snad už fakt dojde :slight_smile: už chodí asi 14 dní :slight_smile:

imiško nemáš zač, s tím mazáním bradavek, já si je vdycky mazala tak 2-3 denně, nakonec jsme začla používáat jen octovou vodu a otírala si je po kojení tím.. jo malá bude fialová a všechno oblečení bude fialový a ty bude fialová a nedej bože když se jí to nalije nebo si to rozšmudlá jinde.. :grinning: koukám že v albu to nemám, ale pokud budeš chtít vyhrabu ti někde nějakou fotku.. Stela vypadala jako klaun z hororu a v noci při kojení jsme měla někdy fakt divnej pocit :grinning: s tím ublinkáváním, jak píše mel, on iděti někdy tímhle prostě odříhnou a je to normoš.. :slight_smile: a nemůže Ti to vyřídit manžel? s měsíčním miminkem na úřad, kde chodíš bůh ví kdo s bůh ví čím.. :sweat_smile:

mel, no jasně naše děti,ořece budou nejdřív chodit a pak si teprve sedat a pak lézt.. :grinning: a první slovo bude radiátor :grinning:
23. únor 2010 v 07:47  • Odpověz
Ahoj.

Imis, porodný je vyřízený hned pak i rodičák. Byla jsem to vyřizovat s Alexkem, když měl týden. Vběhla jsem tam, dala ouřednici formulář, ukázala rodný list a OP svoji i manžela a během 3 minut jsme byli venku.

A ublinkávání je normoš, Alex ublinkává do teď. Jak se válí na břiše, tak blindí.Hlavně tedy po mlíku, po pevné stravě ani moc ne.
23. únor 2010 v 07:59  • Odpověz
Kay:no jestli nějaký foto vyhrabeš :grinning: Při pohledu na malou nevím jestli mám brečet nebo se začít tlemit :grinning:
Já na ten úřad jdu sama,on bude jezit s kočárkem po městě.
A jak je v Brně?Nemáte tam už jaro?U nás předvčírem sněžilo jak o život,snad už brzo přijde jaro,abych nemusela malou furt balit jak cibuli :dizzy_face:
23. únor 2010 v 08:00  • Odpověz
Kay, no u nás bude první slovo děda. Lítáme kolem Lukyho já, manža, moje máma. . . Takže je to naprosto jasné, že? :grinning:
23. únor 2010 v 08:30  • Odpověz
HOJ holky, tak u nás noc zase hrůza. Ale tentokrát to vidím na zuby. Má nalitou horní dáseň a myslím, že se jí klube horní levá jednička.

Kačka se plazí!! Včera začala. Sice vypadá jak po obrně (jak tu někdo myslím vtipně poznamenal na adresu Alexe), ale aspoŇ něco. Jednou nohou se jako odrazí a za obě ruce se pak přitáhne. Nohy k tomu spíš teda moc nepoužívá.
A taky včera začala říkat NENE. A srandovně zrovna ve chvíli, kdy se sápala po ovladači a dostala se k němu. Ví, že když na něj šahá, tak říkám NENE, tak to rovnou řekla sama :D

Jinak krafe furt něco, tata, dědě, baba, papa, bubu, jeje, ajaja, ale mama pořád ne...

Míšo, díky za info o UM. Uvidíme, jak se k tomu postaví. Večer, kdy jsem měla prsa nalitý po 14 hodinách bez kojení, si dala dobře, v noci taky saje bez problémů. Ráno ale zase nechtěla. Vůbec. Tak jsem jí dala jogurt, ten snědla skoro celej. A mlíko zkusím dát na svačinu.

Kay - díky za info o kojení. To je dobře, že se vitamíny zredukujou. Asi je fakt důležitější někdy to mlíko vůbec dát, než dodržovat takovou dávku...
23. únor 2010 v 08:42  • Odpověz
autor
dobré ranko :slight_smile:
tak elík má třetí zoubek :slight_smile: vpravo nahoře jednička :slight_smile: tak už jsou holky pěkně zubatý :grinning:
teploměr ukazuje 4 C :slight_smile: tak asi za hodnku vyrazíme s holkama na poštu...posílám zas nějaký prodaný hadříky...
minule byla přede mnou paní a ta měla tři ty vietnamský igelitový "kufry" :grinning: plný balíčků :fearful: :fearful: :fearful: a jelikož naše vesnická pošta nemá jiné odbavovací okénko,tak jsem chvíli smutně koukala, jestli by mě s těma dvěma balíčkama nepustila...hodila na mě ksicht i když viděla,že mám sebou dvě mimina :confounded: , tak jsem se otočila a šla pryč :unamused:
23. únor 2010 v 08:55  • Odpověz
Luzz, no super. Eliška zubatice. :dizzy_face: Já očekávám pravou dvojku dole, ale zatím nic. . . Občas v noci hulákání, ale nic katastrofálního.
23. únor 2010 v 09:15  • Odpověz
Náš mladej je magor, to jinak nazvat nejde. Se postaví a pak se otočí do prostoru a chtěl by jít, takže hodí tlamu. Se z něj picnu :angry: Zrovna teď zakončil svoji produkci neskutečným řevem a myslíte, že se ponaučí? Ne, já se otočím a znovu se to opakuje. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
23. únor 2010 v 09:33  • Odpověz
Míšo, měla by jsi vědět, že chybama se člověk učí. :grinning:
23. únor 2010 v 09:35  • Odpověz
autor
míšo
měla by jsi vědět, že lidstvo je neponaučitelné :grinning:
jdu oblíknout zubatky a razíme ven, pa pa :slight_smile:
23. únor 2010 v 09:42  • Odpověz
luzzi, teda gratulace Elišce :slight_smile: my zatím furt nic :rolling_eyes:

imiško pohrabu a dám fotku.. ale neboj měla jsem docela stejné pocity.. :slight_smile:

u nás je 7st C ale sluníčko zalezlo.. teď jsem dala stelu spát, ale zase to nevypadá.. :frowning2: nějak blbě usíná..
23. únor 2010 v 10:16  • Odpověz
Tuším nějaký průser, Luky dneska vydrží sotva hodinu vzhůru, pak začne řvát jak na lesy a za chvíli v postýlce vytuhne. . . . Tak doufám, že to nebude nějaká nemoc. . . Na to máme tenhle týden až moc doktorů. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
23. únor 2010 v 11:39  • Odpověz
mel teda snad je to jen jarní únava.. nebo zuby..

Stelinka tak slintá, mi přijde že daleko víc než kdy, úplně to srká :sweat_smile: a spí teda dost blbě tak že by nakonec zuby...? :confused: ale v pusince mi nepřijde nic jiného než obvykle.. držte pěsti, jdu jí dát na oběd nějakou zeleninu :grinning:
23. únor 2010 ve 12:25  • Odpověz
Kay, Alex neměl dásně vůbec nateklé, až jsem objevila dásničku prořízlou a do dvou dnů byl zub a to stejné u druhého.

Mel, Alex včera taky víc spal, ale teda takhle moc ne, ale na nás to bylo hodně. Možná střádá sílu na noční řev.

My máme tento týden taky 3x dr. Zítra jdeme na rehábku, to teda vlastně není dr., čtvrtek máme 8měsíční poradnu a v pátek máme rehabdr. - chtěla bych, aby nás už vyřadila, ale moc v to nedoufám, určitě dostaneme ještě dva měsíce k dobru. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
23. únor 2010 ve 12:48  • Odpověz
míšo, no podle mě fakt zuby, slintá jak ďas, tohle teda takhle neměla a při dopo spánku se probudila s hrozým brekem.. a už neusla.. teď jsme ji zkusila dát spát, je mrtvá už od půl jedné, ale stejně tam brebentí.. snad usne.. taky bych potřebovala 20.. :sweat_smile:

jinak na oběd snědla 130g těstovin s rajskou a nějakým sýrem, akorát že jsme nevěděla že ty těstoviny tam budou jako kusy, ale i tak toho snědla fakt hodně na její poměry.. pak jsem jí dala ještě kousek chleba s máslem, aby si už odvykla na tu kaši v poledne.. nevím jak bych to jinak měla dělat.. :rolling_eyes:

grej, jo a gratuluju k plazení Kačky :slight_smile: :dizzy_face:
23. únor 2010 ve 13:54  • Odpověz
Grej, gratulka k obrněnému plazu :slight_smile: Ona to malá vylepší, během týdne Alex styl vypiloval na Meresjeva :grinning:

Kay, no ono už teď budou kousky ve všem. Nebo to si vařila?
23. únor 2010 v 16:22  • Odpověz
Jinak Alex se rozhodl, že si ještě užije MM, takže teď po každém jídle chce ještě MM, ne hned, ale tak za hodinku. Večer jsem zkusila dávat kolem 18 kaši a pak před spaním MM. Ráno taky kojíme, tak teď nedávám vůbec UM.
23. únor 2010 v 16:26  • Odpověz
míšo, nee, vařilajsem jen včera koprovku.. ta jí taky docela šmakovala.. tohle byla sklenička. no blbý je že nemá ani jeden zub.. a těma dásničkama toho rozmačká všechno ale ne úplně.. akorát nevím jestli ji mám pak ještě dát třeba kaši nebo stačí kousek toho chleba..
tak si užij kojení, mě docela mrzí, že stela už přes den nechce. :rolling_eyes:
23. únor 2010 v 19:48  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.