• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky po IVF v září 2008

(Zamčená)
19. dubna 2011 
Ahoj.
Taky jsme byli na rehábce. Upravila nám ten cvik na břiše, takže jen držím hlavu, že nám jde o protažení toho krku, jinak pohoda.
Prý by se měl do 8 měsíců posadit a rozlézt, tak má ještě měsíc a půl, tak uvidíme.
15. led 2010 v 19:20  • Odpověz
Hm, Lukymu je dneska přesně 8 měsíců, nesedí, neleze a taky žíje. :grinning:
15. led 2010 v 19:24  • Odpověz
No to je jasný. Ona jen, že si pídr. přeje ponechat přirozený psychomotorický vývoj, tak nedává žádný stimulační cviky na sezení a lezení.
15. led 2010 v 19:33  • Odpověz
ahojte,

melo lukymu vše nej k 8m :slight_smile: hele a on aspoň válí ty sudy?

grejm, no u nás to bylo ty plíny, ale já ty tesco nějak neberu.. pak měli hugies, ale 4ky a tam ještě nejsme..

luzzi, teda elinka chuděrka.. A jak dlouho budete v nemocnici ? co domča? ježiš.. ale pěkně zase předběhla Stelinku s tou váhou :grinning: koukám, že fakt asi baští co to dá :slight_smile:

míšo, no tak to Alex asi rehabku už pak potřebovat neubde.. dneska jsem na vás myslela, ten denisek od švagrové on taky pase asi špatně a kvůlli tomu ais i furt ublinkává, a ten náš pediatr debil ho asi ani neviděl.. tak doufám, že ta nová doktorka ji pošle taky na rehb..

stela teda taky nesedí, ani se neobrací na záda akort začla trochu jakoby špilit zadek a občas se snaží dosáhnout na hračku víc před sebou tak že napne špičky a natáhne se.. na ko jdeme v úterý asi nebude nic nového..
15. led 2010 ve 22:20  • Odpověz
Kay - já beru jen Pampers. Měli jsme Huggies, ale s těma jsem spokojená nebyla. A do DM už se moc nedostanu, takže máme Pampersky a s těma jsem moc spokojená. Tak měnit nebudu...

Luzz - holky jsou držáci, určitě bude operace hotová na to šup...
15. led 2010 ve 22:56  • Odpověz
grej, jo jasné.. my zase bereme jen huggies.. v porodce měla z pampersek rozedranej zadek, takže já zase zanevřela na ně.. :grinning:
15. led 2010 ve 23:05  • Odpověz
Takže i zadky se těm našim prckům lišej :grinning:
15. led 2010 ve 23:07  • Odpověz
no :grinning: ono to bylo asi i tím inkubátorem, že tam je nějaký jiný prostředí či co, ale sestra tam mi doporučika prývě ty huggiesky.. a je fakt že ty pampersky byly Stele jako by dlouhý..

hele co myslíte, když Stele nejede ta zelenina, ale jogurt jo a podle tabulek od grej (děkuju ještě jednou) by už teoreticky mohla i okurku.. myslíte že jí mám zkusit udělat tzaziky? :grinning: jakože udělat okurku s jogurtem? ona je tak docela bez chuti, že by to nemusela poznat..
15. led 2010 ve 23:12  • Odpověz
míšo, mel, můžete mi prosím ještě nqpsat, kde najdu ty velikosti porcí příkrmů? já se omlouvám, že s tím otravuju, ale mám strah kestli stelu nějak nepřecpávám nebo naopak.. a nejhorší je že přes den spí super, a večer kyž ji uložím, tak furt pobrekává a musíme furt lítat nahazovat dudel a já už nevím z čeho to může být, tak jestli třeba ta kaše není na noc moc těžká, nebo jestli jí nejí moc.. :frowning2: děkuju.. hledala jsem to ale nenašla ani v té staré diskuzi.. taky už ale nevidím moc na oči :grinning: dobrou
15. led 2010 ve 23:55  • Odpověz
Bré ranko,
Kay, nárok na porci - oběd má 150-200g. Já dávám kolem 170g. Ovoce dávám kolem 140g a jogurt je 125g, když mám větší tak dám tak 150g. Včera teda Luky zbaštil tak 160g banánu. Dr. řekla, že mu mám nechat sníst co si sám řekne, jenže to by v jeho případě mohlo i znamenat, že sní 300g a stále bude vyplazovat jazyk a rozčilovat se, že chce přidat. :grinning:
16. led 2010 v 05:10  • Odpověz
Ahoj.
Kay, já dávám na oběd cca 180-200g ( ale klidně se dá dát i 250g), mám zkušenost, že s masem to zasytí víc, než jen zelenina. Kaše 180g (ale dělám z vloček, to mi přijde hutnější než ty instantní), ovoce na sváču 150-200g, UM 210ml.

Pleny, co jsem vyzkoušela, tak dobrý mi přišlo huggies ale jen to Premium a jinak Alany (eko z DM) a nebo ty jejich obyč Babylove. Pampers Alex hned pročůral a strašně mi smrděj.
16. led 2010 v 07:10  • Odpověz
Jo Pampers jsem taky hned z Lukyho cítila čůrání. To se mi ani u látkovek nestane, a to je Luky chcavec.
16. led 2010 v 08:41  • Odpověz
ahojte,

holky díky za ty gramy, já si to už někam napíšu.. :sweat_smile:

jo taky používáme huggies premium a Alany.. Ty tedajen na noc, občas se mistane že je Stela pročůrá.. :frowning2: alev noci nepřebaluju takžeto bude i tím..
16. led 2010 v 09:08  • Odpověz
Ja Pampers taky nemam rada, jsou desne parfemovany. Nejradej mam ty ekologicky z DM, ale kdyz se tam nedostanu, tak jsou dobry higgies nebo ty drazsi tescovy.
16. led 2010 v 09:14  • Odpověz
Tak Alex chrní, ale už se určo vzbudí, manža ho před půl hodinou uspal, teda spíš umluvil k spánku.
Mě děsně bolej záda, tak jsem nakonec slupla diclofenac, do večera snad ze mě vyprchá.

Alex bude mít dneska jablko s mrkví na sváču, ale je toho nějak málo, tak mu tam musím přihodit trochu jogurt.
Na oběd už se mu vaří pohanka a kuře s řepou a mrkví, ten si žije :grinning:
16. led 2010 v 09:28  • Odpověz
tak já vařím guláš v papiňáku, ale vylezla mi z toho ta těsnící guma, tak jsme teď na nervy.. :sweat_smile:
16. led 2010 ve 12:48  • Odpověz
Jsem si hodinku schrupla :grinning:
Už se nám dneska podařilo 3x čůrat do nočníku :dizzy_face:
16. led 2010 v 15:44  • Odpověz
notak nám se povedlo nevybuchnout a Martin a Stela chrní.. ale už ji půjdu vzbudit na sváču.. :slight_smile:
16. led 2010 v 15:55  • Odpověz
Tak já teda Alexka nechávám spát, jenže mně se hnedtak nepoštěstí, že by spal ve dne. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
16. led 2010 v 18:25  • Odpověz
prosim vas, taky vase deti u krmeni lzickou desne mavaji rukama, kopou nohama, rvou vam lzicku z ruky atd.? nebo to jen ja mam nejaky hyperaktivni dite? dost to to krmeni komplikuje.
16. led 2010 ve 20:49  • Odpověz
lauro, stela asi první měsí nejedla jinak než že si musela chytnout lžičku oběma ruika a jídlo si nahrnout do pusy.. :sweat_smile:
16. led 2010 ve 22:03  • Odpověz
Bré ranko,
Lauro, dodnes mi Luky mává "křídly" a dělá všelijaké kraviny, po lžičce teda naštěstí nešahá, ale i ty ostatní pohyby stojí za to. :grinning:
17. led 2010 v 06:35  • Odpověz
A kdopak to přišel nečekán nezván? :stuck_out_tongue_closed_eyes: Mám pocit, že na jednu stranu funguju s ovulací. Protože ob cyklus mám MS 26-28 dní.
17. led 2010 v 06:53  • Odpověz
Ahoj.
Nenávidím sníh, už je tam zase několik nových centimetrů a padá :angry: Mám bloklou krční páteř, manžel měl vánoční besídku, přitáhl někdy ve 4, to bude do oběda chrápat, se z toho picnu, navíc jsem nevyspalá, Alexek každou chvilku plakal, většinou u toho i spal, jenže jsem stejně byla vzhůru, ráno jsem musela s psicí, která měla nejvíc lítání ve sněhu, no prostě když se daří, tak se daří.

Alex ani nemává rukama, stále kope nohama do židličky a baví se tím, že prská, manžel prostě víc, co ho naučit. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
17. led 2010 v 07:37  • Odpověz
autor
DOBRÉ RANKO :slight_smile:
tady taky hustě sněží :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
17. led 2010 v 07:41  • Odpověz
autor
lauro
krmíme na klíně...takže jednu ručičku mám u sebe v podpaží a druhou držím volnou rukou,takže do jídla sahat nemůžou :wink: :slight_smile: takže jíme celkem poklidně... i když prskáme občas taky :grinning: :grinning:
17. led 2010 v 07:44  • Odpověz
ahojte tady teda nesněží...

jo a msím vám napsat, mít takovouhle noc každý den, tak jsemmega vyspaná, akorát když to člověk nečeká, tak si to neužije.. :angry: Stela spala s pár zabreknutíma v chůvě až do 5h... já čekala na krmení do půlnoci a pak si to nachystala k posteli do termosky.. ve 2h jsem myslela že už, tak letím dolů to ohřát a přijdu ke dveřím a ticho-. :angry: no a v 5 kojení, teď si tam povídá a já jdu pro ni, zacivčíme a dáme snídani..
17. led 2010 v 07:56  • Odpověz
autor
kay
tak to opravdu potěší :wink: :dizzy_face: :dizzy_face: to má stelinka od nás pochvalu :grinning:
17. led 2010 v 08:12  • Odpověz
Kay, Stelinka je zlatíčko. No Luky se poprvé ozval ve 2,45. :dizzy_face: A pak teda vstávání 5,45 a od cca půl osmé znovu spí - jsem ho nas* a unavila cvičením. :sweat_smile:
A o prskání mi nemluvte - včera u svačiny bylo v plné parádě. :angry:
17. led 2010 v 08:45  • Odpověz
Ahoj holky,
včera jsem vám psala megadlouhý příspěvek o plínách a než jsem ho stihla odeslat, tak jsem si ho vymazala :rolling_eyes: :angry:
Takže vám ho napíšu až zas dostanu náladu :slight_smile:
Včera jsem byla u našich, M. byl celý den v práci. Myslela jsem, jak si odpočinu, jenže chyba lávky. Máma je po té operaci, tudíž nemůže s Kačkou chodit, leda jí nakrmí. A tátu chytly záda, takže taky smolík. Tak jsem u nich vařila, uklízela, starala se o ně a ještě o Kačku :grinning: A dnes mě to čeká znova :slight_smile: Ale neva...

Ten sníh mě teda štve. Tady sněží jak blázen :confounded: Mám zimu ráda, ale co je moc, je moc. Chtěla jsem jet do Tesca vyměnit si košili. Trochu jsem se podcenila a košile v akci je mi hooodně malá přes prsa. Jenže když takhle sněží, tak se mi nechce cestovat s Kačkou jen v autosedačce, to by jí tam sněžilo...

U nás noc na prd. Usnula po půl deváté. Místo své obvyklé hodiny 23:15 se vzbudila o půl hodiny dřív. A pak se třikrát vzbudila po hodině. A pak asi v pět a to pak už spala do půl osmé...

Kačka dělá u jídla všechno možný. První lžičky probíhaj v klidu, ale pak mi začne šahat po lžičce, začne si cucat bryndák, šahat mi do mističky a tak... A nebo prská, což je úplně "nejlepší" :D
17. led 2010 v 09:03  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.