• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky po IVF v září 2008

(Zamčená)
19. dubna 2011 
Mates uz taky pomalu zacina obchazet nabytek, ale ja na boty zatim nepomyslim, fakt az bude chodit uplne sam. dokud nebdue chodit sam, tak ani na ven, ikdyby bylo teplo, ho do bot cpat nebudu. V tomhle naprostej souhlas s Misou.
1. bře 2010 ve 20:23  • Odpověz
Lauro, koukala jsem právě na fotky. Akční muž. . . :grinning:
1. bře 2010 ve 20:26  • Odpověz
No tak já na ven (když není zbytí) mám taky capáčky. Ale právě až bude chodit, tak jsem myslela nějaký bačkory na doma, protože my máme všude plovoučku, tak aby jí to tak neklouzalo. A nestudilo.
1. bře 2010 ve 20:31  • Odpověz
Grej, doporučují se protiskluzové ponožky, maj je třeba v tescu za pár šupů.

Jinak dobrý capáčky jsou tyhle a myslím, že to v pohodě stačí i do kočáru
http://www.capacky.cz/produkt/28-trend-hnedo--bezova.html?katID=23
1. bře 2010 ve 20:33  • Odpověz
autor
holky
a aby toho nebylo málo, tak niky má nějaký slabší zánět močových cest... trochu ho pálí, když dočůrává :unamused:
takže si vzal na pyžamo župan,má dvoje fusekle a chlastá urologickej čaj...doufám,že jsme to zachytili v počátku a ten zánět zaženem... :rolling_eyes:
1. bře 2010 ve 20:34  • Odpověz
Jinak důvody ortopeda, proč ne na doma kotníkáče:
-pretizeni nozky doma nehrozi, protoze dite si muze kdykoli ke hre kleknout, sednout (telo si samo rekne)
-pri sedu a kleku na zemi hrozi v botkach se zpevnenym kotnikem spatne vytaceni nartu
-rozsah pohybu je omezeny a tim se nemohou dostatecne procvicit drobne svaly zpevnujici kotnik-dite nemuze poradne zkouset chodit po spickach...(muze dojit k oslabeni svalu-stejny princip, jako u zasadrovane nohy/ruky)
1. bře 2010 ve 20:35  • Odpověz
Luzz, tak držím palce, když se daří, tak se daří :stuck_out_tongue_closed_eyes:
1. bře 2010 ve 20:35  • Odpověz
autor
chci podpořit míšu co se týče bot...
mudra na ortopedii říkala v podstatě to samé... nejlépe co nejdéle bez bot!!! vytvoří se tak dobře klenba...
botičky až při samostatné chůzi... naši ortopedi jsou dokonce i proti bačkůrkám!!! i proti těm,který maj certifikát žirafky :sweat_smile:
místo bačkůrek na doma doporučujou ortopedický sandálky s pevnou patou :sweat_smile:
1. bře 2010 ve 20:39  • Odpověz
autor
jmis
koukám,že si mě ještě předběhla :grinning: :grinning:
1. bře 2010 ve 20:40  • Odpověz
autor
takže dětičky našich doktorů nosej ve školce sandálky :wink:
1. bře 2010 ve 20:41  • Odpověz
Díky Míšo, něco takovýho jsem si představovala.

Luzz - teda opravdu - když se daří,tak se daří. Ale aspoň si to Domča vvybere všechno najednou...
1. bře 2010 ve 20:42  • Odpověz
No capáčky jsme chtěli koupit Lukymu na doma. . . Teda až pán někdy začne používat nohy. :grinning:
1. bře 2010 ve 20:48  • Odpověz
Mel, ber to z tý lepší stránky, ušetříš ještě chvilku na botičkách. Když vidím ty ceny, tak je mi zle :stuck_out_tongue_closed_eyes:
1. bře 2010 ve 20:58  • Odpověz
gray - doma naboso - jako ponozky nebo puncosky - fakt ne backurky!
1. bře 2010 ve 21:01  • Odpověz
Luzzi - to se na vas teda sesypalo - jak rikava muj otec - "na posraneho i hajzl spadne" - tak snad budete mit pak na dlouho pokoj!!
1. bře 2010 ve 21:01  • Odpověz
grej - nejakyma divnyma preklepama jsem te napsala " po anglicku", ale zamer to nebyl :grinning:
1. bře 2010 ve 21:04  • Odpověz
autor
lauro :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: to neznám :grinning: :grinning: :grinning: a je to kráásnýý :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
1. bře 2010 ve 21:06  • Odpověz
Bré ranko,
tak Luky se asi dneska poprvé ozval ve 4,45. Teda škoda jen, že nespal pak aspoň do půl sedmé, od půl šesté už tam hejkal jak na lesy. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
2. bře 2010 v 06:31  • Odpověz
Jinak my doma říkáme - Co se může posrat posere se. :grinning:
2. bře 2010 v 06:31  • Odpověz
Ahoj.
Na posranýho i hajzl spadne, to znám, svatá pravda :grinning:

Nebudu noc komentovat. Jestli mu nerostou ty hoirní zuby, kde se mi to zdá opuchlé, jenže mě tam nechcce nechat kouknout, tak je to pěknej rozmazlenec. Sice krásně před 19 vytuhne, ale první jekot cca 21, dudlík a spal, další kolem půlnoci, to už jsem spala, zase dudlík a spal, v půl 3 už dudlík nestačil a dostal prso, to bych mu už i tolerovala, jenže pak už to jede - půl 5 zase prso, to ho nejspíš pokaždý probudí manžel, usnul u mě v posteli, už jsem ho nepřenášela a pak od půl 6 se tam mlel a každou chvilku chtěl dudla, v 6,15 se definitivně probudil.
2. bře 2010 v 07:05  • Odpověz
ahojte,

jj to pořekadlo znám až moc dobře :grinning:

luzzi, doufám, že je Domčovi líp, určitě mu kup čaj urcyston - ten je nejlepší a urinal- oboje v lékárně.. tahle komibnace vždycky zabrala.. a teplý termofor na močák.. a co holky, ještě nemají pupínky?

míšo, super capáčky :slight_smile:určitě jedny koupím.. ale než bude potřebovat stela do kočáru boty asi bude ještě dlouhpo trvat, ta bude sedět tak za půl roku když dobře :rolling_eyes:

jinak u nás noc na tu díbu docela dobrá, akorát teda kolem 23h dostala šílený záchvaty kašle, že jsme si říkaa, že musíme hned ráno valit k doky, ale od té doby sice kašle ale ne nijak hrozně.. no já furt nevím jestli tam mám jít nebo ne, aby tam nelapla ještě nějaké ty průjmy, to už by mě kleplo a chudinka by teda byla už dost v pr..... a mě teda začíná pěkně pálit v nose a bolet v krku, takže s emodlím ať nelehnu.. :frowning2:
2. bře 2010 v 07:58  • Odpověz
autor
dobré ranko :slight_smile:
dnes zajedu do lékárny a něco pokoupím... no fakt když se to sere,tak se to sere... :unamused:

míšo - s tím spinkáním...myslím,že až přestaneš v noci krmit, začne alex určitě spát... u nás ty noci byly díky elišce šílený a ke konci začala vstávat i nelča... :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: bylo to úmorný... ale jak jsme je zkusili přes ty svátky odnaučit nočnímu kojení, od té doby spěj v kuse celou noc až do 7 do rána... i když ho nakojíš jen jednou, bude vstávat stejně, páč bude zkoušet, jestli už není čas na to jedno kojení...
mimojiné - nikdy s námi nespaly v posteli... (oni by se k nám totiž nevešli :grinning:, jsem s jirkou moc "velký" :grinning:)

grej - myslím,že u vás to platí stonásobně :wink:

holky
kolikrát denně vám spěj děti přes den??? holky už jen dvakrát,ale někdy mi přijde, že je to málo...nespěj totiž dýl jak 45 minut :unamused: takže někdy vydržet do koupání je očistec :confounded:
2. bře 2010 v 08:39  • Odpověz
Luzz, Luky spí 2x. Z toho jednou 1,5-2 hoďky, i když to už zkracuje a pak odpoledne kolem hoďky. Protivenství večer má Luky šílené, i když teď jak je večer už trochu světlo, tak začne až po šesté hodině, takže do půl sedmé s ním vydržíme. :grinning:
2. bře 2010 v 09:03  • Odpověz
Ahoj, tak dnes to byla krize. Sice po celodenním nespaní vytuhla v sedm, ale v devět vzhůru a békala co čtvrt hodiny asi až do půl jedenácté. Přišlo mi, jako by měla kašel a bolelo jí v krku. Dala jsem jí sirup, ale stejně neusnula. Pak do půlnoci nespala vůbec. V postýlce řvala, tak jsem jí vzala k sobě. Tam sice neřvala, ale vrtěla se, pobrekávala, popř. si povídala. Kojení dnes v noci 4x, myslela jsem, že jí tím uspím, ale chyba lávky. Usnula sice, ale max na hodinu. V klidu spala až od pěti do sedmi.

Ale je nějaká divná. Má takový zapadlý oči... Asi to bude horníma zubama. Už asi týden jsou úplně vidět, u jednoho kouká špičička, ale nevylezou a nevylezou. A sáhnout si tam nedá, tudíž ani gel jí tam dát nemůžu...

K těm botám- když mi máme doma tu podlahu dost studenou. Nedovedu si představit, že by chodila na boso. Nebo jen v ponožkách. Ponožky s protiskluzem by vyřešily klouzání, ale ne zimu...

Luzz - Kačka poslední dva měsíce konečně začala přes den víc spát, spávala dvakrát denně tak půl hodiny - hodinu. Ale co jsme se vrátili z hor, je s tím problém. Spát mi moc nechce.
2. bře 2010 v 09:08  • Odpověz
Fůůj - teĎ vidím tu hrubku. Samozřejmě "MY MÁME DOMA... ". Píšu si s kamarádkou, která moc na gramatiku není, tak snad chytám její moresy :rolling_eyes: TeĎ mi totiž napsala, že její malá "mývala bolení břicha", tak jsem se oklepala, páč jsem na hrubky úchylná, a pak sama vyšvihnu takovou hnusnou :grinning:
2. bře 2010 v 09:11  • Odpověz
autor
grej
buď v klidu :wink: já si toho ani nevšimla :grinning: :grinning:
2. bře 2010 v 09:18  • Odpověz
autor
kay
tak jak to vypadá se stelíkem???
2. bře 2010 v 09:19  • Odpověz
Luzz, no já si spíš říkám, že až odstavím.
On někdy spí až do těch půl 5, ale od doby, co zuby a pak ta viroza, tak je střídavě oblačno. No když aspoň není v noci dvě hodiny vzhůru, což se někdy stane, tak to jde :grinning: :grinning:

Jo a spaní ve dne - no nespíme skorem vůbec. Usne dopo venku v kočáře, to je tak 20 minut a pak už kouká, kde co lítá, což mi neva. Pak se snažím ho dát spát kolem druhý odpoledne do postýlky, ale to spí taky půl hodiny, když si lehnu s ním do postele, tak hodinu, výjimečně hodinu a půl. No a pak odpo v kočáře někdy 20 minut zase, ale spíš jen klimbne a pak zase kouká. Kdyby nespal v kočíku dopo, tak bych ho dávala spát hned po obědě, ale dát ho spát hodinu po tom, co jsme dojeli dom nemá smysl, protože neusne. Ale myslím, že až přestane dopo chrnět v kočáře, tak se vylepší i spaní po O.
2. bře 2010 v 09:22  • Odpověz
tak jsme se vrátily od doky.. takže jsme klidná, poslechla jí a prej dobrý, napsala nám ty fenistilový kapky, a máme chodit ven :slight_smile: takže můžem, jsem ráda.. asi vytáhnu šátek a uvidím, jestli stela nezapomněla :grinning:
jinak nám udělala rovnou 10m ko - míry - 7900g a 70cm, na tože teď ksoro nejí a ještě možná zhubla, takteda fakt dobrý :grinning:

dneska je lepší, už si tady brebentí, to ten týden nedělala.. to spíš jenom brečela.. ale ten kašel teda děs.. :frowning2:

jinak s tím kojením, stela dostává 1x za noc a budí se přesně na půl patou, takže sinemyslím, že by to zkoušela častěji.. prostě někdy spí až do té pl paté a někdy má třeba hodně zážitků mebo blbé sny tak s ebudí častěji na dudlík..ale kojení ví, že nedostane..

Spaní přes den docela v pohodě, dopo chodí spát mezi desátou a půl jedenáctou, a spí tak do 12- 12:30 a odpo je to blbé, protože začne být unavená tak kolem 16h a tak ji dám spát většinou max na půl hodinky.. když jde dřív tak na dýl, prostě nejpozději v půl paté ji budím.. Jsou saozřejmě i vyjímky..
2. bře 2010 v 10:59  • Odpověz
jo a taky nám doktorka i sestra řekly ať ji ostříháme, že jí to leze do očí :frowning2: já to vím, no ale asi ji fakt trochu šmiknu mi to taky vadí..

grej, na hrubky jsme taky pes, ale té Tvojí jsme si taky nevšimla :grinning:
2. bře 2010 v 11:03  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.