• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky po IVF v září 2008

(Zamčená)
19. dubna 2011 
jé holky, na novém koníkovi budou uzavřené skupiny :grinning: to je super..
2. bře 2010 v 11:10  • Odpověz
Kay, super. Že by první Stelinčino stříhání? Já už Lukyho stříhala asi 3x. To čtvrté si nechávám až na dobu před narozeninama. :grinning:
Uzavřené skpiny? Super, tak se tu zavřem a nikoho nepustíme. :grinning: :sweat_smile:
2. bře 2010 v 11:17  • Odpověz
Ahoj holky, jdem v rychlosti pozdravit. Koukam jaky jsou uz u vas velky pokroky.. Ted se i Nicolka docela rozjela. Zaciname zkouset nocnik (zatim 5x a 5x uspesne), zacina se stavet a vic se rozpovidala.
Jinak v 10 mesicich 8,2 kg a 74 cm. Zatim porad nastesti bez marodeni (na to ze nebyla kojena ma teda imunitu jak ze zeleza, ani od nas nikdy nic nechyti..).
Spi cim dal tim lip, vcera usnula v 19.30 do minuty a vstavala v 7.20. Vzbudila se 1x jen ze se ji neco zdalo. Ted se v noci prakticky nebudi uz ani na dudlik..
Pres den teda dost ziva, furt za mnou leze, sama si moc dlouho nehraje. Ale diky tomu spani mam na ni energie az az. Pres den chrni 2x 1,5 h.
2. bře 2010 v 11:22  • Odpověz
annie - mas mimco jako z reklamy na miminka :grinning:
2. bře 2010 v 11:34  • Odpověz
Lauro jen neboj, pres den je to obcas peknej dablik.. kdyz neco nesmi nebo se ji neco nelibi tak se vzteka jak blazen :slight_smile:
2. bře 2010 v 11:38  • Odpověz
Mě by zajímalo, jak to děláte se spaním a "venčením".

Já prostě nedokážu zařídit, aby v kočáře dopo neusnul.
2. bře 2010 ve 12:02  • Odpověz
Míšo nijak, buď usne a nebo ne. . . Nechávám to osudu. :grinning: Jenže já mám spavce, což Alex není. Dopo teď spal 2,5 hodiny. :sweat_smile: :confused:
2. bře 2010 ve 12:06  • Odpověz
my mame opacnej problem, ted je v kocare tak zaujata okolim, ze se neopre natoz aby usnula..sedi, drzi se postrannich tyci a cuci okolo
2. bře 2010 ve 12:08  • Odpověz
jo a jeste mame novou autosedacku, jezdi popredu a je to pohoda. Ve vajicku uz byla neuveritelne zpruzela..
2. bře 2010 ve 12:09  • Odpověz
No ne, protože jak furt píšete jak moc vám spí děti doma, tak když se mi vyspí dopo v kočáře, tak po něm nemůžu ještě chtít doma dva velespánky.
A protože chodím dopo i odpo ven, tak to neumím zařídit. Jinak dneska chrněl asi 20 minut a pak čučel ven.
No ale i tak to musím považovat za spánek, takže dřív jak ve dvě ho nemá cenu do pelechu dávat. A i tak nebude sám spát dýl než půl hodiny.

Musela jsem teď vzít kočár dom a protáhnout kšíry fusakem, protože už chce vyloženě sedět, pololeh ho neuspokojuje, tak aby mi pomalu nevystoupil.
2. bře 2010 ve 12:12  • Odpověz
Míšo, no rozuměj tak. Kdyby jsme byli venku dopoledne, tak bude spánek určo kratší a jen v tom kočáře, rozhodně bych ho nepřemluvila, aby ještě spal v postýlce. Odpolední spánek na 99% proběhne v kočáře s babí. . . A Luky mi včera dopoledne v kočáře taky nespal, čučel kde co lítá a furt kecal. . . :grinning:
2. bře 2010 ve 12:22  • Odpověz
Ahoj holky,
tak jsme byly na rehabilitaci. Sice dobrý, že se plazí, ale pořád blbý, že používá jen jednu nohu. No, prdím na názor doktorky, pro mě je úspěch že leze. Však ona si ke všemu sama dojde. Prostě je velká a tlustá, tak jí to jde všechno mnohem hůř a pomaleju. Musíme držet basu s Lukýnem, kdydž jsou narozený ve stejný den. Že jo, Mel? :wink:

Teda ale závidím Vám fakt ty spací miminka. To je nádhera :dizzy_face: Nicolka od osmi do osmi a ještě k tomu tři hodiny za den, Luky 2,5 hodiny dopoledne... Kačka byla dopo venku kočárem s tátou a spala asi hodinu a půl. Pro mě zázrak. Stihla jsem aspoň udělat oběd bez toho, abych jí pořád musela nějak zabavovat :wink:

Míšo, Kačka je ospalá sice asi tak dvě - tři hodiny po probuzení ráno (teda bývala, teď už to taky neplatí, jak jsem spala), tak šla chrnět tak nejpozději v deset. A pak až tak kolem druhé, třetí a pak už vůbec. Dnes spala od deseti do půl dvanácté, takže dnes už to na spaní nevidim. Bude unavená až tak v pět a to už jí do pelechu dávat nebudu.V kočáře už se naštěstí taky naučila koukat. Dřív tam vydržela právě jen když spala. JInak řvala.
2. bře 2010 ve 14:48  • Odpověz
No já v 10 chodím ven, takže to doma nemůže spát. Kdybychom nechodil 2x ze den venčit, tak si schrupne kolem 11 a možná i nadýl, ale takhle.

Grej a leze nebo se plazí? A máte cvičit nebo to jen konstatovala?

Jinak Alex dneska moc pláče, nemohl usnout, furt v puse nejmíň dva prsty a strašně slintá. Dole na dásni nic nevidím, nahoru mě nenechá kouknout. Teď se mi ho podařilo uspat v kočáře, co mám díky těm kšírám v chodbě, jinak bych ho asi neuspala, nepomohlo nic, ani prso ani spoluležení mě i psice. Tak kdyby si aspoń hodinku zdřímnul, aby si odpočinul.
2. bře 2010 v 15:10  • Odpověz
No jo, kecám. Plazí se. Něco podobnýho jako dělal Alex. Vypadá jak voják, leze po pokrčených předloktích a používá k tomu jen jednu nohu, kterou ohýbá. Tu druhou za sebou tahá jako by byla postižená :wink:
Mám jí pořád stimulovat tak, aby byla na čtyřech. To už děláme vlastně dva měsíce. Pořád to samý...

Taky bych potřebovala aby zalehla. Na chvilku. Aby pak neodpadla jako včera v sedm. To je na ní moc bzry a pak se mi budí jako by to byl jen odpolední spánek.
2. bře 2010 v 16:17  • Odpověz
grej, no tak Stela dělá to stejný.. vojtovkou jsme docílily, že používá jakš takš obě ruce a levou nohu ohýbá. pravou za sebou furt táhne.. ale na těch 4 se podle mě lepší a lepší.. taky ji tak dávám, občas ji držím za pánev a pérujeme, někdy ji nechám samotnou ať si na to přichází sama.. a to není tlustá.. :grinning:
2. bře 2010 v 16:24  • Odpověz
Tak to my máme taky pérovat a mám jí jakoby hejbat nohama, jako když leze, a ona má sama "chodit" rukama. Jenže jí se to vůbec nelbíí, takže mi tlačí pánev dolů a já jí prostě neudržím ani kdybych chtěla... Málem jsem teD přišla o ruce a stejně prd.

No vidíš, Kay, a pak že Stelouchovi nic nejde :wink:
2. bře 2010 v 17:02  • Odpověz
Holky, Alex to vypiloval pak sám. tak prostě až budou holky chtít, tak začnou pérovat a pak se třeba i rozlezou.
Zlepšil se prostě tréninkem, přišel na to, že mu to jde líp. Ale myslím taky, protože máme koberec a tak nefunguje jako na plovoučce nebo dlažbě lehké přitahování, co předvíděl třeba v chodbě, kde je dlažba. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
2. bře 2010 v 17:36  • Odpověz
grej, to já netvrdím že jí nic nejde :slight_smile: taky máme pérovat, ale ona taky talčí do protipohybu.. ale zato jí jde couvánína čtyřech, cise u toho brečela, ale odcouvala asi metr za chvíli :grinning: ale asi chtěla dopředu :grinning:
2. bře 2010 v 17:36  • Odpověz
Tak Alex necouval, přitom je to běžný, že děti couvaj. :grinning:
2. bře 2010 v 17:46  • Odpověz
míšo, no asi je to běžný u plazení ale u lezení jsme to neslyšela.. :slight_smile: ona jako ruce už používá relativně dobře, i si drží hračku jednou rukou nebo se poškrábe, ale jakkdy.. a občas má náznam kolínka dopředu, ale to vyjímečně.. však ona na to přijde, stejně jako na to plazení :slight_smile:
2. bře 2010 v 17:50  • Odpověz
grej, Kačenka je dost napřed. Luky ještě ani nejde do druhého vzpřímení, prostě na to nemá sílu, ručičky má slabé jak papír. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ale když ho vytáhnu na čtyři, tak se chvíli udrží, ale nemá sílu se sám do té polohy dostat. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
2. bře 2010 v 19:17  • Odpověz
Mel, zkoušela jsi s ním takový ten trakař? Nebo dát pod bříško overball, já na tom jednu dobu Alexe dost trénovala a myslím, že rukám to dost pomohlo.
2. bře 2010 v 19:20  • Odpověz
Míšo, na trakař se nevytáhne. Pod pupek dostává kopačák. :grinning: Neboj dělám co můžu, abych mu ty ruce posílila - peru se s ním o světlušku, plínu. . . :grinning:
2. bře 2010 v 19:34  • Odpověz
Mel, no já trakař začínala tak, že jsem ho držela v oblast pupku, pak pánev a teprve jsem šla níž. Vůbec nám to totiž nešlo, furt padal na ústa. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
2. bře 2010 v 19:40  • Odpověz
No Luky kolikrát stačí, že ho přidržuju trochu za stehýnka a udrží se na těch čtyřech, ale na samotných rukou bez nohou nee.
2. bře 2010 v 19:42  • Odpověz
Půjčím Ti psici, můžou se přetahovat spolu o uzel a když se udrží, tak ho psinda i povozí :grinning:
2. bře 2010 ve 20:05  • Odpověz
autor
ahoj holky
tak jsme Domčovi přikoupili urologickej čaj a APO brusinky...ty mě přišly na 220 kč :zipper_mouth: :angry:
takže máme doma veselo... :wink:
holky jsou zatím bez neštovic, tak jsme si užívaly hezkýho počasí a krmily kačeny :slight_smile:
večer holky padly jak mrtvoly :grinning:
já bych taky už spala :zipper_mouth: :grinning:
2. bře 2010 ve 20:05  • Odpověz
autor
míšo
já bych psici brala, holky jsou ze psů úplně hotový...
psa mají tchánovci a holky mu nedají pokoj...
i když doma čumákujou z okna (seděj na parapetu) tak když běží pejsek,tak začnou hejkat, mávat a plácat na sklo...takže mám to "jejich" okno úplně upatlaný :grinning:
2. bře 2010 ve 20:08  • Odpověz
ahoj holky...jsem se vás snažila dočíst....máte všechny čiperné dětičky, my na 8 m váha 10200 gramů, takže jsme né úplně pohybliví...ale snažíme se...už pérujeme momentálně...máme 2 zuby..přes den furt nespíme...a noci jakžtak....
2. bře 2010 ve 21:05  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.