• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky po IVF v září 2008

(Zamčená)
19. dubna 2011 
jo akorát teď se posr.. a měla úplně zelený hovínko.. tak nevím, jestli ji ta jedna dávka mlíka nemohla chybět a neměla hlad.. nic zelenýho nejedla.. :frowning2:
děkujeme za pochvaly, vyřídila jsem :grinning:

mel, no tak Stela prská jenom ke konci jídla, kdy už nemá moc hlad ale chce si u jídla společensky zakonverzovat :grinning: ak dlouho cvičíte tu jednu sadu?

jo a začla teš trochu zkoumat prstíčkem - nejvíc moji bradavku při kojení..
17. led 2010 v 09:04  • Odpověz
Zelený bejvá i u zubů.

Já teda cvičením Alexe neunavím, spíš mu to vleje krev do žil, jak to děláte? :stuck_out_tongue_closed_eyes: Myslím tím poctivé cvičení :grinning:
17. led 2010 v 09:10  • Odpověz
Kay, máme 2x levou stranu a jednou pravou, každý cvik po 20s - no a teď zároveň odpovím i Míše - on u toho řve vzteky jak protrženej. No a taky vstával moc brzy . . . :grinning: Plus k tomu rýma, takže vysávání nosu. . .
17. led 2010 v 09:27  • Odpověz
Luzz - ja tyk krmim na kline a snazim s emu ty ruce drzet, ale on ma silenou silu a vetsinous e vysmekne. a do toho kope nohama. sestra mi dnes poradila, at mu am do ruky jeste jednu lziku, jeho vlastni, ze by ho to mohlo uklidnit, tak to dnes vyzkousim :slight_smile:
17. led 2010 ve 12:17  • Odpověz
Jinak Luky se otočil na zádíčka i přes pravý bok, takže už může válet sudy obousměrně. Jenže samozřejmě oblíbené sudy jsou přes levý bok. :sweat_smile:
17. led 2010 ve 13:38  • Odpověz
míšo, no kdybys viděla jak chuděrka stelinka u toho cvičení supí a funí námahou, pochopila bys :sweat_smile: dyť ona fakt nemá žádné svalíky..

mel gratuluju k sudům oboustranným :slight_smile:

lauro mi ještě pomáhá když ji krmím v autosedačce, že jí zapnu ty pásy a ona s eprostě sklidní.. možná by pomohla i plína..
17. led 2010 ve 14:40  • Odpověz
tak jsem si byla zaposilovat s kočárem, to co normálně ujedu za 20 minut mi zabralo více než hodinu. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Něco jako silničář to v našich končinách neexistuje. :angry:
17. led 2010 v 15:44  • Odpověz
míšo, to je blbý, že alex usne jen venku.. musíš mít teda drsně kondičku :slight_smile:

holky nevíte pod čím mám hledat na netu takové ty dřevěné hračky na zavěšení na strop, teba pták, co mu zatáhnete za šňůrku a on mává křídly a tak.. já to nemůžu nikde najít.. chtěla bych to Stele pořídit do pokojíku..
jsem zvědavá na naši dnešní noc.
jo a můžu ještě dotaz, Stela večer už nechce po kaši kojení, doteď jsem aspoň nabízela, ale dneska jsem si řekla že už na to kašlu. když se ale vzbudí až v těch cca 4, 5 hodin, to jí vlastně bude chybět ta druhá večeře - mlíko.. jak to děláte vy? nebo nemáte nějaký nápad, nebo myslíte že to neva? já teď dokonce někde přečetla, že má dítě vypít denně litr tekutin, ale to teda nepije ani náhodou, tak aby nepřišla i o tohle "pití"..
17. led 2010 v 18:52  • Odpověz
Kay, on usne i doma, ale spí tak půl hodiny. Když usne v kočáře nebo autě, tak spí dýl.

Jo a
http://www.lumpik.cz/hracky/sindex.php?kateg=16&akc=kateg

zkus dřevěné hračky závěsné nebo dřevěná dekorace závěsná apod.
17. led 2010 v 19:30  • Odpověz
Alex teda litr nevypije taky, má 2x UM a pak ještě v noci MM. Na krabici UM je psáno, že v tomhle věku stačí 3 mléčné dávky za den. Pití nabízím po každém jídle a během dne, dejme tomu 1x za hodinu. Vypije tak 100ml, někdy 200ml vody apod.
17. led 2010 v 19:32  • Odpověz
míšo jé díky, něco takového.. já to hledala právě jako dřevěné závěsné dekorace, tak zkusím hračky :slight_smile: díky

jo tak s pitím jsme na tom stejně, tak jsem ráda.. Stela vypije tak 100 - 15ml čaje za den. a pak 1x um a 2x kojení.
17. led 2010 v 19:46  • Odpověz
no, ze by druha lzicka pomohla, se rict neda, porad chnapal na tu, ktera byla zrovna aktivnim nosicem kase :grinning: :grinning:
17. led 2010 ve 20:39  • Odpověz
lauro asi to budeš mset vydržet :grinning: zkus ho nechat si tu lžičku ošahat a třeba pak přestane..
17. led 2010 ve 20:56  • Odpověz
kay, ja mu ji liberlane nechavam, nejen osahat, ale treba strcit az do krku, ale nepomaha toi, takze vydrzat vydrzat musim, jojo :grinning:
17. led 2010 ve 21:03  • Odpověz
jo stela to dělala taky ale po pak jsem to už nevydržela řekla jí párkrát nenene, ona řvala jak tur, ale teď už to skoro nedělá, jen když je unavená a protírá si oči.. takže večer to vzdávám a jíme bez brindku bo je na prd a stjeně jdeme hend koupat :slight_smile:

zítra jdeme ráno na krev, tak doufám, že to bude mít Stelocu v pořádku a je bledá jen po mě..
17. led 2010 ve 22:28  • Odpověz
autor
kay
nějak mi uniklo, proč jdete na krev :fearful: :confused: a jak jste dopadli na osmiměsíční??? co ta váha? :slight_smile: eliška nám přibrala kilo za měsíc a stáhla ten nelči dvoukilovej náskok :grinning:

my kojíme třikrát denně... a tři jídla...
pití nabízím jen po obědě a večer po kaši... a občas se napijou i přes den,ale jen malinko, to spíš blbnou...takže mi vypijou stěží stovku denně...
17. led 2010 ve 22:40  • Odpověz
autor
k těm plínám...
mě teda pampersky vyhovujou... žádný problém jsem s nimi neměla... a k tomu střídáme happyny,ty jsou taky good...

taťka si balí a zítra zase frčí "na panský" :stuck_out_tongue_closed_eyes:
17. led 2010 ve 22:44  • Odpověz
Kay - držím palce na krev!!!!!

Tak k těm plínám, já jsem s pampers opravdu spkojená. Ale musí to být Active baby. Měla jsem Sleep and play a to je děs.
Měli jsme Huggies a ty mi přišly hrozně hrubý a smradlavý. Jak struhadlo... Ale je fakt, že to nebyly ty premium. Dostsala je Kačka při narození... Nakonec jsem je dávala jen když jsem věděla, že je budu za chvíli sundavat nebo že se Kačka brzy pokadí nebo tak...
Pak jsem zkoušela Happy. Kupovala jsem je v akci, paní se mě dušovala, že maj natahovací lepítka, ale prd prd. Natahovací byly trošku jen na zádech, ale fakt jen trošku. Navíc ty lepítka mi přišly nějak krátký, tak jsem se pořád bála, že protečou. Ale nakonec neprotekly ani jednou. Byly rozhodně lepší než Huggies. Ale maj od týhle firmy dobrý vlhčený ubrousky.

Ty z DM jsou dobrý, ale moc se tam nedostanu, takže zůstáváme u Pampers. Ty maj i u nás v Bille.

My kojíme taky třikrát denně, pití dávám po každým "příkrmu" a někdy i mimo. Většinou mi vypije 200ml co jí udělám, asi by vypila i víc. Pije vodu nebo ředěnou šťávu nebo pomerančový čaj granulovaný.
17. led 2010 ve 22:53  • Odpověz
autor
grej
já se taky zbavovala plín,který mi nevyhovovaly,stejným způsobem :grinning: :grinning: ... třeba chvíli před koupáním :wink:
17. led 2010 ve 22:56  • Odpověz
nam koupil dedecek omzlem tz levnejsi teskovy a to jsem zirala - je to fakt igelit a na nem aby se nereklo trochu buniciny. A kdyz lepitko jednou prilepite, uz moc nejde znova odlepit :D Takze je taky pouzivam pdoobne - treba je dam matesovi na krmeni tou kasi, kdy je pak za chvilu zas sundam a vyhodim.
17. led 2010 ve 23:26  • Odpověz
Bré ranko,
tak to byla noc. Řev co půl hodiny, nakonec odpadl na mě v jedenáct hodin, spal do čtyř vedle mě na posteli - teda respektive dovolil mi ležet vedle něj na MÉ posteli a od čtyř se snažil usnout ve svý postýlce. Nakonec po páté hodině mlíko, pak vysátí nosu a teď pase koníčky a přemýšlí jak se dostat blíže ke špendlíku. No a já za hoďku razím na endo. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
18. led 2010 v 06:06  • Odpověz
autor
melí
co na endo?
18. led 2010 v 08:15  • Odpověz
Ahoj.

Tak Alex spal od půl 7 do půl 8, ale jako s přestávkama, první byla v 1, pak ve 3, pak v 5, pokaždý si cucnul a usnul. Akorát, jak mě bolí ta záda, tak od 1 byl u mě v posteli, protože nemám sílu se nad ním sklánět a furt vstávat, takhle zabere ihned, ale špatně spí, nevím čím to je, už jsem zvažovala, jestli ho nebolí bříško. Asi budu dávat víc fenyklovej nebo kmínovej čaj. Možná je to masem, musím to nějak vypozorovat.
18. led 2010 v 08:34  • Odpověz
Já mám endo až někdy na podzim, ale v únoru si musím jít nechat nabrat krev, kdyby tam něco bylo, tak by mi endodr. volala. Ona si to takhle sleduje v mezidobí kontrol.
18. led 2010 v 08:35  • Odpověz
Luzz, na endo moje snížená funkce štítné žlázy. Další kontrola někdy v červenci i se sonem.
18. led 2010 v 08:39  • Odpověz
Mel, a jak Tě kontrolujou jinak bez sona?
18. led 2010 v 08:40  • Odpověz
Míšo, normálně mám jen krev. :wink: A pak si vždycky šáhne. :grinning:
18. led 2010 v 08:41  • Odpověz
Aha :grinning:
Mně právě dr. dělá sono pokaždý. Krev je jen v těch mezidobích, abych jako byla pokrytá.
18. led 2010 v 08:43  • Odpověz
ahojte, tak Stela klasicky v noci pobrekávala do cca 22h, pak spala jak zabitá až do 1h kdy dostala mlíko ale myslím že ji i troch uvzbudil martin jak šel se spem ven.. a pak spala do 5h kojení, a vstávaly jsme o půl osmé..

jinak na krev jsme nejely, je tam kalamita a furt to padá, nemá to cenu.. Měly jsme jít protože se doktorce zdála nějaká bledá, tak pro jistotu krevní obraz.. jinak váha byla v 8m 6,8kg, ale bylo to i splínou a bodyčkem.. a délka 68cm :slight_smile:

pití nabízím taky po každým příkrmu, využiju toho že má Stela bryndák :grinning: pije totiž jen z normoš hrnku a torchu jí toho vždycky uteče..

ty huggiesky máme premium, ale i ty normoš jsme jednou koupila a dalo se to.. každýmu mimču vyhovuje samo něco jiného..
18. led 2010 v 09:26  • Odpověz
holky nechci to zakřiknout, ale myslím že Stelinka se naučila převracet z břicha na záda :dizzy_face: jupíííí :slight_smile:
18. led 2010 ve 14:15  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.