• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky po IVF v září 2008

(Zamčená)
19. dubna 2011 
no my chodíme k babičce a našim na oběd.. a budeme letos slavit i bráchovi narozky zrovna.. ale jinak taky ne.. a mrskačku jsme teda nesnášela od malička..
15. bře 2010 v 08:27  • Odpověz
venku krásně, koukám tady nikdo :slight_smile:
mel, doufám, že je Lukáškovi líp..

holky, nedokážete mi prosím některá poradit, třeba z vlastní zkušenosti - Stela jak začla chápat ten pohyb lezení, tak se ze začátku fakt snažila..jenže my máme všude jen lino a nebo plovoučku, akorát malinký koberec pod konferenčním stolkem a to velké puzzle. No a ona šmjedí samozřejmě všude -ale jí to děsně klouže, takže to lezení jakoby vzdala.. spíš se plazí, občas se teda i na tom linu dostane na 4 to jí jde jako v pohodě, ale lezení tam teda ani nezkouší.. Navíc začla nějak dávat pravou nohu do boku a natáhne ji, když je na 4.. myslíte že to může být jako začátek zkoušení sezení? jak jste to dělaly vy, jestli třeba máte taky plovoučky?
15. bře 2010 v 17:07  • Odpověz
My tedy máme koberec, ale v chodbě dlažbu a lino.
Kay, já bych jí dala nějakou dobu, jsou to začátky a každý dítě má "svůj styl" než se zkoordinuje. Málokdo leze na jedničku hned. Si pamatuješ jistě na ALexe - vypadal jak po obrně. No a dneska si to drandí.
Když už uměl po 4, tak se stejně souběžně i plazil, když chtěl rychle, tak se prostě plazil a když měl čas, což bylo tak 3x za den, tak popolezl regulérně.
15. bře 2010 v 17:13  • Odpověz
Zjistila jsem, že Alex nejspíš nebude moci ani hruškovou marmeládu :stuck_out_tongue_closed_eyes:
po hrušce má vždy řidší ho*no, no a já inteligent si říkala, že mu dám marmeládu, že to vadit nebude a divím se dneska, proč má v každý plíně nakaděno. :confused: No tak ji sním já no, mně neva, že není doslazovaná :grinning:
15. bře 2010 v 17:16  • Odpověz
jmis, no já vím, ale ona se vlastně ani moc nesnží už na ty 4, ikdyž pár krůčků už zvládne dopředu.. jen když je na puzzle a ještě lépe, když tam jsme jánebo martin, tak s emax plazí po nás :grinning:
15. bře 2010 v 17:19  • Odpověz
dej si hrušková marmeláda může být výborná :slight_smile:
15. bře 2010 v 17:19  • Odpověz
Ahoj holky,
tak my dnes byly na desetiměsíční kontrole. Doktorka nás pochválila, jak byla Kačka celou dobu zdravá. Že nemá
žádný pupínky, že jí tam pořád choděj "olezlý" děti, že je toho hrozně moc. A že když mi nechce ty zeleninový příkrmy, tak ať jí zkusim vařit už normální jídla, jen samozřejmě nekořeněný. Takže najedu na styl á la Mel :slight_smile:

Naměřila jí 73 cm, ale myslím, že má víc. Kalhoty, co jí byly ještě před měsícem velký, jsou jí teĎ na dýlku tip top. Ono totiž záleží na tom, jak jí přicvakne hlavu na tu zarážku... A váží 11,280 kg. Takže prý míry a váhy jako roční dítě. Ale jinak všechno OK.
15. bře 2010 ve 20:46  • Odpověz
Představte si, co se dnes stalo mý kámošce. Má holčičku 4 měsíce a dnes jely na píchání náušnic. Její pediatr jim dohodil doktorku z ORL, která náušnice píchá, protože on to nedělá.

První co mi přišlo divný, že si musela malou držet. Prý jí položily na lehátko, Míša jí musela chytit a držet a doktorka píchala. No to by mě trefilo. Naše doktorka nás poslala do lékárny, abychom to neviděli a neslyšeli a když jsme se vrátili, už to měly se sestřičkou hotový i zalepený...
Pak jí řekla, že to vůbec nemá mazat žádnou mastičkou, ani s těma náušničkama nijak nehýbat. Divný, co? My museli několikrát denně mazat framykoinem a pořád točit, aby to nezarostlo...

No a vrchol - když přijela Míša domů, zjistila, že jednou ouško malý Natálce pořád hrozně teče, měla prý čepičku celou od krve a prosáklo to i na kombinézu. Tak hned volala svému pediatrovi, protože té doktorce mezi tím skončily ordinační hodiny. Ten je poslal okamžitě na Bulovku. Tam jí to krvácení nějak zastavili. Míša mi pak volala, úplně vyřízená, že je celá od krve, stejně jako malá a že to je hrůza :frowning2:

A teď večer to prý zas začalo téct, tak jely do Motola a tam si je nechaly :frowning2: Tak jsem zvědavá, co se stalo. Na BUlovce jí tvrdili, že jí ta doktorka asi napíchla nějakou cévu.

Chudinky obě :-/
15. bře 2010 ve 20:54  • Odpověz
Mel - a je už Lukymu aspoň líp? Už tak nekašle:
15. bře 2010 ve 20:55  • Odpověz
grej - rekla bych, ze za tu "olezlost" vetsinou rodice nemuzou, a nekdy dite tech vyrazek, exemu, pupinku nezbavej, ani kdyby se rozkrajeli. cim dal castejsi alergie a atopie jsou holt civilizacni choroby...
15. bře 2010 ve 22:17  • Odpověz
Takhle jsem to přece vůbec neřekla, Lauro. Že by za to mohli rodiče.
Ale že byla doktorka potěšena, že Kačka nic takovýho nemá.
15. bře 2010 ve 23:03  • Odpověz
Bré ranko,
jó Luky byl taky zdravé dítě, do svých 10ti měsíců. . . Kašle jak tuberák, včera doktorka, že když bleje ATB, tak to zkusíme bez nich. Pravá strana se mu čistí a levá je furt zahleněná. No přesně jako když čistím nos, pravá dírka docela v poho a levá :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Grej, Kačenka má váhu jako víc jak roční. Narodila se tuším 2,5kg? Tak by měl vážit 7,5 - trojnásobek porodní váhy. :grinning: Váží o více jak kilo než Luky.
16. bře 2010 v 06:27  • Odpověz
Ahoj.
Grej, pěkná váha.
Mně řekla pediatra, že dokud se bude Alex kojit, tak si bude držet standardní přírůstky, až přestanu a zůstane mu jen UM a normální jídlo, tak se růst zpomalí, teda váhový přírůstek. Samozřejmě za předpokladu, že se nebudu překrmovat.

My dneska měli okénko mezi 3 a pátou ráno, pak začal zívat, tak jsem mu dala UM a spali jsme skoro do 7, což nic moc, myslela jsem, že vydrží aspoň do 8 :grinning:
16. bře 2010 v 07:29  • Odpověz
ahojte,

grej tak pochvala Kačce, že je taková šikulka.. usím s esklopenou hlavou přiznat, že Stela už pár dní pěkně baští zeleninové příkrmy naprosto v pohodě a to i s kouskama - začla jsme jí je nenápadně dávat jak byla nemocná a neměla chuťové buňky :grinning: tak si na ně asi zvykla.. i vodu se takhle naučila pít..

mel, teda tak snad to půjde i bez atb.. to teda pak nechápu proč vám je doktorka dávala, když to teď jde bez nich :rolling_eyes:
16. bře 2010 v 08:03  • Odpověz
Kay, a není to i tím, že si přestala kojit?
16. bře 2010 v 08:17  • Odpověz
Ahojte všichni,

dívalijste se včera někdo na primu na ten novej seriál o IVF?Já u toho řvala jak magor a nacpala jsem do sebe celý merci a celý balení sušenek,tak měla malá plnotučný mlíko :sunglasses: Jinak rosteme jak z vody a už se snažíme chvilinku udržet hlavičku.Jen už neříháme skoro vůbec,a má to nějakej význam,že po jídle s ní chodím i hodinu než jí dám do postýlky?
Mel jak je Lukymu?

grej aspoň není Kačenka žádný nedochůdče,my budem asi pěknej cvalík,myslím že už přes 5kg máme. :sweat_smile:
16. bře 2010 v 08:43  • Odpověz
Imis, Alex si málokdy odříhnul, já s ním ale moc nepochodovala, chvilku jsem ho pochovala a když potřeboval, atk si krknul během tří minut, když ne, tak nepomohla ani půl hodina. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
16. bře 2010 v 08:58  • Odpověz
autor
holky
jen tak v rychlosti :slight_smile: :slight_smile:
NELINKA NÁM ZAČALA CHODIT :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
16. bře 2010 v 09:09  • Odpověz
Luzz, gratuluju :slight_smile:
16. bře 2010 v 09:11  • Odpověz
Luzz super, Nelinka je šikulka.
Kay, no ATB asi doktorka dala proto, že je to rychlejší cesta k uzdravení. Mohl být takhle třeba během týdne - 10ti dnů o.k. a takhle se to bude léčit déle.
16. bře 2010 v 10:11  • Odpověz
No je blbý, že ta ATB začal brát a nedobral. Ale snad to bude dobrý.
Kašle hodně?
Nám dr. tenkrát dávala krom sinecodu na kašel ještě fenistil kapky na noc, že se to teď doporučuje. Je fakt, že to ty "trubky" Alexkovi zklidnilo.
16. bře 2010 v 11:12  • Odpověz
Kdy jste začali dávat děti na hrací koberec?
16. bře 2010 ve 12:09  • Odpověz
autor
ahoj holky :slight_smile:
taky máme za sebou desetiměsíční kontrolu...
Eliška 8,80 kg a 74 cm
Nelinka 9,30kg a 78 cm

zítra už budu mít jirku pryč,tak vás musím dočíst :grinning:
16. bře 2010 ve 12:09  • Odpověz
Míšo, dneska snad zakašlal zatím 3x? A z toho mu jednou zaskočil chleba. :grinning: Ale má to v sobě furt. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
16. bře 2010 ve 12:17  • Odpověz
To je Nelča celkem vysoká :slight_smile:

Mel, aha. Alex právě kašlal hlavně v noci, když ležel.

imis, klidnětam malou dej a uvidíš, jak se jí to bude nebo nebude líbit.
16. bře 2010 ve 12:36  • Odpověz
autor
jmis
jo jo,doktor taky říkal,že je bidlo :grinning:
16. bře 2010 ve 12:38  • Odpověz
míšo, no to asi ne, bo já ještě zíroveń i kojila, ona s emi odstavila po nemoci a to už tohle jedla.. možná to má nějakou souvislost, to nikdy nikdo neví.. každopádně po nemoci s emi začla prostě budit kolem té žh a to už jsme ji prostě nenakojila.. nešlo to.

luzzi, no velká gratulace nelince :slight_smile: a doufám, že bude videjko.. :slight_smile: a elišce k takové krásné váze taky :slight_smile:

mel, taky jsme měli ten sinecod a fenistil.. ale dok ymi říkala, že ten fenistil je protsě hlavně na oodpuchnutí těch všech dutin a tak aby mohla dýchat kdžy měla rýmu.. a já si to pak brala teda taky :sweat_smile:
16. bře 2010 ve 13:41  • Odpověz
kay, no Luky má jen ventolin a v případě teploty, kterou už nemá tak panadol. A ten ventolin je asi pěkné svinstvo. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
16. bře 2010 ve 13:45  • Odpověz
mel tak ventolin neznám.. ono to bude asi všechno velkej humus.. :unamused: ta atb. A jak Lukynkovi je?

holky, tak Stleinka si dneska 4x sama sedla.. jak jsme psala, že natahuje tu nožku do boku, tak si ji natáhne pak se chvilku plácá a jd ejakoby ručkama do zadu až se přehoupne zadkem a sedí :grinning: jsme zvědavá co na to řekne zítra rhbka, určitě to bude blbě :grinning:
16. bře 2010 v 19:11  • Odpověz
Kay, no jako fakt správně je to ze 4, ale k tomu dojde, to vypiluje, bude hledat způsob, jak jí to půjde snáz.
Alex si sedal přes bok, jinak mu to nešlo, ale pak najednou pochopil, že z těch pérovacích kolen to jde do sedu a do lezu a už to frčel.
Prostě děcka to nejdřív dělaj, jak můžou, aby se to pak naučila k obrazu tabulek :wink:
A gratulka :dizzy_face:
16. bře 2010 v 19:18  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.