• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky po IVF v září 2008

(Zamčená)
19. dubna 2011 
23. bře 2010 v 07:53  • Odpověz
ahojte,

míšo tak gratuluju ke golfkám :slight_smile: už budeš používat teď nebo zatím sporťák?

imiš, a co takhle ke tchýni nejet když je malé blbě? :sweat_smile:
23. bře 2010 v 09:27  • Odpověz
imiško jo a mě se teda taky nepovedlo nic vyluxovat :grinning: Stela nemohla dýchat, luxovala jsme taky vždy po tom sterimaru a nic.. ale jí to neteklo, mělo to asi jen vzadu..
23. bře 2010 v 09:50  • Odpověz
autor
imiško
a do kterýho ústí?? nad labem?? k nám na sever??
23. bře 2010 v 10:11  • Odpověz
autor
kay
my už teda jen golfkujem a je to pohoda :slight_smile:
23. bře 2010 v 10:11  • Odpověz
autor
http://superbaby.mimishop.cz/detail.php?zbozi=363846
jezdí se s nima super a jdou lehce zklapnout :grinning:
už by se mi nechtělo tahat hartana :stuck_out_tongue_closed_eyes: ať se s ním už tahá někdo jinej :grinning:
23. bře 2010 v 10:15  • Odpověz
Kay, já budu používat sporťák, tohle tedy golfky mám jako kočár do auta, až nebudu moci vozit Alexka ve vajíčku.
23. bře 2010 v 11:35  • Odpověz
ahojte :slight_smile:

míšo no já bych taky používala sporťák, ale za boha jsem se nedokopala k tomu ten kočár přestavět :grinning: přijd emi to náročné, takže se mi do toho nechce, ale Stleinka v manduce neprotestuje, takže zatím volím tohle řešení :slight_smile:

luzzi, a není holkám zima v těch golfkách? jinak vypadají dobře apokud jsou lehké, tak to je ještě lepší...

holky tak s emusím pochlubit, Stelinka dělá pokroky fakt skoro každý den a dneska už si sedala úplně kdy chtěla.. zatím teda na překážkový běh nebo do W což je prý špatně, ale na začátek dobrý.. nijak nepřepadává, a 2x nebo 3x si dokonce sedal normálně do V, a to jedno udokonce ve vaně :dizzy_face: hele myslíte že je čas už pořídit sedátko do vany a dát jídelní židličku do sedu, nebo to ještě nemám uspěchat? Já osobně bych jí dala ještě klidně 4 dní než to vypiluje :slight_smile: a upřímně, jak mám skoro 11 měsíců zakodováno že se nesmí posazovat, tak teď je to hrozně divný pocit amám pocit, že dělá něco špatně, když sedí :grinning:
23. bře 2010 v 19:04  • Odpověz
Kay, myslím, že tu chvilku ve vaně klidně může sedět a na jezení taky klidně židličku posaď, ikdyž Alex jí většinou v pololehu, aspoň si nemačká pupek :grinning: V sedě si jen hraje.
23. bře 2010 v 19:28  • Odpověz
Jo a jinak, já sporťák jen přehodila nástavbu, otázka 5 sekund, korbu jsme už prodali.
23. bře 2010 v 19:29  • Odpověz
Ahoj holky,
teda Kay - ty jsi ale důsledná!! Já už Kačku posazuju. Sedí správně, s rovnýma zádama a nohama do V, takže neřeším to, že si nesedne sama... A v kočáře už jí musím vozit na sedáka, protože v polože mi to totálně bojkotuje. To jen když je ospalá a chystá se spát...
Chválim Steloucha, že je tak šikovná :slight_smile:

Dneska má Kačka za sebou první pořádnou bouli. Děda jí řachnul do hlavy a studnu, neuvědomil si, jak je to nízký, když jí zvedal... Ale dobrý, obrečela to jen chvilku, až mě překvapila :slight_smile:

Už krámuje v šuplatech jak divá. Musíme namontovat ty zarážky, protože už si samozřejmě přicvakla prsty, jak jí to ujelo.

Taky už si začala klekat, kdydž se o něco opírá. Hlavně když nechce spát. Tak se zapře o šprusle v posteli a klekne si. Na ní úspěch, protože normálně kolena vůbec nepoužívá :slight_smile:

Dneska mi dala dáreček - celou mě poblila a hodila mi dávku i do pusy. No, zážitek - co vám budu povídat :grinning:

Rostou jí další zuby, tentokrát horní dvojky. Spaní máme pořád na prd. V noci teda zatím buzení jen 3x, takže pohoda, ale přes den je to bída. Hrozně špatně usíná. Je unavená jak blázen, oči jak králík, ale je tak zvědavá, že by o něco přišla, že prostě nezabere. Teda nakonec jo, ale trvá to... V kočáře na terase už ani náhodou, to si okamžitě sedá a čučí ven. V postseli ani náhodou, včera jsem to zkoušela a řvala třičtvrtě hodiny. Takže musím ven na vycházku a i tak to trvá minimálně dvacet minut než zabere a pak spí max třičtvrtě hodiny. Děs. Ještě že usíná v autě. Asi to za chvíli budu řešit tak, že s ní budu jezdit po Praze, aby se aspoň trochu prospala :slight_smile:

Tak to je ve zkratce u nás všechno :slight_smile:

JO - v neděli jsem jí udělala koprovku podle receptu od Kay, jen jsem to trošku zadělala vývarem z toho hovězího a zamíchala do toho žloutek. Kačka si chrochtala :sweat_smile: Dvakrát si to dala na oběd s masem a knedlíkem a dnes už měla jen omáčku s bramborem. A tolik toho snad v životě najednou nesnědla :wink:

Díky za tipy o golfkách, až budu vybírat, tak to budu brát v potaz :wink:
23. bře 2010 v 19:31  • Odpověz
jmis, je fakt, že stela u jídla asi taky raději pololeží.. no ještě ji nechám chvilku asi jen tak.. ale sedátko už asi koupím.. máte nějaké tipy?

grej, teda díky :slight_smile: no důsledná jsem, protože fakt vidím, co to dělá, když člověk posazuje.. Ono to je asi o něco lepší, když dítě už udrží sedět rovně, ale jde spíš o tne vývoj, že se zarazí, vidím to na malém od švagrovky, ona ho posazuje snad od půl roku.. no sedí krásně, ale neplazí se, nelozí, nic.. nemá snahu.. když začne brečet,posadí ho a on se uklidní.. tak proč by měl potřebu dělat něco navíc :grinning: a na Stele fakt vidím skoro kadžý den pokrok, protože si chce sednout sama..tak zkouší a padá, ale zvládá to sama no..
s tím nablitím jsem to četla už na FB, ale teda asi dost humus ne? :grinning: já si vždykcy vzpomenu, viděla jsme nějaké "vtipné" video právě s dětma které blijí rodičům do pusy nebo tak a dávám si díky tomu videu na to bacha :grinning: a jak se vám to povedlo prosím Tě :grinning:
Kačka teda taky šikulka.. jak krámuje :slight_smile:

holky nemát eněkdo tip nebo zkušenost se zvlhčovačem vzduchu?
23. bře 2010 v 19:54  • Odpověz
jé a jsme ráda, že koprovka teda chutnala.. :slight_smile: to je super..
23. bře 2010 v 19:55  • Odpověz
Kay - tak Kačka naštěstí snad nezamrzla, taky dělá pokroky, i když menší. Já myslím,ž e to je spíš tím, jak je tlustá. Je vidět, jak jí to břicho hrozně tíží :wink: Myslím, že dřív bude stát než lézt. Protože vidím, jak se snaží se o všechno opřít a zvednout se... To jsem ani nevěděla, že to může zpomalit vývoj...

No, jak se mi to povedlo? Zkoušela jsem s Kačkou lézt (pomáhám jí držet kolena a ona tak leze). A ona si klekla a držela tak sama. Tak jsem jí pak vzala a chtěla jsem jí odměnit pusou. A v tu chvíli vrhla :grinning: Chytla jsem to do pusy, na triko, na kalhoty a dokonce i za triko - do podprdy :grinning:

My máme jen čističku vzduchu, samotný zvlhčovač ne. A nemůžu si stěžovat, pěkně nám to v ložnici voní :slight_smile: Čerstvým vzduchem :wink:
23. bře 2010 ve 20:25  • Odpověz
autor
kay
pokud sháníš kvalitní zvlhčovač vzduchu, tak je to poměrně velká investice.... ty levnější zvlhčovače jsou na prd a často bývají skrytým hnízdem plísní!!!
pamatuju si, když jsme tohle téma řešili na zdrávce :grinning: a to už je pár let :grinning: ale doktor, kterej nás měl na pediatrii tvrdil, že pokud třikrát denně na 10 min vyvětráš plně otevřenými okny, dosáhneš stejnou vlhkost, jako zvlhčovačem... zvenku získáš přirozenou vlhkost :wink:

zima jim na golfáčích určitě není... já ještě furt používám huňatý kombinézy... i teď, když je teplo... golfky maj i nánožníky, takže když foukalo, tak měly i ty nánožníky... jinak jsou na golfkách spokojený :slight_smile:
23. bře 2010 ve 20:37  • Odpověz
Luzz, no já se snažim přes den větrat celý den na větračku (jsme na návětrný straně, takže fakt je tam večer kosa), ale teď v zimě i v Praze spousta chytráků topí bůh ví čím, takže se to dost často nedá :frowning2: To bych to tam jen nasmradila než zvhlčila...
23. bře 2010 ve 20:50  • Odpověz
Kay, my máme sedátko Jané
http://fromeli.rajce.idnes.cz/Alex_-_9.mesic/#DSCN6417.JPG

Zvlhčovač nemáme, máme vlhkoměr a vlho je tu dost, ale v ložnici netopíme a i teď je tam otevřená ventilačka.

V golfkách holkám určo zima nebude, Alex včera i dneska byl v kočíku jen oblečenej do punčošek, kalhot, bodyčka a bundy a čepky a zima mu nebyla.
23. bře 2010 ve 21:02  • Odpověz
holky díky :slight_smile: právě že to není pro nás, ale pro bráchu.. oni nevětrají bo mají rekuperaci, je to prý děsně ekologický, ale jak jsem zjistila, mají celou zimu 20% vlhkosti, což je sahara a se nediv ím, že jejich malej furt kašle :frowning2: my jsme v pohodě s 45%.. brácha bude mít narozky tak jsme si řekla, že mu to koupím jako dárek..

grej, no ono asi záleží samozřejmě na každým dítěti, kačka ani plazit nemusí.. to s eprý může vynechat.. lození je nejdůležitější a jak píšeš je akční.. takže pohoda.. ale ten vývoj to může trochu zabrzdit.. ikdyž třeba nám rhb taky říkala, že ji máme dávat na 4 a tak a dělali jsme to a ona se sama rozlezla, takže si vyber.. :grinning: sedat si začala sama.. jsme ráda, že jsme to já vydržela do té doby než začla sama... byo by to děsně jednoduchý ji posadit a týden hlídat aby nespadla, než si zpevní svaly.. tím nemyslím nic špatného na nikoho..

míšo no vypadá dobře :slight_smile: hele a když e v otm sedátku do kolik apouštíš vodu? třeba po pás? v tom neůže spadnou že? stela si právě začla sedat i ve vaně a tam to klouže hrozně a mám strach..
23. bře 2010 ve 22:09  • Odpověz
luzzi aha já myslela ž egolffky nánožníky nemají :slight_smile: tak to je fajn.. já i v té manduce bojuju s tím, že stela má jenom ponožky a punčochy.. mám strach aby j nebyo zima na nohy.. :frowning2:
23. bře 2010 ve 22:16  • Odpověz
autor
kay
ten odkaz co jsem hodila na ty golfáče má na obrázku dole i ty nánožníky...jen je tam modrá varianta, jinak je to stejný :slight_smile:
23. bře 2010 ve 23:01  • Odpověz
autor
kay
my koupem v sedátkách už od Vánoc :wink:
http://www.modrykonik.cz/fotoblog/luzza/album/eliska-a-nelinka-od-3-mesice-/3647806/
je to super, hlavně pro mě, že je můžu koupat naráz :slight_smile: když jednu myju, vyndavám, mažu, převlíkám.. tak druhá se zatím cachtá a já na ní vidím...
23. bře 2010 ve 23:05  • Odpověz
luzzi, jj já si pamatuju že holky jsou v sedátkách už dlouho, jenže ot jsou šikulky šikovný a už chodí :grinning: a o sezení nemluvím :slight_smile: to s enedá srovnávat :slight_smile:
23. bře 2010 ve 23:23  • Odpověz
Ahoj všem, tak zase úderem šesté, nepotřebuju budíka.

Kay, výhoda sedátka Jané je, že jednak jde rozložit a druhak při vyndávání Alexe z něj, uvolním na té přední hraudě ty oranžové věci a celý předek se vyklopí a nemusím ho z něj nijak páčit, on si je totiž schopnej narvat nohu kam nemá. Když ho v tom koupal muž prvně, tak to nevěděl a tahal ho ze zavřenýho a Alex mu strkal nohu tuhle a tamhle :grinning:
Vodu napouštím od oka, ale na tom sedátku je značka maxima vody. jinak má ze spodu velké přísavky, tak pokud nemáte protiskluzovou vanu jako my, tak se to přicucne k vaně.
24. bře 2010 v 06:54  • Odpověz
Bré ranko,
tak mě Lukýsek ještě chrní. . . On totiž od čtyř do pěti strašil, stejně jako včera. Tak to teď dospává či co. :dizzy_face:
24. bře 2010 v 07:15  • Odpověz
ahojte,

tak my dneska buzení ve 23h ve 3h a v 5h a 6 taky vstávačka.. jsme nějaká polomrtvá :sweat_smile:

Mel a proč ještě nespíš Ty? :grinning: už jste zdraví?

míšo aha díky :slight_smile: nakonec asi pořizovat nebudu, kamoška mi ho půjčí, nevím teda jaké ale to je jedno.. :slight_smile:
24. bře 2010 v 07:31  • Odpověz
Tak mi vytuh po nákupech v autě a po probuzení nasadil vážnou až zachmuřenou tvář :grinning:
24. bře 2010 ve 14:35  • Odpověz
A připraveni k venčení :slight_smile: :sunglasses:
24. bře 2010 v 17:14  • Odpověz
miso, slusi mu to a pozuje jako na modni prehlidce :grinning:
24. bře 2010 v 18:03  • Odpověz
Kay - tak to Stelinka vsstává jako Kačka :slight_smile:
I když jí musím pochválit, teď dva dny spí líp, budí se až tak kolem půlnoci, pak kolem třetí a dnes třeba spala až do šesti... Ale to brzké vstávání mě taky štve...
ALe asi to brzy přejde, protože vždycky tak tři dny spí líp a tři dny pak zase vstává častěji...
24. bře 2010 v 18:55  • Odpověz
tak my jsme doma, stela už spí.. odpo jsme byly u kamarádky, Stela zvládla cestu tam i zpět v manduce, ze začátku teda hodně špízovala co je za náma a furt se hrozně vrtěla, ale po cestě zpátky už byla hodná a koukala jen kolem sebe.. je teda fakt, že byla hodně unavená..
grej, no ona většinou takhle blbě spí, když toho za dne hodně zažije.. takže třeba dneska taky počítám, že to bude náročná noc.. a taky ot má většinou tak, že pár nocí dobrý a pak zase pár blbých.. :slight_smile:

míšo a už chodíte na vycházky pěšo? moc mu to sluší :slight_smile:

musím jít ještě vyprat a udělat si večeři :slight_smile:
24. bře 2010 v 19:13  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.