• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky po IVF v září 2008

(Zamčená)
19. dubna 2011 
Lauro, beru to tak, že my jsme chodili na nočník zhruba od tohoto věku a kolem roku jsme byli bez plen. Dneska se děti dávaj na nočník pozděj, taky podle mýho hodně kvůli tomu, že jednorázovky jsou snadná práce a jsou dvouleté a lítaj s plínama.

U nás v rodině se prostě vysazuje od půl roku a každej na záchod chodit uměl. Prodává se i stejná redukce jako máš nočník, tak se to dá v poho zvládnout.

Ale každý strůjcem štěstí svého. :grinning:
21. led 2010 v 19:19  • Odpověz
Jo a vydrží tam už docela dlouho, když u něj sedím, tak i 10 minut, ale to ho musím zatím přidržovat, protože sám sedí jen chvilku.
21. led 2010 v 19:20  • Odpověz
Kay, ona to zvládne, jen to bude chvilku trvat, čím složitější "cvik" tím delší dobu bude trvat než ho vstřebá. :wink:
21. led 2010 v 19:22  • Odpověz
Neverim, ze v cca roce muze byt decko bez skoro uplne plen :slight_smile: Tzn. bez obcasnych nehod prumerne 2-3x denne a o noci ani nemluvim. A bez toho, aby nekdo furt nehlidal, kdy by zas mohlo potrebovat na zachod a naordinuje mu navstevu :slight_smile:
21. led 2010 v 19:41  • Odpověz
*skoro uplne bez plen tam melo byt, omlouvam se :dizzy_face:
21. led 2010 v 19:42  • Odpověz
Jo mý sestřenky holka ve 2,5 letech stále dělá do plín. Jen když je bez kalhotek, tak si dojde někdy na nočník, jakmile má prádlo tak zásadně do něj. No ono vůbec sestřenky holka - spí s nimi stále v posteli, na velké posteli spát nemůže, protože by chuděrka mohla spadnout. . . :stuck_out_tongue_closed_eyes:
21. led 2010 v 19:42  • Odpověz
v jednom rpoce muze mit podle me decko maximalne prave naucenej ten reflex, ze "posadime me na nocnik/wc" ==> "curam/kakam". ALe byt bez plen pro me tzeda znamena, ze decko si to hlida samo a vi, o co se jedna, samo si rekne, samo si dojde atd.

No nic, asi fakt kazdyho vec, ale ja se nad tim zamyslim spis teoreticky :grinning:
21. led 2010 v 19:50  • Odpověz
Lauro, tak blbě jsem to napsala - ve dne bez plen. A synovec fakt byl, dokonce si i říkal, takže nejednou jsme brzdili u krajnice a rychle vyndavali Macka z kalhot, aby se mohl vyčůrat. Kadil 1x a to ráno po probuzení do nočníku, takže to se dalo chytit v pohodě a čůrání si říkal, nesnášel mokro na zadku. V noci se někdy počůral, ale ségra ho dávala i v noci, nějak vychytala, kdy to stačí.
Neteř to trvalo o něco dýl, ale na ní používala jednorázovky.

A já i ségra jsme prý v roce bez plen byly, na noc jsme je asi nosily, ale ve dne ne. Ale to je prostě otázka látkovek, který studěj :grinning:
Tchýně mi taky tvrdí, že můj muž, když se jeho bratr narodil, už pleny neměl, jen na noc je nosil, ale dávali ho čůrat i v noci, tak to byla pojistka. A brácha se narodil v manžovo 14 měsících.

Jinak i u Alexka vidím, že když ho dám fakt každou hodinu na nočník, tak nám suchá látka vydrží i 3 hodiny.
Akorát kadění se nám nedaří, protože nekadí ve stejnou dobu, zákeřňák.
Ale teprve začínáme, tak časem to snad někam povede, uvidíme.

Ale hlavně si myslím, že je to otázka jednorázovek, protože tam fakt děcko necítí to mokro a studeno, tak ho nic nenutí.
21. led 2010 v 19:56  • Odpověz
autor
JÁ TEDA V ZÁSADĚ SOUHLASÍM S LAUROU, CO SE TÝČE TĚCH PLEN... ale neberte to nikdo špatně... :wink: :wink:
21. led 2010 ve 20:23  • Odpověz
No uvidíme :grinning: Každá ušetřená plína se počítá.
21. led 2010 ve 20:25  • Odpověz
autor
Domíno byl jako mimi dost šikovnej... takže už před tím ročkem uměl občas ohlásit ČŠŠŠŠ a chytil se mezi nožkama...to znamenalo,že bude čůrat :slight_smile: ale několikrát denně to ohlásil,i když už bylo pozdě :wink: kolem toho ročku jsem mu už přes den dávala slipky nebo punčocháčky bez plen...ten jich ale zechcandil!!! :sweat_smile: ten trénink trval asi 4 měsíce
no a na vánoce už jsme sáňkovali bez plín a věděla jsem,že se nepočůrá (je narozenej v srpnu)
a to patřil mezi ty hódně šikovný...
ale v půl roce na nočníčku opravdu trůnit nemusel :grinning:
21. led 2010 ve 20:35  • Odpověz
autor
jinak
já holky na nočník posazuju ráno... hlavně aby byly na nočník zvyklý a později nedělaly scény...
a hlavně proto, že každý ráno kaděj a je to na nich znatelně poznat!! :grinning: :grinning: :grinning: takže každý ráno máme nakadíno v nočníku :grinning: :grinning: po zbytek dne na to zatím kašlu...ještě minimálně měsíc počkám :slight_smile:
21. led 2010 ve 20:38  • Odpověz
No tak já mám na starosti jen Alexka :grinning: Pro nás je to taková částečná bezplenkovka :grinning:
Jinak u čůrání mu taky říkám čššš :grinning:

Alexovi to na nočníku neva, synovcovi to taky nevadilo, já mu tam kolikrát přečetla i celou pohádku :grinning: ale neteř se vztekala.
21. led 2010 ve 20:49  • Odpověz
Ahoj, tak my už jsme zase vzhůru, je to ranní ptáčátko.
22. led 2010 v 06:19  • Odpověz
Bré ranko,
no Luky předevčírem byl suchej od dvou do sedmi. Ve dvě jsem ho přebalila a pak po svačině byl zase suchej, tak jsem dala na nočník, vyčůral se a večer čůral až do vany. :dizzy_face:
22. led 2010 v 07:24  • Odpověz
Ahoj holky,
my jsme dnes vzhůru od šesti. To už dlouho nepamatuju. Většinou vstává až v sedm nebo po sedmé. Dnes byla velice libová noc. Usnula v půl deváté, pak v jedenáct kojení a pak každou hodinu vzhůru až do půl třetí. Pak spala do těch šesti. Naivně jsem si myslela, že jí nakojím a usne, ale chyba lávky :wink: TeĎ se sice už šmrdlá, ale těžko jí asi uspím...

Tak u nás nočník ještě nehrozí, Kačka si sama ještě nesedla, tak jí nechci dávat na nočník, kde notabene nemá ani takovou oporu, jako by měla sedící na zemi...

Vidím to tak, že u nás se asi bude dřív sedět než lezení nebo plazení. Kačka se ležérně povaluje na boku, nohu si strká pod sebem takže to vidím jako otázku času, kdy se odrazí a posadí se...
22. led 2010 v 07:28  • Odpověz
No Luky taky nesedí, prostě ho nad nočníkem držím, tak aby si nekřivil záda. A u něj to vidím, že si sedne až já půjdu do důchodu, to samé s plazením. . .
22. led 2010 v 07:44  • Odpověz
autor
dobré ranko :slight_smile:
holky spaly do půl 8, venku máme -8 :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
22. led 2010 v 07:50  • Odpověz
Luzz, no tu teplotu máme stejnou. Luky spal do půl sedmé, a od 2,45-3,45 pásl koníčky a hrál si s plyšákem v postýlce. A taky zahazoval dudlíky na zem. :grinning:
22. led 2010 v 08:13  • Odpověz
ahojte,

tak stleinka spala do 7:15,musela jsme jí pak udělat na rychlo mlíko Hami, bo ze mě fakt nic nevysosla.. :frowning2: takže asi budu muset na snídani začít dávat umělý.. no a teď si ještě povídá v postýlce, ale už pro ni půjdu, zacvičíme a budu žehlit..

Stela se nsad aspoň rozplazí, se sezením to moc nevidím.. :frowning2:
22. led 2010 v 08:27  • Odpověz
autor
kay

jen tak pro info :wink:
náš dominik se NIKDY neplazil a NIKDY nelezl!!!! prostě se to nenaučil... některý děti to prostě nedělají nikdy..v deseti měsících se postavil a šel :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: málem to se mnou seklo :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:

a můj milovaný muž, jelokož měl v půl roce skoro 10 kilo, tak se sám posadil až v roce... to břicho mu tam totiž dost překáželo :grinning: ale chodil taky ještě před 1.rokem :sweat_smile: takže vlastně chodil dřív než se uměl sám posadit :wink:

takže se přestaň nervovat :slight_smile:

a s plínama žádný dítě do školy nepůjde :wink: :grinning: :grinning: mít plíny o pár týdnů víc nebo míň... :sunglasses: co to znamená v životě?? :sweat_smile: všechno utíká jak voda... tak si ty prcky raději užívejme, než nám budou říkat : jdu ven, dáš mi pětikilo?? :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
22. led 2010 v 08:51  • Odpověz
Luzz, jo Lukýska si užívám, hlavně když ho mám vzít do náruče a rupne mi v zádech a nebo v kolenou. :grinning:
22. led 2010 v 09:21  • Odpověz
Mel - tak to jsi dobrá, že ho nad nočníkem držíš... Při těch váhách... Kačka má smůlu, stačí mi ,když jí musím zvedat a přenášet. Už ani tchánovci jí nenosej, protože po pěti minutách chování a ukazování záclon a světýlek tohho maj plný zuby a musej jí položit :wink:

Tak jsem se snažila to svoje zvíře uspat, že si s ní jako ducnu, když jsme toho moc nenaspaly. No, řvala třičtvrtě hodiny. Pak teprve usnula. Na dvacet minut :grinning: Nejhorší je, když vidím, jak je unavená, a ona ne a ne zabrat. A přitom kdybych jí dala do kombinézy a do kočáru, tak by byla tuhá ještě než bych otevřela dveře na terasu :angry:

Kojení bylo v šest, teD jsem jí chtěla dát přesnídávku. Snědla deset lžiček a konec... Asi zkusím po delší době zase něco uvařit. Třeba už jí bude moje jídlo chutnat...

Luzz - taky mám dost kamarádek, jejichž děti to měly taky tak. Žádný plazení, žádný lezení. Prostě hned šup na nohy... Asi to bude u nás podobné. I když mi rehabilitační pořád tvrdí, že plazení nebo lezení potřebuje k tomu, aby se naučila chodit...
22. led 2010 v 09:55  • Odpověz
Grej, jo mám obavy, že Luky možná taky přeskočí plazení, protože kolínka skládá pod sebe furt, jen ještě nepřišel na co má ruce. :grinning:
22. led 2010 v 10:16  • Odpověz
Ahoj holky,
tak se po delší odmlce hlásím a všechny vás moc zdravím, byli jsme dvakrát na horách, tak toho času na PC moc nebylo, dneska jsem se přihlásila téměř po měsíci :fearful:
tak co je tady nového - asi už dítka sedí a některá se i plazí, jak jsem pochopila z posledních pár příspěvků....

u nás nic nového, od soboty budeme zkoušet první příkrm a čajíček je už 3 týdny zarputile odmítán, tak jsem na to zvědavá, na půlročce jsme měli 8 kg a 70 cm :grinning:
22. led 2010 v 10:32  • Odpověz
Tak tohle by se mladýmu pánovi líbilo http://holubacek.galerie.cz/4348497-9-mesic/edit#60763124
22. led 2010 ve 12:45  • Odpověz
Ahoj všem.
Mel, hezký :_D To si ho tam posadila ty? Nebo se tak našteloval sám? Alex v lehu na boku vystrkuje nohy žbrdlením, pak se většinou kousne a huláká, já tomu říkám - mám malý stan :grinning:
23. led 2010 v 06:31  • Odpověz
Ahojda,
Míšo posadila jsem ho já, on ještě neví na co má ruce. :grinning:
23. led 2010 v 08:02  • Odpověz
ahojte, tak dneska v noci jen asi 2x nahození dudlíku, kojení v 6h, aleod té doby spíš nespala než spala, takže docela únava..

mel, mi se tam nic nezobrazuje :frowning2:
23. led 2010 v 08:13  • Odpověz
kay tak to vezmi přes http://holubacek.galerie.cz/ koukni do devátého měsíce a poslední 4 fotky. :wink:
23. led 2010 v 08:26  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.