• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky z čekatelek :-)

(Zamčená)
18. srpna 2010 
Všem hezké ránko :slight_smile:

@dadous prošlo nám to :grinning: já se raději ani nestrojila do pyžámka :grinning: Dnešní noc byla zase o.k.,tak uvidíme,kdy to na něj zase přijde...

@kach82 Leontýnka už je taky velká slečna :dizzy_face: To je jasný,že si musí postěžovat mamince. A tatínek by k mudře šel? Ten náš teda ani náhodou :grinning: :grinning: :grinning: Ten na tohle není,ještě by seřval mudru a nemůže vidět,když někdo trpí-jak on říká...ani s pejsanem na očkování nejde :grinning:
21. črc 2010 v 06:41  • Odpověz
Dobré ráno :slight_smile:
@marhulinka to je dobře, že dnes byla klidná noc, jen ať zoubky ještě počkají. Jo taťka by šel, on je na tohle docela chladnokrevný, bere to tak, že to musí být, že to pomůže. Jenže by si kvůli tomu musel vzít dovču a to nechce. :unamused:
@sarik1 držím palce, ať je vše v pořádu.
21. črc 2010 v 09:02  • Odpověz
@kach82 Jé to je manža dobrý...málokterýmu chlapovi tohle neva :slight_smile:

21. črc 2010 v 10:27  • Odpověz
Copak dneska všechny děláte??

Já už pověsila dvě várky prádla a pere se mi další...Blbnuli jsme s Kubulkou...dneska udělal další pokroky až jsem teda :confused: :confused: :confused: :fearful: :fearful: :fearful: :fearful: Už se musí dost hlídat
21. črc 2010 v 10:28  • Odpověz
Tak se plodovka nekonala, ještě jednou dr. zkontrolovala srdíčko a snad OK, ale má o tu jednu umblilikální arterii méně, a je o 14 dní mladší, takže čekat a čekat... pokud bude hodně zaostávat, tak bude předčasný porod, aby se zachránil chlapeček bez ohledu na holčičku, ale snad to nenastane..
21. črc 2010 v 10:47  • Odpověz
Ahoooj,

@sarik1 na to vůbec nemysli, nebo to přivoláš!!!! Dopadne to dobře a hotovo. Jiná možnost neni!!!!! :sweat_smile:
Aspoň že ta plodovka tě minula :slight_smile: už tam máš fotky?

@kach82 prdelka maláááá...ale je šikovná, zvládla to :slight_smile: Já se taky děsim, až půjdeme na první očkování, nebo tak něco. Až mu budou ubližovat a bude brečet :frowning2: Mě to snad bude bolet víc než jeho.....

@marhulinka nezdálo se ti dneska o Mládkovi a Jožinovi? :wink:

Tak já zase na chvilku mizim, než se prcek probudí, musim naložit lilek na grilovačku. Odpoledne jedeme za přáteli, maj o 14dní mladší miminko :slight_smile: Už se na ně těšim. Necháme se s Jitkou obskakovat. my se jenom vyprasíme s miminama na deku pod slunečník a bude!!! :slight_smile:
21. črc 2010 v 10:55  • Odpověz
@jaru30 Ted mě vůbec fotky z UZ nedala... ani ze včerejška a ani ze dneška, on a měla doktorka včera velký fofry, tak sme si nestihli vše řícit, dneska jsme tam byli v 7:00 na ten odběr a paní doktorka s námi měla hodinovou konzultaci včetně velmi podrobného UZ, takže nám vše vysvětlila, příští středu nám doktor v Motole zkoukne srdíčka, dneska říkala, že jsou v pořádku, starost jí děla to, že je tak malinka.... jinak OK, a ted musíme čekat tak měsíc, jestli bude hočička růst... tak jí domlouvám... :slight_smile:
21. črc 2010 v 10:59  • Odpověz
@sarik1 tak příště, nooo. Ale bříško bys tam dát mohla :wink:
Ale hele, vždycky je to tak, že jedno z dvoijčátek je menší...nikdy jsem nezažila, že by byla stejně. A mě gyne říkala, že 14 dnů rozdíl je ještě ok :slight_smile:

Holky, právě mě přišla odpověď od známého, krajského hygienika, se kterým jsem dřív hodně natáčela. Ptala jsem se ho na ty rotaviry. Chtěla jsem nějaké statistiky, jako kolik miminek onemocnělo a tady je to: Je to teda jen na náš kraj (ale všde to zřejmě bude podobné). Čekala jsem to horší, podle toho jak mě doktorka strašila. Takže je 100% rozhodnuto, rotaviry očkovat nenecháme! A budeme si přát, aby se nám to vyhlo :grinning: Tady je ten mailík:

Škoda, že ty nejhezčí moderátorky se nám mateří, ale vážně: Podle našich dat onemocnělo nějakou formou rotavirové infekce v kraji v posledních třech letech zhruba kolem třiceti až čtyřiceti miminek do jednoho roku (data jsou za půlrok) - vloni za prvních 28. týdnů to bylo 30, letos 37, v roce 2008 41...
Nejvíc onemocnění je v kategorii 1 - 4 roky, tam registrujeme (za 28. týdnů) počty převyšující stovku - v roce 2008 to bylo 178 dětí, vloni 90, letos 128. Pak to prudce klesá - u 5 - 9 je to kolem 20-40 dětí za půlrok...
Samozřejmě nemůžu nijak radit, toto jsou pregnantní data výskytu... Já osobně nejsem odpůrce preventivního smysluplného očkování, například na klíšťovou encefalitidu U SENIORŮ, ale jsem samozřejmě profesně ovlivněn. Pediatrička by Vám měla vysvětlit možná rizika, průběh a následky PŘÍPADNÉHO onemocnění, to nejsem schopen posoudit, protože již nemám konkrétní data průběhů uvedených onemocnění, a pak to všechno zvažte....

21. črc 2010 v 11:38  • Odpověz
@sarik1 holčička to dožene!!! A 14dní je prý ještě v poho!!! Švagrová teda měla jednu dobu holčindu taky o 14dní mladší a krásně to dohnala!!!

@jaru30 je fakt,že jsem si ho před usnutím zpívala v duchu!!!! :grinning: :grinning: :grinning:

21. črc 2010 v 11:40  • Odpověz
ahojda,
@sarik1 sari to bude uplne v poradku uvidis,ja znam hidne holek co maj dvojcatka a vzdy je jedno nebo teda bylo mensi.bud v klidu neboj fakt je to ok tech 14dni. :wink:
21. črc 2010 ve 13:35  • Odpověz
holky mam dotazecek,ja sem to dnes dostala je to normal???za jak dlouho jste to dostali vy????
21. črc 2010 ve 13:36  • Odpověz
Jdu na jukačku...dneska nikde nikdo :fearful:

@baradisk já to nemám,ale normál to je :grinning:
21. črc 2010 ve 13:43  • Odpověz
@marhulinka :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: marhu to ja vim ze pokud nejsem v prechodu tak je to normal :grinning: :grinning: :grinning: ale ja myslim ze to je nejak brzo po porodu,no ja uz si nic nepamatuju tak nevim.a ty jsi to jeste nedostala????
21. črc 2010 ve 13:46  • Odpověz
@baradisk a kojis alebo davas umele mliecko?
21. črc 2010 ve 13:51  • Odpověz
@pifina ahojda kojim kojim o sto sest!!!!!
21. črc 2010 ve 13:55  • Odpověz
@baradisk tak to je skoro potom ... aspon ja tak viem, ze pokial sa koji kazde 3 hodiny cez den a kazde 4 hodiny v noci, tak sa MS blokuje a niektore zeny to puzivaju aj miesto antikoncepcie ...
21. črc 2010 ve 14:02  • Odpověz
@baradisk a je to normalne silne alebo len take spinenie? mozno to patri len k cisteniu po porode ...
21. črc 2010 ve 14:04  • Odpověz
Čau holky, tak ode dnes si užívam tehu období, Genetika v porádku, nic prý v plodovce nenašli!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! segra mi doveze papíry na večer tak pak budu vedet víc , jo a mužské pohlaví potvrzeno, takže Filípek, zustane Filípkem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!jeeeeeeeeeeeeeeeeeeeej já se tak teším až skáču radostí, já tolikm štestí ani neunesu :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
21. črc 2010 ve 14:04  • Odpověz
@sarik1 ona to dožene, holky jsou bojovnice a neboj bude vše v porádku, verím tomu :wink:
21. črc 2010 ve 14:05  • Odpověz
@monika71 ahoj moni,no tak moc velka gratulka k filipkovi,ted uz to bude jen a jen hezci :wink:
@pifina nene pifi mam to silny normalni krvaceni .tak ze by to bylo porad jen cisteni???nevim fakt nevim
21. črc 2010 ve 14:12  • Odpověz
@baradisk díky, ja se nejvíc teším z toho že ta plodovka vyšla negativne, já se toho tak bála :confused:

@pifina čau pifi, tak ako? vlastne ty si ako na tom?nabehávate na liečbu, alebo?ani neviem až sa hanbím že som sa doteraz u teba na teba napýtala :zipper_mouth:
21. črc 2010 ve 14:15  • Odpověz
@baradisk tu je nieco o dojceni, ktore MS blokuje: http://www.lpp.sk/index.php?option=com_content&task=view&id=49&Itemid=93 a potom aj o navrate plodnosti: http://www.lpp.sk/index.php?option=com_content&task=view&id=51&Itemid=83
tam pisu, ze do 56 dni po porode sa moze kazde krvacanie ignorovat, ze to nie je MS ... tak neviem ...
21. črc 2010 ve 14:21  • Odpověz
@monika71 ahoj, my zatial skusame bez liekov, sme este len zaciatocnici :slight_smile: ale tato tema ma "tukla" do nosa, ked som sa registrovala, tak vas citam a sem-tam prispejem, ked viem :slight_smile:
21. črc 2010 ve 14:23  • Odpověz
@pifina to je pekné, len skušajte a nezahálajte, oplatí sa :grinning: :grinning: :grinning: a tu to ťukne každu normálnu babu, lebo tu su samé normálne a "zdravo živé" ženy :grinning: :grinning: :grinning:
21. črc 2010 ve 14:26  • Odpověz
@baradisk znám dost holek,které to dostaly takhle brzo a taky kojily :dizzy_face:
21. črc 2010 ve 14:29  • Odpověz
@monika71 snazime sa, ako vieme, aj ked v tom teple to je makacka :slight_smile: ale co by clovek nespravil pre pokracovatela rodu, vsak? :grinning:
21. črc 2010 ve 14:29  • Odpověz
@monika71 gratuuuuuuuuuuuuulkaaaaaaaaaaaaaaaaaa,ale já to věděla :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: Jsem ráda a myslím,že Filípek i ty byste si měli udělat nějakou radooooooost :slight_smile:
21. črc 2010 ve 14:30  • Odpověz
@baradisk a je to vážně ms?? Jak to máš silné?
21. črc 2010 ve 14:30  • Odpověz
čus holky, moni supeeeer :slight_smile: a nakonec vyhrál holky filip,joooooo?
21. črc 2010 ve 14:31  • Odpověz
@monika71 inak gratulacia k vysledkom :slight_smile:
21. črc 2010 ve 14:32  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.