• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky z čekatelek :-)

(Zamčená)
18. srpna 2010 
jedna známá rodila císařem ve stejné porodce, tak jí musím vyzpovídat, jak to tam probíhá a jestli to umožňují, myslím, aby byl u císaře tatínek a tak. Jizvy záleží na tom, jak se člověk hojí a to já zrovna moc dobře ne, to je vidět na té jizvě, co už na břiše mam.
Dobrý na tom je, že když už budu v porodce, tak že snad na to brzy půjdeme, že mě nenechají dlouho čekat a že třeba už příští víkend budu mít prcka u sebe. Třeba... :wink:
30. dub 2010 v 08:52  • Odpověz
Ahoooj ženy :slight_smile:
Kach, neboj se nic!!!!!! já cejtim v kostech, že se otočí!!! Ještě má pár dní čas. I kdyby se měl otočit na sále...... :slight_smile:

Já jsem zase pořád říkala, že bych radši císaře. Ale teď už asi nechci. Chci, aby u té první chvíle, kdy vykoukne na svět, jsme byli oba. Samozřejmě bych se mohla nechat uspat jen od pasu dolu, epidurálem. Ale když jsem slyšela od PA co následuje pak, tak jsem řekla, že v žádném případě. Po epidurálu musíš bez hnutí ležet 24 až 36 hodin, nesmíš hnout ani hlavou, nebo tě chystne taková příšerná bolest, že by sis jí nejradši uřízla. Máš zavedenou cévku a jsi ve všem odkázaná na druhé, prostě jak důchodce před smrtí :frowning2: Nechce ani přítel. Sestru jeho bejvalk blbě napíchli a teď je na vozíku. Brrrrrrr.
Tak jsem si pak říkala uspat celá. Jenže to mě zase mrzí, že bych neviděla to narození prcoška. Chci abysme to zažila oba, určitě to obrečíme, to je jasný. Myslimm že taková chvíle ty dva lidičky ještě víc spojí :dizzy_face:
Takže suma sumárum, teď jsem ve fázi, že radši přirozeně. Snad to půjde :slight_smile:
30. dub 2010 v 08:52  • Odpověz
tak holky ja se musim rozloucit,jdu se dat dokupy a pojedu.ja bych radsi byla doma,ja uz ted zas rvu jak blb ach joooo,tak hezky den ja se treba dnes jeste ukazu.
30. dub 2010 v 08:55  • Odpověz
Baru, zvládni to, jak nejlíp to půjde!!!! myslím na tebe!!!!!
30. dub 2010 v 08:56  • Odpověz
30. dub 2010 v 08:56  • Odpověz
No Jaru, přesně jsi popsala to co jsem chtěla říct. Právě z epidurálu mam taky trošku strach. Docela jsem se i těšila na přirozený porod, že u toho oba budeme, budeme se držet za ruku a mimíka si hned pohladíme. Možná si to moc idealizuju, sním o něčem, co takové není, ale prostě jsem to tak chtěla. Takhle si přijdu trošku ochuzená a manžel taky. Ikdyž teda on říká, že to nevadí.
30. dub 2010 v 08:57  • Odpověz
Kach, vůbec si to neidealizuješ!!! Nevím, jak ve vaší porodnici, ale v naší vybrané ( v Krumlově) je to běžná praxe (tady v Budějcích ne, tady se na přání rodiček nekouká). Já chci dokonce mimíska hned jak vyleze k sobě. Né až ho umyjou, zváží atd. Ale prostě hned. Jak ho položí na břicho, tak se mrňousek hned zklidní, kouká na maminku, osahává si jí a prý i očuchává :grinning: A to je pro něj nejlepší start do života. To chci moc moc moc zažít.
A ty to zažiješ taky :slight_smile: uvidíš! Ještě máš pořád čas
30. dub 2010 v 09:06  • Odpověz
To právě tady v Plzni, kam chci ject, taky tak dělají. Miminko jde hned k mamince a až pak se jde očistit. A vůbec, když jsme tam mluvili s tou porodní asistentkou, tak to na nás tak působilo, že jsme se na to oba těšili, že to bude krásná chvíle.
Já už tomu moc nevěřím, že se ještě otočíme, leda tak hlavičkou úplně nahoru, prdelkou dolu, to jo. :grinning:
Tak já jdu volat do porodky.
30. dub 2010 v 09:40  • Odpověz
ahoj kočeny :slight_smile:
vidim tady se rozebíra už porod, takže kach at je porod jaký je, hlavne že budeš mít už prcka u sebe, a držím ti palce, aby ti to prece jenom dopadlo podle tvých prání a prcek se otočil tím správným smerem :slight_smile:
baru, tobe na ten dnešní smutný den preji hodne sil a nervu, bude to težké to jiste ale si silná a zvládneš to, hlavne kvuli miminku, myslím na tebe.
jaru co opisuješ je jiste nádherný a já bych to taky nejradši zažila, ale víš jak to chodí: človek míní a život mnení :wink: ale snad ti(nám) naše prání vyjdou :slight_smile:
30. dub 2010 v 09:51  • Odpověz
jaru tak to nevím co měla kámoška ale byla umrtvená od pasu dolu ale to co popisuješ ani náhodou, žádné cévky...tak to možná epidurál nebyl...ale i tak prý nic moc, když necítila nohy...
30. dub 2010 v 10:09  • Odpověz
fuj jaru cos to sem dala tomu nějak nevěřím, zpráva z blesku, to vypadá hooodně nedůvěryhodně....
30. dub 2010 v 10:11  • Odpověz
no tak to je mi záhadou :slight_smile: tak třeba co nemocnice, to jinej postup, nevim. Ale cévku mít musela, když byla umrtvená od pasu dolu :wink:
30. dub 2010 v 10:11  • Odpověz
bylo to u apolináře, oni jsou tam dost šikovní...možná to bylo nějaké načasované umrtvení, žádná cevka, jen pak měla zážitek ze šílenýho drenu v břiše, z něj vedla hadička...a tu kdy z ní pak tahali, tak to prý bylo horší než klasický porod...
30. dub 2010 v 10:14  • Odpověz
Cévku mít musela :slight_smile: Tu dostávají ženský i po běžným porodu. Na chvilku. Aby dr. odebrali opravdu čistou moč a mohli se přesvědčit, že při porodu nebyl poškozenej močák......
tady jsem našla článek o záporech epidurálu. Poslední věta......

Zápory epidurálu

Stejně jako kterýkoli jiný lék i epidurál může mít vedlejší účinky. Některé ženy si stěžují, že přestaly zcela cítit kontrakce, porod se zastavil, trpěly bolestí hlavy, několik dní po porodu nemohly hýbat nohama. Když je epidurál špatně zavedený, může znecitlivit například jen jednu polovinu těla, zatímco v druhé cítíte kontrakce v plném rozsahu. Psychologové se také zmiňují o tom, že ženy s epidurálem mohou mít pocit, že nemají porod pod kontrolou a že svému dítěti na svět nijak nepomohly. Zavedení epidurálu s sebou také mnohem častěji nese nutnost podání oxytocinu, který podporuje kontrakce, protože ty mohou být epidurální anestezií utlumeny.

Epidirál také bere ženám pocit, že jsou schopné samy zvládnout porod. Podle odborníků stále klesá počet žen, které rodí přirozeným způsobem bez epidurální anestezie, což může vzbudit v ostatních ženách dojem, že bez epidurálu to nejde. Zvyšuje se tak úzkost a obavy. Negativem je i skutečnost, že epidurální anestezie vyžaduje močový katetr.
30. dub 2010 v 10:18  • Odpověz
když vás tak čtu tak začínam čím vetší strach z porodu, všude je pro a proti, ale já to asi nechám na samý konec, jak to pujde tak to bude, darmo budu chtít normal porod, když bude potreba císare, a naopak, :confused:
ale opravdu co je se sari? kolik dní tady už nebyla?! :confused:
30. dub 2010 v 10:23  • Odpověz
jaru nevím teda...tak asi cevka nebyla tak hrozna jako ten dren, o kterym pak pořád mluvila :sweat_smile: no ale pocit že tě opouštějí mohy prý taky hnus...ale nemohli jinak, byla tam na kontrole, zvedla se a prdla ji voda, jenže se neotvirala...nečekali spoustu hodin jako v jiných porodnicích, ale hned mazala na císaře...
30. dub 2010 v 10:24  • Odpověz
autor
ahojda :dizzy_face:
marhu ještě jsem nebyla na prohlídce, furt ještě malinko špiním :angry:
bara at to tam zvladneš :fearful:
měla jít včera na kontrolu...naposled tu byla snad 26.4....jsem to včera hledala....tak nevím....jestli není někde u rodičů....
Moni, neboj se nic. Určitě to je tak, že co nemocnice, to jinej postup :wink:
30. dub 2010 v 10:27  • Odpověz
Já myslím, že se Sari je vše v pohodě. Určo je jen někde pryč, když je venku tak krásně. Kdo by seděl doma u PC...jenom my :grinning:
30. dub 2010 v 10:29  • Odpověz
no jasne, všude je to jinak, stresovat se tím nebudu, ješte i tak mám spoustu vyšetrení pred sebou, tak ted tam obracím moje "obavy" aby bylo vše v porádku. 17.5. mam poradnu a tam odbery a pak si už vybavuju odber pl. vody. booooooooože tolik čekání zas a obav :unamused: a pak prožívejte tehu období krásne a užívejte si ho, no ríkám že do konce všech vyšetrení to aspon u mne nebude v pohode a bez obav :confused:
30. dub 2010 v 10:31  • Odpověz
ahojky dadus, tak jak se ma dnes princeznička, a ty?
:slight_smile:
30. dub 2010 v 10:32  • Odpověz
Teda ty informace o epidurálu, no fuj. To asi radši fakt cu celkovou narkozu. Dren v břiše jsem už měla, vyndavání je spíš nepříjemný, hnusný pocit, ale nebolí to. Alespoň tenkrát mě to nebolelo. To mi víc vadilo, že ze mně trčeli ty hadičky a chodila jsem s kyblíčkem. :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Tak jsem v porodce domluvená, že v pondělí v poledne se nahlásím, udělají monitor, vyšetří mě jejich dr. a ten rozhodne, co dál. Jestli tam hned zůstanu nebo ještě pojedu domu a vůbec, co bude.
30. dub 2010 v 10:34  • Odpověz
takže moni tobe NT screening dělat nebudou? jsme někde četla, že to není povinné...a někdo si to musí platit
30. dub 2010 v 10:34  • Odpověz
ja ti nevím, ale vím že podle zákona už musím na odber pl.vody, tak asi proto ne, já byla tak ráda že je vše ok, na kontrole, že sem se ani neptala, jen čučela na fotku a s priblb usmevem na pul ucha poslouchala dr. :sweat_smile:
30. dub 2010 v 10:37  • Odpověz
no asi to u tebe není nutný, když jdeš na plodovku
30. dub 2010 v 10:43  • Odpověz
holky co jste byly na tom screeningu tam berou i krev,že? a musely jste být nalačno? to jsem se minule nezeptala
30. dub 2010 v 10:45  • Odpověz
já co mám ty krevní odbery sophie tak mi rekla sestrička že jako tehu nemusím být nalačno jen tak zlehka, t.j. nebýt prežraná :wink:
30. dub 2010 v 10:46  • Odpověz
sophie mam za to, že jsem nalačno být nemusela, většinou jsem tam jela až odpolko a to bych nevydržela
30. dub 2010 v 10:46  • Odpověz
no to vjá moni min.týden musela nalačno, ještě na mě zapomněli a čekala jsem do půl desátý a málem tam sebou flákla
30. dub 2010 v 10:48  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.