• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky z čekatelek :-)

(Zamčená)
18. srpna 2010 
aji už jsem si to našla, promin, ze jsem te hned nerozeznala :slight_smile: neboj, dvojková kvalita nemusí vůbec nic znamenat - a naopak!tak nebud smutnááááá
19. dub 2010 v 15:55  • Odpověz
to nevadí, že jsi mě nerozeznala..ono se nás tam najednou objevilo více, tak v tom musíš mít guláš..mně to přišlo strašně líto, nevím proč jsem na to spoléhala..
19. dub 2010 v 15:57  • Odpověz
já to měla poprvé to samé, brala jsem to jako samozřejmost, že to klapne....to jsem ale byla trdlo, pak nevyšel ani KET, ale to te nijak nechci strasit, je to asi fakt i o stestí....a kam chodíš?
19. dub 2010 v 16:04  • Odpověz
Já jezdím do Zlína..takže se vám to podařilo na 2. IVF?..já mám totiž ještě problém v tom, že mám hodně vysoké FSH, takže mi nedozrávají vajíčka..ale teď jsem jich měla 9, což i doktorka říkala, že to nečekala..ale kdoví co bude..
19. dub 2010 v 16:09  • Odpověz
na tohle jsem ted narazila a těhulínám by se to mohlo hodit: popis pojmů z UTZ:

Slovníček pro maminky aneb s čím se můžete při ultrazvuku setkat

PPH PI - poloha podélná hlavičkou, postavení první (záda plodu vlevo)

PPH PII – poloha podélná hlavičkou, postavení druhé (záda plodu vpravo)

PPKP - poloha podélná koncem pánevním

Situs trasnversus - poloha příčná

Situs obliquus - poloha šikmá

DS - dolní segment (dolní část dělohy, jejíž hranice je v místě úponu močového měchýře)

PV – plodová voda

PA - pohybová aktivita plodu

ASP - srdeční akce plodu

CRL (crown-rump length) - vzdálenost mezi temenem a kostrčí zárodku, která se měří ultrazvukem. Podle naměřené velikosti určujeme délku těhotenství v prvním trimestru (v prvních 12 týdnech těhotenství)

BPD (biparietal diameter) - vzdálenost temenních kostí plodu (spolu s dalšími rozměry plodu – FL, AC - můžeme určit předpokládanou váhu miminka)

BPP - biparietální průměr (český ekvivalent BPD - viz výše)

AC (abdomen circumference) - obvod břicha plodu

HC (head circumference) – obvod hlavy plodu

FL (femur length) - délka stehenní kosti (spolu s dalšími rozměry plodu – BPD,HC a AC - můžeme určit předpokládanou váhu miminka)

Doppler AU - měření průtokové rychlosti krve v pupečníkové cévě (hodnotí se parametry S/D, RI, PI), podle výsledku zjistíme, zda má miminko dostatek kyslíku a živin

Doppler ACM – měření průtokové rychlosti v mozku plodu

VVV – vrozené vývojové vady plodu

VCC (VSV) – vrozená vada srdce

NT (nuchal translucence) - šíjové projasnění plodu ve 12. týdnu těhotenství, hodnota víc jak 3mm svědčí pro možnou genetickou vadu plodu

NB (nasal bone) – nosní kost, vyšetřuje se ve 12. týdnu těhotenství, její nepřítomnost upozorňuje na možnou genetickou vadu plodu
19. dub 2010 v 16:28  • Odpověz
teda holky tady když se v tech volných tematech rozhlídnu, tak teprve vidím, co všechno může být za diskuze :grinning: :grinning: hustýýýýý to by mě ani nenapadlo :grinning:
19. dub 2010 v 16:56  • Odpověz
Ahoj holky, tak je tam jen jedna! Třeba je ještě brzy! A nebo jsou to poblázněný hormony! :confounded: Zkusila jsem si dnes koupit Femibion! :slight_smile: Máte s ní zkušenosti?
19. dub 2010 v 17:35  • Odpověz
co to je niko?
19. dub 2010 v 17:38  • Odpověz
Ahoj, no tak to mě zase teda naštvali.... nějaká práskačka.....mě je z toho na blítí....Už nikomu nic nikdy neporadím....

Jinak dneska jedem z kontroly a jsme 7+1 máme centimetr a jsem už objednaná na květen na screening :slight_smile:
19. dub 2010 v 18:08  • Odpověz
Jarusko: Moc moc na tebe myslím.... už se ti termínek blíží... určo se těšíš :slight_smile: :wink:

Sophie: Jak ti je? Blinkáš? :slight_smile: já zatím ne...
19. dub 2010 v 18:09  • Odpověz
ajo tak to je mi moc líto,ale zná to tady většina z nás, musíš se oklepat a jít dál...
sariku tak to je paráda, to už jste teda velicí... :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: hlavně že je vše v pořádku...
sophie,ty se taky opatruj, já mám taky poslední dobou nějaký nižší tlak,ale nevím zda si můžu dát presso a nebo si mám už koupit tu caro kávu?? ať se mi trošku zvýší... proto asi po tom utrogestanu jsem i tak hotová,ale jen po tom poledním, to bych nejraději vytuhla na 2 hodiny,kdyby to šlo tak nejlépe každý den...
jinak na zvracení mi taky zatím není, tak uvidíme zda to příjde, třeba se tomu vyhneme..
akorát mě tak tlačí dole, chvílema, to asi jak se roztahuje děloha..
sariku termín máme skoro nastejno, já začínám 8tt zítra si myslím,akorát ty s těma dvojkama to budeš mít nakonec asi dřív co??
pěkný večer všem.
d.
19. dub 2010 v 18:16  • Odpověz
dando: Ahoj asi jo.... termínek bude možná dřív :slight_smile: manža mě koupil kytinku, je šťastnej a já taky.... :grinning:

Já mám vysokej tlak a beru i léky... ale jedno kafčo si dám...
19. dub 2010 v 18:22  • Odpověz
neblinkám, jen mám dnes tlak 94/56 :unamused: takže se motám
19. dub 2010 v 18:44  • Odpověz
dandi mě doktor řekl at si kafe dám, pokud mi nevadí, ale mě stejně nepomůže, ráno jsem ho měla :confounded:
19. dub 2010 v 18:46  • Odpověz
Jsem na skok tu :dizzy_face:
Odpolko jsme šli naproti taťkovi a všichni společně ven na zmrzlinku a pořádnou prochajdu-až nás nožičky bolely :grinning:
19. dub 2010 ve 20:16  • Odpověz
sarinko tak to jste všichnitastní, vid...a to jsi byla v gennetu?už máš průkazku?
19. dub 2010 ve 20:25  • Odpověz
vsichni stastni
19. dub 2010 ve 20:26  • Odpověz
čau holky, tak jsem vás dočetla, já se vybrala na vaše odporučení do H&M do nedaleké Bratislavy(50km) a koupila rifličky tehu s kšandama, zítra se vyfotím jak pekne tehu v nich vypadám :wink: jsem cvok, ale já važne nemela co nasebe, a musím se vám hlavne Jaru podekovat za tip.ted v nich sedím a čekám muže(byl hrát fotbal) :wink:
Nové holky zdravím :sunglasses:
Sari, sophie, dávejte na sebe pozor :wink:
aji, je mi to líto, ale nezoufej, jednou to vyjít musí :wink:
19. dub 2010 ve 21:15  • Odpověz
Krásné ránko :dizzy_face:
Tak mám čásek dočíst,včera už jsem to nezvládla :grinning:

Ajo to je mi moc líto,naber síly do dalšího boje!!! :wink:
20. dub 2010 v 01:17  • Odpověz
Niko uvidíš později...já myslím,že i na testování je ještě hodně brzo :slight_smile:
Já Femibion brala před těhu i při těhu :wink:
20. dub 2010 v 01:19  • Odpověz
Sari to je krásný,jen buďte šťastný,tak to má být....a tys dostala kytičku :dizzy_face: a co dostali miminka :dizzy_face:
20. dub 2010 v 01:20  • Odpověz
Moni tak koukám,že jsi pořídila...těším se na foto :dizzy_face:
20. dub 2010 v 01:21  • Odpověz
Dneska odpolko jsme měli Kubíka tady v lehátku,dali jsme mu tam už hrazdičku s hračkama....no a za chvíli koukáme,jak čučí na ptáčka se zrcátkem a něco mu chce straaaašně moc povědět :grinning: a najednou velké mlaskání a Kubík objevil,že si může cucat prstíky-nejlépe půlku pěsičky nacpat do pusinky a dělat jako když saje prso :grinning: :grinning: Tak to manžílek hnedka natáčel.
20. dub 2010 v 01:23  • Odpověz
pěsičky=pěstičky
20. dub 2010 v 01:23  • Odpověz
No a já jdu ještě zalehnout a dneska zase na sepsanou :slight_smile:
20. dub 2010 v 01:24  • Odpověz
Miminka dostanou odměnu dýl... já jim koupila za to, že se jim rozbušila srdíčka už pidinožtičky a 3 bodýčka.. :slight_smile: jsem včera viděla jak jim buší srdíčka... na velké plazmě.... jako EKG to vypadalo a já málem bulela štěstím.... jinak po 4,5 rokách mě předali celí šťastní k obvodnímu gyndaři.. byla sem jejich nejstarší snažilka, myslím to tak, jako od začátku od otevření Gennetu :slight_smile: no a ted mě bude čekat z kraje června NT screening a atd....
20. dub 2010 v 07:54  • Odpověz
teda mam v tom maglajz....na konci května krev... a z kraje června NT screening :slight_smile:
20. dub 2010 v 08:10  • Odpověz
Sari tak jo,ale odměnu potřebují :grinning: a ty taky :grinning:
To je pokoukáníčko viď?? A počkej až tam budeš študovat,cože to ukrývají mezi nožkama,počítat prstíčky na nožičkách a ručičkách-teda jestli něco uvidíš,přes ty zamlžený očička :dizzy_face:
20. dub 2010 v 08:12  • Odpověz
Já do sebe hážu rychle snídani a pak půjdu krmit. Od dvou hodin jsme nespali,Kuba se nemůže asi vykáknout,tak ho bolí bříšenko :frowning2:
20. dub 2010 v 08:13  • Odpověz
dobre ranecko i kdyz u nas uprsene :frowning2: :frowning2: ale to neva.dnes sem mela zase sen o porodu a zas se me narodila holcina,ja to nechapu proc se me nezda o Tomikoj ale porad me tam leze Eliska fakt :grinning: :grinning: jinak ja mam vytahli masicko udelam vypecky zeli a knedlik k obedu.uz nevim co varit :unamused: dnes jel kamil s lukasem na sundani sadry tak sem zvedava co bude mit pod tou sadrou jak ma ty nestovice.sem vam ho chtela vyfotit jak je celej natrenej ale nechtel prej se nebude ukazovat cizim holkam :grinning: :grinning: vidite rekl vam holky,ten je hoooodne j coooooo :grinning: :grinning:
20. dub 2010 v 08:17  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.