• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky ze Zelenče (Praha - východ)

(Zamčená)
26. června 2011 
Ahoj, mám 4měsíčního kluka a ráda bych se seznámila s nějakou maminkou na společný procházky s kočárkem :slight_smile:.
27. led 2010 ve 12:45  •  1 dítě  • Odpověz
Ahojky,ráda bych se přidala,ale nevím,zda mě mezi sebe vezmeš,neboť mimi teprve čekáme.Ale ráda se seznámím s někým v blízkosti.Bydlím vedle-ve Svémyslicích.Bydlíš v Zelenči už dlouho?
29. led 2010 ve 21:33  • Odpověz
autor
Určitě tě k sobě vezmu, jsem ráda, že už tu nejsem sama :slight_smile:. V Zelenči bydlím rok a skoro nikoho tu neznám, takže jsem šťastná za kažkou spřízněnou dušičku :wink: . Přistěhovala jsem se sem k partnerovi, který tu bydlí od mala. A ty bydlíš ve Svémyslicích dlouho? Jinak je mi 30 a Míšovi už skoro 4 měsíce. Čekáš první mímo :slight_smile: ?
29. led 2010 ve 21:58  •  1 dítě  • Odpověz
No já jsem se do Svémyslic přistěhovala před 5ti lety.Manžel tam kdysi koupil starší baráček a ten pak kompletně předělal.Ale jinak já tady taky nikoho neznám a občas mě to docela štve :unamused: .Kamarády máme v Praze,ale teď když čekám mimi a jsem doma na neschopence,tak mě vadí,že neznám někoho z okolí.Ale ten Zeleneč se teď pekně rozrostl....divím se,že už taky nějaké mladé maminy nejsou v diskusi dávno....Jinak máš pravdu,čekáme první mimi a je mi 26 let :grinning: .
30. led 2010 v 19:29  • Odpověz
autor
To jsem na tom podobně :wink: . Dokud jsem mohla, jezdila jsem za kamarády jinam a teď s Míšou to nejde a připadám si jak odříznutá od okolního světa, ještě, že existuje internet :grinning: .
Zeleneč se teď opravdu docela rozrost, jenže venku se s kočárkama jen míjím, je teď zima a všechny maminky jsou zachumlané a jen okolo nás profrčí, takže to s Míšou zkoušíme takhle. Už jsem si myslela, že tu snad zůstaneme sami, ale Smémyslice jsou kousek, takže je to fain.
Jestli dobře počítám tak jsi někdy mezi 3 a 4 měsícem. Už víš, co čekáte?
31. led 2010 v 09:14  •  1 dítě  • Odpověz
No to máš pravdu s tím seznamováním.V létě na hřišti to jde lépe,ale takhle v zimě :angry: ....A pak si taky člověk říká,aby se někomu nevnucoval.A přitom ta mamina co tě míjí s kočárkem má třeba stejný problém,že je tam sama....ale jak to má člověk vědět,že?
Míša je krásnej,už podle fotečky,je vidět,že dobře prospívá.Teda alespoň to vypadá,že to není žádnej střízlík,ale fotka může klamat.Škoda,že jsis nezaložila album.
Jinak jsem ve 4 měsíci a v pondělí jsem byla u doktora,tak jsem se ho na to pohlaví ptala.A on říkal,že si ještě není úplně jistý,tak že nechce nic říkat....takže až příště,až to bude jistější,co tam tedy ten náš prcek má :grinning: .Ale já tak nějak podvědomě od začátku myslím,že to bude kluk.Tak jsem zvědavá,zda mě intuice sklame,či ne :slight_smile:
31. led 2010 v 10:42  • Odpověz
autor
Ahojky :slight_smile:, tak máme založené album, takže se na nás můžeš konečně pořádně podívat :grinning: . Míša skutečně prospívá opravdu dobře, už má přes 7kg. Když se narodil, tak měl 3,3kg, takže přibral už celé 4 :slight_smile: . Já už jsem věděla, že je to chlap, někdy ve 3 měsíci. Sice jsem si přála holčičku, ale teď bych neměnila, tu můžeme mít později :wink: .
31. led 2010 ve 22:42  •  1 dítě  • Odpověz
Jééé :grinning: no musím uznat,že Míša je teda opravdu krásnej :slight_smile: .Moc hezké miminko.A je paráda,že Vám takhle prospívá.A je to hodné miminko,nebo je to malej dáblík?
A kde jsi rodila?
Já jsem se nahlásila k Apolináři,neboť tam mají o mě až záznam.Byla jsem tam loni se zamlklým potratem a letos na začítku těhu,jsem měla taky nějaké komlikace a ležela jsem tam týden.Tak jsem si řekla,že už tam půjdu i na ten porod.Jinak je to ale z ruky,tak doufám,že nebudu rodit v ranní špičce,kdy jedou všichni do práce.To teda nevim,nevim,jak by jsme se prokousávali tou ucpanou jižní spojkou :rolling_eyes: .
1. únor 2010 v 09:32  • Odpověz
autor
Teď má Míša takový hodný období, ale ty první asi 2 měsíce vůbec nevydržel být sám. Pořád se chtěl chovat, pomalu jsem nemohla ani na záchod :unamused: . Ale teď je zlatíčko, tak doufám, že mu to vydrží :grinning: .
Já rodila v Neratovicích a byla jsem moc spokojená. Chtěla jsem rodit v Podolí, v Krči nebo U Apolináře, ale musela jsem jít na plodovou vodu, protože mi vyšla blbě genetika, takže jsme to oddalovali, a když jsme se chtěli zaregistrovat, tak už samozřejmě měli všude plno :cry: . Vzali nás jen ve Vinohradský nem., ale když jsem to tam viděla, tak jsem se rozbrečela, že tam rodit netudu :frowning2: , byl tam zrovna takovej naštvanej a nepříjemnej doktor a jak jsem byla přecitlivělá... :frowning2: , takže jsme v 39 týdnu hledali porodnici :grinning: . A nakonec to dopadlo super. Někdo nám Neratovice doporučil, vzali mě tam a bylo to vážně supr :slight_smile: .
Ale když jsem myslela, že budu rodit na Vinohradech, tak jsme dopravní špičku řešili taky. Michal mi říkal, že prostě musím začít rodit mezi 22 hod a 5 ranní, jinak je to v pytli :grinning: .
A co provádíš, když jsi takhle doma na rizikovém? Já byla taky a nakonec to skončilo 30kg navrh, protože jsem se pořád válela a hlavně jedla :frowning2: . Takže teď mám stále ještě takových 15 až 20kg navrh :cry: . Je to šílený být najednou tlustá :confounded: . Nejhorší je, že kvůli kojení nemůžu držet ani pořádnou dietu, ale snad to dolů půjde.
1. únor 2010 v 11:01  •  1 dítě  • Odpověz
Nééé,tak to mě nestraš.Z toho přibírání mám fakt strach.Už taď si připadám,že mě břicho najednou strašně vyrostlo.Mám nahoře 4 kg-zatím.Má výchozí váha byla 57 kg,tak jsem zvědavá,kde zkončím :stuck_out_tongue_closed_eyes: .
Tchýňka mě honí,ať začnu chodit na nějaké to těhu cvičení,ale nikdy jsem moc necvičila,tak teď se trochu bojim,jestli začínat v těhotenství,je zrovna nejlepší nápad.Tak nevim....
No upřímně,žádná zábava to doma není :rolling_eyes: .Do Vánoc to ještě šlo,ale teď mě to moc nebere.Ale zítra jdu s bráchou do kina a pozítří s kámoškou na kavčo.Vždy takhle alespoň na chvíli vypadnu,jinak by mě asi hráblo.Na jaře už to bude veselejší,až budu moct vysedávat na zahradě.
Tak s tou porodnicí jsi to měla docela dramatický,ale hlavně,že to dobře dopadlo :slight_smile: .
No já jsem zvědavá na naše mimi.Manžela když někdo v noci vzbudí,tak dokáže být pěkně nabručenej.Nemá rád,když ho někdo vytrhne ze spánku...Tak jsem na něj zvědavá,jak zvládne noční buzení mrněte :slight_smile:
1. únor 2010 v 15:42  • Odpověz
autor
4 kg za 4 měsíce, to je paráda, vůbec nemusíš mít z váhy strach :wink: . Já to vůbec neřešila, a jak to dopadlo :rolling_eyes: , ale hlavně, že je Míša v pořádku.
No, kdyby jsi měla někdy cestu do Zelenče, můžeš s námi jít na procházku :wink: . Teď je to na prd s tím sněhem - s kočárem se nikam moc nedostanu :frowning2: .
Taky přemýšlím, že bych zkusila vypátrat nějaké mateřské centrum. Co všechny ty maminky ze Zelenče dělají?
1. únor 2010 v 17:28  •  1 dítě  • Odpověz
Až opadne trochu snížek,tak s Váma půjdu na procházku ráda :grinning:.Manžel se vrací za tmy,takže spolu se ven nedostanem a sama tady chotit po vesnici....to jsem raději doma.
Jestli je nějaké centrum v Zelenči to nevím....ale je v Brandýse.Tam jsem chtěla chodit na to cvičení,ale ještě jsem tam nebyla.Jen jsem ho našla na netu.Zde je odkaz: http://www.bmc.brandysnl.cz
Ale v Zelenči by to bylo pro Vás určitě lepší.Škoda,že se tu nepohybuje ještě někdo,kdo by nám poradil.Někde ty maminy musí být...když nejsou ani na netu :grinning: :grinning: :grinning: jako my.
1. únor 2010 v 18:45  • Odpověz
autor
Jj, taky mi to bylo blbý chodit sama na procházky, v tom je výhoda kočárku a nebo aspoň psa :grinning: .
Na ty stránky se určitě kouknu - děkuju :wink: , ještě jsem našla něco v Horních Počernicích, tak uvidím, co podniknu.
Jinak, co se týče toho cvičení pro těhotné, tak mi můj pan doktor říkal, že když jsem moc necvičila normálně, tak v těhotenství začínat nemám, tak buď spíš opatrnější :wink: . Možná nějaký kurs k porodu - dýchání a tak :wink: .
A už máte vymyšlený jména?
1. únor 2010 v 19:56  •  1 dítě  • Odpověz
Právě,že já jsem s tím cvičením slyšelo to samé.Takže jsem si nejdříve cvičení hledala a pak když jsem na to vyslechla spoustu různorodých názorů,tak mé nadšení opadlo....
Joooo jména.....tak to je sázka do loterie :grinning: .No vlastně jediný problém nám dělá jméno chlapecké.To jsme ještě vůbec nevyřešili,neboť nevíme.Mě by se docela líbil Tomášek,ale ještě o tom asi povedeme zdlouhavé rozhovory :grinning: .A holčičku máme jasnou - Kačenka.Jenže já mám to tušení na kluka,tak mě trošku vadí,že ještě nemáme jasno.Ale česu je zatím dost.....
No a co takhle s malým nějaké ty kurzy?Třeba plavání,či tak něco?
A máš auto?To je pak ta doprava mnohem lepší,než když jsi s prckem odkázaná na autobusy.Já si to bez auto nedovedu představit.
2. únor 2010 v 09:59  • Odpověz
autor
Tak to jsme s jménama měli stejný :grinning: . Holčiček jsem měli spoustu - Eliška, Adélka, Kačenka, ale kluka ani jednoho :confounded: . No, nakonec jsme to vyřešili elegantně - po tatínkovi :grinning: .
Na plavání jsem s Miškou chodit chtěla, ale nějak nám to překazil finanční rozpočet, takže na to budu muset ušetšit a možná později :frowning2: . Zatím se mi jeví jako nejpřijatelnější po všech stránkách nějaké to mateřské centrum :wink: .
No a auto naštěstí máme, protože bez něj si to taky nedokážu představit. Možná až bude větší, tak můžem jezdit k doktorce třeba busem, ale zatím jsem šťastná za auto :slight_smile: . Máme tedy s Michalem jedno, takže se musíme podělit, ale zatím jsme se vždycky domluvili, kdo ho bude potřebovat :wink: .
Ani jsem se nezeptatla - na co půjdete do kina?
2. únor 2010 ve 12:04  •  1 dítě  • Odpověz
Máš pravdu,že to plavání teda rozhodně není levná zaležitost :rolling_eyes: ,to vím od kamarádky,že to stojí docela balík.Ale když jsem viděla video,jak tam má natočeného svého chlapečka,jak v 8 měsících plave pod vodou se zadrženým dechem,tak jsem zírala jak blázen a nevěřila jsem,že je to možné.Chdí s ním plavat od jeho naroznení,ale slejně.....
No jo no,přeci jen na té mateřské,už se řeší každá koruna,to úplně chápu.
Manžel má auto služební + máme ještě samozřejmě naše auto,takže by se vlastně dalo říct,že máme dvě.Takže já mám auto denně.
A do kinča jdeme na Avatar.Brácha ho chtěl vidět,tak jsem zvědavá.Všichni říkají,jak je to skvělý a propracovaný film,tak doufám,že mě to bude taky bavit.
2. únor 2010 ve 13:25  • Odpověz
autor
Jo, to musí být opravdu hezonský vidět takovýho špunta 8měsíčního jak plave. No uvidíme, třeba se to povede :wink: . Avatar jsem viděla na DVD, ale moc mě nezaujal :unamused: . Já si moc nepotrpím na takovýhle typy filmů, ale mýmu Michalovi se to docela líbilo :slight_smile: - prý ty efekty a tak :grinning: . Schválně mi písni, jak se líbil tobě.
Dneska, když jsme byli na prochajdě, tak nádherně svítilo sluníčko, ach jo, já už se tak těším na jaro.. Chci trošku upravit zahradu, aby tam pinďa mohl lézt, tak se na to těším.
2. únor 2010 v 16:26  •  1 dítě  • Odpověz
Ahojky :grinning: ,včera jsem se k netu vůbec nedostala,tak píši až teď.
Byla jsem totiž u obvodní doktorky a na EKG,abych to měla potvrzené na průkajně,že je vše O.K.
A pak tan film:Avatar se mi líbil i když máš pravdu,můj druh žánru to také zrovna není.Ale byla jsem ráda,že jsem ho viděla,stálo to za to.
Ale měla jsem nervy,neboť brácha přišel o 10 min. později,takže jsem prošvihla začátek,což mě dost naštvalo.On je na ty pozdní příchody hroznej :rolling_eyes: ,vždycky zuřim,neboť mě vedí,že je v tomhle nepoučitelný.
Na jaro už se taky těším,tohle počesí,mě už přestává bavim,mám pocit,že se to strašně vleče....
A až budu moct být na jaře a v létě na zahradě,tak to bude úplně jiné a veselejší.Letos jsme si s manželem říkali,že si pořídíme bazén :wink: .A s prckem to bude paráda,to Ti věřím.Zahrada je pak s dětmi k nezaplacení...Vůbec nevím,co bych s prckem dělala v létě v bytě :angry: .
4. únor 2010 v 11:42  • Odpověz
autor
Tohle kolečko po doktorech znám... :slight_smile: , taky tě hnali na plicní? Já měla strašně poctivýho gynekologa a na plicním se divili, co tam dělám :grinning: , ale v průkazce byla kolonka, tak musela být vyplněná :grinning: :grinning: . Ale jinak jsem měla doktora k nezaplacení. Já pak měla ještě trošku problém s krevníma destičkama, tak jsem ještě musela docházet na hematologii - tolika doktorů a vyšetření jsem neměla celý život :wink:, ale Míša je tu a zdravej, tak se to vyplatilo :slight_smile:.
4. únor 2010 ve 14:29  •  1 dítě  • Odpověz
Jej,tak plicní je snad jediný,kam nemusím :slight_smile: .Ale jinak tam mám taky zaškrtnuté vše.Moc se mi tam nechtělo,neboť jsem se bála,aby u obvoďačky nebyly semé chřipky,ale dopadlo to dobře,přišlo mi,že tam nikdo nemocný nebyl.
Ale máš pravdu,co by jsme pro ty naše ratolesti neudělaly :grinning: .
Nějak nám doma docházejí zásoby jídla,tak budu muset brnknout manželovi,že pojedeme na velký nákup.Já si vždy pokoupím jen ty drobnosti,ale ty těžké věci nechci tahat,tak pak vytáhlu manžela a ten je ověšený taškama jak na Vánoce :grinning: .No to zas bude peněz :stuck_out_tongue_closed_eyes: .
A ještě mi volala dnes máma,že by v sobotu přijela,tak jsem jí pozvala na obídek.
A vy bydlíte v baráčku sami,nebo s rodiči?
4. únor 2010 v 15:03  • Odpověz
autor
Tak s nákupama jsme to měli stejný :grinning: . Já nosila tak max tašku s něčím lehkým a Michal se 3x vracel do auta :grinning: .
My bydlíme v baráčku se skorotchýní, ale je to spíš jako bychom tu byli sami. Máme oddělený patro a jen se občas přijde podívat na Míšu, jinak jí nevidím... Ale to by bylo na dlouho. Je to starej barák někdy z 30. let, takže by potřeboval rekonstrukci jako sůl, zateplení a tak, ale musí to holt počkat :frowning2: .
Jinak mi Michal našel na netu plavání celkem finančně přijatelný, ale kurs je v dubnu a musí být mímu 7 měsíců, tak doufám, že nás vezmou - Míšovi bude 6 měsíců :frowning2: . To bych měla radost :grinning: .
4. únor 2010 v 16:40  •  1 dítě  • Odpověz
Tak to jsme na tom podobně.My bydlíme též s rodiči od manžela,ale také v jiném patře :slight_smile: .Když koupili před několika lety ten barák,byla to rujne a celý ho předělali.Když koukám na fotky,jak to vypadalo před lety,nemohu tomu ani uvěřit :astonished: .
Já myslím,že by mohli Míšu vzít.Rozhodně to zkus :wink: .
A odkud ty vlastně pocházíš,když jsi se sem přestěhovala?
5. únor 2010 v 09:27  • Odpověz
autor
Já to mám na střídačku to bydlení :grinning: . Narodila jsem se v Praze, pak jsme se s maminou přestěhovaly do Strakonic, v 19 jsem se vrátila do Prahy, pak měla mamina nějaký zdrav.potíže, tak jsem se za ní přestěhovala do Strakonic a když se to zlepšilo, tak zase šup zpátky do Prahy :grinning: . A jeslti myslíš, kde jsem bydlela před Zelenčí, tak na Praze 2 - Nové město. Byl to mezaninový byt v jednom činžáku kousíček od Karláku, ale s Míšou by to tam nešlo bydlet a taky finanční stránka... a tak jsem se ocitla tady :wink: . Dokud jsem neměla Míšu, tak jsem pořád jezdila do Prahy a teď to nejde, tak si tu někdy připadám jako kůl v plotě :unamused: , až mám dost často pocit, že mi z toho musí jistojistě hrábnout :sweat_smile: .
A kde jsi bydlela před Svémyslicema ty?
5. únor 2010 v 11:31  •  1 dítě  • Odpověz
Tak to je z Prahy docela skok.Protože jsi bydlela v centru,tak tady je to pro tebe úpně mrtvý co?
No já vsem původem z Černošic-jestli znáš?To je sice kousek za Prahou,ale je tam 100krát živěji než tady.Tak i přes to,že jsem byla z malého města,tak skok jsem na vesnici byl pro mě děsnej.
Ale teď už jsem si zvykla,jen mě děsí co s tím prckem,to už je pak všechno složitějsí.Takhle jsem sedla do auto a jela do Prahy za kamarádkama,ale s mimče už to tak jednoduché nebude.
5. únor 2010 ve 12:53  • Odpověz
autor
Skok to je, ale nebylo by to tak hrozný, kdybych tu znala nějakou maminu s dítětem. Myslela jsem, že jí najdu tady, ale nic :frowning2: . Tak si holt počkám na to tvoje mrně :grinning: . Michal mi řekl, kde jsou Černošice... a jak jste se dostali přes celou Prahu až sem :slight_smile: ?
Ono i s tím prckem půjde cestovat, když si na to zvyknete :wink: . Jen s tím kojením je to teď na prd, když je zima, v létě to bude lepší :wink: .
5. únor 2010 ve 20:54  •  1 dítě  • Odpověz
Z Černošic jsem jenom já,manžel je z Nuslí-takže taky pražák.Tenhle barák tady koupil náhodou.A já jsem se s manželem seznámila přes svého bráchu,chlapy spolu dělali v práci :slight_smile: .Takže tak trochu náhoda,ale to by bylo na dlouhé vypravování :grinning: ...
Jinak se teda dost divím,že se taky ještě nechytl někdo další,je mi to divné.Třeba časem :rolling_eyes: .Přitom Zeleneč není zas tak malej a mamin tam je až dost.Pak Ti tedy asi nezbyde,než vyčkat ja jaro a seznámit se pak někde na hřišti či pískovišti :wink: .Tak hezký víkend :slight_smile:
5. únor 2010 ve 21:42  • Odpověz
autor
Jj, v létě na hřišti to půjde líp :slight_smile: a hlavně už budu dokrmovat, tak budeme mít větší intervali v kojení a budeme moct jezdit na výlety :slight_smile:).
Na dnešek jsem spala asi 3 hodiny a jsem úplně vyřízená. Šli jsme spát až pozdě - v půl dvanácté a Míša se od 12 do 2 neustále budil, takže jsem ani nezabrala, pak kojení do 3 a v 6 už byl zase na nohou a v nejlepší (povídací) náladě. Ale má to i lepší stránku - začala jsem vařit v 8 hodin a v 10,30 jsem měla kompletně uvaříno. A to jsem pekla maso, dělala zelí a knedlíky (z prášku, opravdový neumím :slight_smile:) ). Míša se pak hezky dospal s venku v kočárku a já teď padám na hubu :frowning2: .
A jak spíš ty? Já v těhu prospala, co se dalo - ráno do 10, pak někdy odpoledne na chvilku a večer v 9 zase na kutě, jo - to byl život :wink: .
6. únor 2010 ve 14:45  •  1 dítě  • Odpověz
Ahojky,
no se spaním jsme na tom teda byly podobně.Spala bych stále...ale teď je to už o mnoho lepší.Jenomže to je to mezidobí,až mi naroste zase ten obr pupek,tak se únava zase dostaví ve velkém :stuck_out_tongue_closed_eyes: .
Jinak já včera byla kupovat těhu kalhoty a žádné jsem si domu nepřinesla... :angry: .Nevěděla jsem,že to bude takový problém....Buď mi byly male ve stehnech a v pase dobře a nebo když mi seděly v těch stehnech,tak mi do nich zase chybělo to břicho.....ach jo.
Jo a taky už mi pakelně dochází fantazie,co si mám doma pořád važit.Nikdy jsem toho tolik nenavařila,jako teď,co jsem ty 4 měsíce doma... :grinning:
9. únor 2010 v 09:38  • Odpověz
No Zdamik a pak,že se nám to nerozjede....Už jsem na tebe upozornila maminu ze Zelenče,co si též založila diskusi na kočárkování.Je v tématu: Horní Počernice, Zeleneč, Brandýs n/l a okolí - maminky, těhulky i všichni ostatní ...
Tak to by jste se mohly sčuchnout,má taky chlapečka :grinning: ,myslím,že psala půlročního.
9. únor 2010 v 16:50  • Odpověz
autor
S vařením to znám :slight_smile:). Teď jak hubneme, tak tedy moc nevařím, jen o víkendu, ale ten skororok na rizikovým jsem vařila denně a nakonec to skončilo tak, že jsem vařila pořád dokola ty samé jídla :wink: . Ono je to dost náročný vymyslet třeba těch 14 jídel, aby se neopakovaly aspoň ty dva týdny :grinning: .
Kouknu se na to téma, jak jsi psala - a bylo by to super, kdyby nás tu bylo víc :wink: . A kde si budeme psát? Tady a nebo tam?
10. únor 2010 v 11:10  •  1 dítě  • Odpověz
ahoj holky, zapojuji se do teto diskuze, protoze je primo zelenecska :slight_smile: a doufejme ze se jeste rozjede. My byli ted skoro dva roky ve spanelsku, tak jsem nemela moc casu najit tady nejake kamaradky s detmi. Se zdenkou jsme si uz napsaly, tak bychom mohly klidne dat sraz vsechny tri. Nevim jak jsi na tom marcel ty s casem, ale napadl me treba nekdy spolecny obed na zahradce v Zelandu u nadrazi, to ma zdamik hned za domem :slight_smile:
28. dub 2010 v 18:09  • Odpověz
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.