• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky zemědělky

(Zamčená)
25. listopadu 2009 
Já jsem zemědělec vzděláním a ráda bych po MD šla někam do provozu, leč to není moc reálné. A protože žijeme ve městě v bytě, nezbývá mi, než se těšit na stará kolena, že prodáme byt a pořídíme si nějaký pokud možno statek na venkově :grinning:
19. lis 2009 v 09:01  • Odpověz
esssi, ja sice vzdelanim ne, ale dusi jo :grinning:
mame v planu zemedelcit, ale jen v malym spis pro vlastni potrebu..ale to az dostudujem a najdeme si praci :slight_smile:
19. lis 2009 v 09:04  • Odpověz
autor
Maja a co studuješ?
19. lis 2009 v 09:10  • Odpověz
esssi, ani se neptej :grinning: hudebni vedu :grinning: :grinning: :grinning:
19. lis 2009 v 09:11  • Odpověz
autor
Majatob no co, to je poetický a romantický, tak vypadá zemědělný život zvenku taky, ale jenom zvenku :grinning:
19. lis 2009 v 09:17  • Odpověz
Ahoj ja jsem na takovém mini statku vyrostla :slight_smile: můj tatka je vašnivý zemědělec ač je to k nevíře pracuje sice jako dis. na bezpečnost prace a prevenci a rizika požáru ale jakmile dojde s prace hned něco kutí moji rodiče maji (chovaji) prasata,slepice drubež,kraliky...atd. k tomu pěstuji ještě brambory a žito prostě kolchozníci srdcem :slight_smile: když jsem byla mala tak sem to rani stavani nesnašela a řikala si že NIKDY nechci na tak velky barak a že budu hezky v bytě o nic se nebudu starat :wink: Jenže když jsem se nakonec opravdu vdala a přestěhovala do bytu na sidliště tak jsem zjistila že to neni pro mě a ty 3 roky co jsme tam bydleli -prostě se mi ani mužikovi tam nelibilo:cry: Takže tet už konečně bydlíme zpátky na vesnici mame sice maly byteček v obecní bytovce ale dostali jsme pozemek od rodičů tak pomalu davame korunku ke korunce at mužem začit stavět :slight_smile: věřte že i na ty kraliky se už těším :slight_smile:
19. lis 2009 v 09:18  • Odpověz
swati, ja jsem taky vzdycky prohlasovala jak jsem mestske dite a budu zit ve velkomeste v byte :grinning: a ted me to na vesnici tahne cim dal vic :dizzy_face: v breznu dostanu za porod dva beranky, tak uz zacneme pomalu zkouset co a jak...pomalinku snad opravime domecek a za dva, tri roky se do toho snad dame naplno :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
19. lis 2009 v 09:25  • Odpověz
autor
No právě já po roce u tchánů na vsi získala lehký odpor k vesnické morálce-drby, každej kecá o všem a do všeho, nic se neutají...tak jsme si letos pořídili byt v okresním městě, hypo máme na 29 let :slight_smile: tak bůhví, jak to všechno do budoucna bude.....leč moje touhy směrem k zemědělení se nějak vrací....kvůli práci, školce, doktorům a obchodům jsme ve městě......hodil by se asi dům na kraji města s véélikánskejma pastvinama :grinning:
19. lis 2009 v 09:27  • Odpověz
no my bydlíme v malé vesnišce v podhůří Beskyd a musím říct že se nám tu líbí moc..jsme tu musím říct dobra parta ty pomluvy zas tak se tu nenosí /i když místní drbny jsou všude/ ale celkově kulturní vižití na vesnici kde je cca zaokrouhleně 1000 obyvatel opavdu velké...
19. lis 2009 v 10:15  • Odpověz
autor
swatko no to je jak ves, co bydlej tchán...víš ono řeči typu proč chodím s děckama do parku když máme zahradu a tak podobně mi prostě vyrážely dech...
19. lis 2009 v 10:21  • Odpověz
majatob - taky se ráda hrabu v zemi na naší malé zahrádce v kolonii. Vášnivě zahradničím.
A studovala jsem filmovou vědu - kolegyně :sweat_smile:
19. lis 2009 v 10:22  • Odpověz
no do parku proč ne :wink: my chodima z babama od nas do hospody :slight_smile: ne dělam si srandu tak na půl u nas tet otevřeli takovou polohospudku-kavarnu nekuřackou i z venkovním posezením a u toho je postavený novy sport areal + velké dětské hřiště a i ve vnitř je dětský koutek :slight_smile: takže taky máme zahradu ale v letě se schazime převažně tam no....a přes zimu taky sem tam ale už -to není ono.Ty řeči typu proč jdeš do parku mame zahradu ...takové nesnáším někdy mi připada že některým lidem vadi když jenom vystčíš hlavu z vratek .... :frowning2:
19. lis 2009 v 10:32  • Odpověz
autor
swatko a to tam bylo furt, někam jsem šla s dětma a už to někdo hlásil dědkovi v hospodě....a když se mě miliontá bába zeptala, čí jsme, měla jsem chuť utéct...
19. lis 2009 v 10:36  • Odpověz
essi -to věřim to by mě jeblo z takových lidí ...holt někdy je asi fakt dobře zařidit se po svem někde uplně jinde :wink:
19. lis 2009 v 10:41  • Odpověz
autor
swatko njn, ale řekni mi ,jak poznat, na který vsi se takovýhle móresy nenosej?
19. lis 2009 v 10:44  • Odpověz
To je těžke no :slight_smile: neřikam že tady u nas nic takového není a jedno dobu tu musím říct že to bylo obzvlašť krute :pensive: To nas znala cela republika a hlavně naše zeli...vesnice komplet rozhadana...ale tet už musim řict že je to tu fajn abych řekla pravdu v něčem "tahle zaležitost" měla pozitiva že si poznala zkutečny charakter některých lidí....
19. lis 2009 v 10:52  • Odpověz
autor
Swatko ještě že moc nesleduju zprávy :sunglasses: :grinning:
19. lis 2009 v 10:58  • Odpověz
To je dobře :grinning: ja tet už taky ne :slight_smile: Ale o Hyuindai jsi slyšela ne :wink:
19. lis 2009 v 11:01  • Odpověz
autor
Swato radši snad ani ne :sunglasses:
19. lis 2009 v 11:08  • Odpověz
19. lis 2009 v 11:21  • Odpověz
autor
Hm tak se asi vrhnu na chov krmnejch červů :grinning:
19. lis 2009 ve 13:04  • Odpověz
autor
jo tak už žádná matička chtivá realizace prostřednictvím živé přírody? :sunglasses:
19. lis 2009 v 18:10  • Odpověz
se halsim taky do klubu. Mam zemedelku, babicka mela chov nutrii, deda stado ovecek a ja momentalne ziju na statku a dojime kravy na mliko
19. lis 2009 ve 20:44  • Odpověz
autor
zdino to je hezkýýýýýý :slight_smile: chov na mlíko je náročnej na hygienu...oproti mase...závidííííím :grinning:
19. lis 2009 ve 20:50  • Odpověz
autor
Dobré nedělní raníčko, tak si medím v teple našeho bytečku a říkám si, jaký by to bylo někde na vsi, když si člověk musí ráno dojít zatopit sám :grinning:
22. lis 2009 v 07:44  • Odpověz
autor
hm a žádný matky zemědělky na pokec?
25. lis 2009 v 18:55  • Odpověz
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.