• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky - Znojemsko - Hrušovany n/Jev. a okolí

(Zamčená)
9. ledna 2011 
Ahojte, jste tady některá? Vypadá to, že budeme tady na jihu zůstávat na trvalo. Já jsem se vrátila po xx letech a špatně se navazhují kontakty, a rodiče se stihli ještě po mém odchodu přestěhovat do jiné vesnice, tak mě napadlo, zda tu někdo z tohoto okolí není, kdo by chtěl pokecat :grinning: . Mám pocit, že jsem degradována na mrňouse :grinning: samé baba, papa ... no ještě že starší už mluví dobře, ale pokecat si s ní taky nemůžu, už aby vyrostla :grinning:
Tak jestli tady některá jste .... :sweat_smile:
26. led 2009 ve 23:28  • Odpověz
autor
tak koukám, že jih jižní moravy se tady nevyskytuje :frowning2: No nic, zbývá jen doufat
6. únor 2009 ve 14:52  • Odpověz
Ahojky zkus diskusi - Maminky a těhulky ze Znojma na tomto webu.
11. dub 2009 v 15:51  • Odpověz
Ahoj
Zkusím obnovit tuto diskusi. Už tu kdysi podobná byla, ale holky se potom někam odstěhovaly.
Takže....není tu někdo ze Znojma a okolí?
29. srp 2009 v 15:53  • Odpověz
Nikdo tu není ????? :frowning2:
9. zář 2009 ve 21:36  • Odpověz
ahoj, tak já jsem zatím ze Znojma, ale brzy se budeme stěhovat, naštěstí jen kousek asi 10 km :slight_smile:
9. zář 2009 ve 23:42  • Odpověz
Ahoj
Tak se konečně taky někdo našel? Určitě je tu víc lidiček z okolí Znojma. :slight_smile:
Julie a kam se budete stěhovat?
10. zář 2009 v 18:16  • Odpověz
Ahoj, tak jestli všechno vyjde tak budeme kupovat novostavbu-domeček ve Chvalovicích, teď se řeší hypotéky, už jsou schválené, ale zatím nepodepsané, takže, až to bude i podepsané tak tomu uvěřím :slight_smile: a hlavně to taky musí dostavět :slight_smile:
Taky myslím, že je tu víc Znojmaček, občas se tu na některých diskusích nějaká mihne.
Ty jsi přímo ze Znojma?
10. zář 2009 ve 23:47  • Odpověz
Ahoj
Tak to máte super s domečkem. Jenom kdyby to papírování bylo jednodušší. My bysme taky rádi časem pořídili něco svýho, ale dokud budu na mateřský, tak to nejde.
Jinak jsem přímo ze Znojma. Zatím mi to tak vyhovuje, přece jenom tu mám všechno při ruce. Ale jednou bych chtěla taky domeček.
11. zář 2009 ve 12:07  • Odpověz
Ahoj, tak to je jediný, co mi bude vadit, dojíždění, takhle je opravdu všechno při ruce.
Jenže bydlíme s mojí mamkou, takže jsme s manželem museli řešit bydlení, do podnájmu bych nechtěla, platíš a není to nikdy tvoje, pak už nám zbylo jedině koupit byt ve městě, nebo domek mimo město, vychází to finančně tak nějak stejně. Oba jsme chtěli domek, jen ve městě se ty ceny pohybují trošku někde jinde, takže vyhrál domek mimo i za tu cenu dojíždění.
Byla jsi na vinobraní? Dojali mě s tím vstupným, chtěli jsme jít jen včera, tak jsem si naivně myslela, že koupím vstupenku jen na pátek, ale to zrušili, snad už loni, nevím, to jsme nikde nebyli.
12. zář 2009 ve 22:30  • Odpověz
Ahoj
My bydlíme sice sami, ale v tátově bytě. Nic nás netlačí, ale kbyby se naskytlo něco za dobrý peníze, tak taky půjdeme do svýho. Jenže já jen tak nikam na vesnici nechci. Máme tchýni s tchánem a další rodinu a hlavně skoro všechny kamarády v Kravsku a okolí, takže já když na vesnici, tak jedině tam. Nebo ještě do Plenkovic, Mramotic. Měli jsme kupovat baráček od Lukášovy tety, ale nedopadlo to. Takže zatím budeme ve městě a časem se uvidí. Kde ve Znojmě bydlíte? My kousíček pod Shellkou.

Na vinobraní jsme nebyli a hlavně taky kvůli vstupnýmu. S Matějem bysme tam vydrželi tak hodinu, možná dvě a kvůli tomu se nám nechtělo dávat takový peníze za vstupný. Takže jsme byli jen v parku na kolotočích. I tak to něco stálo. A to zatím jezdí jen na těch malých. :grinning: Ale teda jsem koukala, co jsou některý kolotoče za šílenosti.Bléé :unamused: A Helenu Vondráčkovou jsem slyšela i u nás doma, když jsme šli spát a měli otevřený okno. :dizzy_face: Akorát ji teda moc nemusím. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
13. zář 2009 v 07:08  • Odpověz
Ahoj, my bydlíme kousek od hřbitova :grinning: a na Shellku jezdíme tankovat.

Na vinobraní jsme byli, kupovali jsme jen jeden lístek, manžel měl z práce zadara a já si koupila ten levnější, jako že jsem studentka :sunglasses: a kdyby to nevyšlo tak důchodce :grinning: , naštěstí to prošlo. Tak jsem ten lístek chtěla pořádně využít, šla jsem v pátek dopoledne jen s malou (to ještě nekontrolovali) odpoledne jsme to prošli i s manželem a večer jsme šli už jen sami dva a malou hlídala babička. V sobotu jsem zašla jen na chvilku s malou za manželem, když už jsem ten lístek měla. Manžel byl totiž v sobotu na vinobraní pracovně, proto jsem chtěla jen lístek na pátek a ti vydřiduši je zrušili.
Malá zatím naštěstí na kolotoče nechodí, takže jsme letos ušetřili, ale jak tak koukám, tak začneme šetřit na příští rok. Jen nevím, jestli bude z čeho, od října začíínáme platit hypotéku a půjčku od SFRB ( Státní fond rozvoje bydlení).
U nás byl slyšet jen hluk, ale nebylo poznat, kdo to zrovna je, teda v sobotu, v pátek jsme ten hluk dělali taky. A pěkně mě po tom pátku bolely nožičky a to jsem zvyklá se s malou procházkovat.
14. zář 2009 ve 23:55  • Odpověz
Ahoj
Tak kdybysme to měli jako vy, tak bysme taky šli. Ale kupovat dva lístky a být tam chvilku, to ne. A hlídání jsme neměli. Našeho Matěje přes noc nikdo nechce. :rolling_eyes: On v noci divočí a nikdo se nevyspí. Teď mu leze poslední stolička a už tři měsíce jsou noci hrůza děs. :angry: Takže babičky sice pohlídají, ale vracíme se k němu. Že by byl někde přes víkend, to jsme ještě nezažili. Ale docela by se mi to líbilo. Zašli bysme někam a nemuseli spěchat domů, to by byla paráda. No snad se jednou dočkáme.
Od října už platíte? To už bude domeček Váš? Musíte se těšit,co? Já už si nedovedu představit, že bysme bydleli s některýma rodičama, ale kdyby to jinak nešlo, tak bych to taky přežila. :wink:
15. zář 2009 v 08:35  • Odpověz
Ahoj, já bych Elišku taky nikam pryč nedala, ale tím, že bydlíme s mojí mamkou, je na ni zvyklá, tak to je v pohodě, jsem ji nakrmila, uspala a šli jsme. Jednou se vzbudila, ale dostala napít čajíčku, trošku si prý poplakala, dostala dudlík a šla znovu spinkat. Přišli jsme domů něco po jedné v noci a malá spinkala jako budulínek a vydrželo jí to až do 8 do rána. Ona vůbec krásně spinká, přítel mojí sestry říká, že je na klíček, večer ho vyndáme a ráno ji zase natáhneme, že prý "normální děti" takhle hodné nejsou.
Se zubama (máme jich osm) jsme zatím žádné větší problémy neměly, čekám, že to teprve přijde právě s těma stoličkama, takže nezávidím a přeji, ať už brzy vyleze i ta poslední :slight_smile:
Tak, už to tak vypadá, nejpozději do měsíce, to prý bude hotové a zkolaudované, takže vyčerpáme úvěr a hned máme nastavenou první splátku. Těšíme se hodně, ale ne na to stěhování, to když si představím, tak je mi špatně, pak se taky trochu bojím, jak se na to bude tvářit Eliška, asi ji tam budeme brát, když se něco poveze a tak, aby si trošku zvykla, stejně to vidím tak, že ještě tak měsíc budeme doma (ve Znojmě) a tam se bude jen jezdit, budou nám dělat kuchyň, chceme vymalovat, budou se montovat světla, žaluzie a nevím co ještě, tak uvidíme.
Teď mě tak napadlo, že bych tam mohla malé přestěhovat nějaké hračky, aby se tam těšila, jsem někde četla, že stěhování může být pro dítě pěkné trauma a pro mě asi bude taky :frowning2:
15. zář 2009 ve 23:47  • Odpověz
Dobré ráno
Eliška si na stěhování určitě zvykne hned, ale babička jí jistě bude chybět, když je s ní teď pořád doma. Stěhování Vám nezávidím, ale zase můžete postupně. Horší by bylo, kdybyste se museli přestěhovat ze dne na den. Ale zase půjdete do novýho, tak to bude veselejší. :slight_smile:
A spaní závidím. Náš malej je docela divoch a to i v noci. Pořád sebou hází a mele a budí se, takže k němu musím několikrát za noc jít. Někdy je to pak na hodinový uspávání. :angry: O spaní celou noc si můžu nechat zdát. A každý zub znamená další probdělý noci. Teď mu leze poslední stolička a už třetí měsíc je to v noci hrůza. Doufám, že se jednou dočkám a taky se vyspím. Teď na něj něco leze, takže v noci jsme nespala skoro vůbec. Pěkně to v něm chrčelo a od včerejška má pořádnou rýmu. Tak pomažeme k doktorovi.
16. zář 2009 v 07:33  • Odpověz
Dobrý večer, nebo teda spíš noc, já jsem zvyklá chodit spát docela pozdě, je to tím, že nám mimi hezky spinká a mě stačí tak 7 hodin spánku, vstáváme ráno tak kolem osmé a to někdy vstávám dřív než malá, tak si takhle po večerech brouzdám po netu.
To tvoje ponocování (uspávání) nezávidím, jsem takhle jednou taky uspávala, to nám malou vzbudili nějací 4 kreténi, dělali bordel na ulici, řvali jak paviáni a to bys nevěřila, předváděli si tady, nám přímo pod oknama, údery z boxu a v boxerskej rukavicích, jednoho jsme poznali, bydlí tady kousek, jeho rodiče určitě neví, co jejich synáček předvádí, než stihne přijít domů, jsem říkala, že ještě jednou, tak tam asi zajdu, jo a bylo to ve 2 v noci a malá pak hodinu řvala.
Už aby jsme raději bydleli a na stěhování jsem jen vzpomínala (doufám, že to bude v dobrým).
Začíná podzim a nemoce jsou tady, ať se Matýsek brzy uzdraví :pensive: . To je hrozný koukat do těch smutných očiček, když je dítě nemocný, aspoň Elda se tak smutně tváří, když jí něco je, je mi jí vždycky strašně líto. A ke kterýmu doktorovi s malým chodíš?, já chodím k dr. Krkoškové. A doufám, že to není nic vážnýho...
16. zář 2009 ve 23:52  • Odpověz
Se teď dívám, jak píšu, samý "tak", fakt hrůza být doma, normální mateřská demence, vyjadřovat se neumím, než se vymáčknu, co chci říct, na mě všichni koukají, jediný kdo mi rozumí je moje sestřenice, ale ta je taky doma na mateřský, manžel říká, že jsme na tom obě dvě úplně stejně :sweat_smile:, vůbec nevím, o čem mluví :grinning:
16. zář 2009 ve 23:59  • Odpověz
Dobré ráno
Já zase píšu většinou po ránu. Dneska byla už noc trošku klidnější, tak jsem se i vyspala. :slight_smile: Čekám, až nám otevřou Alberta a půjdeme nakoupit. Jinak ven nechodíme, ale už se těším, až mu bude dobře a vyrazíme. Doma je to na palici. Včera jsme koupili draka, tak bych chtěla jít v sobotu pouštět. Ale to už bude určitě O.K.
S těma smutnýma očíčkama to taky znám, ale tentokrát to není tak zlý. Řádí jako obvykle. Jen je asi víc protivný, ale to je spíš tím, že jsme zavření doma. Včera mu doktor napsal kapky na kašel a poctivě čistíme nos, tak už je to lepší. Jenom mu včera vylezly pupínky od komára a chudák má jeden přímo na víčku. Odpoledne ani chuděra neviděl na očičko, jak ho měl nateklý. Teď už malinko splaskl. Doktor mi na to dal tekutý pudr. Mažeme a si to pomáhá, protože se už tak nedrbe. Jenom vypadá, jak kdyby měl neštovice. Do obchodu mu to musím umýt.
S tím rušením nočního klidu to taky známe. Jak bydlíme na hlavní ulici, tak každý pátek a sobotu tady někdo vyřvává, když jsem z hospody. Ale máme od loňska nový okna, tak už to moc neslyšíme. :slight_smile:
Jo s tou demencí to mám stejný. Já zase dost zapomínám a to se mi dřív nestávalo. :confounded: Snad se to zlepší, až půjdu do práce.
17. zář 2009 v 07:35  • Odpověz
Ahoj, to počasí dneska teda pěknej hnus, dopoledne jsem byla s malou venku, tak jsme akorát pěkně zmokly. Eliška byla taky dneska protivná, ale u nás je to tím počasím, většinou to tak má, dokonce i slzičky ukáply, herečka jedna malá :confused: .
Podzim nemám moc ráda, ale ten drak, není špatnej nápad, jen nevím jestli u nás by to mělo úspěch, možná příští rok, až z toho bude mít víc rozum.
My máme okna starý, jsou dvojitý, takže když jsou zavřený, tak je to taky dobrý, není skoro nic slyšet, ale přes léto je nechávám otevřený, máme jen staženou žaluzku a to je slyšet všechno.
A ty už se chystáš do práce?, nebo třeba plánujete druhý mimi, my chceme ještě jedno, jako že bych plynule přešla z jednoho rodičováku do dalšího, ale to se uvidí, jak budeme vycházet s penízkama, nebo bych si musela aspoň najít nějakou práci domů.
17. zář 2009 ve 22:13  • Odpověz
Ahoj
S tím počasím máš pravdu. Pršet by nemuselo. Matěj je protivný spíš proto, že teď nechodíme ven kvůli tomu kašli. Takže je to jen do obchodu a spátky. No mě už to taky nebaví.
Do práce se chystám příští rok v září, až budou Matějovi tři. My druhý neplánujeme. On nám ten jeden divoch docela stačí. Neumím si představit, že bysme ho doma měli víckrát. A to jsme původně čekali trojčata, to by mě už odvezli. :grinning: Pořád si říkám, že kdybych byla znovu těhotná, tak by tam byli zase minimálně dvě. A přiznávám, že dvojčata bych asi nezvládala. Mám co dělat s jedním. Možná kdyby v noci hezky spal a si mohla odpočnou. Ale takhle ne. Už se docela těším, až se jednou pořádně vyspím. Díky tomu jeho blbýmu spaní ho nikdo nechce na noc. :frowning2: A už by se mi líbíli, kdyby přes noc byl u babičky a my mohli někam vyrazit a druhý den se vyspat a jít pro něj.
Teď čeká miminko kámoška a sestřenice. Kámoška měla včera termín a mě se zdálo, že porodí v neděli, tak jsem zvědavá. Měla by i hezký datum. Nenechali si říct, co čekají. Hrozně se těším a jsem moc zvědavá, co to bude.
Sestřenice pak čeká v březnu. Takže miminkek bude pořád dost. :grinning:
18. zář 2009 v 07:57  • Odpověz
autor
ahoj, kpetra dík za zprávičku. Tak se přidávám, já jsem teda momentálně z Hrušovan ale doufám, že brzy budem bydlet blíž ke Znojmu ve vlastním :confounded: musím si vás ještě dočíst. Večer se ozvu :grinning:
18. zář 2009 v 10:50  • Odpověz
ahoj holky,
zdravím zakladatelku skoro Znojmačku :sunglasses:

kpetra: ty jsi čekala trojčata a zůstal jenom Matýsek?, to je mi líto :pensive:
já bych teda dvojčata a vícerčata taky asi nezvládala, moje sestra má o 6 týdnů starší holčičku, než je Elí a když se tak na mě obě dvě naráz pověsí tak mám co dělat...
18. zář 2009 v 16:13  • Odpověz
Ahoj
Tak kapulet se přidala, super, snad se přidají i další. :slight_smile:
Koukám, že se obě budete stěhovat. Kapulet, kde budete bydlet vy?
Julie - Ty trojčata jsme čekali asi do 8. -9. týden, takže docela brzy už byl jen Matýsek. Věděli jsme o nich vlastně jen dva týdny a to jsme se ještě nevzpamatovali z šoku, že by byly tři děti. Musím přiznat, že nakonec jsme byli rádi, že je jen jedno. On stejně někdy vydá i za tři. :grinning:
18. zář 2009 v 18:48  • Odpověz
ahoj, tak zdravím po víkendu

Kpetra: jak je Matýskovi, byli jste pouštět toho draka?, ono se udělalo spíš docela letní počasí, což mě vyhovuje, už aby bylo zase jaro... Jó, kdyby v zimě napadl aspoň metr sněhu a vydrželo to chvíli, tak to je jiná...
U nás byl navštěvovací víkend, byla tu sestřenka z Brna, v sobotu sestra s malou a přítelem na oběd a zůstali až do večera, holky se spolu vždycky aspoň pořádně vyblbnou a chtěla jsem napsat, že dneska, ale už je po půlnoci, takže včera, jsme byli u druhé babičky...
Eliška začala šíleně slintat, tak nevím jestli jí nelezou další zuby, spíš mě to příjde, že to dělá schválně, vždycky vypustí takovej slintanec, že by se za to nemusel stydět ani bernardýn :grinning:
21. zář 2009 v 00:13  • Odpověz
A nechodíš náhodou na BRMS na Svatby Znojmo?, jen pod jiným jménem, já tam jednou psala, už je to delší dobu a občas tam chodím šmírovat :sunglasses:
21. zář 2009 v 00:17  • Odpověz
Kapulet: v Hrušovanech má manžel babičku, jedné mojí sestřenice manžel odsud pochází a vždycky se strašně rozčiluje, když řeknu, že je to vesnice, protože prej Hrušovany jsou dávno město :slight_smile:, nic ve zlým, jdeme bydlet do Chvalovic, teď si bude dělat legraci on ze mě... ještě, že je ten internet, kdybych se tam náhodou nudila
a už máte nějaké to vlastní bydlení vyhlídnuté?
21. zář 2009 v 00:28  • Odpověz
Ahojky
Julie -Jo jo, na BRMS taky chodím. :grinning: Vdávala jsem se v červnu. :slight_smile:

Tak draka jsme chtěli pouštět včera, sice zrovna moc nefoukalo, ale zkusili jsme to. No a drak nelítal. To je tak, když člověk šetří :angry: , příště koupíme lepšího draka. :grinning:
V sobotu jsme nečekaně byli na oslavě narozenin. Lukášův bratranec slavil 40 a pak se ještě k němu přidala švagrová. Takže příjemně strávený odpoledne.

Jenom nevím, co dneska. Nejdřív klasika na nákup a pak asi zajdeme do města, ale co odpoledne nevím. :unamused: Je to tak nějak pořád dokola.
21. zář 2009 v 07:42  • Odpověz
ahoj
Kpetra: já jsem si to myslela, že jsi to ty na BRMS, pak jsem to poznala podle fotečky Matýska, máš ji tady i na BRMS :grinning: Já se vdávala loni v dubnu s bříškem, chtěli jsme se vzít, než se malá narodí.
Jo, jo, šetřit se má, ale na správných místech, ale jak to poznat, že? Taky občas něco koupím a pak zjistím, že je to k ničemu, tak si z toho nic nedělej, nejseš v tom sama :confounded:
Oslavy mám taky ráda, hlavně když je tam hodně sladkého, to je něco pro mě, zákusečky, dortíčky, zmrzlina, čokoláda, mňam :grinning: a taky letní dýchánky s mojítem a grilovaným hermelínem...
Taky jsem dnes byla ve městě, koupila jsem malé na Jarošce zimní bundu, pak jsme se byly podívat na výprodej bot v Agrodomě, nebo jak se tam tomu říká, vedle zimního stadionu, stavily jsme se za mojí kolegyní v práci, do drogerie a do Kauflandu, cestou zpátky už mi malá usínala v kočárku, tak jsem se jí snažila udržet v bdělosti, aby mi neusnula před obědem, dobře to dopadlo :slight_smile: , když jsme dopoledne doma, tak je to dobrý, ale když s ní jedu ven, tak se jí chce cestou zpátky spát, nějak ji to ukolébává a klasika, usne mi 100 metrů před barákem.
Jinak máš pravdu, že je to pořád tak nějak dokola, ještě že má ségra taky mimi, občas se sejdem, tak je to zase jiný, ona chodila s malou i do Macešky, mě to nějak nechytlo :astonished:, takže já tak na procházku, nebo jsme na záhradce (máme takovou malou u baráku) a když je škaredě, tak jsme doma nebo se k někomu nasomrujem :grinning:
22. zář 2009 v 00:28  • Odpověz
Ahoj
Taky jsem přemýšlema nad tou Maceškou, ale nějak se mi tam nechce jít samotný. A navíc to máme přes celý město, takže než bych tam došla,tak se můžu rovnou otočit a jít domů. A taky mi vadí, že se nedá platit pokaždý zvlášť a chodit nepravidelně. Platí se na půl roku do předu. A máš dobrý, že je ségra taky na mateřský. Já mám kámošky s dětma mimo Znojmo a sestřenice zase začla chodit po šestinedělí do práce.
Třeba jsme se ve městě někdy i potkaly. Co máte za kočárek?Včera jsme nakonec šli až odpoledne, taky jsem potřebovala do drogerky. Pak jsme se chtěli stavit v parku na hřišti, ale tam bylo plno větších dětí. Lítali tam tak, že jsem měla strach, aby Matýskovi něco neudělali. Tak jsem mazali domů. Měli jsme hřiště hned za barákem, ale loni, když začali dělat nový most, tak ho odvezli. Doufám, že nám ho zase vrátí, když už teď budou končit.
22. zář 2009 v 07:41  • Odpověz
ahoj,
jo to s tou Maceškou je pravda, ségra si to platila na půl roku a byla tam jen párkrát, přes léto tam stejně vůbec nechodila, ono to teda moc drahý nebylo, teď bych kecala, jestli 200.- Kč, je u VZP a měla slevu myslím 100.- Kč a co říkala, tak stejně nic moc, maminy tam choděj kvákat a dětí si moc nevšímají, takže se bála o malou jako ty v tom parku o malýho..., naznala, že mohla zůstat doma, nebo přijít k nám, jsme si všimly, jak si holky pěkně hrají, ale ne doma, vždycky na návštěvě, doma ty hračky znají :slight_smile:
hřišťátka v parcích bývají pěkně obsypaný dětma a ty větší nedávají vůbec pozor, takže když malé od ségry šlápl na ruku nějakej kluk a do Elišky najel na klouzačce zas nějakej jinej, a to jsem tam byla s ní, protože sama se ještě neklouže, takže jsem ji tam jen tak z půlky klouzačky jakože posunovala, tak jsem to vzdala, a ještě ti kluk, místo toho aby se omluvil, řekne, že ona na klouzačku nesmí, protože je moc malá...
ve Chvalovicích jsou hřišťátka dvě nebo tři, já viděla dvě, ale někdo mi říkal, že tam jsou tři, tak snad se nám tam někdy podaří dostat se na klouzačku :grinning:
kočárek máme tady tenhle:
http://www.koralkuvsvet.cz/detail.php?zbozi=1048531
a Matýsek má jaké vozítko?
23. zář 2009 v 00:31  • Odpověz
Ahoj
Budete mít u domečku zahrádku? To je můj sen. Abych mohla Matýska vypustit a nebát se, že někam spadne. Pořídila bych mu pískoviště a seděla bych s ním na zahrádce.
My jsme bohužel odkázaný na veřejný hřiště. :frowning2:
Kočárek máme Coletto Aveo Quattro, předtím jsme měli Chicco Multiway, byl super, ale chtělo to změnu a dost mi chyběla spojená rukojeť.
23. zář 2009 ve 14:18  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
1 2 3 ... 10
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.