• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky - Znojemsko - Hrušovany n/Jev. a okolí

(Zamčená)
9. ledna 2011 
Ahoj, ahoj
Vítám novou maminku.
Já jsem měla teď dvakrát po sobě noťas na reklamaci, tak jsem to tady dost flákala. Už to snad bude O.K.
U nás je novýho to, že nám Matýska vzali do školky, tak můžu v září klidně nastoupit do práce. Byla to docela úleva, když uvážím, kolik je dětí a volných míst. Navíc je to školka kousek od baráku a ještě blíž to mám z práce. :cry: :grinning:
Jinak jsme zdraví, ale to počasí nás teda štve. Už se těším, až vyrazíme pořádně ven a ne jen do obchodu a většinou ještě s pláštěnkou. :angry:
Koupili jsme Matýskovi kolo-odrážedlo, tak musíme tady venku pořádně trénovat. Akorát, že by potřeboval malinko povyrůst. Máme snad tu nejmenší velikost a pořád pořádně nedosáhne na zem. No hlavně, že se mu kolo líbí. :dizzy_face:

Taky jsme si prožili teď takový smutný období, kdy se nám zabil kamarád, tak nebyla moc nálada. Nejhorší byl týden do pohřbu, to se mi fungovalo dost špatně, pak se to trošku srovnalo. Teď už jenom vzpomínáme.

A co u vás novýho?
21. kvě 2010 v 10:21  • Odpověz
Ahoj holky kdy jste začli s nemléčnou stravou a co to bylo? (nebo nějaká zanámá z rodiny)
2. čer 2010 v 18:34  • Odpověz
Ahoj holky zdravím novou maminku mimochodem znám oba rodiče,měla jsem tu čest,aby mě kdysi dávno učili:grinning:
Zrovna bojujeme s velkým nachlazením takže odsáváme trochu kašleme a v noci se kvůli plnému nosu často budíme,no ale snad nás to brzo přejde.
JInak už se umíme přetočit z bříška na záda pak se snažíme lézt no moc nám to nejde a nakonec pořád chceme sedět jestli to půjde takhle dál tak nevím nevím s chozením.
Taky sme zjistili,že ve vodě je to větší sranda když co největší silou kopeme nohama do vody:slight_smile:
Starvu pomale ale jistě začínám taky řešit ještě pořád kojíme a přikrmujeme Bebou,ale občas se olízne lžička s krupič.kaší,povařeným bramborem,trochu zeleninový polívky a taky už do nás teta dostala půl pribináku,ale čajíčkymoc nechceme tak asi budeme bojovat dál
2. čer 2010 ve 21:29  • Odpověz
Ahoj
Matýsek dostal jako první příkrm mrkvičku, je to taková klasika. Pak jsme přidali brambor a postupně i jinou zeleninu. Někde mám uložený fajn stránky o příkrmech. Kouknu po nich. S kaší a ovocem jsme začali později, prý občas děti odmítají zeleninu, když nejdřív ochutnají sladký. Každopádně nic mléčnýho až do roku. :wink:
Pemo - na krupicovou kaši pozor, je v ní lepek, ať malýmu nevyvoláte alergii na lepek. Proto se nesmí ani mlíko a mléčný výrobky.
Holky neberte to jako nějaký poučování, já jsem prostě na tyhle první příkrmy dost háklivá. Myslím, že těm dětem nic neuteče, když některý věci ochutnají později. Radši budu tyto základní rady dodržovat a budu vědět, že jsem mu nijak neublížila, než že mu vyvolám nějakou alergii a pak si to budu vyčítat. :slight_smile:

Tady jsou tabulky o zavádění příkrmů a vhodnost potravin. http://www.kojeni.net/prikrmy.php
3. čer 2010 v 15:59  • Odpověz
Peti adresa je super děkuji, jen začnu asi pomalinečku dřív
4. čer 2010 v 07:46  • Odpověz
holky pojdte na facebook
6. črc 2010 v 17:00  • Odpověz
Ahoj
Nakukuji a tady nic novýho. :frowning2: Ach jo.
Já si užívám poslední léto doma a v září nás čeká nástup do práce a do školky. :unamused: Tak mi je nějak líto, že to končí, ale zase bude víc peněz. Koukáme po nějakým domečku, tak budou peníze potřeba.
Taky plánujeme nějaký výlety, až bude mít Lukáš dovolenou. Má mu přijet bratranec ze Slovenska, co tu nebyl už několik let. Určitě pojedeme do Zoo v Jihlavě a na Vranov. Pak se uvidí.
A co novýho u vás? Děti zase povyrostli, co jste psaly naposled. :slight_smile:

Janceta - já na Facebooku jsem. :wink:
7. črc 2010 v 07:23  • Odpověz
ahoj máme první zoubek a už pěkně baštíme plno věcí
26. črc 2010 v 11:11  • Odpověz
Ahoj
Nikde nikdo :frowning2:

Pemo- velká gratulace. :slight_smile: Stejně to hrozně letí, nedávno jsi porodila a už první zoubek. :slight_smile:
No a nám se to krátí. Za měsíc už budu zařezávat a Maťulda bude ve školce. Taky vyřizujeme koupi domku. Naskytl se jeden na prodej vedle tchánovců, tak jsme do něj šli. Teda ještě to není úplně jistý, čekáme na schválení úvěru. Tak jsem na nervy a doufám, že to vyjde. Kdybych věděla, co mě čeká, tak do toho snad nejdu. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Hlavně teda teď na rodičovský. Tak snad pomůže, že už půjdu do práce.
2. srp 2010 v 11:35  • Odpověz
ahoj už máme i druhý zoubek a klubou se nám další ted sme bojovali s horečkou dostali sme se i na hodnotu 40 fakt síla mysleli sme že je to k zubům ale omyl nevím kde ale někde sme chytly zarděnky tak jednu dětskou nemoc máme za sebou.
jo holky nevíte co dělat nebo jak postupovat když malej ječí když odejdu do kuchyně a pak taky občas když má jít spát díky za rady
2. zář 2010 ve 13:24  • Odpověz
Ahoj
Máme za sebou dva dny školky. A musím zaklepat, Matýsek je v pohodě, líbí se mu tam. A mě v práci taky, jen je to zase změna. :grinning:
pema - s tím ječením neporadím. Ale u Matýska jsme praktikovali hodně doporučovanou metodu, kdy se děti dají do postýlky a jen se k nim chodí uklidnit a zase se odejde. Asi týden Matýsek pořádně ječel a usínal vyřváním se. Vydrželi jsme a naučil se usínat sám. Myslím, že není na škodu je nechat chvilku řvát. Oni zkouší, co vydržíme. Když pochopí, že to k ničemu není, většinou toho sami nechají.

Holky - kde jste všechny???
2. zář 2010 v 19:24  • Odpověz
Dobry vecer preji v prubehu listopadu-prosince se stehujeme do Znojma a jelikoz je nas Radovanek vasnivy plavec chteli bychom pokracovat i tady. Jake jsou ve Znojme moznosti pro takhle male deti?? Chodite nekam. Otazka c. 2 detska doktorka. V Brne mame vybornou pani doktorku takze se mi vubec nechce menit, ale bude to nezbytne. Muázete nam dat nejake typy? Diky moc Katka a Radovanek
4. říj 2010 v 19:25  • Odpověz
Ahoj
No holky!!!!! To je morálka. :angry:

Ahoj nis. My jsme teda na plavání nechodili, ale vím, že býval kurz ve sportovní hale u zimního stadionu. Možná je i něco v lázních. Jinak kamarádka jezdila se synem plavat sama do bazénu v Hnánicích v hotelu Happy star (je to kousek od Znojma). Kouknu se, jestli nenajdu někde odkazy. Jinak s doktorama moc neporadím. My chodíme k MUDr. Petrovi a jsme moc spokojení. I když některé maminky by asi nesouhlasily. Prý měl dřív problém s obtěžováním maminek, ale já s ním nemám problém. Je pečlivý, nic neodflákne, vždy se zeptá, jestli něco nepotřebujeme a můžu mu zavolat i kvůli kravině, nikdy ho to neobtěžuje.
Budete se stěhovat přímo do Znojma?

Jinak u nás ........ s domečkem to dopadlo dobře, už ho máme koupený a teď makáme a makáme. Počítáme, že tak na jaře bysme se mohli i přestěhovat.
Matýsek ve školce pořád v pohodě, snad už to tak zůstane. Já v práci taky dobrý, už mi ani nepřijde, že jsem tam tak dlouho nebyla.
7. říj 2010 v 19:21  • Odpověz
@kpetra Diky na Happy star jsem uplne zapomela, jen jestli tam pusti 8mesicni dite? Jinak jdeme primo do Znojma, chodila jsem tam na zdravku takze mam vyhodu znalosti prostredi :slight_smile: Vas mudr je primo znojemsky? Pokud mel takove problemy jak rikas tak muzem posilat tatinka, na toho si snad netroufne.

Nechodi nekdo z vas k Mudr. Frindove?
8. říj 2010 v 09:21  • Odpověz
Ahoj
Snad ti pomůže tohle: http://www.plavacek-deti.cz/bazeny/bazen.php?ID=13
V těch Příměticích by to mohlo být fajn, je to nové a děti můžou od 6 měsíců.
8. říj 2010 v 16:04  • Odpověz
@kpetra Bajecne, diky moc, vypada to ze primetice zkusime. diky moc
9. říj 2010 ve 12:39  • Odpověz
Ahoj tak po delší odmlce jsme tu zas.Po zarděnkách na nás vlezl průjem ale nebylo to zase tak moc vážný celkem sme to ustáli dostali sme probiotický kapky a za týden byl pryč,teď jíme o to víc.Pořád máme jen dva zuby a začínáme se pěkně vztekat doufám že si to vybereme už teď a pak budeme mít pokoj.Jinak si užíváme posledních slunných dní.Chtěli sme taky chodit plavat,ale díky tomu že jsme přestěhovaný v Mor.Budějovicích a tady bazén není tak nevím dojíždět do Znojma nebo Třebíče se mi moc nechce,i když ve Znojmě bysme to spojili s návštěvama u příbuzných:slight_smile:
13. říj 2010 ve 21:27  • Odpověz
@nis Ahoj já k ní chodím a myslím že pohoda :slight_smile:
14. říj 2010 ve 20:10  • Odpověz
11. pro 2010 ve 21:54  • Odpověz
@janceta88 Copak???
17. pro 2010 v 18:33  • Odpověz
@kpetra nikdo tu nejni :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2:
19. pro 2010 v 19:06  • Odpověz
Já jsem tady, nakukuju, co novýho. A koukám, že asi nic. :frowning2:

No tak holky, co příprava na svátky? Upečeno, uklizeno, nakoupeno, zabaleno?
Tak u nás snad nachystáno, doufám, že jsme na nic nezapoměli. :sweat_smile: Jenom mě skolila jakási choroba či co. Od čtvrtka mám afty v celý puse a bolí to jako čert. Nemůžu jíst, spát, polikat ani mluvit. No dobrá dietka před Vánocema. Tak doufám, že do pátku už to bude O.K. , ráda bych si užila řízek se salátem. :grinning:
20. pro 2010 v 09:22  • Odpověz
Ahoj holky.Jo příprava na svátky co to je?Nějak nestíháme,rostou nám další zuby do toho se snažíme chodit sami,ale jaksi se nám podaří nějaký ten karambol a ke všemu máme přeházený spaní,takže jsme stačili jen poklidit ne uklidit,nakoupit dárky a napéct aspoň perníčky a linecký možná se mi poštěstí ještě narychlo udělat medovník,ale kdo ví:slight_smile:
pěkné a klidné svátky
20. pro 2010 ve 12:43  • Odpověz
Krásné svátky vánoční, hodně klidu, pohody a radosti.
23. pro 2010 v 17:46  • Odpověz
já pečení taky moc nezvládala, ale cukroví jsme dostali. Jinak vše proběhlo fajn a mě chytly přímo na štědrý den ráno nehorázně záda.
Malej je akční, máme jeden zoubek a malinko se snaží pouštět při chození kolem nábytku. Holky taky se vám stává že se snažíte mylýho něco naučit, v tu a v tu hodinu dělat to a to, po tom a po tom dělat tamto, už už skoro pohoda, pak vám přijede nečekaná neohlášená návštěva, někde se zdržíte nebo tak něco takže ten kolotoč musíte posunout nebo vypustit a můžete začít znovu s učením. Už se mi to parkrát stalo a to byh pak vraždila.Třeba malej chdil několik dní kakat zásadně na nočník, pak jsme někde lítali a nevydržel, pokakal se do plínky a mohla jsem začít znovu. Nebo se spaním, chodil v tolik a v tolik, neuspávám,šupnu do postýlky a on si povídá a pak usne, zdrželi jsme se někde bez postýlky a mohla jsem učit znovu.
3. led 2011 ve 21:36  • Odpověz
Ahoj
@janceta88 - S tím režimem je to těžký, ale neboj, všechno se naučí. Je to šikula, když už chodí na nočník. Náš Matýsek si na něj poprvý sedl teprve v patnácti měsících. A usínání u nás taky bylo na dlouho, ale nakonec se to naučil. Bohužel, když začal chodit do školky, tak bylo všechno jinak a znovu s ním musíme jít, jinak děsně vyvádí. :angry:
4. led 2011 v 17:56  • Odpověz
jo kamoška se taky s mrnětem nadřela a jak šly do školky tak mohla učit znovu
4. led 2011 v 19:06  • Odpověz
Holky sice se to sem nehodí, ale chtěla jsem se zeptat jestli znáte někoho kdo měl autonehodu s úrazem a nezavinil ji? Může to být až 4 roky zpět.Děláme odškodnění. více info na: www.hpn-finance.cz nebo na tel.č:607 652 320
Kdo dá kontakt se kterým podepíšeme smlouvu a projde u spol.EvCO bude mu vyplaceno 500kč
(do 150km od Znojmo)
9. led 2011 ve 22:38  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.