• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky - Znojemsko - Hrušovany n/Jev. a okolí

(Zamčená)
9. ledna 2011 
ahojky
Matýsek má hezký kočárek, taky bych ten náš chtěla vyměnit, ale nevím, máme doma ještě Firkona guatro - hluboký + sportovní + autosedačka co se dá nacvaknout na konstrukci kočárku, ten si chci nechat na druhý mimi a kdybych teď přisla s tím, že chci ještě jeden, tak mě manžel asi zabije :frowning2: a až začneme platit hypotéku, tak už si žádnej nekoupím, ach jo, ten Baby design mini jsme koupili na veletrhu v Brně, jakože do auta, když se někam pojede a na dovolenou, aby se nemusel tahat ten Firkon a jinak že budu jezdit s tím Firkonem no a dopadlo to tak, že jsem s Firkonem (sporťákem) nejela ani jednou, jenže ten mini je fakt hodně mini a v zimě s fusakem se mi tam malá nevejde a proto bych chtěla nějakej trošku větší sporťák, třeba i z bazaru za rozumnou cenu, nevíš kam bych se tady ve Znojmě mohla jít mrknout?, koukám se i tady na stránkách na bazar, ale asi je lepší to vidět na vlastní oči, než bych ho koupila...
když jsem tak teď narazila na tu dovolenou, byli jste někde na dovči?, mi nakonec jeli do Chorvatska autem, manžel docela protestoval, ale já si to prosadila a bylo to super, malá měla na pláži malinkej bazének a střídali jsme moře s bazénkem a paráda, cestu tam i zpět skoro celou prospala, měli jsme s sebou chůvu, od sestřenice 15-tiletýho syna :grinning:
u baráčku budeme mít i kousek zahrádky, celý pozemek má nějakých 580 metrů, z toho zastavěno bude nějakých 120, takže něco zbyde a plánujeme si to taky tak nějak s tím pískovištěm + ještě aspoň malou skluzavku a ségra si plánuje, jak nám tam bude posílat malou Anetku na prázdniny a přítel od ségry si plánuje že k nám budou jezdit grilovat a já si plánuju, že vyhrajeme ve sportce aspoň milion :grinning: a pořád nic :angry:
24. zář 2009 v 00:27  • Odpověz
...Firkona quatro... sem chtěla napsat
24. zář 2009 v 00:28  • Odpověz
Ahoj
Tak slušný bazar je na Tovární. Mají tam i docela dost kočárků. Já tam chodím na oblečení pro Matěje. Dělá tam bratrancova žena, tak pokecám, pokoukám. :slight_smile:
S kočárkem už vydržím do konce. Ten Chicco byl super, hlavně veliký, ale teď mi víc vyhovuje ta spojená rukojeť. Matýsek konečně začal chodit i za ruku, tak se to hodí. A myslím, že i v zimě bude v pohodě. Ale on je Matěj docela prcek. Obleční má max. 86 a některý kalhoty i 80.
Na dovolený u moře jsme nebyli, snad příští rok. Byli jsme na svatební cestě v Bechyni a okolí. Bylo to fajn, zajeli jsme i do Hoštic. Teda je to ale díra. :grinning:
A ségra s přítelem si to u vás hezky naplánovali. :sunglasses: Ale zase se tam aspoň nebudete nudit.
24. zář 2009 v 18:45  • Odpověz
ahoj
děkuji za tip, zkusím se tam mrknout, byla jsem tam asi dvakrát, ale to jsem nekoukala po kočárkách :slight_smile:

Matýsek je teda fakt prcek, na to, že má 2 roky je malinkatej, jak byl velikej, když se narodil?
Eliška teď nosí taky velikost 80 a něco málo 86 a má cca 11 kg, teprve začínáme chodit, jsme trošku pozadu, je narozená o 2 měsíce dřív a docela se pronese a to měla při narození 1,6 kg a 42 cm, dokupovala jsem jí velikost 44, v 50 jsem ji musela hledat :grinning:

o Hošticích jsem někde četla, že tam jezdí davy turistů a místní říkají že neví proč, že tam není nic k vidění..., takže tam fakt nemáme jezdit?
u nás žádná svatební cesta neproběhla, že až o prázdninách, prže manžel učí a o prázdninách už jsme to nestihli, Eliška nám to překazila svým dřívějším příchodem...

tak snad se v novém nudit nebudeme, zatím určitě ne, protože tam bude ještě dlouho co dělat, než to bude vypadat zabydleně, hlavně okolí domu, ale to až na jaře, trávník atd., teď máme tady ve Znojmě samý krabice s nějakýma věcima, co průběžně nakupujeme a už ani nevím co v nich všechno máme, no hrůza, další věc je, že se posunul termín dokončení, z konce srpna na půlku října, doufám, že už definitivně, protože v jednom nábytku nám leží zaplacenej nábytek do obýváku + skříň do ložnice a v druhým zase sedačka, ještě že nám to tam nechali, že když to bude zaplacené, tak to tam můžeme nechat, ale jsme domluveni do té půlky října a dneska nám začali montovat kuchyň, v sobotu to prý bude celé hotové, budou tam nainstalovány už i všechny spotřebiče včetně ledničky, kdyby jsme to věděli, tak tu kuchyň objednáváme později, se mi to moc nelíbí, bude se tam pohybovat ještě dost lidí, aby jsme pak v ledničce nenašli taky třeba nějaký párky :grinning:

jo, jo ségra si to hezky naplánovali, když oni nemají ani balkon a ta malá je divoch a když je škaredě, tak jí nevysvětlíš, že se nedá jít ven, stojí u dveří a že pápá, jestli to bude dělat Eliška tak ji vystrčím na zahrádku v pláštěnce a gumáčkách a budu na ni koukat skrz zavřený balkonový dveře :grinning:
25. zář 2009 v 01:22  • Odpověz
Ahoj
Tak Hoštice stojí za vidění, jen ta vesnice je díra malinká. Ale je zajímavý vidět ty baráčky, co jsou ve filmu. Jen je to všechno na té návsi, pak už není nic. :slight_smile: Ale každý první víkend v červenci tam bývá akce. Jsou tam herci z filmu a Troška a nějací zpěváci. My jsme se trefili blbě, byli jsme tam o den dřív. :frowning2:
Matýsek byl docela průměrně veliký, když se narodil. Měl 50 cm a 3200 g . Teď ve dvou letech má asi 10 kg a kolik měří ani nevím. Ale je shruba stejně velký jako Julinka od sestřenice. Ta měla v květnu rok. Ale ona je zase vysoká po tatínkovi. :slight_smile: A s chozením má Eliška ještě dost času. Náš Matěj začal sám chodi ve 14 měsících. Všichni říkali, že bude chodit brzy, byl dost živý a divoký. Ale jemu vyhovovalo lezení, tak neměl potřebu chodit.

Buď ráda,že tu kuchyň montují už teď. Lepší než na ni potom čekat. Aspoň bude nachystaná na stěhování. Ono se vám to stejně blíží, to si ještě užijete, než všechno dovezete, uklidíte na místo a vůbec zabydlíte. Jejda já bych zabydlovala... :grinning: Ale není co. Třeba tě to bude bavit, když to bude vaše a budeš si to dělat podle svýho.
25. zář 2009 v 07:36  • Odpověz
Ahoj
tak jsem se byla podívat dnes (včera) v bazaru na Tovární, nějak mě tam žádný kočárek neupoutal, tak uvidíme, ještě jsme se zastavily v dětským u gymplu a tu zimní bundu co já kupovala na Jarošce za 350.- Kč tam má za 495.- Kč, tak jsem byla tak nějak sama se sebou vnitřně spokojená, že jsem vlastně ušetřila :grinning:

odpoledne jsme byli s manželem na otočku v Brně, pokoupit další kousky do nového bydlení, Elišku hlídala mamka, odjeli jsme, když malá spinkala, nejhezčí bylo, jak byla šťastná, když nás navečer uviděla, rozdávala pusinky a celou svou váhou 11 kg na mě visela a pak od čeho mám modřiny... :grinning:

já jsem ráda a těším se na zabydlování a hlásí se nám i pomocníci, tak snad to nějak zvládneme a tu kuchyň jsme se domluvili, že se spotřebiče nebudou zatím zapojovat, jen to tam bude stát připravené, zítra by měla být smontovaná, tak ji konečně uvidíme celou v reálu, ne jenom na papíře... a jak jsi psala podle svýho, tak hlavně se musíme sejít s manželem, většinou se sejdeme na 100%, jakože si každý něco myslí a když to řekneme nahlas tak to sedí a z toho já bílá on černá, kolikrát si až myslím, že si ze mě dělá legraci a zkouší jak budu reagovat a ono ne, myslí to vážně, to jsou pak kompromisy a nejsme spokojený ani jeden, nebo něco za něco, já ustoupím někde a on zase jinde...

Eliška taky raději leze než chodí, je to pro ni rychlejší a máme doma legraci, když se holky sejdou, Anetka od ségry před Eldou utíká a že baf baf, oni si tak doma hrají, ségra s přítelem lezou po čtyřech a Anetka před nima utíká, takže si pak myslí, že je to taky hra a ona to Eliška zatím jinak neumí, se fakt někdy nasmějeme...

ty děti jsou každé úplně jiné, Anetka od ségry taky měla v květnu rok a váží možná 8-9 kg a je taky docela vysoká, když ji zvedám tak se bojím abych jí něco neudělala, úplně cítím kosti pod rukama, pořád se mi zdá taková hubená, ale jestli to není tím, že Elinka je takovej budulínek :slight_smile:
26. zář 2009 v 01:21  • Odpověz
ahoj
tak tu máme nádherné počasí, co?, to se musí využít, dnes jsme se všichni slunili venku co to šlo :grinning:, snad to ještě chvíli vydrží...

dokončení kuchyně se odkládá na úterý :frowning2: , prý nepředpokládané nedostatky, řekl to trochu sprostěji, ale to sem nemůžu psát, je to náš dobrý známý, tak si to může dovolit :wink:
26. zář 2009 ve 23:15  • Odpověz
Ahoj
Počasí je teď parádní. Dneska jsem byli zase pouštět draka a konečně i lítal. Měli jsme jinýho, od Brumíka. :grinning:
Ale dívala jsem se, že zítra má být poslední pěkný den a pak se ochladí a má pršet. To by mě zajímalo, co budeme pořád dělat. :unamused:

V noci porodila moje kamarádka a porod měla teda ukázkový. Prý i v porodnici koukali. Přijeli tam večer kolem devátý s tím, že měla " takový jiný" bolesti. (její slova) :grinning: Na monitoru nic moc, ale nechali si jí tam, protože ráno měla stejně nastoupit na vyvolání. A tatínka poslali domů. No a v deset se bolesti zhoršili, ale pořád docela v pohodě. V jednu už prý měla pořádný, tak zavolala sestru, ta koukla a že rodí. Ve čtvrt na jednu volala manžela a za čtvrt hodiny už byla malá na světě. Chudák to nakonec prošvihl. Takže jsem měla pravdu, když jsem tipovala holčičku. Nejlepší bylo, že v době když rodila, tak se mi o ní zdálo, že ji vezu do porodnice, manžel nestíhá a já jsem tam s ní. On přišel, až když bylo skoro po všem. Takže v mým snu to nakonec stihl. :slight_smile:
No holčička je krásná a zatím hodná. Tak jsem si ji hned zamluvili jako nevěstu. :dizzy_face:
27. zář 2009 ve 21:33  • Odpověz
ahoj
já doufám, že to nebude tak horký s tím pršením, protože jinak teda taky nevím co budeme pořád doma dělat, teď je to super, že to doma můžeš prostřídat s venkem a nějak se zabavíme...

se máte, že už máte nevěstu, nikdy nevíš, koho si domů přivede, takhle je to lepší :grinning:, Eliška zatím ženicha nemá :frowning2:

a nezdálo se ti, že jsme vyhráli nějakej ten milionek :grinning: , by se nám vážně šikl..., že bych si hned zítra vsadila...

jsme dneska zajeli do Hollabrunnu na nákupy, hlavně jsme teda chtěli směsi na pečení chleba a neměli ani jednu..., cestou jsme potkávali samý policajty, no jo,bylo hezky a ješte ten svátek...
29. zář 2009 v 00:34  • Odpověz
ahoj
tak se ochladilo a už na mě něco leze, popíjím bylinkový čajíček k tomu paralen a cumlám strepsils, ach jo :astonished:, nerada bych nakazila Elišku...

jak se vede tobě a Matýskovi?
29. zář 2009 ve 23:21  • Odpověz
Ahoj
Nám se daří tak, že mě včera sklátila nějaká střevní viróza. Naštěstí šel už Matýsek spát, tak snad se mu to vyhne. Naposled, když ji měl, tak to byla hrůza. Chuděněrka několik dní jen ležel, zvracel a měl průjem. Pak byl hrozně pohublý. :frowning2: Takže dneska si ho hned po probuzení vyzvedla babička a do zítřka bude tam. Lukáš za ním pojede po práci. Tak snad se mu to vyhne.
30. zář 2009 v 08:06  • Odpověz
ahojky
ajaj, přeji brzké uzdravení, Matýsek to snad nechytne, když jsi ho tak rychle odřízla od zdroje :sweat_smile:
u nás řádila střevní viróza naposledy víc jak před dvěma lety, byli jsme na dovolené v Černé Horě a až po návratu to na nás přišlo, místo do práce jsem šla tenkrát k doktorce... :grinning:
1. říj 2009 v 00:20  • Odpověz
u mě paralen a čajíček zabral, dnes mi už skoro nic nebylo...

dnes (včera) jsme byli na baráčku, kuchyň je skoro hotová, jen dvoje dvířka nám dělají nová, jedny na myčku, to zkazili oni a druhé k horní rohové skříňce, nějak tam není pravý úhel, takže na místě upravovali skříňku a dvířka se musejí udělat nová...
jinak jsem zvědavá, že prý do 15. října se bude předávat, ale když jsem to tam viděla, tak tomu moc nevěřím, zdá se mi tam moc nedodělků, jeden z těch pracantů má pěknou motivaci, vsadil se s ostatními o dva sudy piva, že to bude hotové a jako jedinej tam bývá do 7 do večera + soboty a neděle :grinning:...

Eliška se nám začíná pouštět, takže každou chvíli sebou někde plácne, včera se chytla zezadu za židli a spadla dozadu a židle skončila na ní, by se ve mě krve nedořezali, 3 vteřiny ticho a pak šílenej křik, ale dobrý, přežila to bez následků :sweat_smile:...
1. říj 2009 v 01:05  • Odpověz
Ahoj
Mě už je dneska taky docela dobře. Odpoledne pojedeme pro Matýska k babičce. Noc zvládli dobře, tak jsem ráda. Tatínek si aspoň zkusil, mít ho přes noc sám. Matýskovi se naštěstí viróza vyhla, tak jsem ráda.
Baráček určitě stihnou a brzy se budete stěhovat. Kamarádi takhle dodělávali barák a chtěli to stihnout do porodu. A nakonec stihli dodělat všechno a malá šla do novýho. Oni řemeslníci, když chtějí, stihnou to včas. A sudy piva jsou opravdu dobrá motivace. :grinning:
Eliška asi čeká s chozením do novýho. My jsme tohle pouštění neznali. Matýsek byl opatrný v pouštění. Ale jednou se pustil a rovnou šel. To jsem koukala. Pak jsem se bavili tak, že jsem si sedla a pustila ho proti gauči. On tam došel, otočil se a zase šel ke mě. Dost rychle se to naučil a pak už běhal sám. Pamatuji se, jak jsem byla vedle z toho, že prošel předsíní a vybral oba rohy. :grinning: :grinning:
1. říj 2009 v 09:21  • Odpověz
Ahoj holky.Potřebuju poradit nevíte,jestli někde ve Znojmě nebo okolí neprodávají kočárky Aro team.Já si ho koupila v Polsku za fakt dobrou cenu,ale když sme kočárek prohlíželi ještě jednou pořádně tak sem zjistila ,že mi přední kolečka jdou trochu šejdrem.Sice mi to při jízdě nevadí,ale i tak všude mi řekli že by měli být kolmo k zemi.A protože do Polska daleko tak bych chtěla vědět jestli není nějaká prodejna přes kterou bych to prohnala na reklamaci tady.Díky moc za jakoukoliv odpověď.
1. říj 2009 v 19:49  • Odpověz
Ahoj Pemo. Tak sis to přečetla. Tenhle typ kočárků prodávají v Bambinu, tak se zkus zeptat tam. Pán je docela fajn, ochotný. Ale s tou reklamací tady nevím, když máš kočár kupovaný v Polsku. Ale kolečka bývají na těhle typech stejný, tak by třeba šlo pořídit náhradní, jestli je to teda přímo kolečkama a né podvozkem. A nemohlo by to být třeba i tím, že nejsou pořádně dofoukaný. Některý holky si stěžovaly na ovladatelnost kočárků a pak zjistily, že stačilo dofouknout kolečka. :wink:

A nechceš si doplnit týden těhotenství? Ani nevím, kolikátý jsi. Kdy máš termín? Víte co to bude nebo necháte si to říct?
Ježíš, já jsem stejně zvědavá jako na Beremese. :grinning: :grinning: :grinning:
1. říj 2009 ve 20:11  • Odpověz
Ahoj
pema: jé, tak koukám, že sem napsal i někdo další, než jen já a kpetra, doufám, že sem občas napíšeš, s tím kočárkem jsem zvědavá, jestli ti tu reklamaci zkusí vyřídit, ale za zeptání nic nedáš, napiš jak jsi dopadla...

kpetra: dneska už Eliška doma ušla sama asi tak 5 kroků, ale je taková hr, takže mi vždycky přímo padne do klína, strašně ji to baví, vždycky ji pustím a ona dojde těch pár kroků ke mě :slight_smile: , taky jsem z toho celá vedle :grinning: :grinning:, venku s botičkama už to není ono, trénovaly jsme na zahrádce až do tmy :sunglasses: ...

ségra dneska šla zkusit s malou cvičení do sokolovny, je to pro děti od dvou let, ale že tam mají zkusit přijít, tak jsem zvědavá, co bude zítra říkat, stojí to 400.- Kč na půl roku, cvičí se každý ČT od 17-18 hod., tohle se mi zdá lepší než Maceška...

s baráčkem se necháme překvapit, už to neřeším, ale ráda bych letos bydlela :wink: ...

tak tatínek se v hlídání přes noc osvědčil, aspoň víš, že se můžeš spolehnout...
2. říj 2009 v 00:12  • Odpověz
Ahoj holky děkuju za milé přivítání.Termín mám buď 31.12. a nebo 6.1. takže docela sranda.Chceme vědět co to bude,ale prcek se pořád otáčí nebo tam má nožičky takže netuším asi nechce aby sme to věděli:slight_smile:
JInak v Bambinu sem tio zkoušela a pán říkal že takovej typ kočárku neprodávají ale byl hrozně milej a ochotnej fakt že jo.Něco málo mi poradil tak to doma zkusíme.A uvidíme při nejhorším prostě pojedeme na reklamačku,aspoň bych si dokoupila nějaký věci-mají fakt levný když sem to srovnávala.A třbea bych i koupila postýlku a matraci,uvidíme jak dopadne domácí oprava:slight_smile:
Jinak sem taky bezvadně nakopila už teda větší věci na léto v Kiku v Rakousku v Hornu,ale je i v Laa.takže sem byla nadšená.Dneska sem neodolala a jak sem se šla ptát na ten kočárek ještě do jedný prodejny na Masaryčáku tak sem prckovi koupila úžasnou zimní čepičku,hodí se nám k rukavičkám co už máme.
Holky ještě mi napište,jestli jste některá nechodili na přeporodní kurzy a kam.Zkoušela sem Macešku dobrý ,ale trošku drahý a díky tomu že chodím ještě do práce tak celkem nestíhačka.A jestli kurzy mají smysl když bych do nich šla až někdy v listopadu.
2. říj 2009 v 16:37  • Odpověz
Ahoj
Pemo - tak snad se oprava zadaří a nebudete muset kočárek dál řešit. A termín porodu máš hezký. Takhle se narodil klud od kámoše. Na Silvestra. Byl poslední dítě Znojemska v roce 2006. :slight_smile:
A v Kiku mají opravdu moc hezký věci. My se tam stavujeme v Třebíči, když jedeme ke švagrový. Vůbec na děti tam jsou krásný věcičky.
Na předporodní kurz jsem nechodila, já na takový věci moc nejsem. Ale myslím, že mi ani nechyběl. :wink:

Julie - Eliška je šikulka, když už se pustila, tak to půjde rychle. Nejdřív to musí natrénovat doma a pak to půjde i venku. :slight_smile:
A s bydlením to určitě stihnete, na vánoce tam už budete. To musí být hezký, nastěhovat se před vánocema. Je to všechno takový nový a čerstvý. A můžeš se tam vyřádit na výzdobě. :dizzy_face:

Včera jsem přemlouvala Matýska, aby dal dudlík miminku od kamarádky, že už je velký kluk a dudlík nepotřebuje. Tak jako dudlík by dal, ale ne svůj. :grinning: Ale nehrotím to, má ho jen do postýlky na spaní, jinak ne. Radši budeme víc trénovat odplínkování. Docela to jde, doma je už bez plíny, teda aspoň většinou. Ale po spaní ji má vždycky hrozně načůranou a venku zapomíná hlásit. :confounded:
2. říj 2009 v 19:12  • Odpověz
Ahoj holky,

kpetra - jo, jo, poctivě s Eliškou trénujeme, je na ní vidět, že má sama ze sebe radost, když se jí to daří...

s bydlením, jsem sama zvědavá, hlavně na sousedy starousedlíky, se mi tak nějak zdá, že nás tam z těch novostaveb berou jako vetřelce :stuck_out_tongue_closed_eyes: , se poctivě snažíme zdravit, naposledy se tam jeden starší pán moc mile netvářil a taky když tam přijedem, tak po nás některý lidi přímo čumí, div si krky nevykroutí, jak se ještě jakou dobu otáčí, když je míjíme, nebo jdou kolem skoronašeho domečku, to fakt nemám ráda..., bych se nejradši zeptala co čumí, ale se to trochu nehodí, že?...

Elda má dudlík taky jen na spaní, ale je to asi tak tři měsíce, předtím ho cumlala průběžně celý den, jsem jí vysvětlovala, že dudlík musí jít spinkat, když ona vstává, protože celou dobu co ona spinkala pracoval a zabralo to, teď jak vstane, tak jí řeknu, že dáme dudlíčka spinkat a ona ho vyndá z pusinky a podává mi ho, za tím jí ho brát taky nebudu a odplínkování jsi zkoušela od kdy?, já zatím ani nezkouším, protože malá mi nehlásí nic a ani ji nevadí bobo v plíně, to až to zjistím já, sama by v tom byla asi celý den, vůbec jí to neva...

pema - ten termín je hezkej, takovej silvestrovskej :dizzy_face:...

do Kiku jezdíme do Hollabrunnu, je to trochu blíž a hlavně na Horn by mi nestačil celej den, je tam moc obchodů a já jsem v tomhle hrozná, v Hollabrunnu není skoro nic, naštěstí :grinning:...

já do předporodních kurzů chodila přímo do nemocnice, vede to tam paní Vodičková, sestra z porodního, bylo to myslím 6x, každé úterý odpoledne cca na 2,5 hodinky, moc to nestálo, ale přesně už fakt nevím, jenom vím, že jsem si to zajišťovala hodně dopředu, protože nás tam mohlo být maximálně 10, bylo to v takové malé místnůstce, něco nového jsem se dověděla, ale kdybych tam nechodila, tak se taky nic nestane, když něco nevím, hledám na netu, jestli budeš chtít, mám na ni mobil...
3. říj 2009 v 00:43  • Odpověz
a nebo jinak, teď jsem to našla na stránkách nemocnice

http://www.nemzn.cz/vismo/dokumenty2.asp?id_org=600118&id=117603&p1=20109
3. říj 2009 v 00:49  • Odpověz
a ještě jsem zjistila, že vy dvě se vlastně znáte z Beremese, že?...
3. říj 2009 v 00:56  • Odpověz
tak nic, jdu spát, když já jsem plná elánu takhle v noci a to si se mnou nikdo povídat nechce... :slight_smile: :wink: :frowning2:
3. říj 2009 v 00:57  • Odpověz
Ahoj
Paní Vodičková mě rodila a byla úžasná. Chudák, co všechno si ode mě vyslechla :sweat_smile: . A porád se jen smála a byla v pohodě. Takže u ní by ten předporodní kurz nemusel být špatný. :wink:
S Pemou se občas potkáme na Beremese, ale zase tak dobře se neznáme. :slight_smile: Trošku se tam míjíme.
A se sousedama to bude časem dobrý. Tak si říkám, že tam se pohybuje pořád tolik cizích lidí, že by měli být zvyklí. Já tam mám na poště kamarádku, ale ta dojíždí ze Znojma.
Jo a ten Kik v Hollabrunu bysme mohli někdy zkusit. Aspoň bysme si udělali výlet. Je to tam asi taky někde na kraji města jako v Laa, ne? Eura doma taky máme, tak bysme mohli vyrazit.

No a s nočníkováním jsme začali poprvý asi v 15 měsících. Do tý doby si Matýsek na nočník ani nesedl. To bylo řevu, když jsem ho chtěla posadit. Pak jsem začli ráno po vyspání, potom přidali po poledním spaní a před koupáním. No a přes prázdniny tady běhal s nahatým zadkem a naučil se si tam sednout sám. Ale kdy si začal říkat si ani nevybavuju. Přišlo to tak nějak samo. :grinning:

Pemo - Nejsem si jistá, ale nejsi Lucka? Snad si to nepletu, se jménama mám trochu problém. :sweat_smile:
Máte vybraný jména? Jaký?
3. říj 2009 v 07:14  • Odpověz
ahoj,
souhlasím, že paní Vodičková je úžasná, mě teda nerodila, ale kurzy s ní byly zábavné, takže Pemo za těch 300.- Kč to stojí... a co jsem tak slyšela, tak jsou na ni dva názory buď, že je super, nebo naopak, že hrůza, na mě tedy působila pozitivně...

já teda nevím kde je Kik v Laa, v Hollabrunnu jedeš od Znojma pořád rovně, přejedeš jedny koleje a na první světelné křižovatce se dáš doleva (trošku do kopce) a potom je to tam už značené, je tam u toho SPAR nově postavenej, tam jsme parkovávali přes léto v podzemní garáži, aby jsme neměli pařák v autě a taky jsme si tam skákli na WC :sunglasses:...
3. říj 2009 v 15:02  • Odpověz
teda dneska to naše dítko bylo jak hromádka neštěstí, asi nám lezou další zoubky, ale to byly slzy jak hrachy, průběžně celý den...

nočník máme hrající, takže když se nám poprvé podařilo do něj vyčůrat a začal hrát, tak se nám naše slečna rozbrečela a teď se jí vůbec nočník nelíbí...

ten pohyb lidí myslíš u těch domečků s červenými lucerničkami :grinning: , ale teda to co stává cestou od Znojma do Chvalovic, to je teda síla, manžel naznal, že si je bude muset pojmenovat :stuck_out_tongue_closed_eyes: ..., myslím, že každá ženská co by šla po celodenní fušce z pole by byla za větší dámu...
3. říj 2009 ve 23:48  • Odpověz
Ahoj holky díky za info.Na paní Vodičkovou číslo už taky mám děkuju,ale jaksi mi to nevychází časově.Kurzy jsou někdy od druhý a to já teprve dorazím z práce,takže blbý.A netuším jestli to stihnu až budu na mateřský a taky jestli se zrovna v tu dobu bude nějaký nový kurz otvírat.
kpetra: Sem Martina,ale nevadí já si ty jména taky pletu.Pro prcka máme jména,ale zatím předběžně a vůbec nevím jaký vybrat:Pro kluka je to Ondřej nebo Matěj a pro holku se nám líbí Barbora,Karolína,Ema ,Tereza atd........ už sem byla zoufalá tak sem říkala že kluk bude Ignác a holka Žofka:grinning:
Jinak dneska v noci mi naše dítě dalo pěkně zabrat.Jakmile sem už skoro spala udělalo si ze mě kopací míč a vší silou koplo.Taky mi trochu chřastilo v břiše ráno sem z toho měla průjem a celý den sem byla jak s kocovinou a žaludkem na vodě teď už je to lepší.
Holky vím že otravuju,ale chci se zeptat co rozhodně nezapomenout do porodnice(myslím tím jako něco extra, to co mám mít sebou jako že oficiálně mám přečtený) co je tam pak jako když najdu.
takpěkný den nebo noc záleží kdy to čtete
5. říj 2009 v 17:14  • Odpověz
Ahoj
Elišce přejeme všechno nejlepší k svátku. :slight_smile:
S tím pojmenováním slečen u silnice jsem se pobavila. :grinning:

Pema2 - se jménama je to těžký. Já jsem měla problém s holčičíma. Vždycky jsem chtěla Terezku,ale pak ji dal bratranec a nakonec i Lukášův brácha. Takže jsmě měli vybranou Adélku. A taky se mi hrozně moc líbí Viktorie. :dizzy_face:
Jo a do tý porodnice se mi docela hodil vlhčený toaletní papír. Jsem si nějak neuměla představit, že bych po šití používala normální. Možná to byl jen pocit, ale ten vlhčený byl fajn. A taky jsem tam měla na sprchování gel pro intimní hygienu. Jinak snad nic speciáního. Noční košile mi tam dali, takže kartáček na zuby a pastu. No a ty úžasný poporodní vložky a síťovaný kalhotky. :grinning: :grinning: Jinak jsem snad nic ani nepotřebovala.

V pátek jdeme s Lukášem na posvícenskou zábavu. Matýska pohlídá babička, tak se moc těším. :slight_smile: Už jsme dlouho nikde nebyli.
5. říj 2009 v 19:21  • Odpověz
Ahoj holky,

kpetra - děkujeme za přání :slight_smile: , Eliška mimo jiné, jako dárek dostala píchaneček na plícním, očkování TBC, jako miminko ji neočkovali, nesplňovala podmínku do 6-ti týdnů vážit 2,5 kg, takže jsme byly až dneska, to jí jenom zkoušeli protilátky a ve čtvrtek jdeme znovu a buď nás naočkují nebo ne, byla moc hodná, ani nepípla a ještě se na to koukala, jak jí do ručičky píchá tu jehlu, dostala lízátko :grinning: ...
když jsem u těch sladkostí, dáváš nějaké Matýskovi, jestli ano, tak kdy jsi začala dávat?, já teda zatím nedávám nic, myslím, že na takové věci máme ještě čas, kolegyně z práce se divila, že malé nedávám lentilky, jsme se bavily, že Elda začíná ťapkat a ona, že ji mám nalákat na lentilky..., tak teď nevím, jestli jsem krkavčí matka, když dítěti v 15-ti měsících nedopřeju lentilky :sweat_smile:...
jo, slečny u cesty lepší je pojmenovat, než jim říkat pravým názvem a aspoň si je nebudeme plést :grinning:...

pema2 - ještě k tomu kurzu, když jsem chodila já, tak pro velký zájem se nedostalo na všechny, ale kdo měl zájem, tak mohl jít jen jedno úterý, když byla prohlídka porodních sálů + přednáška (výrobky od Medely), tak třeba, když už budeš na mateřské, tak si domluvit tohle, aby jsi věděla do čeho jdeš :slight_smile:
a co s sebou do porodnice, já si nic spešl nevybavuji, možná bych si vzala super teplý ponožky, v zimě tam bude pěkná kosa, jinak to stejný jak kpetra, jen ten vlhčený toaletní papír jsem neměla (já šla císařem, takže mi nechyběl), potom jsem s sebou měla svůj čaj (kojící), který mi sestřičky na požádání uvařily a jinak asi nic, ale třeba si ještě na něco vzpomenu, než to bude pro tebe aktuální...

jména jsou krásná nakonec všechna, já jsem chtěla holčičku prvně Anetku, ale tohle jméno dala moje sestra, potom Adélku, s tím nesouhlasil manžel, že prý Adéla ještě nevečeřela, Ema se mu taky nelíbila, ale mě se tohle jméno líbí čím dál víc, takže jestli někdy bude druhá holčička, tak budu bojovat, klučičí jméno se mi vždycky líbilo Ondřej, manžel nebyl v zásadě proti, jen že ve škole měl spolužáka Ondřeje a že to je kretén, ale jméno by mu prý nevadilo, jenže potom jsem spolužáka-kreténa poznala i já a to byla chyba, Ondřej se mi okamžitě přestal líbit, takže chlapeček by se u nás jmenoval Radim, na tom jsme se shodli oba dva hned a tohle jméno zůstává i pro možné druhé mimi :slight_smile:
6. říj 2009 v 00:05  • Odpověz
a ještě k těm síťovaným kalhotkám, když rodíte v létě a rtuť v teploměru jim tam stoupá hodně přes 30 st., tak tenhle úžasnej kousek prádýlka považujete za opravdu mimořádně luxusní :grinning: :grinning: :grinning: , holčina co byla se mnou na pokoji říkala, že by je nejradši nosila pořád, jen že neví, co na to jako manžel :slight_smile: , fakt jsme se nasmály...
6. říj 2009 v 00:17  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.