• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky - Znojemsko - Hrušovany n/Jev. a okolí

(Zamčená)
9. ledna 2011 
Ahoj
Já se sladkýmu bráním pořád, ale samozřejmě už dostává. Babičky mu kupují čokáládky Kinder (ty s mléčnou náplní) a občas dostane teda kousek i normální čokolády. Jinak my čokoládu nebo třeba brambůrky jíme večer, když jde spát nebo tajně. Ale on se tomu člověk stejně neubráním takže teď už jí asi téměř všechno. Já mu to sladký nekupuju, ale nevyvádím, když dostane jinde. Jinak jsem stejnýho názoru jako ty, myslím, že mu nic neuteče, když ještě neochutnal lízátko apod. :wink:

Jo a ponožky do porodnice jsem nepotřebovala. Po porodu mi bylo pořád teplo a navíc se tak hodně topí kvůli miminkům. A ten čaj je taky dobrá věc. Já jsem ho nesla do porodnice dvoum kamarádkám. Mě by to nenapadlo, ale paní, co jsem s ní byla na pokoji ho měla. :slight_smile:
6. říj 2009 v 16:55  • Odpověz
Ahoj,
tak to jsem ráda, že máš na to sladké stejný názor, u nás je to tak, že moje mamka nekupuje nic, co bych já neschválila a manželova mamka ta by jí strčila cokoli, "dávala jsem to vám a jak vám to chutnalo", manžel se jí snažil vysvětlit, že od toho jsou rodiče aby určili, co dát a co ne, dítě, pokud mu to bude chutnat sní všechno... a jak to tak pozoruju a slyším kolem sebe, tak dřív to bylo asi normální, že se dětem dávalo sladké od malička..
6. říj 2009 ve 23:31  • Odpověz
takže to lízátko, co jsme včera dostaly zbylo na mě :grinning: ...

nám to právě říkala paní Vodičková, že si můžeme donést vlastní čaj, už i k porodu...
6. říj 2009 ve 23:44  • Odpověz
Ahoj holky díky moc za rady.Stejně si myslím,že na plno věcí zapomenu:slight_smile: ale příbuzní nejsou tak daleko,aby potřebný věci nemohli donést.
Taky díky za tu informaci,že se můžu jít podívat jen na porodn sál.Asi to tak dopadne.Uvidím zítra,za jak dlouho mi řekne že mám nastoupit na mateřskou k tomu nás čeká ještě stěhování do novýho bytečku tak toho asi bude dost a dost.
Jinak na sladký mám stejný názor.Mě ho dávali od malička hlavně babičky a pak sem skoro celej život vypadala jako koule:slight_smile: takže čím později tím lépe
7. říj 2009 v 15:12  • Odpověz
Ahoj holky,

pema - to je pravda, když ti bude něco chybět, necháš si to přinést...
ty se budeš taky stěhovat?, odkud kam?, taky se máme stěhovat, jen jsem zvědavá kdy, pořád nám nějak posouvají termín dokončení...

já mám sladké ráda, jen jsme na tom stejně jako kpetra, musíme jíst dobrůtky až malá spinká, nebo potají a nebo aspoň když si něco dobrýho dáme, tak musí jíst malá taky, samozřejmě něco jiného, co může, zatím to nerozlišuje, že já se cpu zákuskem a jí dám třeba nějaký ovoce, hlavně že má taky "mňam", jak tomu říká :slight_smile: ...
7. říj 2009 ve 23:41  • Odpověz
Ahoj
Včera jsem byla absolutně bez energie. :confounded: Matýsek zase v noci divočil a ráno vstával o půl šestý. To už se nestalo dobrý rok. Pak byl děsně protivný a vymýšlel si s jídlem. Vždycky si vzal dvě lžičky nebo si dvakrát kousl a chtěl něco jinýho. Tak jsem s ním nakonec vyrazila na celý dopoledne ven a přišli jsem akorát na oběd, pak šel spát a odpoledne byl v pohodě. Snad to bude dneska lepší. Trochu jsme sice v noci bojovali kvůli mlíku, ale vstával před chvílí a vypadá O.K.S tím mlíkem mě už štve. V noci se budil jednou na mlíko a teď začal blbnout a budí se víckrát. Tak jsem se zařekla, že takhle ne. Už bych se taky ráda vyspala a on určitě nemůže mýt hlad, když normálně večeří. Je to jen nějaký jeho rozmar. Tak v noci dostal plnotučný mlíko a to nechtěl a vstekal se. Řekla jsem mu, že buď bude pít tohle nebo nic. Nakonec usnul i bez mlíka. Sice to trvalo trochu dýl, ale usnul. :slight_smile:
8. říj 2009 v 07:06  • Odpověz
Ahoj,
tak u nás buzení v noci na mlíko neexistuje, malá dostane večer než jde spinkat flašku sunaru a spinká, když se náhodou probudí, tak si cucne čaje...
Matýsek asi zkouší, kam až může zajít, jestli povolíš nebo ne..., tak vydrž :slight_smile:
Dneska jsme byly s Eldou na plícním na očkování TBC, žádné protilátky se jí nevytvořily, takže očkovali a trošku jsme si i zakčičely... a dostala další lízátko, takže už máme dvě :grinning:, nějak na ně nemám chuť...
8. říj 2009 v 18:13  • Odpověz
Ahoj holky tak sme se dneska vrátili od paní doktorky sme moc potěšený oba sme v pořádku už sme zase hlavou dolů no ale prý se to může ještě změnit tak uvidíme,ale konečně víme co jsme - kluk.Manžel v telefonu nezněl moc nadšeně počítal s holčičkou,ale já myslím že bude rád že má kluka a mě je to celkem jedno hlavně ať je zdravej a pak máme ještě jeden pokus nebo i víc ne?:grinning:
Jinak stěhuju se ze Znojma do Mor.Budějovic.Přísští týden se bude malovat pak jen nastěhovat věci a hurá.
Holky mám dotaz.Jak je to s nástupem na mateřskou?dneska mi Murd. řekla že můžu nastoupit 5.11 což je super a mě to vyhovuje,ale je to čtvrtek a já bych šla ještě do pátku do práce ať nethám týden.Myslíte že to jde nebo rpsotě musím nastoupit ten den?Díky za odpověď
8. říj 2009 v 18:29  • Odpověz
pema - to jsi ráda, že se konečně ukázal v celé své kráse, ale dal si na čas prďousek :slight_smile: ..., kluk nebo holka, když je to první díťě, tak je to jedno co to bude...
manžel, když jsem byla těhotná a nevěděli jsme co to bude a telefonovl mi, tak se vždycky ptal "jak se máte holky moje", takže si asi taky přál holčičku...
s tou mateřskou ti neporadím, tak se zeptej doktorky, jetli ti to nemůže napsat, tak jak to chceš ty, ten jeden den by nemusel vadit a jestli máš ještě nějakou dovolenou, tak bych si vybrala dovolenou před a zůstala bych doma ještě o ty dny dovolené dřív...
9. říj 2009 v 00:19  • Odpověz
Ahoj
S tou mateřskou si myslím, že by to mohlo jít. Ono záleží asi na doktorce. Na mateřskou se nastupuje 6 týdnů před termínem porodu, takže záleží, kdy ti doktorka te termín napíše. :wink: Alá já bych šla klidně i od pátku a všat ten jeden den se už v práci bez tebe obejdou. A s dovolenou jsem to měla tak, že jsem nastoupila na mateřskou, po těch 28 týdnech jsem přestoupila na rodičovskou a zároveň jsem z práce vybírala dovolenou. Takže jsem byla dva měsíce placená 2x. To bylo super.

Dneska odjíždíme k tchánovcům na posvícení. Večer razíme na zábavu.Docela se těším :slight_smile: .
A jinak dneska byla úžasná noc. Matěj se probudil až v 5, dostal mlíko a spal do 7.45 hod. Kéž by takhle spal častěji.
9. říj 2009 v 10:03  • Odpověz
Ahoj holky, jak se máte?

Kpetra si teď užívá někde na zábavě, že?, tak si to pořádně užijte :slight_smile: ... a kdeže to vlastně je to posvícení?
Matýsek se lepší ve spinkání, tak ať vám to už vydrží napořád..., se úplně stydím to sem psát, ale my dvě s Eliškou jsme dneska (včera) vstávaly ve třičtvrtě na 10, normálně vstává tak kolem osmé, asi to bylo po tom očkování a mě se taky dobře spalo...

sestřence napsala doktorka mateřskou už 8 týdnů před plánovaným porodem, takže si to asi píšou jak se jim chce...

Pemo, ty máš termín porodu 4.1.?, takže to ti chce doktorka napsat mateřskou už dva měsíce předem?
10. říj 2009 v 00:49  • Odpověz
julie:Ne já mám termín porodu podle UZ 31.12. ale je možný že se náš klučina přihlásí na svět o něco později podle měsíčků mám termín 6.1..Ptala sem se Mudr. protože to chtěli vědět v práci.Ono to tak vychází na toho 5.11. - 8.týdnů před.
Jinak se ještě chci zeptat je nutný nebo dobrý jíst nějaký vitamíny pro těhotný celý těhotenství nebo už je teď můžu trochu vynechat nebo úplně vynechat?
Teď mě ještě s tou mateřskou celkem naštvali chtějí ji krátit to bude rodeo sem zvědavá jak to utáhneme.
mějte se
12. říj 2009 ve 12:26  • Odpověz
Ahoj
Máme za sebou náročný víkend. Posvícení bylo v Kravsku. Babička hlídala v pátek i sobotu večer, my jsme stihli obě zábavy, co byli. Včera jsme přijeli po obědě a totálně odpadli. Jen jsme se povalovali a čekali na večer, až budeme moct zalehnout do postele. Matýsek spal jen v autě, doma už potom neusnul, takže byl k věčeru hrozně protivný. Hned po uložení do postele usnul, taky musel být pěkně utahaný. :slight_smile:

pemo - termín máš hezký, to se musí nechat. :grinning: Ještě k tomu nástupu na mateřskou. Je to tak, že se nastupuje 6 týdnů před termínem porodu, ale maximálně 8 týdnů. Teď jsem si i vzpoměla, že se mě doktorka ptala, od kdy bych ji chtěla, protože jsem měla termínů víc. Takže ten nástup od soboty by šel určitě domluvit s doktrokou a ty bys mohla dokončit v práci týden.
K těm vitamínům - já jsem je brala v prvním trimestru. Bylo to v zimě, tak mi to přišlo dobrý. Pak už jsem je nebrala, v létě bylo dost ovoce. Taky se prý po braní těchto vitamínů rodí větší děti. To byl nějaký výzkum, ale co je na tom pravdy nevím. :wink:

Julie - to spaní závidím, takhle dlouho jsem spala naposled, když jsem ještě nebyla těhotná. Ale trochu se to spravilo. Už nevstává na mlíko o půlnoci, ale pořád se teda budí a chce. Naštěstí je to většinou k ránu, tak to jde. A dneska vstával o půl osmý, tak jsem docela spokojená. :dizzy_face:
12. říj 2009 ve 13:45  • Odpověz
ahoj holky,

vitamíny - já brala v I. trimestru jen kyselinu listovou a potom až po porodu Calibrum mami, je i pro kojící ženy... a to s rozením větších dětí jsem taky slyšela, ale jetli je to pravda...

mateřská - jj budou snižovat, chtěli i rodičák a porodný, ale to naštěstí neprošlo...

posvícení a zábava - závidím zase já, dlouho jsme se takhle vyblbnout nikde nebyli..., naposledy v únoru slavil narozeniny manželův bratránek ve sklípku, taky zajímavý, ale do 2 jsme byli doma... :sunglasses:

spaní - já spím ráda, takže to má Eliška asi po mě... :grinning:, ty vydrž a Matýsek to vzdá, když zjistí, že v noci žádný mlíko nedostane, zkus mu šupnout čaj, třeba má žízeň a jestli ne, tak přestane, je to zvyk ne hlad...

baráček - 20. října je kolaudace, potom budou drobné dodělávky, které nebrání kolaudaci a pak by se snad mohlo předávat a platit... tak snad budeme mít stromeček už v novém...
13. říj 2009 v 00:03  • Odpověz
ahoj holky,

to je zase počasí, se nehodí ani chodit ven, už to zase začíná, musím malou ven navlíkat a to se jí teda vůbec nelíbí, pěkně zuří a to je ještě horší, protože jak řve tak je jí ještě větší horko a zuří ještě víc..., ach jo... :astonished: , minulou zimu tak maximálně mlátila ručičkama a nožičkama ve fusaku, letos už se brání... :grinning:
13. říj 2009 ve 23:49  • Odpověz
Ahoj
Ta zima mě taky štve. Minulý týden jsme běhali v tričku s krátkým rukávem a včera jsem vytáhla zimní bundu. Matěj je naštěstí na zimo docela nachystaný, jen boty chybí. A ty koupíme snad v sobotu v Brně. Dostane na ně peníze od babičky, tak bude mít první dárek. Já už jsem si taky objednala boty a žehličku na vlasy. Ještě musím něco koupit Lukášovi. Mám pro něj hokejový dres a dneska jsem objednala kšiltovku. Z obojího bude mít hroznou radost, už se těším. :grinning: Ještě musíme vymyslet,co dáme rodičům.Tam to bude horší, nějak nejsou nápady.
14. říj 2009 v 10:36  • Odpověz
ahoj,
kpetra, ty už se chystáš na vánoce?, dobře jsem to pochopila s těma dárkama?, pro Elišku už taky nějaký dárky máme, já s manželem si dáme jen nějakou maličkost a koupíme si něco do baráčku (teď zrovna řešíme, jestli krb nebo krbová kamna, takže buď jedno nebo druhé), rodiče, jako každý rok problém, ale nakonec se něco vybere, když nám napoví, pro malou Anetku (od sestry) už taky máme a se setrou a jejím přítelem si dáváme drobnosti a to stejné na manželově straně (sourozenci), potom babička z manželovy strany a od sestřenice malej, teď má 2,5 měsíce, taky od nich Eliška dostává dárky, takže je toho ještě docela dost... :astonished:
minulý rok dostal manžel setřenice pod stromeček zabalenou těhuprůkazku a ještě druhý den, když jsme přisli na návstěvu, byl úplně mimo, skoro nemluvil, pořád koukal doblba a když něco řekl tak úplně mimo téma, no prostě hotovo, se snažili o mimi, ale nečekal, že to půjde až tak lehce, takže se srovnával s tím, že bude znovu tatínek (mají doma 16-tiletýho puberťáka)...
a Eliška u nás byla předloni taky tak trochu vánoční dárek, den před štědrým dnem jsem si dělala těhu test a byly tam // :slight_smile:
ještě má být příští týden o trochu hezčí počasí, ale zimní bundu už taky máme nachystanou...
15. říj 2009 v 00:17  • Odpověz
Ahoj
Pochopila jsi to dobře, už se chystám na vánoce. Radši všechno pokoupím teď a v prosinci budu jen chodit po městě a koukat na stánky a program na náměstí. Loni jsem to udělala stejně a byla to paráda. Kolem běhali lidi, co sháněli dárky a já byla v klidu. Sice to teď bude záhul na peníze, ale zase už to bude z krku a příští měsíc už nebudeme muset tolik platit. A v prosinci bude něco stát jídlo a dobroty na vánoce, tak budu taky ráda, že už máme dárky nakoupený. :grinning:

Včera navečer jsme jeli ještě do obchodu a to jsem dala Matýskovi i zimní bundu. Byla teda pořádná zima. A poprvý jel bez plíny a v pohodě. Vyčůral se doma, pak šel v Kauflandu a pak zase doma. Tak to budeme zkoušet častěji. A snad se brzy plín zbavíme. Ještě by to chtělo zbavit se mlíka v noci. To má pak plínu hrozně načůranou. :slight_smile:
15. říj 2009 v 08:22  • Odpověz
Ahoj holky,předem děkuju za dobrí rady a tipy.Jakej ten těhu časj je nejlepší(myslím název či značka)?
Ten náš malej prďola je pořád moc akční čím dál tím víc mě dloube do žeber,asi prozkoumává prostor.Zatím to jde,ale myslím že kopance budou čím dál tím víc silnější,ale co bysme pro ty naše děti neudělali že?:grinning:
Asi jak to tak vypadá vyprdnu se na to a půjdu na mateřskou o těch 8.týdnů.Sice to ještě zvládám,ale začíanjí se ozývat(hlavně) odpoledne kolena:slight_smile:
Na dárky se s manžou chystáme někdy během 14dní taky to nechci nechat na poslední chvíli a taky by se mi to nemuselo vyplatit.Sice mi plno lídí říká že spíš budu přenášet,ale co kdyby to bylo o 14dní dřív to už bysme měli našeho prcka pod stromečkem:grinning:
15. říj 2009 ve 14:17  • Odpověz
Já jsem měla čaj od Lerosu a chutnal mi. Ale myslím, že zase nějaký rozdíly v nich nebudou. Taky jsem pila po porodu i feniklový, protože Matýsek hodně trpěl na prdíky.

A s tím přenášením to není jistýl. Každý říká, že první se přenáší, ale není to pravda. Já jsem Matěje porodila v termínu a všechny kamarádky, co měly kluky, tak taky. Jenom kamarádka s holčičkou přenášela. Takže věřím tomu, že holčičky se krášlí. :grinning: A to i ty druhorozený. :wink:
A prcek pod stromečkem by byl hezký dárek, ale zase strávit svátky v porodnici nic moc. :confounded: To radši vydrž aspoň na toho Silvestra.
15. říj 2009 v 15:20  • Odpověz
ahoj,
ten čaj jsem kupovala od Teekanne v Rossmannovi vždycky když ho měli v akci... je zvlášť pro těhotné a potom pro kojící...
mě teda chutnají skoro všechny čaje, jsem bylinková, jen žaludeční ne, blee... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
hm, k přenášení nevím, já rodila o dva měsíce dřív- 1.holku, ségra přenášela 8 dnů-1.holku, sestřenice přenášela 10 dnů-2.kluka, takže u nás v tom systém nemáme :grinning:
jinak musím říct, že mě to počasí vážně už štve, kdyby aspoň ten vítr nefoukal..., teď mě tak napadlo, kpetra, vy jste se chystali na pouštění draka, máte teď ideální počasí :slight_smile: :confused: :rolling_eyes:
jo,jo a s vánocema se nechám inspirovat, aspoň budeme mít v prosinci klid, nesnáším ty tlačenice v obchodech, minulý rok to byla síla, to se nedalo vlízt ani do drogerky (Rossmann) normálně, natož s hlubokým kočárkem, ale když bylo potřeba něco koupit, právě ten čaj, nebo něco pro malou, tak jsem zuřila :angry:...
15. říj 2009 ve 23:38  • Odpověz
Ahoj
Trošku diskusi posunu výš. :grinning:

Nějak teď nebyla nálada psát. V pátek měl švagr těžkou autonehodu, tak se pořád řešilo tohle. Ze silnice ho smetl kamion a narazil ho na strom. Naštěstí nemá žádný vnitřní zranění, ale většinou samá povrchová. Je chudák pořezaný úplně po celým těle, má nalomený žebra, něco s nohou a otřes mozku. Měl štěstí v neštěstí. A prý zachránil paní s dvouma malýma dětma, říkali záchranáři. :slight_smile: Tak teď si poleží.
21. říj 2009 v 08:27  • Odpověz
Ahoj kpetka koukám že žádný hezký zprávy.Nehody jsou hrozný,snad se z toh švagr dostane.Já sem včera taky zažila šok ,když mi řekli že se můj bratranec asi po 8letech manželství bude rozvádět téměř z ničeho nic,myslela sem že si jen dělají srandu,ale ono ne.
Jinak Ondrášek sebou pořád pěkně vrtí a jeho kopance začínají sílit.Poslední dobou mě trápí výtok a docela často píchání v levem boku těsně nad kyčlem nevím čím to někdy je to až tak nesnesitelný,že místo baych šla normálně se domů ploužím jako po nějakým těžkým sportovním výkonu,ale naštěstí to netrvá zase až tak dlouho.Uvidíme co mi řekne Mudr. na kontrole co mě čeká 9.11. to už si budu užívat mateřský.Před tím mě čeká návštěva zubaře tak to bude větší horor.
A holky ještě mám jeden dotaz vím že u každýho je to individuální,ale přeci jen.(na kurz sem se rozhodla přeci jen nechodit,možná tam zavolám abych se mohla pozeptat co je nutný pro mě a pro mimčo a prohlídnout sál).Po jak častých kontrakcích jste jeli do porodnice? pravidelný po 10min. nebo po 5. min.(pravděpodobně to budu mít asi 25km než dojedu,prtá se hlavně kvůli dojezdnosti,nechci rodit v autě-na první dítě by to bylo celkem akční):grinning:
Díky moc za odpověďi
26. říj 2009 v 18:59  • Odpověz
Ahoj
Švagr je už doma a je mu líp. :slight_smile:
Pemo - To píchání je asi normální. Mě taky pořád někde píchalo, podle toho, jak se Matýsek hýbal. A koukám, že už jsi 30 tt , to je mazec, jak to letí. Dokonce už nastoupíš na mateřskou. A kdy se máte stěhovat nebo už jste?
S tím odjezdem do porodnice je to asi opravdu individuální. Normálně se radí jet při pravidelných kontrakcích po asi 5 ti minutách. Ale já jsem třeba žádný po 10 ti neměla. Rovnou mi začly kontrakce po 5 a 3 minutách, ale zase nepravidelně. Takže já jsem si do porodnice zavolala, jesli mám jet. Nakonec jsem se naložila do vany a když to nepřešlo, jeli jsme. Ale já bydlím ve Znojmě a v porodnici jsme byli za chvilku. Od vás bych jeli dřív a tolik nečekala. Kamarádka jela, když měla bolesti opakovaně, ani nečekala, až budou po pěti minutách. Ona bydlí taky u Moravských Budějovic a bála se, aby dojela včas. Taky se může stát, že ti praskne voda a budeš mít rozhodnuto. :grinning:
26. říj 2009 ve 20:05  • Odpověz
ahoj holky, tak vás zdravím po delší době, nějak nemám na nic náladu, asi podzimní depka nebo co :rolling_eyes: ...

k petra, to se švagrem je hrozný, tak ať se brzy zotaví, ti kamioňáci vůbec jezdí jak prasata, předpisy nedodržujou, si říkaj já jsem velkej, mě se nic nestane...

pema, já se ke kontrakcím vůbec nedostala, takže v tomhle neporadím a píchání jsem taky nezažila, mě pro změnu tvrdlo břicho až jsem skončila v nemocnici na kapačkách...

jinak máme zkolaudovaný baráček, teď se čeká, je tam nějaká 15-ti denní doba na odvolání nebo co..., Eliška už docela sama chodí, ale je to zatím takové nejisté...

a s tím rozením v autě... známá rodila v sanitce kousek za Hrušovanama směrem na Znojmo, trvalo to než přijela sanitka tam a už to do nemocnice nestihli, takže do porodnice tenkrát přijela už s miminkem :grinning: ...
27. říj 2009 v 15:48  • Odpověz
Ahojky,
tak stěhování mě čeká já doufám že ho stihneme do konce listopadu pořád se to nějk oddaluje a docela mě to někdy štve.Vím že manžel se snaží a aby nás to tolik nestálo tak hodně věcí dělá sám a hlavně po práci,což znamená někdy až od 17h.Kdyby to aspoň bylo v rámci jednoho města,ale stěhuju se do terénu,který nemám pořádně zmapovanej a krom švagrový a dvou lidí tam nějaký kamarády nemám tak to bude asi těžký.
S dojezdem uvidíme už sme se bavili i o tom že bych poslední týden před termínem to znamená po vánocích zůstala u našich ve Znojmě,abych to neměla do nemocnice tak daleko:slight_smile:
A holky ,která jste to říkala,že se dá domluvit s paní Vodičkovou,že bych se do porodnice přišla jen podívat a pozeptat co a jak?Dá se to než chodit na kurzy?
přeji příjemné dny i když venku je to typický podzimní počasí
29. říj 2009 v 18:33  • Odpověz
pema, to, že se můžeš jen podívat na porodní sály jsem psala já, zavolej paní Vodičkové a domluv se s ní, v loni to bylo tak, že na jednu lekci (prohlídka porodních sálů + přednáška) z toho kurzu nás tam bylo víc a to se právě přišly některé holky jen podívat a mohl tam být i budoucí tatínek... :slight_smile:
30. říj 2009 v 00:18  • Odpověz
Julie díky za info, určo tam zavolám a domluvím se.
Poslední dobou nic nestíhám,jsem poslední týden v práci a mám toho plno co ještě musím zařídit.K tomu všemu se pořád protahuje naše přestěhování v pokoji u našich kde ještě přebývám mám pěkný skladiště a nějak mě přepadává panika že vůbec nic do porodu nestihnu a budeme mít doma pěknej borčus,no uvidíme co a jak.
Jinak v pondělí ráno se kamarádce narodila druhá dcera pěknej cvalík měla 4050g a 51cm a to se bála ,aby neměla moc protože je drobná a bála se že to nezvládne,ale psala že to bylo bezvadný a bez problémů.Celkem jí zavidím že to má za sebou.Potom mě přepadl strach že nerozeznám poslíčky od opravdu začínájícího porodu,ale asi je to normální u prvorodiček jak to tak všude čtu:slight_smile: no uvidíme,pro jistotu mám v mobilu číslo do porodnice zavolám a zeptám se.
Jo jinak holky musí se jít nejdřív na příjem když jdete do porodnice?
Venku je pěkně hnusně všude bílo a já si uvědomila že v tomhle budu drandit s kočárkem ,no to bude zábava:slight_smile: budeme jak sněhulci
3. lis 2009 v 17:30  • Odpověz
Ahoj
To počasí mě dneska dostalo. :astonished:
Pemo - neboj, určitě porod poznáš. Taky jsem se bála, ale pak jsem měla jasno, když to přišlo. :slight_smile:
My jsme jeli do porodnice kolem pátý a bylo tam už otevřeno, takže jsme šli přímo do porodnice. Ale nejsem si jistá, jestli nezavírají na noc ty dveře u Centrálního příjmu. Takže to byste se museli asi nahlásit už dole. Ale na tohle bych se zeptala doktorů nebo jestli budeš chodit na monitor do nemocnice, tak tam.
A stěhování určitě stihnete. Kámoška to taky takhle měla. Oni teda už v domečku bydleli, ale tak nějak provizorně. Začátkem září ji dělali kuchyň, pak stihli ještě podlahu v ložnici a obývák. No a porodila, když bylo akorát hotovo. :grinning:
3. lis 2009 v 19:10  • Odpověz
Ahoj holky po delší odmlce sem tu zas.Venku je nádherně doufám že to vydrží dýl než jeden den.Snad si to užijeme se vším všudy.Malej mě od rána kope pod žebra jak zběsilej,no asi tam mám chudák už málo místa na poslední kontrole měl už 2200g tak doufám že to nebude moc velkej obřík.Jinak si celkem užívám mateřský i když sem zjisitla,že práce a hlavně to že sem byla každej den mezi lidma mi docela chybí,ale co měsíc to vydržím než se objeví ten náš prcek a pak už budou moje myšlenky úplně někde jinde.
Ještě pokud můžu mám na vás dotaz - na jak dlouho jsou asi tak potřeba prsní vložky?Na celý období kojení?
No a ještě na něco sem se chtěla zeptat ,ale dneska toho musím tolik vyřídit že už sem zapoměla co to vlastně bylo.Možná ohledně plínek jestli stačí koupit ty od 2-4kg.
Takse mějte moc hezky a já jdu do města
18. lis 2009 ve 14:12  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.