• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky - Znojemsko - Hrušovany n/Jev. a okolí

(Zamčená)
9. ledna 2011 
kpetra:jasan pokud je člověk normální a nevráží peníze do chlastu či tak něco, tak to zvládne, musí :slight_smile:
Taky mám hodně věcí z mimibazaru, vlastně skoro všechno, použité i nové a DOBRÉ!
A máš s těma plinama nějaké zkušenosti? Já jsem si nakoupila nějake Pampers a říkala jsem si že až tu malej bude tak budem zkoušet aji nějaké levnější.Nechci si dělat s těma levnějšíma zásoby kdyby byl alergický :unamused:
28. led 2010 v 15:10  • Odpověz
S plínama Happy jsme my spokojení moc. Vlastně jsme používali jen tyto a plíny z Tesca. Naštěstí Matýsek neměl žádný problém. My jsme zase nebyli spokojení s Pamperskama. Všechny Matýsek pročůral. :angry: A taky jsme jednou měli plíny z Likdu a byly taky super.
28. led 2010 v 15:41  • Odpověz
přítel si je vychvaluje, dávali je malýmu z prvního manželství, tak proto jsem je koupila, ale moje kamarádka zase jak kterou značku Pampers, něco malá taky nesnese.
No kdybys mě viděla jak jsem se tvářila když jsem šla poprvé na nákup plin :slight_smile: já byla úplně mimoň :grinning: tolik značek a skoro každá značka ještě alespoň dva druhy, ted různé velikosti, ještě že tam píšou alespoň ty kila :grinning: No hotovo jako dítě v hračkárně :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
A jakou máte oblíbenou kosmetiku?
28. led 2010 v 17:45  • Odpověz
My jsme ze začátku měli jen olejíček od Hippu, ten byl bezva a i mi voněl. Na zadek pak obyč Rybilku a Bepanthen na opruzeniny. Pak jsme dostali Menalind a ten byl taky super, ale zase je asi dražší.Jinak ani nic. Do koupele jsme nic nedávali, omývali jsme vodou. Jen jednou jsem zkusila koupel od Johnosonu a Matýsek se osypal. Voda stačí. A ubrousky jsme měli z Rossmannu tu jejich značku a taky mi vyhovovaly.
S plínama je to věda :grinning: , ale časem si najdeš oblíbenou značku a zorientuješ se. :slight_smile:
28. led 2010 v 17:52  • Odpověz
Díky moc za rady :wink:
28. led 2010 v 18:46  • Odpověz
A to není zač. Já můžu aspoň takhle znovu prožívat to chystnání na mimčo. :wink: My už jsme zajetí a nakupujeme spíš z nutnosti. I když občas si taky udělám radost a pořídím Matýskovi něco lepšího.
28. led 2010 v 19:01  • Odpověz
A to není zač. Já můžu aspoň takhle znovu prožívat to chystnání na mimčo. :wink: My už jsme zajetí a nakupujeme spíš z nutnosti. I když občas si taky udělám radost a pořídím Matýskovi něco lepšího pro radost. :grinning:
28. led 2010 v 19:02  • Odpověz
ahojky,
kpetro, jj máš pravdu, že jsi ze Znojma vím, tam pod mostem, že jo?????????? :grinning: , to byl vtípek, doufám, že jsi se nenaštvala, prže kdyby jsi byla opravdu z podmostu, tak by si nám tady už dneska nepsala, v takový zimě by jsi už dávno umrzla!!!!!!!!!!, já to myslela spíš na ty nově příchozí, ale to byl zase vtípek od Tebe, že?

janceto, máš hezké datum termínu 24. se mi líbí to je i Eliška, ale červen...
taky nakupujeme když je akce, vezmu toho vždycky víc, ono to zase nějakej čásek vydrží, plíny používáme Happy, Pampers a Huggies Premium, střídám to, na noc máme ty Huggies, vydrží celou noc, na zadeček používáme kosmetickou vazelínu a v zimě i na obličej, aby malá neměla omrzliny, máme takové 2 v 1 :slight_smile:, ubrousky taky střídáme dle akcí, happy, pampers z Rakouska (vychází tam levněji), na koupání kupuju Batole dětskou koupel s olivovým olejem (stojí to nějakých 37,- Kč), jo a hlavně nic co je s heřmánkem, děti na to bývají alergické, aspoň nám to říkala na předporodním kursu, takže jsem ani nic s heřmánkem nekupovala, ségra měla pro malou vlhčené ubrousky Pampers s heřmánkem a osypala se jí, hadříčky jsem většinu pokoupila v Rakousku v Kiku a něco taky bazarové, narazila jsem i na nové věci, ještě s vysačkama, nás stálo dost peněz mlíčko, kojila jsem jen 7 měsíců, pak jsem kupovala do roku Nutrilon, a teď Sunar, ráno má vanilku nebo banán a večer bez příchutě, mlíko zatím pořád chce, teď mě tak napadlo, kpetro, dáváš kravský mlíko, a jestli ano, kdy jsi začala?, všude dneska mají umělý i od 24. měsíce, jsem si říkala, že bych tak od dvou let už zkusila dávat...

a Happy máme rády, jsme zaregistrovaní i v Happy clubu, loni jsme posílali nějaký fotky, Eliška chtěla být v kalendáři :slight_smile: a oni nás fakt vybrali, je hned na té první fotce, s tím vyplazeným jazykem a koníkama za ní, ale do kalendáře potom dali jinou fotku a ta se mi tolik nelíbí...

http://happy-club.cz/images/content/porota-kalendare/kalendar2.jpg
28. led 2010 ve 23:52  • Odpověz
aha, tak na tom odkazu už je jen ta jedna fotka :slight_smile:
28. led 2010 ve 23:53  • Odpověz
zítra jedeme s malou k doktorce, už 14 dnů má kašel, dostává syrup a nějak se toho nemůžeme zbavit, tak raději ať ji aspoň poslechne, jestli už to nemá třeba taky na průduškách...
tak dobrou, už jsem toho dneska nakecala dost :grinning:
28. led 2010 ve 23:59  • Odpověz
teda fuj, teď jsem se lekla, když jsem to uviděla, samozřejmě, že jí dávám sirup!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!, to jsem ale negramota, nebo že by na mateřský :grinning: :grinning: :grinning: , ono to vychází tak nějak stejně, aspoň já to tak mám :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: ...
29. led 2010 v 00:02  • Odpověz
ale teď už vážně zavírám netbook, takže k tý doktorce vlastně jedeme dneska, to to ale uteklo :sunglasses: ...
29. led 2010 v 00:04  • Odpověz
Dobré ráno
Matýsek se dneska probudil už v půl sedmý, tak se teď pomalu probouzím. Vždycky po rány si čtu na nete noviny a to jsem hned probraná. :grinning:
Juli - jojo, my bydlíme pod mostem. :grinning: Takhle to říkají všichni, i my. Ono se to pak dobře pamatuje. :wink: :grinning:
Jo a v Kiku v Retzu jsme taky nějaký hadříky pokoupili, na ten jsem si ani nevzpoměla. Měli tam hezký bodyčka. Ale já jsme moc spokojená i s bodyčkama z Tesca. Jsou super a pěkně drží tvar i po vyprání. Teď jsem tam koupila kamarádce ty potištěný 3 pack, krásný holčičí, za 105,--.
Happy club....taky jsme přihlášení, ale pozdně a kódy už nevyužijeme, tak je dám kamarádce, která taky sbírá.Fotka v kalednáři se mi moc líbí. :dizzy_face:

Mlíko - do dvou let jedině UM, u nás banánový HAMI, jiný Matýsek nechtěl. Ale už ho měl jen jednou v noci. A pře pár měsíci jsme začali dávat kravské mléko. Ale to zase chce jen jako kakao, samotný ne. Hledala jsem a všude se píše, že do roka vůbec ne, od roka mlíko jen na vaření, od dvou let se může plnotučný a od tří let už se může dávat i polotučný. Do dvou let bych to asi fakt neriskovala, já jsem na tohle zase opatrná.
29. led 2010 v 07:12  • Odpověz
Ahojky holky četla jsem si vzkazíky od začátku, zvládla jsem jen dvě strany, zítra další. :slight_smile:

V tech Chvalovicích koukám že to je horší jak v nějakých prdelích mimo Znojmo.

Julčo: nechceš za ženicha našeho (ještě nenarozenýho) Paťulu? :grinning:
Tada pokud bude malej po mé polovičce tak bude na něj stará :grinning:
30. led 2010 ve 21:57  • Odpověz
Ahoj holky,

Kpetro, jo,jo, z Tesca taky malá měla nějaký bodyčka a dobrý a ještě overálky na spinkání, taky balený po 3 ks, ty nosíme pořád, dokupujeme větší a větší...

mlíko teda zkusím tak nějak od léta dávat kravský a uvidíme, na vaření používáme taky už teď, ale jinak jí ho nedám, já jen, že každou chvíli s něčím někdo rejpe, jako že to jí dávám, to jí nedávám, to dělám tak a to zas jinak, stejně si to udělám podle sebe, jak to cítím já a jak vidím na malé, co zvládne...

jo, v pátek jsme byli s malou u té doktorky, naše dr. měla dovolenou, takže jsme museli do starýho špitálu k Mernové a malá už má prý lehce chycený průdušky, takže máme nějakej novej sirup a za týden na kontrolu, ještě že jí ty sirupy tak chutnají, vždycky když jí ho dáváme, tak smutně kouká, jako "víc už nedostanu?" :slight_smile: ...

Janceto, tak ty Chvalovice nejsou až tak hrozný, jestli jsi myslela to, jak jsem psala, jak po nás ty lidi čumí, tak naštěstí už bydlíme a mají na čumení ty novější přistěhovalce, už nejsme tak zajímavý, taky je tu hodně novostaveb a to jsou normální lidi a sousedi z jedné strany (z druhé zatím nevím, ani jsem je neviděla, ještě není ten jejich baráček dodělaný) vypadají taky rozumně, tak uvidíme...

s těma dětma, jako že by jsme jim domluvily svatbu to zkusit můžeme, ale víš jak to je, aby nám potom neutekly z domu, když je budeš nutit do něčeho, co nechtějí...
a jestli bude Eliška po mně, tak tvůj malej bude pro Elí moc starej :sunglasses:...

dneska u nás byla na návštěvě ségra, holky se pořádně vyblbly, Elda má šrám přes půlku obličeje, ale jinak si ty dvě rozumí :grinning: ..., jen je nemůžeme nechat spolu moc dlouho bez dozoru :grinning:...
31. led 2010 v 00:46  • Odpověz
Ahojky
Juli - já jsem se dost řídila touto tabulkou, myslím, že je docela rozumná. Některý potraviny jsem zkusila i později, než se doporučuje. http://www.rijen2007.estranky.cz/clanky/prikrmy/vhodnost
Včera jsme byli na Hatích, tak jsme holky okoukly a teda hrůza děs. :grinning: Ale lopatu tam žádná neměla, asi už mají uklizeno. :grinning: :grinning:
Kde vy to tam vlastně bydlíte? Jak se jede na Šatov, jak jsou ty novostavby. Jinak kamarádka Vám tam šéfuje na poště. :slight_smile:

janceta- tak budete mít kluka? Chtěla jsem se zeptat, ale předběhla jsi mě. A nechodila jsi na základnu na Vídeňku?
31. led 2010 v 08:09  • Odpověz
Ahoj holky, já bych spala, dneska nějak nejsem ve své kůži :angry:

Já chodila na základku do Borotic a pak do Božic
31. led 2010 v 08:54  • Odpověz
Ahoj
Koník mě pořád odhlašuje a pak mi nechce vzít heslo. :angry: No snad už to půjde.
janceta - aha, já jsem si myslela, že pocházíš z Dobšic, tak proto. A ty jsi přistěhovalá. :slight_smile:

Dneska jsme si domluvili hlídání a za dva týdny razíme za ples. No tak se docela těším a doufám, že konečně taky už něco vyhraju v tombole. :grinning:
31. led 2010 v 17:48  • Odpověz
kpetra: jj, já jsem se přistěhovala k přítelovi.

Holky k čemu je dobrý GRAVIMILK a funguje to?
31. led 2010 v 18:49  • Odpověz
Gravimil obsahuje vitamíny, který matka a mimčo potřebuje. Takže určitě se jím nic nepokazí. Prý je to taková alternativa k vitamínům v tabletách. Ale já ho nepila, tak nevím. Tohle mám jen vyčtený. :wink:
31. led 2010 v 19:39  • Odpověz
Ahojky,
Kpetro, díky za tu tabulku, řekla bych, že se podle ní řídím i když jsem ji právě viděla poprvé, až na ten tvrdý sýr a docela mně to i překvapilo, malá ho jí tak od roku určitě :confused: ...
jj, bydlíme přesně tam a z ložnice máme úžasný výhled na Moulin, nádherně svítí :grinning:, ale před náma se budou stavět ještě nějaký baráčky, takže to už na něj asi neuvdíme :frowning2:...
na Hatě musíš jet když napadne čersvý sníh a možná uvidíš i lopaty :grinning:
poštu zatím nemáme obhlídnutou, nemáme tady ještě nahlášený trvalý bydliště, ale až to změníme a budu muset pro nějaký dopis tak to tam občíhnu (poštu i kámošku) :slight_smile: ...

Janceto, tak já to mlíko taky nepila, takže nevím, já jsem brala jen nějaký vitamíny v tabletách pro těhotné a kojící matky, ale už fakt ani nevím jaké to byly a k tomu čajíčky, nejsem totiž vůbec mlíková, jen do kafe :grinning: ...
a malej se bude jmenovat jak?, psala jsi Paťula, to je jako Patrik, nebo překlep a potom teda Petr?...

holky už by ta zima mohla fakt ustoupit, malá jak je teď nachlazená, tak nejdem vůbec nikam, jen se koukáme z oken a už mně to docela točí...
31. led 2010 ve 23:59  • Odpověz
Dobré ráno holky,
já právě taky nejsem mlíková, sice jsem asi od pátého měsíce pila kako, to mě docela překvapilo, ale jen studené.
JJ to má být Patrik.
Dneska ve dvě ráno porodila kámoška holčičku, 50cm a 2,74kg
1. únor 2010 v 09:48  • Odpověz
holky za epidurál nebo jak se to píše se ve Znojemské nem. platí?
1. únor 2010 v 18:33  • Odpověz
Ahojky,

Janceto, krásný jméno, sestřenka má taky, ale píše se Patrick...
ten epidurál nevím jestli se ve Zn. platí, já šla císařem, takže jsem ho měla zadarmo, ale normálně bych si zavolala do nemocnice, na str. 3 je odkaz, jsou tam rady pro nastávající maminky a i nějaký kontakty...
1. únor 2010 ve 23:48  • Odpověz
Ahoj holky,

julie: v kalendáři je Patrik :slight_smile: a já chci Patrika :slight_smile:
2. únor 2010 ve 12:35  • Odpověz
Ahoj holky tady je dnes nějak mrtvo.
julie: tak mě napadlo že se občas pohybuju kolem Chvalovic, jezdím do Dyjakoviček a do Hnízda.
2. únor 2010 ve 20:46  • Odpověz
Ahojky,

Janceto, to ti schvaluji, nikdy jsem nebyla pro nějaký moc extra výmysly u jmen, pak chudáci děti, že?, jednou jsem četla, že někde (ale už nevím co to bylo za stát) mají uzákoněno, že dítě může žalovat své rodiče za to jaké mu dali jméno, možná to bylo Japonsko, ale fakt nevím...

jj, je nás tu málo a každá píšeme navíc v jinou dobu, takže tu bejvá mrtvo :sweat_smile: ...

ty vesnice jsou tady obě kousek, že?, ještě se tady moc neorientuju a Hnízdo to je hodně malinký?...

Eldě rostou další zuby a rovnou všechny čtyři naráz, zase slintá jak bernardýn, strká si do pusy celou ruku až se dáví, už aby měla všechny...
2. únor 2010 ve 23:52  • Odpověz
Ahoj

Tři dny nám teď hrozně blbnul internet. :angry: No snad to už bude dobrý. A zrovna jsem samozřejmě potřebovala na účet.

Taky jsem spíš pro český jména. Aspoň pokud jsou rodiče češi. Patrik je hezký jméno. Já jsem chtěla Matýska, ale moc mě nelákal Martin, tak máme Matěje. Teď se mi ještě líbí Matyáš. :dizzy_face:

Včera jsem byla v práci podepsat daňové přiznání a rovnou jsem se stavila zeptat na personálním, kdy se mám přijít domluvit na nástupu do práce. Paní personalistka to se mnou sepsala hned a tak to mám už oficiální. :grinning: 1.září nastupuju do práce. A docela se i začínám těšit. Hlavně teda na první výplatu. :grinning: Jsem ráda, že si s Matýskem ještě spolu užijeme prázdniny.
3. únor 2010 v 09:27  • Odpověz
JJ Hnízdo je hodně malé.

Martina mám bráchu a říkali jsme mu Matýsku
3. únor 2010 ve 12:18  • Odpověz
Ahoj,

Kpetro, pěkně ti to vychází, nástup do práce 1. září, to je jako bys šla do školy, ale se máš, ty prázdniny s malým, mě to tak hezky nevychází, ale uvidíme co bude za rok...

Janceto a jak se vede tobě?, už se vám to s mimískem blíží, tak nohy na stůl a užívej si posledních volných dnů, ne že budeš ještě uklízet celý byt, jedna známá, taky tak nějak před porodem, když byla na kontrole, tak dr. jí říká, už to vypadá, že vám rovnou zavolám sanitku a jedete do porodnice a ona na to, že nemůže, že chtěla doma ještě umýt okna a taky tašku, že nemá s sebou :grinning:, okna zůstala neumytá a tašku jí dovezl manžel :slight_smile:...

zítra jedeme s Elí na kontrolu k dr., jsem zvědavá co nám řekne, se mi zdá, že malá má ten kašel pořád stejný...
4. únor 2010 ve 23:14  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.