• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Mamky, těhulky a snažilky z jara-léta 2007

(Zamčená)
20. března 2010 
není bratříček na světě, neboj dneska jsem to dostala po týdnu, ale dostala musela bcyh to zvládnout dyžtak s bratříčkem taky no :grinning: ale měla jsem nahnáno teda..

s tím očičkem nám takhle zlobí přece už od porodu ais je to z tý zkalený vody, má s tím pořád problémy, snad to kapání pomůže..

a co vy?
16. bře 2009 ve 13:13  • Odpověz
Evi, tak to je pohoda, až za 3 roky :sunglasses: no i když bude už možná druhý mimčo, ne :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:

Jani, tak fajn, že se bratříček nekonná :grinning: :grinning:

U nás..no snad ani nc neříkám :unamused: včera se chytl Petr s mámou, zase kvůli malýmu a máma dělá uraženou, tak nevím, co tím sleduje.. :unamused:
16. bře 2009 ve 13:22  • Odpověz
autor
no v plánu to tak je:grinning: v nejhorším to vyjde blbě a začnu s očko nanovo :stuck_out_tongue_closed_eyes: (tj. 3 vakcíny) anebo se na to vyprdnu :wink:
jani, já myslím, že ze zakalený vody to nemá :wink: spíš má špatně průchodný slzný kanálky :wink:
u nás zatím sestřička ani bratříček nebude :grinning:
16. bře 2009 ve 13:26  • Odpověz
u nás taky nee, akorát krámy končím :stuck_out_tongue_closed_eyes:
No nanovo, to by bylo škoda, tak snad to vyjde nějak dobře a vhodně, v těhu na to asi nesmíš, že???!!!
16. bře 2009 ve 13:41  • Odpověz
jo a balíčky klukům odeslány :sunglasses:
16. bře 2009 ve 13:42  • Odpověz
autor
v těhu a při kojení bych do toho nešla :wink:
ooo děkujeme a už se těšíme:slight_smile:
16. bře 2009 ve 13:46  • Odpověz
evi na očním nám řekli že dobrý očička, ale máme tam přijít jen st a když tam něco má a to nemá nikdy, takže jsme se tam od tý doby nedostaly a doufám, že nedostaneme, že to bude zase dobrý :wink:

Míšo- no tchýně má taky názor a vy taky, ještě jak si to spolu řekli, aby nebyl Petr drzej atd co jí urazilo víš to?
16. bře 2009 ve 14:48  • Odpověz
kukuč,
tak jsme byli na 10. měsíční. Takže Jarýsek v 9,5 měsících váží 9240 gramů a měří 76 cm, dr. se sama ptala jestli stojí, pr jak ho držela, tak cítila, že je krásně pevnej. Zdrbly jsme rehabku, říkala ať to neřeším, že prostě některé děti nelezou. Jo a tradičně ječel jak tur. Mudra na něj sáhne a je hotovo. Přitom je taková hodná.
16. bře 2009 ve 14:51  • Odpověz
Miško super, už se těšíme, až si Jára obleče nová tríča.
16. bře 2009 ve 14:53  • Odpověz
autor
olíku:slight_smile:GRATULACE K MÍRÁM:slight_smile: mně je jasný, že to rhb pozná, ale sama bych to tam nevytahovala, obzvlášť když Tě furt pruděj :wink:
jsem se lekla, že jsem se pomátla :grinning: , ale vy jste byli nějak brzo na desetiměsíční, ne?
Jani, no prostě ze zkalený plodový vody to nemá:wink:
16. bře 2009 v 16:49  • Odpověz
autor
jo a kde máme Zuzanku a Barunku?
16. bře 2009 v 16:49  • Odpověz
Eví jojo brzo, já nevím proč, ale chodíme dycky 14 dní před...
16. bře 2009 v 19:02  • Odpověz
Ahoooj holky,

omlouvám se za absenci, ale už jsem tu :grinning:

Ondrášek je bohužel nemocnej. :frowning2: Od čtvrtka měl teplotky a začla strašně kašlat a má hroznou rýmu. Domácí léčba nezabrala a tak jsme dnes šli k doktorce. Naše naše první nemoc..... dostal antibiotika, nesmíme ven, v pátek kontrola. Takže fakt děsný. A to mi včera přijela na pár dnů mamka, tak si ani neužijeme procházek :frowning2: A měla jsem k ní na pár dnů ve středu jet a máme smůlu. Musíme počkat až budeme zdravý :wink:

Včera nám mamka hlídala a my si užívali romantiku. Šli jsme na Smíchov do pizzerie na večeři a pak do kina na Líbáš jako bůh. A musim říct, že se nám to fakt líbilo, byla to sranda. :grinning: Takže super večer :dizzy_face:
16. bře 2009 v 19:21  • Odpověz
Kuk
tu se spí, malej u sebe, velkej na gauči :grinning:
Oli, pěkný míry a koukám, že je Dr. v pohodičce, když drbala rehabku :grinning: :wink:

Baru, jéje, to je nemilé, držíme palce, ať je Odnrýsek brzo v pohodě!!!!!!

Jani, no šlo tady zase o to, že mu něco cpe a my si to nepřejeme.V sobotu ho vzala k nim, jen na chvilku, byl oblečenej a já čekala venku a vyšel ven s autíčkem, Petr jí říká, co mu to dává bla bla a druhý den to samé, vlezl dovnitř a za 3 min.ven a měl jiný auto :angry: tak to už se P.neudržel a celkem na ní hulákal a já taky něco řekla, ona nechápala, že prý je to jen autíčko, tak říkáme, že jde o princip, že pak tam bude k nim lízt jen pro to, že tam vždy něco dostane..no nechápala to, byla u toho má mamka a pak šla s malým ven, tchýně byla dole s P. a ječela tam něco a P.jí poslal kamsi a že to nemá cenu 1000x vysvětlovat, když stejnak neposlouchá a další den to udělá znova...taky si myslím, že jí vadilo, že u toho byla moje máma, to tam dole taky říkala, že je babi z Phy(moje máma) lepší bába a já nevím co, no menší záchvatek :sweat_smile: neřešíme to, dělá zle sobě, my prostě na svém trváme a bud to bude respektovat nebo bude takovéhle zle :pensive:
16. bře 2009 v 19:48  • Odpověz
Ahojky,

Baru: My byli taky minulý týden nemocní. V úterý jsme šli vyzkoušet na prochajdu nový kočár a zrovna trochu fučelo, tak jsme ofoukli a hned z toho byla teplota 39,3, ale po dvou dnech podávání Panadolu baby jsme teplotu srazili a v sobotu jsme tak mohli jet navštívit moje babičky a dědu na Českomoravskou vrchovinu. Byl to super výlet a zrovna nám vyšlo i počasí. Jen se zrovna Ondra v sobotu osypal (zřejmě s umělé výživy, kde byl mimo jiné i rajčatový protlak), tak jsme ho babičkám ukazovali osypaného. Ale včera už měl pleť zase O.K.

Jinak my byli včera na osmiměsíční prohlídce a přesně jak jsem očekávala - Ondra má opožděný psychomotorický vývoj, takže jsme byli odesláni na rehabilitaci a budeme od příštího týdne cvičit Vojtovu metodu. Tak jsem zvědavá, jak to oba budeme zvládat psychicky i fyzicky. Švagrová to taky absolvovala s první dcerou a říkala, že jí drásalo srdce, když viděla malou při cvičení brečet. No uvidíme. Jinak míry v 8 měsících máme 78 cm a 10 020 g. Ještě, že už Ondra tolik neroste. Za poslední dva měsíce vyrostl jen o 3 cm, což je super. Uf.

Míšo: No my to máme s tchýní a tchánem podobné. Dávají Ondrovi pořád dárečky a do budoucna to nebude jiné, když vidím, jak rozmazlují naše neteře. Moje mamka se úplně stydí, že Ondrovi nedává ani polovinu toho, co oni a snaží se to kompenzovat tím, že na Ondru šije různé oblečení.

A když už tu rozebíráte druhé ratolesti, kdy holky plánujete zadělat na druhé děcko? My jsme chtěli už letos, ale uvidíme. Teď jsem si dala dvě kritéria - nezačneme dřív než Ondra bude sám chodit, protože ho v těhu nehodlám tahat zvlášť když je tak těžký a taky počkám, co my řekne doktorka na gyndě, protože po císaři si nemůžu dovolit otěhotnět tak rychle, jak bych třeba htěla, ale musím počkat až se zahojí jizva.
17. bře 2009 v 09:18  • Odpověz
Ahojky

Leni, koukám, že tcháni taky hrůza :confounded: já nevím, co tohle jako je, když jsme řekli, že mu nebudou cpát čokolády a bonbony na tuny, zase se ofrněla a řekla "to mu nedám ani bonbon, to budu babička" :angry: no naštěstí je Petr jaký je a nenechá si to líbit, kámošky manžel své matce nic neřekne a kámoška pěkně trpí a to ještě bydlí v jednom baráku :cry:

Já druhý plánuju tak za 20 let :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: ne neplánuju a jestli, tak až bude Danovi 5-6 let :wink:

Jinak je mi líto toho psychomotor.vývoje, ale Vojtovkou to napravíte!!!!! :wink:
17. bře 2009 v 10:12  • Odpověz
LEni- VOjtovka je opravdu dobrá ale je to těžký děti u toho hodně pláčou, ale ne protože že je to bolí, ale je to nepříjemný, že se nemůžou hýbat, jak chtějí, musíte oba vydržet, ale co bysme pro své děti neudělaly, že? to bude dobrý, cvičte a spraví se to :wink:

u nás zatím s bäbičkama nejsou problémy co se týče kačí a výchovy, tchýně je na zdravou výživu, tak u ní asi čokoládky moc nehrozí, spíš u tchána ten je má sám rád :grinning: a naší mámě když řeknu, tak jí dávat taky nebude..

Míšo- když je manža na tvé straně tak je to dobrý, hodně jsou případy, kdy je na staně rodičů, to máte dobrý že jste na to dva :slight_smile:

jinak druhý mimi já bych chtěla tak za rok se snažit, ale jeslti bude baráček, sem bysme se nevešli, takže musíme vyřešit i bydlení..

Míšo- když jsme u bydlení jak to u vás vypadá, máte vůbec zahradu? jidnra básní, jak budeme mít tam bazen kytky, skalku, já vůbec nevím jak se to dělá, líbí se mi kytky, ale neumím to a hlavně ten čas na to s malýma dětma kde budu brát? ale těším se na baráček na velkou kuychni, tady máme pidi midi, tak se těším!
17. bře 2009 v 10:44  • Odpověz
autor
ahojky,

Leni, míry Ondráška jsou přepychové :dizzy_face: párkrát zacvičíte a vše bude ok:slight_smile: cvičení bude určo hrozný, pže je Ondra už velkej, tak se bude vzpínat, ale to zvládneš!!!je to pro dobrou věc:wink: jinak my plánujem druhý začít dělat tak za rok:wink: možná dřív :grinning:

Baru, to mně mrzí, že jste marodný:frowning2: snad už bude vše ok:slight_smile:

Mišííí, větou tvý tchýně jsi mi opět připomněla mojí mamku :sweat_smile: nejhorší bylo, když si v tomhle notovala se svojí sestrou a argumentovaly lízátkem, co měla teta ve 3!!!měsících :angry: :angry: :angry: dala jí ho babička, aby od tety byl klid :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
17. bře 2009 v 10:48  • Odpověz
to je dobrý lízátko :grinning: brácha měl zase asi ve 4 měsících guláš, ale dřív to bylo všechno jinak s tím nic nenaděláš..

je venku hezky, co? ale stejně se odpo půjdeme provětrat, ted pereme celzý dopo, táta přijel k ránu tak spí jak medvěd a odpo má hned tenis taky si nedá chvilí klidu aby byl s námi, to je blázen..
17. bře 2009 v 10:50  • Odpověz
autor
jani, mně je fuk jak to bylo dřív :wink: prostě Venda lízátko, čokošku,...ještě nějakou dobu nedostane a tak to prostě bude :wink: klidně budu krkna, ale prostě mu to nedám :grinning: :grinning: :grinning: sama se tim cpu a díku nedám :grinning:

venku hezky? to bydlíš na Mallorce nebo kde? :grinning: :grinning: :grinning: tady leje :stuck_out_tongue_closed_eyes:
17. bře 2009 v 10:52  • Odpověz
autor
jani, ony ty děti nepláčou kvůli omezenýmu pohybu, ale kvůli tomu, že je nutíš dělat něco, co nechtěj :slight_smile: myslím tím svyly a nervový dráhy :grinning:
17. bře 2009 v 10:54  • Odpověz
si dělám prču právě lae stejně jdeme ven než bejt pořád zavřený zítra má sněžit zase, si nevybereš :grinning: a má bejt zase kosa :stuck_out_tongue_closed_eyes:
17. bře 2009 v 10:55  • Odpověz
autor
jsem si myslela, žes odlétla tajně do teplých krajin a teď provokuješ s pěkným počasím :grinning: :grinning: :grinning:

jo ještě k tý mamině- sama, ale řekne, že starší brácha měl bonbon až ve 3 letech :wink:
17. bře 2009 v 10:57  • Odpověz
autor
my ven nejdem :grinning: Venda spí a až se vzbudí, tak dáme pomalu obídek a pomalinku se oblečem a pojedem plavčit :grinning: :grinning: :grinning: před plavčem prochajdu moc nestíháme :pensive:
17. bře 2009 v 10:58  • Odpověz
to nevadí aspon jdete někam, mě nebaví bejt tady zavřená aspon půjdeme na vzduch :wink:

a s tím bonbonem ve 3 letech to nevadí, je lepší děti moc neučit, ale když to vidí u rodičů tak je to docela těžký :grinning:
17. bře 2009 v 11:01  • Odpověz
autor
jani, já jen, že ze mně na jednu stranu dělá krkavce, ale na druhou to bráchovi taky nedávala :wink:
no já se snažím teď místo deli apod. si koupit corny :grinning: :grinning: :grinning: brrrr, ale plnohodnotná náhrada to nejni :grinning: :grinning: :grinning:
jj, právě proto chodím plavat...já tady nikoho neznám a takle se dostanu mezi lidi :wink: a ještě si Venda vybije přebytečnou energii :grinning: :grinning: :grinning:
17. bře 2009 v 11:05  • Odpověz
ty nikoho u vás neznáš? to je blbý to tam bydlíte chvíli či co?
to víš bäbičky a a maminy jsou rozdíl babičky budou chtít vnoučátka rozmazlovat :dizzy_face:
17. bře 2009 v 11:07  • Odpověz
autor
bydlím tu pět let :grinning: ale většinu z toho jsem furt chodila do práce z práce a známý mám, ale nebydlej kousek navíc většina pracuje....
já nejsem typ, co se dobře seznamuje....takže sice tu mamin s kočárkem jezdí dost, ale já je neumím oslovit.....
17. bře 2009 v 11:10  • Odpověz
Kuk

Jani, zahradu máme, ale vetší část je před tchánovcema a tak tam moc nechodíme, ono totiž jak začne teplo tak jak tchán přijede z práce vyvalí se na slunce, čte noviny, hulí a pije kafe, my máme za baráčkem pidi midi koutek a od té jejich je to přepažené garáží, takže kytky a podobnou havěť :grinning: nemáme a i kdyby zahrada byla, nepěstovala bych to, jsem na to alergická z chalupy, tam máme obr zahradu a všude má babi kytky a mě se to nelíbí a hlavně mě nebaví v tom klečet a plejt :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
No to, že je P. na mé straně..tak ani ne na mé, jen máme stejný názor a nebojí se ho říct a vytáčí ho to!!!A kdyby to byl mamánek, tak bych se pos*ala :sweat_smile: :sweat_smile: a nebo ho už dávno kopla do zadku a ani by na Daníka nedošlo :wink:

Evís tady měl Dan lízátko v puse v 9 měsících :angry: :angry: sice mu ho brzo vyndala, páč se bála té tyčky, ale mě to řekla urřčtě jen proto, že měl celou modrou pusu :grinning: :angry:
Jinak já Dádovi dám i tu Delisu, kinder čokoládu, ale dám mu 2-3 kousky a ne, že mu nacpu celou čokoládu nebo sušenku, jak by to přesně u nich vedle bylo :angry:
17. bře 2009 ve 13:47  • Odpověz
http://www.modrastrecha.cz/album/view.php?vImageID=2315771&vReferer=%2Falbum%2Fmyalbums.php%3F
tady je ten zadek baráku a ten plac co vidíš je skoro vše, tam odkud je to focené je ještě kousek trávy, jinak jak stojí pes, tak hned vedle ní je už ta garáž...ale alespoň ten kousek, že máme!!!
17. bře 2009 ve 13:49  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.