• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Mamky, těhulky a snažilky z jara-léta 2007

(Zamčená)
20. března 2010 
Eví, co bys brala??? :confused:

Olí, to si piš, že ví :sunglasses: mě se D.taky začal od toho 9-10 měs.vztekat a dělat něco, co mu zakážu s úsměvem :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: a to budeš mít už ve vlnách pořád. kyš, kyš :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: ale chce to fakt být přísná, neříkám že jen plácat, ale být důsledná a fakt, co jednou nepovolíš, nepovolit nikdy a vysvětlovat a když neposlechne, tak šup jí přes plínu nebo ruku :sweat_smile:
23. bře 2009 v 11:16  • Odpověz
Naplánovaly jsme se Zuzkou už oslavu narozenin, tak se koukejte kurýrovat!!!!! :dizzy_face:
23. bře 2009 v 11:17  • Odpověz
Miško já na něj i mluvím takovým jako přísnějším tónem, ale má to na háku. Poslouchá akorát dědu, má hlubší hlas, tak možná má respekt trochu.
23. bře 2009 v 11:18  • Odpověz
Olí u nás to je stejné, taky ho plácnu přes ručičku a on tam šáhne znova. ALe u nějakých věcí se to už naučil a hned ví, že tam nesmí.Stačí jen když mu pohrozim :grinning:
23. bře 2009 v 11:19  • Odpověz
tyjo já vám chci taky napsat,když tu všichni jste a nemůžu :angry: holky teď mě tu malej vylejval půlku flašky s pitím po stole a je ke mě dnes přisátej jak murína :sweat_smile: nemůžu nic!Tak budu reagovat až budu moct joo,to vám povim co já :grinning:
23. bře 2009 v 11:22  • Odpověz
jo holky a je možný, že se doma nudí, jako že už má všecko prozkoumané.... doma se vzteká a na návštěvách si hraje na zlatýho :confused: :confused: :confused:
23. bře 2009 v 11:25  • Odpověz
Zuzí téda, to máš doma přísavku :grinning: , budeme se těšit, až písneš.
23. bře 2009 v 11:28  • Odpověz
Olí, jasan :grinning: proč myslíš, že jsem furt venku?? :grinning: Protože doma je to s ním děs, na návštěvě o něm ani nevím, dnes dorazí kámoška s půl ročním klukem, tak jsem zvědavá :wink:
Tričko super, krásně padne, co?? :dizzy_face:

Zuzí, vylévá pití po stole :sweat_smile: no pěkný a Ty mu to dovolíš, co?? :grinning: :grinning:
23. bře 2009 v 11:44  • Odpověz
autor
Mišíí, 6. nemoc bych brala :grinning: mně napadaj horší nemoci(angína, zápal plic) :zipper_mouth:
Olííí, jj, Jájík se nudí:slight_smile: jinak tríčo sedne :slight_smile:
Zuzíííí, už se těším,co nám povíš :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
Barůůůů, oslavička, hmmm, už se těším :dizzy_face:
23. bře 2009 ve 12:02  • Odpověz
Miško škoda, že J. neťape, pr v kočáru je taky nasr.... doufám,že s jarem se to zlepší, jak tam nebude tak zababušenej. Přemýšlela jsem, že bych ho nosila na prochajdy třeba i v Manduce, ale na to by zas muselo být lepší počasí a né pořád ten blbej vítr.

Trička paráda, jsou mu akorát, tak snad neporoste do výšky chvíli, ať je unosí :grinning:
Kalhoty jsou taky parádní, ty mu budou myslím v pohodě na jaře a možná i v létě.
23. bře 2009 ve 12:04  • Odpověz
Škoda, že nemáme větší byt, bychom se přesunuli si hrát jinam.

Tak jsem zkoumala zuby, a Jájovi už cinká druhý zuban, jen kousek zatím, no tak snad dnes poslední děsná noc a pak se třeba i vyspím :slight_smile: Dnes kupodivu snědl i celý oběd, včera se ofrňoval nad svíčkovou, se s tím patlám...
23. bře 2009 ve 12:07  • Odpověz
Evi, tak snad to nic vážnějšího nebude, kdyby měl zápal plic, tak by měl horečku celý den!! :wink:

Oli, no to je v pr..že nechce být v kočáře!!!!A to fakt ani když sedí a čučí po okolí? :confused:
Mě Daník moc neapá, když se tlačí zuban...

My už spinkáme, přijede mi ta kámoška s klučíkem, kolem druhý, tak ať jsme vyhajný :slight_smile:
23. bře 2009 ve 12:48  • Odpověz
Miško chvíli mu to vydrželo, když jsem ho obrátila proti sobě aby na mě neviděl, teď začal zas ječet, tak jsem to obrátila nazpět abychom si mohli povídat...no vydrží chvíli a pak se vzteká, myslím, že ho štve, jak je v tom fusaku. Já už J. taky uložila, tak snad usne za chvilku a já vykouknu ven, jak moc tam fouká, jeslti půjdem potom ven nebo ne.
23. bře 2009 ve 12:57  • Odpověz
Jo Olči to je taky možný!!!!!!!!!!!!!!!Daník fusak bytostně nesnášel!!!A kámošky kluk se taky v kočáře vzteká a mele - taky ho mají!!!My už fusak nemáme asi měsíc, když chodí, je oblečený většinou do kombinézy a když jede má deku a pohoda..tak o víkendu má být už 12st.tak mu fusak už taky vyndej a nabal ho!!!
23. bře 2009 ve 13:00  • Odpověz
Tak u nás byly zcény taky v kočárku, ale co už jezdí v polosedu a teď v novém sporťáku, tak je spokojený, že vidí a je to ok :slight_smile:

Holky mě pěkně zalehlo jedno ucho a je to děsně nepříjemný. A trošičku to jakoby bolí, tak snad nebudu mít zánět středního ucha. Jako malá jsem na to trpěla....měla jsem rýmu a hned mi píchali uši :rolling_eyes:

Jinak fusak, když už je nad 0 tak taky nedávám, balim ho do deky a má nánožník :slight_smile:
23. bře 2009 ve 13:03  • Odpověz
Holky právě jsem o tom taky přemýšlela, že ho vyndám. Blbý je, že kombinéza už je mu malá, no ale nabalím ho do zateplenejch kalhot a dám mu tam teplou deku a uvidím.
23. bře 2009 ve 13:08  • Odpověz
Já dávám punčochy, kalhoty a deku :slight_smile:
23. bře 2009 ve 13:21  • Odpověz
jj punčochy a teplé kaťata by měla stačit, spolu s tou dekou a nánožníkem!!!!!!!Jestli máš nějaké botičky, tak mu je dej nebo ty bačkůrky od nás :grinning: :grinning: určitě to bude lepší!!! :wink:
23. bře 2009 ve 13:27  • Odpověz
Holky čím si mám prošťouchnout to ucho ? :grinning:
23. bře 2009 ve 13:29  • Odpověz
Baru pletací jehlicí :grinning: :grinning: Hele myslíš, že dospělej taky může mít zánět???já na to taky dost trpěla, ale od 3 let ani jednou :confused: mě na to vždy pomáhala kostka másla, tak jestli máš, strč jí do mrazáku a pak přes ní dej kapesník a dávaj na to ucho
23. bře 2009 ve 13:40  • Odpověz
jojo, dám boty.
Baru a co takovej ten sprej do ucha? audispray nebo tak nějak se to jmenuje...

Tak kočár už je nachystanej :grinning: tak běda jak bude Jarýs protestovat.
23. bře 2009 ve 13:41  • Odpověz
Tak už mám chvilku:slight_smile: Péťulka šel ven s babi,venku chčije jak prase a babi si nechtěla vymluvit,že ven nemusí a ať je v tomhle počasí doma a má nohy nahoře:grinning: tak jsou venku no:sweat_smile:

Evísku já teda nebudu psát nic moc zajímavého:sweat_smile: jen reakce na dnešní témátka:grinning:

Mišul on držel svoji flašku a držel v ruce tu gumu a stříkal s ní po stole a ona z toho je hned povodeň:sweat_smile: sem si,ale toho nevšimla,že to dělá,jasně,že bych ho nenechala,aby si stříkal dál:grinning:

Oloušku prej první období vzdoru kolem roku spíš dvou až do 3 4 ?Cccccc my jsme začli na devíti měsících:sweat_smile: začal se vztekat jak nebylo po jeho a zkouší zkouší dál:grinning: např. dneska byl jak přísavka,musela jsem ho furt nosit a plazil se po mě,jen co jsem ho položila na zem,že si umyju nádobí,no ani náhodou,histerák jak blázen,takže dnes s nim si ani prdku neutřu:grinning:

Tak jinak k tématu,já chtěla věkovej rozdíl 3-4 roky,to víte,myslela jsem si,že se začneme snažit tak,abych otěhu třeba měsíc dva předtím než budou Péťulkovi 3 roky,aby byla těch 3a p§l od sebe,to by se mi líbilo,takže by jsme navázali,no minulý týden jsem byla v práci podepsat ještě nějaký papíry a říkala jsem v kanclu Katce,že sem slyšela,že nemám nárok na PPM,kdybch chtěla navázat na mateřskou ,když nemám zaměstnavatele a že,kdybych otěhu třeba dva měsíce před 3 rokama malýho jestli neví co bych pobírala v těhu a ona,že někam zavolá,že to zjistíme

no a dozvěděla jsem se tohle:

že jak je známé,tak že bez zaměstnavatele nemám nárok na PPM pokud bych navázala na mateřskou,ale to není všechno,jakožto přihlášená na pracáku ať jako těhotná nebo nezaměstnaná po rodičáku bych dostávala 1-2 měsíc 3442 Kč 3-4 měsíc 2754 Kč a 5 měsíc 2524Kč tudíž tímhle se uživit miminko nedá a proto žádné druhé po mateřské nebude,nemůže být!Dále bych musela bez zaměstnavatele nastoupit na pomalé čerpání tzn. na 4 roky tzn 22 měsíců za 7800 a do 4 let 3800.Dále na mateřskou mi vznikne nárok a budu si moc dle svého vybrat délku rodičáku,když budu odvádět rok důchodového pojištění tzn. být min. rok v práci,potom mi vznikne nárok na PPM a ostatní věci.Dobrý že?!!!Takže když to shrnu,tak nemůžu mít dle přání nás obou děti od sebe 3-4 roky,protože bych je neuživila,ale moje děti budou od sebe minimálně 5 let pokud se zadaří otěhu hned po roce v zaměstnání!No neber to!!!Naštěstí mi příjde i myšlenka mít děti od sebe 5 let docela ještě v mezích a tak pujdu do práce na rok až Péťulkoj budou tři, deset měsíců co tam budu se začneme snažit o mimi a budeme doufat,že se zadaří hned(jakožto v dnešní době je to taky zázrak) ale budeme moc doufat a po roce v práci končim a budu si užívat těhu a Péťulku:slight_smile: takže se musí,ale zadařit hned,abych děti od sebe neměla 20 let,to bych fakt nerada!Ale tak tohle mi docela vyhovuje,s Péťou jsme se tak domluvili,že teda tohle vezmeme,sice to nebudou ty 4 roky od sebe. tzn. že se nemůžeme snažit v těch 3 letech,pač bych dostala peníze akorát tak na plínky,ale začneme se snažit skoro ve 4 letech malýho no:slight_smile:tak aspoň vim jak to s námi vypadá:slight_smile:nebo pak je tu ještě ta možnost otěhotnět a porodit přesně jak budou Péťulkovi 3,to bych pak nastoupila rovnou na druhej rodičák,ale to nechci,to je moc brzy:slight_smile:znamenalo by to se příští rok na Péťulkovi druhý narozky se začít snažit a to je brzy,chci si ho užít:slight_smile:teď to tak cítím,třeba jsme říkali,že za rok to budeme cejtit jinak,že už by jsme miminko chtěli,ale teď cítíme,že fakt ještě mimi nechceme.Je fakt,že,kdyby jsme se začli snažit ten příští rok,tak by měli od sebe 3 roky,což je ideální,ale být už příští rok těhu se mi zdá,že je brzy ještě,ale kdo ví:slight_smile:
Každopádně ještě dodám poznatky z okolí:grinning: že mi dost lidí říká,že by se na mym místě začli snažit už příští rok,že to je ideální mít je o 3 roky,že dle psychologického pohledu jak jsou děti od sebe 4 a víc let,že to jsou už jedináčci a né sourozenci,že to není dobrý,ale vůůůbec dobrý,aby jedno dítě se na rodiče(matku) vázalo tak dlouho,že roky bude jenom sám bez sourozence,že potom jak byl zvyklej,že se pozornost soustředila jen na něj těžce ponese,že to tak už nebude atd tad bla bla:grinning:jo ještě,že je nesmysl chodit na rok do práce....no jo to se lehce říká,když dotyčnej má zaměstnavatele a nemusí řešit tohle,já mám na výběr jen dvě možnosti a nejspíš dopadne ta druhá,ale uvidíme za rok,že jo:slight_smile: já sem taky chtěla navázat mateřskou a nechodit na rok do práce,ale jaksi si o tom nerozhoduju sama v mé situaci,že:grinning: no tak já jen k závěru k těmto dobrým radám,že jsme si říkali s Péťou včera,že až budeme prostě mimi chtít,tak si ho uděláme.Rozhodně si neudělám dítě z rozumu,aniž bych ho ještě chtěla jen proto,aby k sobě měli blízko,aby nebyl sám,aby nebyl jedináček,že to není dobré je mít tak daleko od sebe atd....to by dle mě bylo dítě chudák,když si ho udělám z rozumu kvůli těmhle důvodům jenom proto abych to stihla než mi skončí mateřská atd. a ještě po něm nebudu toužit,to nechci.Takže my se už zřejmě neřadíme né teda vlastní vinou k Evičce s věkovým rozdílem 3 4 roky,ale k Mišce k těm pěti letům:slight_smile: a nám se momentálně ta myšlenka zamlouvá:slight_smile: prostě na roček do práce,jedno kam,na deseti měsících co budu v práci se začít snažit a po roce co tam budu být doma a čekat další miminko,které se doufáme a moc si to přejeme narodí před pátým rokem Péťulky:slight_smile: tak nám držte palce :dizzy_face:
23. bře 2009 ve 14:05  • Odpověz
jo ještě dodám jednu zásadní věc a poznatek,že já jsem chtěla dycky tři děti,tak,aby od sebe byli všichni ty tři roky,to bylo před těhu a v těhu a po porodě....joo hezký plány,ale život je pak o něčem jiném,teď si nedovedu představit,že bych už příští rok byla těhu a lítala kolem dalšího miminka,když je Péťulka ještě tak malinkej,chci si užít Péťulku a né honem těhu další jen abych nemusela v mém případě někam do práce a abych se držela mého kdysi vysněného plánu.To mi příjde prostě teď momentálně fakt brzy,sice by byli ty tři roky,ale člověk si neuvědomí,když už to mimi je na světě,jak to rychle uteče a mimi je pořád malý na to,abych se ho tak brzy vzdala jen kvůli rozumový stránce.Chci to tak prostě cítit,že už chci další dítě a né jet podle nějakéh harmongramu,to se nedá.Ten život je pak prostě úplně jinej než sny:slight_smile:Realita je jiná a já si chci Péťulku užít co to pujde a jen proto,že sem měla nějaký sen před těhu si menudu dítě pořizovat,když se na to necítím,že jo :wink:
23. bře 2009 ve 14:25  • Odpověz
Holky je to děsný, uvidim jak to ucho bude zítra a kdyžtak skočim na ušní. Zánět může mít i dospělý, už jsem ho měla. :angry:
23. bře 2009 ve 14:26  • Odpověz
autor
než dočtu, tak se hlásím zpět od dr.
Venda má zánět průdušek, máme atb
23. bře 2009 ve 14:40  • Odpověz
autor
Baruu, co si pamatuju tak zánět stř. ucha bolí jako sviň :wink: (nemusím sahat do nijak závratných pamětí:grinning: naposled jsem ho měla v 16letech do tý doby 2-3x ročně :stuck_out_tongue_closed_eyes: )
audispray klidně zkus :wink:
23. bře 2009 ve 14:43  • Odpověz
autor
Zuzinko, nesmututni:slight_smile:oni tu PPM ještě x krát změněj než budou Peťulkovi 3 :slight_smile:
23. bře 2009 ve 14:45  • Odpověz
já nesmutnim bobišku,když se to takhle vyjasnilo a s Péťou jsme uznali,že to nebude taková hrůza,když to dopadne takhle,tak mi to docela příjde zatim v pohodě:slight_smile:

Miláčku já zapoměla reagovat na tu teplotku Vašíčkovu...chudáček malinkatej!!! :cry: to mě mrzí,ať je líp co nejdřív!
23. bře 2009 ve 14:49  • Odpověz
autor
Zuzííí, snad už líp bude:slight_smile: , když máme ty atb
23. bře 2009 ve 14:52  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.