• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Mamky, těhulky a snažilky z jara-léta 2007

(Zamčená)
20. března 2010 
Kuře s mandlovou nádivkou
Ingredience
1 kuře, sůl, koření (grilovací, na pečené kuře, mletá paprika apod.), kousek másla
nádivka: 3 starší rohlíky, 150 ml mléka, 200 g anglické slaniny, 30 g másla, 2 vejce, sůl, mletý pepř, muškátový oříšek, 50 g mandlových lupínků, zelená petrželka

Postup
Kuře omyjeme, osušíme a ze všech stran osolíme.
Rohlíky nakrájíme na kolečka a zalijeme mlékem. Slaninu pokrájíme na kostičky a za stálého míchání opečeme na pánvi dokřupava.
Z rohlíků vymačkáme přebytečné mléko, přidáme k nim kostičky slaniny (puštěný tuk ne, případně jen lžíci), žloutky, změklé máslo, posekanou petrželovou nať, osolíme, opepříme, přistrouhneme kousek muškátového oříšku a dobře promícháme. Nakonec vmícháme zlehka sníh ušlehaný z bílků se špetkou soli a mandle.
Touto směsí naplníme kuře, co se nevleze dovnitř natlačíme pod kůži. Jehlami nebo párátky otvor uzavřeme a vložíme do pekáče vymazaného máslem. Kuře posypeme kořením, poklademe několika plátky másla, podlijeme vodou a přiklopené pečeme ve vyhřáté troubě (210°C) asi hodinu a půl. Občas přelijeme vypečenou šťávou, případně podle potřeby podlijeme horkou vodou.
Podáváme s rýží, vařenými bramborami nebo bramborovou kaší a zeleninovým salátem.
31. bře 2009 v 16:36  • Odpověz
Velikonoční masový chlebíček
Ingredience
Těsto: 200 g polohrubé mouky, 1 vejce, 100 g másla, sůl, 1-2 lžíce mléka
Náplň: 150 g mletého vepřového masa, 150 g mletého hovězího masa, 1 rohlík, sůl, pepř, sekaná petrželová nať, majoránka, 2 stroužky česneku, 80 g měkkého salámu, 80 g barevných paprik, 1 vejce

Postup
Smícháme maso, namočený a vymačkaný rohlík, prolisovaný česnek, sůl, pepř, majoránku, nať, vejce. Z přísad vypracujeme těsto. Asi 1/3 těsta dáme bokem, zbytek vyválíme a vyložíme jím vymazanou formu "srnčí hřbet" (dno i boky). Potom dáme do formy polovinu náplně. Na náplň položíme kolečka salámu, na proužky nakrájené barevné papriky a rozložíme zbytek náplně. Vyválíme zbytek těsta a náplň zakryjeme. Pečeme v troubě asi pri 190 °C, dokud se maso neupeče (asi 1 hodinu).
31. bře 2009 v 16:37  • Odpověz
Eví to se divím :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
autor
ááá Jnina vaří :grinning:
ještě ne až na velikonoce :sweat_smile:
31. bře 2009 v 16:38  • Odpověz
tvarohovej mazanec:
400g hl.mouky
250g tvarohu
250g hery
200g cukru moučka
2 vejce
1 kypřící prášek
1 vanilkový cukr
mandle, rozinky namočené v rumu
vypracujeme těsto, rozdělíme na dva bochánky, potřeme vajíčkem, nastřihneme, posypeme ještě na povrchu mandlemi. Dáme péct do rozpálené trouby, po 5 minutách stáhneme na 180s a pečeme cca 45 minu
31. bře 2009 v 16:40  • Odpověz
Ahojky

Eví, jsem jí nepozdravovala, páč jsem si to už nepřečetla :frowning2: a Hanik to byl..vy jste vlastně byly ve spojení v době mých muk v porodce, co :grinning: :grinning: :wink:

Holky večer jdu cvičit, tak držte palce, ať dojdu, jsem už teď ko, byly jsme skoro 2 hodky venku a chodily, kluci spali a necítím nohy :grinning:

Bublifuk jsme zatím nezkoušeli :dizzy_face:

Oli, Hero baby jsem chtěla koupit, ale pak na něj nedošlo, takže taky nepovím zkušenosti :wink:

Jani, okna máme taky zamlžený, máme takový sráče strarý ze dvou skel a uvnitř je to opocený, ale už se na ně o vík.vrhnu, se těším, není skrz ně vidět :stuck_out_tongue_closed_eyes:
31. bře 2009 v 16:53  • Odpověz
já se na ně pěkně vy....a to jsem měla náladu ale když to ani není vidět, tak na to prdím teda udělám to až se nebude tak topit..cvičení zdar :stuck_out_tongue_closed_eyes:
31. bře 2009 v 16:54  • Odpověz
autor
mazanec znám:slight_smile: ten peču :grinning: je mňam:slight_smile:

Mišíí, no tak nic:grinning:jj, přesně tak :grinning: ve spojení jsme byly, když Ti bylo ouvej :grinning:
a bublifuk vyzkoušej :grinning:
cvičení zdar :grinning:
31. bře 2009 v 17:34  • Odpověz
čááááááááuuuuuuuu:grinning::-d:grinning:

jdu vám napráskat jakej mám úžasnej den :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :grinning:

až teda na ráno,kdysi Péťa zlomil obrouček u brejlí a to tak blbě zrovna v tom centru kde se pojí vše,že nejdou spravit a nic nevidí,takže jsem šla s nim k nám do optiky,máme jít pod barákem,abych mu vybrala brejle,pač na ně chudáček neviděl,tak jsme vybrali brejle a 4 a půl litru v háji.....ale jsou hezoučký :grinning: :dizzy_face: ale pak to začlo:sweat_smile: koupila jsem si super kalhoty za 160 kč :sweat_smile: dostala krásnou tuniku od tchýně :grinning: vyměnily nám chůvičky z reklamace za nový :grinning: a pak volal říďa Péťoj,že dneska nemusí chodit do práce jestli chce :sweat_smile: takže má 3 dny volnáááááááááááááá :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :dizzy_face: juch juch jupííííííííííííííííííííí :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :grinning: :dizzy_face: já su tak šťastnáááááááááááááá :grinning: :grinning: :grinning: :dizzy_face:

Evičko supeeeeeer,že jste bylíi venku :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

Mišuláčku užij si cvíčo :dizzy_face:

Jani hoď něco s masem :sweat_smile:

všechny zdraví lááááska Vaše :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
31. bře 2009 v 18:56  • Odpověz
autor
lásko Kuře s nádivkou nebo masovej chlebíček se Ti zdá bez masej? :grinning: :grinning: :grinning:
31. bře 2009 v 18:57  • Odpověz
ted jsem to chtlěa říct a vypadá to hezky, ne?
31. bře 2009 v 19:00  • Odpověz
kuře s mandlemi nééééééé :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sweat_smile: takový samotinkýýýýý :grinning:
31. bře 2009 v 19:03  • Odpověz
jéééé mňam masovej chlebíčeeeeeeeeekkkkk :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: sem myslela,že je sladkej dle názvu :sweat_smile: tak sem si to přečetla až teď a je tam mňam masooooo :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
31. bře 2009 v 19:04  • Odpověz
Zuzo, to jste teda dnes měli den :grinning: hele, já si taky ty brejle zlomila v tom spoji u skla..teda jestli má Peťa taky bezobroučkový...ale tak 4,5 tisíc není tak moc!!!!!!

Cvíčo zvláštní, ale efektivní, posiluje se prdel, boky, břicho, takže to fakt potřebuju, je to bez hudby a při vydechnutí se funí jak mašina šššš :grinning: :grinning: tak to je trochu trapný :grinning: ale jinak to šlo!!!!!
31. bře 2009 ve 20:52  • Odpověz
autor
dobré ranko:slight_smile:

v únorovkách se rodí :grinning: :dizzy_face: ¨jsem napnutá jak kšandy :grinning:
1. dub 2009 v 08:21  • Odpověz
Ahojky,

tak tady máme konečně jaro. Včera jsme byli na prochajdě a bylo to super. Hned je lepší nálada :grinning:
1. dub 2009 v 08:34  • Odpověz
A koukám, že se tady vařilo, tak juknu na receptíky. Mazanec bych zkusila určo :stuck_out_tongue_closed_eyes:
1. dub 2009 v 08:35  • Odpověz
mrkni Baru vypadá to dobře i ten chlebíček :wink:
jste si dneska nějak sem pospíšily, ne? nám má za cvhíli přijít kamarádka z koně tak kačí bude mít dětičky, přijde ještě s holčinou, co mi má šít na kačí šatičky na svatbu..

Míšo- tak vidíš, hlavně že se ti to líbí :wink:

holky děláte pomazánky myslela jsem že bych udělala malý, ale nevím co poradte :wink:
1. dub 2009 v 09:01  • Odpověz
autor
no já načuhuju takhle brzo, páč jsem napnutá, jakýho pohlaví bude další "únorový"miminko :grinning:
1. dub 2009 v 09:25  • Odpověz
Ahojky
no jaro bylo, ale dnes to na jaro teda nevypadá :confounded: :confounded:

Jani pomazánky nedělám :pensive: :pensive:

Evi, to jako únorovka 08 rodí další mimi :confused: :confused: sebevrah :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :grinning:
1. dub 2009 v 09:50  • Odpověz
autor
mišííí, přesně tak :grinning: a ještě pohlaví mimi bude překvápko, tak jsem o to víc zvědavější :grinning:
1. dub 2009 v 09:52  • Odpověz
autor
no taky hledám to sluníčko, co slibovali :sweat_smile: , ale teplo tam je, už je 10°C
1. dub 2009 v 09:53  • Odpověz
bré ránko, před chvílí jsme vstávali :grinning: , Jarýs spal do šesti, dal si mlíko, vyprovodil tatínka, do sedmi dělal, že bude vstávat, já si šla lehnout do obýváku a dítko chrupalo do půl desáté :confused: :grinning:

kuwa, jen to sluníčko mi chybí, já si plánuju maxi procházky, když to dítko mé už v tom kočárku neřve, no aspoň, že je teplo :slight_smile:
1. dub 2009 v 09:58  • Odpověz
no já sem tak nasránááááááá :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: čáááááááuuuuu :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: kde je to sluníčko jakoooo?????????????????? :angry: :angry: :angry: :angry: :sweat_smile: sem se těšila na 3 dny krásného slunečného dne s rodinkou!!!!!!!!!!!A vono hovno :angry: jeden den nás nabažej a další je zas hnusně jo?!!Parchanti to zrušily!!!!! :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: to komunisti za to můžou co se serou zpět do vlády :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: kurvy jedny :zipper_mouth: :sweat_smile: tak nic no,čučim na počasí prej dneska hnusně zataženo,parchantiiiiiiiiiiiiiiii prej sluníčko áááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááá :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :sweat_smile: kurvy kurvy kurvy to sou :zipper_mouth: :sweat_smile:

Mišuláčku prej je to trochu trapný :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: jéé já chci vidět jak děláš šššššššššššššššššššššššš :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
brejličky jsou ze zhora s obroučkem,ale vybírali jsme mezi těmihle a právě celými bezobroučkovanými a Péťa si vybral tyhle,mají takovej dobrej design a ty bezobroučkovaný byli zas takový,že jak za ně malej chytne,tak by šli,to ty co si vybral jsou takový bytelnější:slight_smile: a ty peníze,vzhledem k tomu,že za ty minule dal 3 500 a když sem teď viděla tu konstrukci,ten obrouček dole,to bylo jak vlásečnice na ryby :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: tak sem říkala tyvole za vlásečnici na ryby dáš 3500 a brejle bytelný o litr víc,to je pohoda:slight_smile:

jůů něco lezeeeeeeeeeeeeee,že by slunííííííííííííííííííííííí :sweat_smile:
1. dub 2009 v 10:21  • Odpověz
autor
Olííí, jarýs se tak pěkně polepšil, jo? :dizzy_face:
Zuzííí, nebuď nasratá, tady nic nevykukuje :sweat_smile:
1. dub 2009 v 10:52  • Odpověz
tady už taky nééééééééé ááááááááááááááá :sweat_smile:

né já nejsem nasratá :grinning: mám vás a mí miláčky a jak vás vidím,tak je mi hned dobře :grinning: :grinning: :dizzy_face:
1. dub 2009 v 10:57  • Odpověz
autor
ooo to jsem ráda :grinning: :grinning: :grinning:
1. dub 2009 v 10:59  • Odpověz
tady taky nic nevykukuje a ještě je venku takovej divnej čmuch :angry:

Eví jojo polepšil, doufám, že mu to vydrží. Akorát teda večer usíná pozdějc. Přemýšlím, že ho budu dávat spát už jen po obědě. Od kdy vám spěj prci jednou denně?
1. dub 2009 v 11:27  • Odpověz
autor
Olíí, mně spí 1x denně od 9.měsíce, ale z vendy si příklad neber :grinning: je to denní nespavec :wink:

ale když jsme u toho spaní :grinning: Venda spí úřes den poslední dny ¨1,5-2hodiny :dizzy_face: buď je to ještě pozůstatek nemoci(jakože je unavenej) a nebo je to tím, že se víc utahá chozením :dizzy_face:
1. dub 2009 v 11:36  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.