• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Mamky, těhulky a snažilky z jara-léta 2007

(Zamčená)
20. března 2010 
no právě on už ušel přes celej byt a teď se posledních pět dnů úplně šprajcnul a bojí se udělat krok sám,najednou se bojí a nepustí ničeho,takže nechodíme:frowning2: přitom už tak hezky ťapal

bych zapoměla,včera mi Péťulka naslintal do telefonu a on zkratoval,tak nemám můj telefonek :unamused: :sweat_smile:
13. kvě 2009 v 08:30  • Odpověz
autor
to vypadá na ty zubany, u nich se říká, že dítě má tolik práce se zubanama, že nemůže postoupit dál ve vývoji :wink:
dej mu něco do ruky, on zapomene, že jde sám :wink:
13. kvě 2009 v 08:32  • Odpověz
autor
Peťuláček je šikulka :grinning: :grinning: :grinning:
Venda tuhle hodil chůvičku do záchoda :sweat_smile: :grinning: :grinning: :grinning: naštěstí funguje, Tom jí trochu opravil :grinning:
13. kvě 2009 v 08:33  • Odpověz
já se teda omlouvám,že si stěžuju,já jako by nemám na co,on je jako pořád moc hodnej a smíšek a krásně spinká,ale tohle těch posledních pár dnů je fakt náročný :cry: my si nejdřív mysleli,že zoubky,pořád se vrtal v papule a měl teplotku,ale teď zas nic,tak nevim,co mu mám dát do ruky a jak to mám udělat?Jako místo ruky mu mám něco dát??
13. kvě 2009 v 08:36  • Odpověz
mě Péťula do záchodu leze,když na něm sedím,asi mi chce utřít prdku :grinning:
13. kvě 2009 v 08:37  • Odpověz
jo a včera jsem byla u zubaře a dobrý,už pět let mě nevrtal,žádnej kaz,akorát teda příští rok mě to asi nemine,pač říkal,že malinkej kaz tam je,ale,že je zapouzdřenej ve sklovině a že kdyby vrtal,tak by musel mnohem víc než je potřeba,tak to nechal,že se prý zvětšovat nebude
13. kvě 2009 v 08:39  • Odpověz
jinak já právěnestíhám nic,ani sem chodit,večer padnu za vlast po celodením plazení se po mě :sweat_smile:
13. kvě 2009 v 08:40  • Odpověz
autor
neomlouvej se:slight_smile:
no to mně na tom záchodě taky asistuje :grinning:
13. kvě 2009 v 08:41  • Odpověz
autor
se loučím, už vymýšlí kraviny, tak ho jdu usměrnit :wink:
určo ještě nakouknu :grinning:
13. kvě 2009 v 08:42  • Odpověz
tak papa :slight_smile:
13. kvě 2009 v 08:44  • Odpověz
holky ach jo,vůbec nevim co se to děje:frowning2: jsem hrozná matka a to sem chtěla být ta nej :cry: a akorát ubližuju miminečku mýmu:frowning2:

Péťulka dycky spí přes poledne a že jsme byli dneska vzhůru už od 7 tak jsem ho dala spát v 11,jenže dycky položim odejdu a on spinká nebo něco kníkne a do minuty tuhej a dnes ho položim odejdu a řev,tak sem tam šla až za 5 minut a on tak plakal,sem ho položila a zase odešlla a zas tak plakal,tak sem po dalších třech minutách ho vytáhla,chudínek nechtěl spinkat nebo nevim a tak sem dostala výčitku,že když sem ho tam nechala takhle plakat a pak vytáhla,že si bude myslet,že tam byl za trest,přitom nechci aby si to myslel,dyť nic neudělal,no a že ho dám spát za chvíli,tak sem ho dala o půl 12 a znovu se to opakovalo,strašnej pláč,fakt to jindy nedělá,tak sem nevěděla jak zareagovat,jít tam nebo nejít?Tak sem tam šla zas až za pět minut a položila a zase strašnej pláč,úplně se zalykal a já ho nechala plakat:frowning2: šla jsem tam ještě dvakrát,když sem ho zas vytáhla pač už nemohl popadnout ani dech z toho pláče a pak ho vyndala a lehla jsem si a on na mě a že tak usne,ale nechtěl zabrat jenom chudáček ležel a vzlykal,tak sem ho dala do sporťáku,pač už musel být úplně vyřízenej a do minuty byl tuhej.Já mám,ale teď výčitky,že semj ho nechala vyplakat a bude mít z toho nějaké trčauma nebo následky,že si myslel,že je třeba špatnej a byl v postýlce za trest,když sem ho pak musela vždycky vytáhnout,že neusnul a tak moc plakal.Nevim co s tím,nikdy takhle nepláče,asi i tohle je k tomu obdobé nebo nevim,jenže já sem z toho špatná,že takovou dobu plakal sám v postýlce,že se může cítit,že sem mu nějak nepomohla a nechala ho tam.Jak se mám zachovat příště?Co si o tom myslíte?Jsem strašná hnusná máma,nikdy jsem ho vyplakávat nenechala a teď ho tam nechám takovou dobu plakat,já myslela,ale že zabere prostě než mi došlo,že neusne a jestli jo,tak vyplakáním a to já nechci :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
13. kvě 2009 ve 12:36  • Odpověz
Ahojky kočičky

Zuzíku :dizzy_face: jj je to o tisíc procent lepší, jak malý ubulený mimino :stuck_out_tongue_closed_eyes: no ale holky dnešní noc katastrofa :cry: Petr ho v půl 10 vzbudil, když se chystal na noční a Daník od té doby až do 02:30!!!!!!!!!!!!!!!pořádně nespal, nevím, zda vždy usnul a zase se vzbudil nebo fakt nespal vůbec, já vždy vytuhla a on mě mletím probudil, tak jsem v 02 udělala mlíko a pak teda už spal a ráno jsme vstávali v 9 :grinning: a teď už zase spí

Zuzíku, hele tohle znám taky, teda neplazí se po mě celý den a hlavně my máme toho oblíbenýho medvěda, takže to odnáší on.Dudlákuje, mucká medvěda a sedí třeba na sedačce, ale taky je umručený, ukňouraný, no taky na prodání :sweat_smile: já nevím, zda zuby nebo fakt nějaký vývojový skok, ale je to na plici, to vím!!!!!!!!!!Musíme to vydržet, já věřím v tom, že až budo všechny zuby, že už to bude dobrý!!!!!!!!!!

Jo jinak super že máš chrup ok, alespoň s něčím nemáš potíže, viď :wink: Taky se musím objednat!!!!!

Evi, buchta je skoro snědená :grinning: ještě jem dala 6ks vedle tchánům a z celého plechu mám taky tak těch 6ks :sweat_smile: :sweat_smile:
13. kvě 2009 ve 12:42  • Odpověz
Mišuláčku :dizzy_face: to je dobře:dizzy_face: my to máme právě asi naopak nebo nevim,neměli jsme žádný uplakaný miminko,jenom veselý šťastný neukňouraný,vůbec neplakal,prostě úžasný a teď,kňourá kňourá kňourá od rána do večera,sice je pořád moc hodnej,nepláče apod. ale tohle kňourání je snad horší nebo nevim,jak není po jeho tak hned kňourá a vzteká se:sweat_smile: kéž bys měla pravdu a byl to jen nějakej vývojovej skok,protože mě to mrzí,že to takhle je a třeba hlavně to vyzní blbě,ale každej den od rána do večera plazení se po vás a jak ne,tak kňourání vztekání se,tak ono se to nedá vydržet pořád,to vydržíš tak do odpoledních hodin a potom už rezignovaně mu řekneš,že ať si jde sám,když chce chodit a on se asi z toho necejtí třeba dobře,když hned spustí tu svoji,tak mě to mrzí jestli se z toho cejtí nějak šptaně,že s ním nechci furt chodit,jenže choď si 12 hodin v kuse,teda žij 12 hodin v kuse každej den tím,že Péťula k tobě doleze,přisápe se,čapne za ruku a pojď,to se nedá prostě:frowning2: a furt furt furt:frowning2:
tak snad to brzy skončí

jj Mišulko aspoň s něčím nemám problémy:dizzy_face:

to mě mrzí,že jste měli takovou špatnou noc:frowning2: snad to dnes bude lepší:dizzy_face:
13. kvě 2009 ve 12:50  • Odpověz
Ahojky,

tak jsem dnes měla doslova kolotoč. Nejdřív jsem ráno letěla na Háje do Optiky pro nové čočky, nechala si změřit zrak a zjistila, že se mi zase zkazil zrak o půlku dioptrií na každém oku. No děs! Prý se to může zhoršit i těhotenstvím a porodem. Takže si musim koupit novou várku čoček a nechat udělat nová skla do brýlý. A musim prý střídat brýle a čočky, neboť já nosim stále jen čočky a to není moc dobře :unamused:

Pak jsem letěla s Ondrou k doktorce, od včera fakt děsně kašle. Takže na poslech stále nic nemá, ale kašel jí tam předvedl, tak ho aspoň slyšela. Řekla jsem jí, že měl o víkendu horečky, ale říkala, že tak vysoké k zubům nejsou. Tak nás poslala na ušní (naštěstí je o patro výš) a tam taky ok. Takže mu pak sestřička vzala krev z prstíčku,jestli nemá nějaký zánět v těle a to taky dopadlo ok. Takže dostal jiné kapky na kašel, máme stále brál Zyrtec a dostal takové dýchátko, které mu mám stříkat 2x denně do krku. Vypadá to jako odsávačka na prsa :grinning: A v pátek kontrola. Já jsem už fakt zoufalá, je to pořád něco a nic nepomáhá!!!

Zuzi ty se nenervuj, že jsi špatná matka. Já když to četla, tak jsem si říkala, že by jsi měla být občas u nás a výčitky by tě přešli. Podle mě to děti zkouší a čekají kdy to na tebe zabere. Já Ondru nechávám klidně vybrečet, jen tam jdu, dám dudlíka či napít a jdu pryč. Když brečí dlouho, tak ho vyndám a nenutim ho ležet. Ale myslim, že brečení mu neublíží a já tí rozhodně nejsem špatná matka. Nesmíš to tak moc prožívat :grinning:

A koukám, že buchtička se ujala, to jsem ráda. U nás je taky o ní většinou bitka. A zkusím i ten receptík od Míšy příště. Já pak mám recept od kámošky taky na novou, tak ho sem kdyžtak vložim a nebo pošlu zájemcům do emailu. Je to rychlovka, svěží a výborná!!!

Tééééda to jsem toho nakecala, tak páčko :grinning:
13. kvě 2009 ve 12:58  • Odpověz
Baruš, to je teda záhada s tím kašlem, co :confounded: to jsem fakt zvědavá, zda vám odsávačka :grinning: pomůže!!!!
No oči po produ se fakt většinou horší, ale Tys měla taky CŘ nee :confused: že jsi netlačila..i když jak to vidíme, že po porodu je vše jinak, tak proč ne i oči bez tlačení, že :unamused:

Jinak Zuzi, jak píše Bára, myslím, že si to trochu děláš sama, pže jak se mu ve všem podvoluješ a vše děláš, jak on si žádá, tak se nesmíš divit, že se po vás furt plazí a myslím, že bys mu taky měla jasně ukázat, že nemůže být vše po jeho!!!!!!Protože období to sice být může, ale u vás taky nekonečný, pže si na tohle zvykne, na to, že se vše motá kolem něj a bude to pak vyžadovat i po konci toho období..myslím, že u vás je to přesně případ, kdy by mě Petík dostat sourozence :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
13. kvě 2009 ve 13:06  • Odpověz
ahojky,

Zuzi- třeba je to fakt od zoubků, chce se chova, pláče, to by mohli být příznaky, vydrž pár dnů a bude určo líp!!Kačí měla taky včera zvýšenou teplotku, dneska nic, včera taky byla mrzutá, a dneska je dobrá, tak to snad zůstane..odpo jde s babí ven, já jdu mejt skleničky, hrníčky, atd abych to měla naleštěný, převlíkla jsem peřiny, tak peru, mám radost, ž jsem se k tomu dokopala :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Míšo- to je pech teda, co ten petr dělal, že ho vzbudil sakryš? to by mě teda jeblo asi :stuck_out_tongue_closed_eyes:
13. kvě 2009 ve 13:07  • Odpověz
Jani, lešti, lešti :grinning: :grinning: svatba se kvapem blíží, co :stuck_out_tongue_closed_eyes: já Ti teda upřímně řeknu, že si nedovedu představit plánování svatby teď s Danem :confused: to by byl horor!!!

Co dělal??Dělal tu nějaký blbosti a mluvil dost nahlas, jsem mu říkala ať drží hubajznu :grinning: ale on nee, že prej spí tvrdě :stuck_out_tongue_closed_eyes: no a pak se oblíkal a zvonil mu pásek :grinning: ale myslím, že by se stejnak malej pozdějc vzbudil sám, asi nějaký erupce na měsíci :grinning:
13. kvě 2009 ve 13:16  • Odpověz
aha tak to spal asi měkce ne?
blíží blíží už aby bylo po ale těším se, až tam budu stát načesaná v šatičkách, hezký nehtíčky, kytičku a kačenku v šatičkách, na to se těším moc!!ale budu nervozní jak pes určitě, takže to vidím na vínko nebo panáčky, jestli to se mnou nešvihne, jsem nervní ze všeho lítám na záchod i když někam jedeme, tak si to neumím představit co budu dělat před svatbou :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
13. kvě 2009 ve 13:27  • Odpověz
Miško a ty bys,kdyby kňoural celej den ho do náruče nevzala nebo s ním nechodila,když chce?

Ti peču na sourozence :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
13. kvě 2009 ve 13:32  • Odpověz
No Zuzo nee, taky proto na to není zvyklý a nevyžaduje to takhle po celý den, přijde tak 3x za den, pochováme, popusinkujeme a jinak se mazlí s tím medvědem.A já razím to heslo, že rozhodně nebudu otrok dítěte, asi jsem jedna z mála procent, ale fakt jako neptřebuju být na prášky!!!!Takže mu klidmě řeknu, ať si jde hrát sám, že vařím nebo že se potřebuju vyčůrat apod.No a když po mě něco chce, jako po Tobě Petík chození, tak řeknu rázně NE a on holt začn bulet, chvíli se vzteká, ale když pochopí, že má smůlu, tak to dělá sám.
Nechci být na tebe nějak ošklivá, ale fakt se z toho picneš a můžeš mít z malýho pěknýho závisláčka!!!Rozhodně neříkám nevšímej si ho, to rozhodně nee!!!!Ale spíš so ho všímej o trochu míň, uděláš to ku prospěchu nejen svýmu, ale i malýho!!!!!
13. kvě 2009 ve 13:46  • Odpověz
počkej počkej,ale mi příjde,že to v jedný věco vidíš jinak a tak to u nás nebylo,že je zyvklej na nošení a tahání,ale to doteď vůbec nebylo,nikdy po nás nelez takhle,takže jsem ho nosila minimálně,není zvyklej na nošení a večný braní do ruky,s tím začal až teď.Jo kdyby to bylo takhle,že by zvyklej byl,tak bych si řekla,že sem blbá,ale on to praktikuje teďka necelej týden a tak nevim právě jestli je to období kdy mu mám vyhovět nebo mu to rovnou nedopřát.právě mi dřív přišlo,že mu tý blízkosti,když se nechtěl nosit a tulit dopřávám málo,pač byl hned ode mě,no a teď zas chce abych s ním celej den něco dělala,tak já už nevim
13. kvě 2009 ve 13:50  • Odpověz
jinak předevčírem spal Péťulů po obědě u tchánů,byl ospalej,tak jsem ho usplai v postýlce a že si ddáme kafe než se vyspí,jenže sem ho tam položila a on nespal jak doma,spustil,ale říkala jsem si,že do minuty bude ticho a ono nic,sice mu to netrvalo dlouho,věděla sem,že tam nesmim,asi za pět minut spal,ale připadala sem si jako,že sem strašn,protože Dáša říkala,že už by tam šla,že vždycky svoje děti uspala,že tam s nima byla,ale já věděla,že by to byla chyba,ach jo
13. kvě 2009 ve 13:53  • Odpověz
jinak moc nechápu,proč bys na mě měla být ošklivá,i,kdyby to byla moje chyba,tak jsem se s váma chtěla podělit o pocity a třeba poradit,né vynadat :wink:
13. kvě 2009 ve 14:03  • Odpověz
ale jinak díky za názory,tak pa:slight_smile:
13. kvě 2009 ve 14:05  • Odpověz
já jsem asi taky pytel, nechávám se od kačí mlátit a dělá jí to radsot, bouchnu jí přes prsty, ale je to kulovku platný, a s tím uspáváním ani nemluvím s jindrou spí líp, nevyžaduje chování, jen jí pohladí břšíko, dá napít a spí a já musím chovat a nic z toho, co dělá jindra nepomáhá, tak už vím, co u druhýho dítěte nemám praktikovat :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
13. kvě 2009 ve 14:12  • Odpověz
jani:grinning:
jenže n ic z tohohole my nemáme:grinning: Péťulka usne hned večer a je mu jedno kde spí a kdo ho položí,spí celou noc,taky mi dává,ale já mu pak taky jednu dám malou přes ručku,když už je to moc a on se směje,já jediný co si můžu vyčítat,že s ním za jeho třináct měsíců teď pět dnú od rána do večera chodim a nechám ho po sobě lízt :grinning:
13. kvě 2009 ve 14:17  • Odpověz
autor
hojda:slight_smile:měla jsem tu mamku, tak nakukuju až teď:slight_smile:

Zuzííí, myslím, že jsou vychcandírky:slight_smile: oni totiž zkoušej, co všechno jim povolíme a moooc dobře si pamatujou, kdy kdo povolil:wink: takže třeba jeden den ho zoubek trápil a tys ho chovala...a teď toho může zneužívat :wink:
jinak já jsem taky měkejš :wink: , ale Venda je samorůstek :grinning: on si většinou hraje radši sám :slight_smile:

Baru, snad foukadlo zabere :slight_smile:
13. kvě 2009 v 15:35  • Odpověz
hmm tak hraní si samo nehrozí :frowning2: :sweat_smile: mu řeknu běž si hrát a on se po mě začne plazit a kňourat a ať s ním chodim :stuck_out_tongue_closed_eyes:

jinak já sem ho fakt nenosila,ani teď,normalně,žádný extra nic neměl,ale já teda nevim ohledně toho pláče a ten byl jako fakt brutální,to už nemá nic společného s tím co říkáte né?Jako s vychcaností,to by přece tak nebrečel,kdyby šlo jen o to
13. kvě 2009 v 15:58  • Odpověz
autor
No hlavně si myslím, že vodění za ruce je bič na mámy :wink: bolej z toho záda a dítka to vyžadujou :wink:

ne to spaní asi s vychcaností nesouvisí
13. kvě 2009 v 16:05  • Odpověz
a když to po mě furt chce,co s tím?
13. kvě 2009 v 17:08  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.