• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Mamky, těhulky a snažilky z jara-léta 2007

(Zamčená)
20. března 2010 
tak jsme tu,dostali jsme Diazepam,aby jsme neměli z té horečky fibrilní křeče a jinak vše v pořádku,vypadá to možná na šestou,dělala nám CRP a dobrý,takže buď zoubky nebo šestá.Každopádně nás poslala ještě na ušní a taky dobrý a teď mi Péťula po cestě usnul,dnes už podruhý a to se za tři měsíce nestalo ani jednou,tak snad se mu uleví spánkem z té horečky.Každopádně dnes mi usne až bůhví v kolik,když teď usnul :fearful:
22. kvě 2009 v 16:09  • Odpověz
holky Péťulka má 40,1 horečku,co mám dělat??? :confused:
22. kvě 2009 v 17:00  • Odpověz
autor
lásko, osprchni ho ¨vodou- chladnější než má tělíčko, ani ho moc nesuš, jen lehce oblíkni
nebo zkus zábal - zabal ho do mokrýho prostěradla, ale jen tělíčko(ruce a nohy nech čouhat), ale nevím jak dlouho tam má bejt, přijde mi to jako drasťárna...sprcha funguje stejně

:wink:
22. kvě 2009 v 17:32  • Odpověz
autor
s tím, kdy usne si hlavu nelámej!!! když má horečku, tak bude unavený :wink:
tipuju šestou nemoc :wink: u zoubků nám teplota šla srazit celkem dobře :wink:
22. kvě 2009 v 17:34  • Odpověz
fuj já sem strachem bez sebe,pač Péťa jel do práce a já sem na to sama,sem si říkala,že při takový teplotě usne v pohodě,já se tak bojim,taková horečka :cry: to mu na noc dám asi i ten diazepam viď?Já ho ještě nedala,jenže nevim jak ho do něj dostat,když to je prášek :confused:
22. kvě 2009 v 17:36  • Odpověz
autor
rozdrtit na lžičce, zakápnout vodou a dát mu to do pusiny a zapít :slight_smile:
s tím diazepamem nevím, ještě bych počkala....
to zvládneš!!! kdyby něco, tak volej pohotovost :wink:
22. kvě 2009 v 17:45  • Odpověz
právě se mi ho ještě nechtělo dávat,přeci jen je to diazepam,tak uvidíme,teplota furt stejná
22. kvě 2009 v 17:51  • Odpověz
autor
už jsi skusila sprchu?
Vendovi vždycky dost pomohla
22. kvě 2009 v 17:52  • Odpověz
nezkusila,teď jsme jedli,ale nic mimo jogurtu nesnědl,to je co říct,takže na kolik stupňů vodu?
22. kvě 2009 v 17:54  • Odpověz
autor
k jídlu ho nenuť, spíš ať hodně pije!
takovou aby ho ochladila, ale nestudila :wink: takže +-38 :slight_smile:
22. kvě 2009 v 17:55  • Odpověz
autor
v kolik jsi dávala něco proti teplotě?
a máš čípky? můžeš střídat paralen(nurofen) a ibuprofen(ibalgin,..) po 3 hodinách
22. kvě 2009 v 17:57  • Odpověz
autor
jdu dát najíst tygřeti, budu tu tak za 20min :wink:
22. kvě 2009 v 17:58  • Odpověz
jdu na to,já si taky myslim,že to asi bude šestá když takový horečky,kéž by jen ona,ale zrovna teďka chjo,to ven nesmíme v horečkách,že? :zipper_mouth: :sweat_smile: jasně,že né :cry: a my na zejtřek měli naplánovanou opejkačku u mamky a tak sem se těšila,my tam ještě letos nebyli opejkat a celej týden to plánujeme a domlouváme a těšíme se:frowning2: je po opejkačce asi co? :frowning2: ale hlavně,aby byl zdravej a nebylo to nic vážnýho,ale že zrovna teď bude mít tři dny horečku,zrovna teď,to mi dělá někdo naschvál
22. kvě 2009 v 17:59  • Odpověz
před pátou jsme dávali nurofen
22. kvě 2009 v 17:59  • Odpověz
autor
lásko, já podobně slavila narozeniny :sweat_smile: :wink: až na to, že jsme byli marod oba :wink:

nurofen v sirupu?
22. kvě 2009 v 18:09  • Odpověz
jj v sirupu,ještě mám panadol,ten dám na spaní,čípky došli super:frowning2:

to jako,že si je neslavila? :grinning:
22. kvě 2009 v 18:23  • Odpověz
autor
no moc teda ne :grinning:

když jsi před hodinou a kousek dávala sirup, tak ten teprve začne účinkovat, ono to trvá než se vstřebá z žaludku :wink:
ať Ti se ráno Péťa staví v lékárně, pro čípky :wink: účinkujou rychlejc :wink:
22. kvě 2009 v 18:27  • Odpověz
tak sem dala fotečky dvě do alba:slight_smile:

Péťa bude púo noční,takže tam budu muset skočit sama :stuck_out_tongue_closed_eyes:
22. kvě 2009 v 18:36  • Odpověz
autor
¨myslela jsem pop cestě z noční :wink:
jdu juknout
22. kvě 2009 v 18:42  • Odpověz
autor
je kouzelnej :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
ještě jsem našla toto :http://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImageID=2795493&vReferer= :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
22. kvě 2009 v 18:43  • Odpověz
ta je krásná :dizzy_face:

bobi v 6 je lékárna zavřená:slight_smile:

hele Péťulka tady na mě v kleče usíná,zase,chudáček ten je hotovej :cry:

děkuju :dizzy_face:
22. kvě 2009 v 18:54  • Odpověz
autor
u nás je pohotovostní :grinning: :grinning: :grinning: tak soudím dle nás :grinning: promiň :grinning: :grinning: :grinning:
nemáš zač:slight_smile: já mizím, musím dobalit a pomalu bude koupačka :wink:
držím palce, ať už je Peťulkovi líp!kdyžtakpísni sms, budu na chalupě lovit signál :wink:

přeju hezký víkend všem :dizzy_face:
22. kvě 2009 v 19:00  • Odpověz
on je úplně mimo,40 pořád,vůbec mě nevnímal,na mě usínal a pak když sem mu připravovala véču tak byl úplně mimo,vůbec nereagoval,pak jedl kaši a tak sem si říkala aspoŇ,že se nají a on v půlce najednou ze sebe všechno vyhodil a úplně mrtvej je,že sem mu dala ještě trošku najíst a šla ho dát spát,to je děs se bojim

hezký víkend Evi a děkuju
22. kvě 2009 v 19:34  • Odpověz
Zuzo, ten je nádhernej :dizzy_face: má úplně stejnou mezírku mezi zoubkama jako my :wink: a vlásků má tolik, že to ani jako po stříhání nevypadá!!!

Teda Zuzo teplotu má šílenou, chuděrka malá :cry: my při šesté ani tolik neměli, max.měl 39,3 po odečtu!!!Je blbý, že nemáš čípky, ty působěj strašně rychle, příště na to mysli, ať máš pořád zásobu!!!A na pohotovosti mi tenkrát řekli, že nemám už dávat čípky Paralen 100 ale Panadol!!!!V Panadolu je už víc účinné látky a jsou od 9kg, že prý jsem mu těma Paralenovýma dávala míň úč.látky než se má a tak mu to srazilo teplotu třeba jen na hodku a půl!!!!
Jinak jsem četla, že zábaly se nesmějí dělat, když jsou ruce a nohy studené!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Takže fakt nej je to osprchování vodou o 2 stupně menší, než má zrovna tu teplotu!!
Jinak ještě my při šesté jsme neměli teploty nonstop, ale nejvíc na večer a v noci, přes den to šlo a v noci zase a trvalo to 5 dní, než se osypal!!!!
Držím palce, je nepříjemný, že jsi sama :pensive:
22. kvě 2009 ve 20:43  • Odpověz
tak jak spal a on pořád sténal hlasitě:frowning2: pak mě volala kamarádka co dělala v kojeneckým ústavu,že ho nesmim dát s takovou horečkou spát,že ho mám vzbudit a dát ho do zábalu,studenej ručnik zabalit a na to teplou deku,že bude křičet,ale pomáhá to.Tak sem ho vzbudila a dala ho celýho do toho zábalu,křičel snad sekundu a nic jen ležel a usínal :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: úplně mimo,dala jsem mu pak ještě ten diazepam,pač tamten vyzvracel a zase ho uložila a zase tam sebou šije :cry: tak sem volala sousedce co má mimi,jestli nemá čípek,tak už ho mám doma,ale říkala,že nej co mám udělat dát mu na nožičky tvaroh a do ponožek a prej to vytáhne horkost a super,tak přemejšlim jestli to mám zkusit
Miško a já mu zábal dělala a před tím cca hodinku studený nohy měl :cry:
22. kvě 2009 ve 20:57  • Odpověz
Fakt se to nemá protože je to nebezpečný, jak jsou studené nohy, znamená to špatné prokrvení a mohlo by to způsobit kolabs..tak nic se nestalo, ale už to nedělej, za nás to taky mamy dělaly a nestudovaly nám nohy :wink: ale ta sprcha je lepší...no tvaroh jsem taky slyšela, je to recept babiček, je to nechutný, ale asi to pomůže, tak se léčí i zánět prsů při kojení!!!Tak to zkus, musíš vyzkusit vše!!!!!A to, že nemá spát jsem teda neslyšela zase já!!!!!!!
22. kvě 2009 ve 21:06  • Odpověz
články z netu

Zábaly lze použít jen v případě, že je dítě horké celé, tedy včetně nohou a rukou. Jestliže má končetiny studené nebo je jeho kůže mramorovaná, zábaly dávat nesmíte. "To je velmi důležité vědět. Dítě v takovém případě může upadnout do teplotního šoku, což je velmi vážný stav," upozorňuje Josef Zemánek. V případě horečky při studených nohou a rukou můžete přiložit chladicí sáčky – vychlazený gel v obalu – na velké tepny v nadklíčkových jamkách a v tříslech.
22. kvě 2009 ve 21:08  • Odpověz
tyvole to je strašný,tak ještě,že se nic nestalo pane bože :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
22. kvě 2009 ve 21:15  • Odpověz
cos neslyšela?jako,že ho nesmim dát spát s takovvou horečkou?
22. kvě 2009 ve 21:15  • Odpověz
Pije Ti??????Měl by fakt dost pít!!!!A kolik má teď???Spí??
22. kvě 2009 ve 21:16  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.