• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Mamky, těhulky a snažilky z jara-léta 2007

(Zamčená)
20. března 2010 
Ahojky

Eví, no Daník je háklivý na špínu!!!!!!Stačí, že má za nehtíčkem na noze šéínku a ihned to musí pryč!!!!Takže fakt my máme jednu mikču na celý týden, když jí teda nemá celý den, jen třeba večer, když je chladněji..no a taky na chalupě nějak není se ani kde moc umazat :sweat_smile: všude travička..

Asi to Vendovi spadlo dolů, ty hleny :cry: kdy jedete do té Itošky????
13. črc 2009 v 11:32  • Odpověz
autor
Vašík nesnáší špinavý ruce:grinning: ty si furt otírá :grinning: :grinning: :grinning: nejčastějc do mikči :sweat_smile: :grinning: v travičce je hlína a do tý rád šťourá :grinning: obzvlášť dopo, když je v trávě rosa :grinning: :grinning: :grinning:
jedem až koncem srpna:wink:
13. črc 2009 v 11:46  • Odpověz
Aha, tak to Daník nikde nešťourá :grinning: max.teda co dělá, že rád šlape do bláta, ale pak mu vadí bahno na botech :grinning:
Se těšíte co, na moříčko :dizzy_face: taky bych jela, ale letos bychom si to asi ještě moc neužili, snad to příští rok bude lepší a bude se Daníkovi u moře líbit :wink: jsem zvědavá na Vendu, jaké pak budeš psát dojmy z dovči.
13. črc 2009 ve 12:40  • Odpověz
Eví, máš trochu přehled v autosedajdách??Víš řeším zase novou, tuhle máme 0-18kg a Daník má hlavu nad sedačku, tzn.temeno hlavy je nad sedačkou a to nemá být, že jo????No, koukala jsem na netu na sedačky a našla ty kategorie 15-36kg, u většiny nebylo napsáno od jakého věku, ale u některých bylo od 3 let :confused: :confused: :confused: :confused: to ať si ze mě nedělají prdel, že je to od 15kg, ale smí do ní až 3 leté dítě???!!! :confused: :confused: :confused: :confused:
13. črc 2009 ve 12:45  • Odpověz
autor
Miško, jemu to bahýnko taky vadí:grinning:proto si to hned otře do mikči/trička :sweat_smile: :grinning: a pokračuje dál ve šťourání :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: :grinning: :grinning:
no těším se, těším:grinning: doufám, že nebudem marod :sweat_smile: no my plánujem, že bych příští rok byla těhu, tak asi moříčko nebude....
13. črc 2009 ve 12:45  • Odpověz
autor
Mišííí, já myslím, že je důležitá váha a vejška :wink:, věk je jen orientační :wink: vajíčko je do 13(9)kg a cca do 9měsíců :grinning: takže dle váhy by Venda mohl ve vejci ještě jezdit :grinning:, ale nevejde se do něj :slight_smile: a věkově už mohl jezdit ve větší, ale váhu splňujem asi měsíc :grinning:
13. črc 2009 ve 12:52  • Odpověz
No s vajíčkem, teda s přechodem z vajíčka do větší, je to jasný, že od 9.měs.až sami seděj..ale u těhle větších sedaček mi to taky přijde divný, že psali až od 3 let!!!No a s tou výškou...ta nikde psaná není, u 80% je prostě psané od 15kg a nic víc, tak do nich snad Daník může, že jo????
Je to kříž s těma sedačkama, vajíčko bylo do 8.měsíce a tahle 0-18kg tu bude mít v srpnu rok a zase další, to je peněz :angry: :angry: snad už ta 15-36kg vydrží dýl :grinning: :grinning: a pak rovnou jen ten podprdelník
13. črc 2009 ve 13:05  • Odpověz
autor
Tom má v autě do 18kg, ale Venda bude mít 18kg asi v první třídě :grinning: :grinning: :grinning: a vejškově se furt vejde :grinning: a já mám v autě 9-36kg, tak snad nějakou dobu autosedajdu řešit nebudem :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
zkus se poptat třeba někde v prodejně se sedajdama, ale myslím, že je důležitější, aby byl v sedajdě schovanej(tj.nepřečuhovala mu hlava) a ta váha :wink: něž věk :slight_smile:
13. črc 2009 ve 13:13  • Odpověz
:grinning: :grinning: no vy jste váhově dost v pohodě :grinning: :grinning: poptám se, díky za názory :wink:
Musíme se taky někdy domluvit a přijedeme vás navštívit!!!!!Jen musíme vychytat nějaký den, kdy bude chladněji, v pařáku nikam nejedem :grinning: snad příští týden má být zase chladněji, tak uvidíme :wink:
13. črc 2009 ve 13:37  • Odpověz
Včera tu byla mamka a tak jsme jeli s Petrem obhlídnout nějaký nábytek, potřebujeme komplet celou ložnici a skříň do chodby..byly jsme v Asku, Scontu a Ikee..no teda ale nic jsme nevybrali, ještě něco málo ve Scontu, ale nadšený jsme nebyli a netýkalo se to cen, ale vzhledu :stuck_out_tongue_closed_eyes: prostě nic moc...jsem večer jukla ještě na net na Kiku a to je naše poslední naděje, moc se mi tam jedna ložnice líbí, tak to musíme okouknout :wink:
http://www.kika.cz/katalog/m/ložnice/ložnicové-programy/16336291/manuela/
13. črc 2009 ve 13:47  • Odpověz
13. črc 2009 ve 13:49  • Odpověz
Hm, tak nic :grinning: to mají nějaké pojebané :grinning: :grinning:
13. črc 2009 ve 13:50  • Odpověz
autor
Mišííí, uvidíme jak bude tomu mojemu příšerkovi :wink: jinak už teď se návštěvu těším :dizzy_face:
ta ložnice vypadá pěkně :dizzy_face: tak držím place, aby se líbila i v reálu :slight_smile: kdy jí pojedete ojuknout?
13. črc 2009 ve 13:53  • Odpověz
autor
jsem jí našla, i když odkaz nefachal :grinning:
13. črc 2009 ve 13:53  • Odpověz
Šikulka :grinning: nevím, možná v týdnu...ale my stejnak potřebujeme nějakou větší skříň a nejlépe rohovou, ale těch už dělají fakt minimálně :frowning2:
Snad už bude Venda odhleněný :sweat_smile: a jak máte vůbec naplánovaný prázdniny, kromě Itálie???Budete nějak dýl i na chalupě???
Já razím na chalupu asi na konci července, či 1.týden v srpnu pro změnu zase s mamkou a pak asi na konci srpna a zase s mamkou, Petr už si dovču vybral min.týden a další týden si bude brát až v září, až se budeme stěhovat dolů :unamused: takže letos teda nic moc :frowning2:
13. črc 2009 ve 14:00  • Odpověz
autor
já vůbec nevím, jak to letos bude s T. dovčou:grinning: už jsem se několikrát ptala, ale odpovědí je, kdy nemůže :sweat_smile: :angry: takže pevná dovča je jen ta Itálie :sweat_smile:, zbytek asi dle aktuální pracovní situace Toma :sweat_smile:tj.ze dne na den :sweat_smile:
tenhle týden jsem měla být s Baru a holkama s plavča pryč :unamused: , ale dospělí plánujou a děti měněj :frowning2:
příští týden pojedemna chalupu už ve čt(pokud bude vše ok)
13. črc 2009 ve 14:06  • Odpověz
Ahoj holky,

už jsem tu strašně dlouhooooooo nebyla, tak to musím napravit. Pořád jsme měli nějaké akce - výlety, plavání, doktoři, týdenní dovolená v Jižních Čechách, bratrancova rozlučka se svobodou, pečení prasete u strejdy, oslavy různých naorzenin..... no prostě jsem se skoro nezastavila. Včera jsme Ondrovi uspořádali oslavu prvních narozenin. Sice je má až zítra, ale museli jsme to kvůli pracujícím sfouknout už v neděli. Vyšlo nám počasí, takže jsme slavili u nás na zahradě a bylo to úžasný. Ondra dostal dva dorty. Jeden objednaný - rákosníčka, a jeden jsem udělala já - jablečný s piškoty zdobený jahodama, meruňkama a borůvkama. Dárky se mu hodně líbili. Nejvíc ocenil hrací pianko a velký plastový auto s legem. Taky dostal autosedačku. Je do 36 kg, tak mu snad bude stačit až do doby, kdy dáme podsedák.

Jinak Ondra je pořád opožděný v motorickém vývoji. Teprve před 14 dny se začal plazit. Ještě neleze, nechodí, ale na nožičkách už se udrží. Byli jsme kvůli tomu u dvou neurologů a oba nám potvrdili, že je v pořádku a že si jen dává na čas. Vypadá to, že bude se vším v motorice o půl roku pozadu za vrstevníkama, ale do roku a půl by to měl všechno dohnat. Jinak je ukecanej - kromě klasického máma, táta, bába, nána, pápá říká třeba i auto, ne, děda, umí odpověď na otázku jak dělá pejsek a prasátko, podá na povel věc, co má v ruce, dělá paci, paci, pápá, jak je velikej no klasika, co by měl umět v jeho věku. Jen ty nohy pořád ne a ne používat. Dneska jsme byli na roční prohlídce a naštěstí se jeho růst už zpomalil - měl 84 cm a 11 320 g, tak jsem ráda, že už moc nepřibírá.

V sobotu jedeme na další dovču tentokrát na Jižní Moravu na Hodonínsko ke Strážnici a půjdeme i do sklípku, tak se těším, protože jsem ve sklípku ještě nikdy nebyla. Nebudu to s vínem přehánět, protože ještě pořád kojím, ale už se moc neomezuju - včera jsem si dala i dva panáky a předevčírem 2 dcl vína, takže konečně se trochu vracím do doby před těhu.
13. črc 2009 ve 14:13  • Odpověz
ahoj lásky moje,

zdravím a hlásím, že cestu na motorce jsme přežili a užili si ji. Podrobnosti posléze. Dnes večer se vracíme od našich. Jak budu stíhat tak dočtu a písnu. Pusu batolátkům, doufám, že jste všichni zdravoučcí.
13. črc 2009 v 15:14  • Odpověz
Ahoj Olííísku :dizzy_face: pusu na přivítanou :dizzy_face: jsem ráda, že jste si to užili!!!!!!!!!!!!

Holkýýýýýýýýýý, ozvala se mi teda ta ségra a moc milou zprávu mi poslala a chce se se mnou vidět :dizzy_face: no jsem šťastná, ale nervní :sweat_smile: to bude tak divný, ale třeba ne a bude to úplně přirozené :sunglasses:

Lenču dočtu večer, musím pádit
13. črc 2009 v 16:20  • Odpověz
autor
Mišííí, mám radost, že se ségra ozvala :wink: nervozita je pochopitelná :wink: kdy máte spicha?
Olíí, vítej :dizzy_face: těším se na podrobnosti :dizzy_face:
Leni, zrovna minulý týden jsem na Tebe myslela, že se neukážeš a že se Ondrulkovi blížej narozeniny :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: však on se rozleze a s chozením má ještě čas :slight_smile: do 18měsíců má čas :wink: krásně si to ve sklípku užijte :dizzy_face:

holkýýýý, já už se jen 2x vyspinkám :grinning: a budu mít autíčko :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
13. črc 2009 ve 20:23  • Odpověz
autor
ahojky:slight_smile:

dneska už Vašík chrmlá míň :dizzy_face:
14. črc 2009 v 11:35  • Odpověz
Ahojky

omlouvám se za opoždění, psala jsem ségře :grinning: to je tak divný, mít po 22letech ségru :grinning: Evi, díky jsi hodná, spicha mám vymyslet já, asi budu muset zrušit jednu z návštěv, buď u Tebe nebo u holčiny z prosince a nebo k Tobě hned ráno a odpo mrsknu :grinning: Dánu k máme a půjdu s Gabinou...ještě nevím

Jééééééééééééééé, autíčkoooooooo, už aby bylo :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: to mi ho budeš muste ukázat, až přijedeme :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

Dnes jsme byli u zubařky, Dan ječel jak pavián :grinning: ale byli jsme za 5 min.vebku, já chrup ok :dizzy_face:

Konečmě snad dočtu Lenku, ale D.se už vrtí :unamused:
14. črc 2009 ve 13:25  • Odpověz
Lenííí, Ondrovi vše nej k narozkám, jsem si ani nějak neuvědomila datum :dizzy_face: hele tu motoriku neřeš, zvlášť, když Dr.řekla, že je v pořádku!!!!!Prostě každý dítě je na něco jinýho a Ondra je šikula na mluvu, Daník sice lítá už od roku, ale se slovní zásobou je stejně jako Ondra :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
No a míry máte teda dost podobné našim v roce!!!!A teď v roce a půl měl 14,5kg a 87cm, jen pro zajímavost, co vás asi tak čeká :grinning:
Užijte si dovču!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
14. črc 2009 ve 13:29  • Odpověz
autor
Nojooo, vše neeeej Ondrulkovi k narozkám :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

Miško, k nám klidně doraž ráno:grinning: jen poslední dobou vstáváme kolem 8 :zipper_mouth: :grinning:
14. črc 2009 ve 13:54  • Odpověz
baf,
tak jsem vás dočetla, ale nic si nepamatuju skoro.
:sweat_smile:
Děkuji za přáníčka k svátku, večer hodím nějaké fotečky. Jinak jsme se měli fajn, sice jsme mrťěkrát zmokli, ale stálo to za to i tak. Jaroušek to zvládnul parádně, vůbec jsme mu potvoře nechyběli.
14. črc 2009 v 15:24  • Odpověz
tak jsem hodila pár foteček, ať se můžete kochnout, snad mi je hned nesmažou. Jinak mám asi úpal bo co, Jaroušek se cachtal na zahradě v bazénku, já ležela vedle bazénku na bolí mě palice. Ach jo. A to jsem měla šátek na hlavě. Tak nevím jestli večer budu, jsem jak praštěná palicí.

Ondráškovi vše nejlepší k narozeninkám.
Leni netrap se, každé dítě je jiné a Ondrášek je zas šikulka na mluvení. U nás chození taky zatím nic. Teda teď začal chodit za jednu ruku, ale to je takové chození nechození...
14. črc 2009 v 18:19  • Odpověz
Evís a co hned v Po nebo ÚT???A neboj, my taky vstáváme v 8 :grinning: Hele je tam u vás nějaká restaurace, kam bychom mohli jít na baštu i s klukama????
14. črc 2009 v 19:06  • Odpověz
Olči, fotky krásný, ta krajina..no comment, to je prostě nádhera :dizzy_face: :dizzy_face: hned bych tam jela taky, kde že jste to byli???
14. črc 2009 ve 20:57  • Odpověz
autor
Dobré ranko,

tady je tma jak v pytli, ale aspoň už nelítaj blesky :sweat_smile:
Olíí, fotky nádhera:slight_smile: ty krajiny jsou jak ¨malovaný :grinning: mně se Alpy moc líběj :dizzy_face: úplná bomba bylo švýcarsko-nádherná krajina, milí lidé a nádhernej jazyk(byla jsem v italský části :wink: )
Miško, klidně z kraje týdne:slight_smile: den ještě během dneška upřesním, mám mít spicha ještě s maminama z porodnice a teď nevím kterej den :grinning: restauraci taky zjistím, o ničem nevím :sweat_smile:
už se těším na odpo :dizzy_face:
15. črc 2009 v 09:20  • Odpověz
hojky,

to byla čína co. Fujtajbl. A venku je zas sauna. Doma teda taky, máme tu 26 stupňů. Hnus.

Miško byli jsme v Rakousku v Hallstattu - ta první fotka je jezero poránu. Ta druhá fotka jsou hory nad Gossausee. Máme mrtě nádhernejch, bych je sem naflákala nejradši všechny, bo jsou fakt krásný. Ale to by mě admini sežrali. :grinning: :frowning2:
15. črc 2009 v 09:40  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.