• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Mamky, těhulky a snažilky z jara-léta 2007

(Zamčená)
20. března 2010 
Oli: Gratuluju k titulu. Jsi fakt šikula. :wink:

Míšo: A Tobě gratuluju k práci. Co že si se rozhodla jít při rodičovské dovolené dělat? Já už se taky několik týdnů domlouvám se šéfem, že od poloviny září zase začnu dělat. Dělala bych jen na dohodu o provedení práce, ale je to dobře placené, takže bych měla i s rodičákem a o pět tisíc čistého víc než před nástupem na mateřskou. Tomu říkám luxus. A navíc ani nebudu muset Ondru nikomu dávat na hlídání. Budu dělat doma na PC, když bude ve dne spát (spí mi v průměru tři hodiny denně). Anebo budu dělat, až přijde Tomáš z práce.

Jinak s tím děckem je to jako na houpačce. Jednou bych do něj hned šla, ale pak zvítězí zdravý rozum a když vezmu všechna pro i proti těch proti je zatím víc, takže ještě asi nějakou dobu počkáme. Do druhého děcka mě tlačí hlavně fakt, že jsem si zvolila dvouletou rodičovskou, takže příští rok v červenci už budu bez peněz od státu a budu to muset nějak řešit. Až Ondra oslaví druhé narozeniny, můžu sice zůstat doma dál na rodičovské až do jeho tří let a stát mi bude platit zdravotní pojištění, ale nebudu dostávat žádný rodičovský příspěvek a to fakt nesnesu. Ten pocit, že nemám vůbec žádný příjem. Tomáš sice vydělává slušný peníze a v pohodě nás uživí, ale já bych nemohla jen tak být doma a nepřinést ani korunu. Ještě mám možnost pracovat doma na plný úvazek, až budou Ondrovi dva roky, ale to si zatím nedovedu představit.
2. zář 2009 v 17:11  • Odpověz
Jani někdo ti musí platit soc a zdrav - proto registrovat na UP
2. zář 2009 v 17:13  • Odpověz
půjdem na večeři, máme tu naše, tak můžou hlídat, ale mě to vůbec nedošlo, až kámoška se mě ptala kam vyrazíme. Já jak jsem zvyklá, že večer nikam nechodíme, pr málokdy je hlídání... :sweat_smile:
2. zář 2009 v 17:14  • Odpověz
no jo no hlídání to je kámen úrazu, my že máme tady rodiče, tak mamina hlídá občas večer, tchýně se ještě zatím bojí, ale i tak to mám lepší..a kde bydlí vaši a tchýně? tak si to užijte!!

Leni- to se máš, mě je to taky blbý nemít peníze, proto sonduju s druhým dítětem jak by to bylo protože kdybych měla ještě mín než ted se 2 dětma, tak si to taky neumím představit, to máš dobrý,že můžeš pracovat z domova, to taky není všude, a nemusíš malýho nikam dávat, toho využij, jestli máš čas :sweat_smile:
2. zář 2009 v 17:20  • Odpověz
já pořád sháním tu domácí práci náhodou nevíte o něčem že?
2. zář 2009 v 17:20  • Odpověz
Jani naši bydlí u Prahy a tchýně u Hradce Králové.
Mě se dnes naskytla taky pracovní šance - ale chybí mi to hlídání. Několik dní v týdnu bych mohla prodávat v novém obchodě s látkovými plínkami v Olomouci. Ale asi bych si vidělala prd, pr bych všechny novinky kupovala Jajdovi :grinning:
2. zář 2009 v 17:26  • Odpověz
O žádné domácí práci bohužel nevím, taky by se mi nějaká šikla
2. zář 2009 v 17:27  • Odpověz
to je škoda, no, nebo zkusit jesličky na pár hodinek nemáte? třeba by se mu tam líbilo na pár hodin třeba 2x v týdnu.já bych taky něco brala :confused:
2. zář 2009 v 17:27  • Odpověz
Jani otevřeli tu mini školičku, ale soukromou. Celý měsíc dopoledne 1500, nebo celý den 2000 a nebo jedna hodina za stovku
2. zář 2009 v 17:28  • Odpověz
chci ho tam občas na hoďku na dvě dávat, když půjdu cvičit, ale na celý den bych ho tam nedala.
2. zář 2009 v 17:29  • Odpověz
to je dost to by musel bejt luxus obchod s luxus platem aby sis něco vydělala, co? :grinning:
s tím cvičením taky chci začít chodit, akorát u nás je to těžký, jindra chodí na půl 8 domů, takže můžu až tak, v po má tréninky, v so zápasy, pak je hokej tady v kolíně o víkendu kam chodí, ale to bysme se museli střídat chci chodit taky cvičit a třeba jednou v týdnu plavat, pže si myslím, že až tady budeme zase s kačí sami , tak mi bude solidně hrabat, jsem z toho občas na nervy, ted mi jindra hodně pomáhal, bral si kačí jezdili na kole, třeba 3 hodky v čudu a já měla čas uklidit, dát si vanu atd, ted jsou taky venku, ale od po mi to končí :frowning2: kačí si na něj hodně zvykla přes prázdniny, pořád ho volá, bude jí smutno a mě taky, bude mě to štvát, ted začala hokej.sezona, tak bude chodit hrát, bude málo doma, ale to, že ho neuvidí kačí mě mrzí :angry: chtěla jsem aspon 1x v týdnu, kdyby končil v6 aby jí viděl než půjde spinkat, tak uvidíme..nebo jí prodloužím někdy dobu, kdy má jít spát, aby ho aspon viděla a pomazlila se s ním, tohle je fakt blbý!
2. zář 2009 v 17:35  • Odpověz
Ahooooooooooj holky,

tak jsme zpět z chaty a mám doma opravený PC od doktora. :grinning: Tak jsem konečně ve spojení se světem!

Jak se máte a co děláte??

Já se momentálně trochu nervuju, že jsem těhu. Mám cca 4-5 dní zpoždění :confounded: a je mi tak nějak divně. Hlavně vim, že jsem v poslední době trochu zapomínala prášky a vzala si třeba v jeden den dva :sweat_smile: a tak se fááákt bojim! No asi by mě kleplo. Ale snad to bude ok. Zkusim se dnes napařit do vany a uvidim :pensive:
2. zář 2009 v 19:04  • Odpověz
Ahojky,jen na skok

Oloušku moc ti gratuluju!!!!!!Jsi šikulka největší

k Janičce se vyjádřim později

a teď sms od Evičky:mají se moc skvěle,Vašíček je nadšenej z moře i písku,cesta byla ok a počasí je super,moc Vás všeechny zdraví

tak zase pa
2. zář 2009 ve 20:21  • Odpověz
Hm, bakalář ekonomie :dizzy_face: to zní honosně :grinning: véču si užijte!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Baru, Baru nestraš :grinning: Jak si to představuješ takhle nepravidelně zobat pilulky :grinning: pak se nediv, že máš stresy :grinning: :grinning: :grinning: tak snad to dopadne, jak si přeješ!!!!!!!!!!!!!

Leni, no co mě donutilo...docházejí mi rezervy peněz našetřených před těhu, stěhujeme se dolů, takže budu muset koupit takový ty drobnosti - koberečky, obrazy, tu polička, vázička....a to asi nebude stát zrovna málo, no a priorita číslo jedna je autíííčko :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
Doma bych pracovat nechtěla...teda tím nechci Tebe zrazovat, jen to píšu za sebe, že by mi hráblo, sedět doma a ještě v době, kdy Daník spí dělat něco jiného, než se věnovat sobě!!!Takže já jsem nadšená, že budu jezdit do práce, pže vypadnu z domova mezi lidiiiiii :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
2. zář 2009 ve 22:19  • Odpověz
Miško prd honosně :grinning:

super, že Eví se maj dobře.

Mě přes noc vrtala v hlavě ta práce, teda je jasný, že by se to nevyplatilo asi, ale třeba jednou týdně vypadnout mezi lidi...no je to blbost asi, manža si ťukal na čelo, že mám sedět doma na prd...

Baru jéje...tak ať to dopadne, tak jak si přeješ
3. zář 2009 v 08:15  • Odpověz
jinak Jája se chce asi vyrovnat Vašíkovi, pr mu roste minimálně 5 zubů naráz - přes den je protiva maximální, v noci naštěstí celkem spí
3. zář 2009 v 08:16  • Odpověz
Hezké ráno,

no Míšo já bych taky ráda vypadla mezi lidi a co nejdřív, ale nechci ještě Ondru dávat někomu na hlíddání na delší dobu a Tomáš je přes den v práci, tak bych ho hlídat nemohl. Sice mám tchána v invalidním důchodu a ten si s dětmi skvěle rozumí a byl by možná i ochotný hlídat (celé léto hlídal neteře, když byla švagrová v práci), ale myslím si, že je Ondra ještě malý na to, abych se od něj na delší dobu odloučila. Navíc ho stále kojím, takže bych to musela rázně utnout a to bych ještě asi nezvládla. Zjistila jsem, že jsem jak na Ondrovi, tak na kojení psychicky závislá a když jsem bez Ondry třeba dvě hodiny, už se mi po něm stýská. Ale na druhou stranu, už bych ráda někam vypadla mezi lidi. Tomáš si pořád někam chodí ( do hospody s kolegama, sportovat apod.) a já pořád trčím doma, tak jsme se včera o tom bavili doma a na podzim Tomáš občas pohlídá a já si vyrazím třeba s kámoškama na bowling apod. Už mi ta mateřská pomalu začíná lízt na nervy, tak potřebuju změnu.
3. zář 2009 v 08:21  • Odpověz
Holky díky moc, zatím stále žádná změna :angry: Tak uvidíme jak to dopadne.

Teď jdeme dělat odlitek Ondrovi nožičky, tak to bude asi hooodně veselý a jsem zvědavá zda se to povede.

Míšo návrat do práce celkem závidim, já bych taky třeba na 2 dny vypadla do práce, ale nemám hlídání a nemám se ani do jaké práce vrátit :angry:
3. zář 2009 v 10:21  • Odpověz
halooo halooo, kde jste kdo? já mám vypráno, pověšeno, vysáto, setřeno, učebnice odnešený do sklepa a dítko spí..... :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: to je vegááááč, ty jo, až neuvěřitelný, že se nemusím učit :slight_smile:

Baru tak co odlitek?

Baru s tím hlídáním jsme na tom stejně :frowning2:
3. zář 2009 v 11:48  • Odpověz
halo halo já jsem tu, kačí taky spí, dneska prdím na uklízení, tak mám taky vegáč, uvařeno mám, tak se snad aspon jednou podívám na chvíli Sama doma :wink:

Leni- a to ty nejdeš nikam nikdy sama, to by mě štvalo, že Tom někam pořád chodí a ty ne, já už aspon jdu taky občas mezi lidi ne často ale jdu,a hlavně hodně hlídá mamina, když chci tak to nemám špatný :sweat_smile:
3. zář 2009 ve 12:05  • Odpověz
Jani to máš dobrý s hlídáním. My včera byli na té večeři, ale za hoďku a půl jsme byli zpátky, jednak jsme vezli našim pizzu a jednak jsem byli unavení - no nejsme zvyklí no :grinning:
3. zář 2009 ve 12:35  • Odpověz
hm tak to jste si moc neužili teda :astonished: mě se chce příšerně spát, mám už 2 kafe, kačí vstávala v 6 a pořád se v noci budí, tak jsem hotová, čekám, že se za chvíli vzbudí, tak ani neuléhám, včera jsme usínala a vopice se vzbudila a pak je to ještě horší :stuck_out_tongue_closed_eyes:
3. zář 2009 ve 12:48  • Odpověz
Ahojky

já mám taky vegáč, akorát jsme už byli nakoupit a hodinu na hřišti, teď se tu chrupe.Dáda poslední dny je vzhůru už od půl 6 a nespí :confounded: ale je hodnej a neotravuje :grinning: a nechá mě vyspat, čeká až se probudím a třeba 2 hodky čučí a leží :grinning:

Tak Petr už má pár vrstev i zelené, ta je krásná :dizzy_face: http://www.modrastrecha.cz/album/view.php?vImageID=3232374&vReferer=%2Falbum%2Findex_basic.php%3FvOffset%3D0%26vOrderBy%3D1 ale ta žlutá se mi prostě nelíbí, měla být mnohem světlejší!!!!!!!!!!!
3. zář 2009 ve 13:03  • Odpověz
Miško a to bude kde ty barvičky? Ta žlutá je dost sytá to je fakt
3. zář 2009 ve 13:45  • Odpověz
Jajda chrupe už 2,5 hoďky :confused:
3. zář 2009 ve 13:46  • Odpověz
V obýváko kuchyni :wink: Je strašně sytá :angry:

Dan taky chrupe v kuse hodku a půl, jdu ho vzbudit

Už mám zpět své zlato, zuby asi daly pokoj a venku je pro něj ideální teplota, tak je jak beránek :sunglasses:
3. zář 2009 ve 14:08  • Odpověz
tak jája si dal 3 hoďky, ale je vzhůru od šesti, tak snad půjde spát normál v osm. Papká a půjdem na písek asi.

To je dobře, že je zas zlatíčko. Jája dnes taky v pohodě celkem. Je teda tulínek, ale ani se nevzteká.

My budem malovat ložnici, zas nazeleno, ale teď trošku tmavší. A v Ikei chci Jajdovi koupit ještě takovou skříňku na hračky,a ještě musíme koupit tapetu na skříně a už to bude mít hotový. Teda pak ještě tu velkou postel.
3. zář 2009 ve 14:15  • Odpověz
akorát mi nechce moc jíst. Nejvíc by jedl večer :angry:
3. zář 2009 ve 14:16  • Odpověz
Oli, jste odvážný, když celou místnost na zeleno :wink: to jsem na to zvědavá a těším se taky na foto!!!!
Mě Daník taky těch 5 dní moc nejedl, zato dnes to dohnal večer :grinning: celý rohlík, na dvě půlky, každá s máslem, sýrem a šunkou a dojedl to probiňákem a za hodinu mlíko :grinning: hodku už spí jak andílek :sunglasses:

Jinak se jdu rozloučit, zítra ráno razíme směr Žďár nad Sázavou a prosincovkama i taťkama, bude tam i Beny :dizzy_face: Takže v pondělí zdááár
3. zář 2009 ve 21:37  • Odpověz
Miško my jsme ji měli i před tím zelenou, ale takovou světlou - teď jak 3/4 pokoje zabírá Jájův pokojík, tak chci tu barvu trošku sytější.

Jé, tak si to tam hezky užijte.

JInak u nás zdá se je líp - dva tesáky už hodně prosvítaj, tak budou co by dup a Jája je v poho i přes den, dokonce sám hlásí, že chce jíst.
4. zář 2009 ve 14:04  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.