• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Mamky, těhulky a snažilky z jara-léta 2007

(Zamčená)
20. března 2010 
dobré ránko,

holky tak už zase žiju.
Eví moc díky za radu. Zabralo to nakonec. I když teda jak jsem ležela v posteli, tak jsem odkejvala mužovi, že k dr. jedem hned ráno - pr jsem fakt nemohla sedět, ležet, stát nic....no ale našla jsem si jakous takous polohu a pak to trochu povolilo, dokonce i v noci jsem chrupala dobře, Jája zlato moje taky díky bohu. No a teď jako bolí to, ale proti včerejšku balada.
Miško máš recht, fyzioterapeuta potřebuju jako sůl :frowning2: ,ale není hlídání.... a dávat ho pořád do školky se mi nechce, trochu to leze do peněz.
Ad peníze - my částečně na dárky vybrali z úspor, protože na BÚ, jsme věčně na 0. :frowning2: Nechápu to, už jsem dokonce zavedla rodinný rozpočet, kde mám rozepsané kolik na co - a nemůžu říct, že bychom si žili nad poměry a kupovali si nějaké zbytečnosti :frowning2: Prostě je to asi fakt všechno drahý. Ted přišel doplatek za elektřinu 2 tis. Fabie musí jít na servisní prohlídku...Takže hnus takhle před vánoci.
Horší je, že teda kde vezmem na myčku nevím. Obávám se, že ani v armádě letos díky krizi 13.tý plat nebude :frowning2: Doufám, že v lednu budou nějaké slevové akce a pořídíme ji levněji.

Zuzí to je pěkně naprd s tím maroděním, radši si hned zajdi k dr.
Já budu dávat ty kalendáře s Jajdou. Mamka Č. teda chtěla ať na nějakých fotkách jsme i jako rodinka, tak jsme trochu trpěli, pr jsme se nemohli dohodnout, kde nevypadáme jak paka... :grinning:
27. lis 2009 v 09:00  • Odpověz
Oloušku to je dobře,že je líp,tak hlavně,aby bylo už jen dobře:slight_smile:

já mám taky pocit,že za nic zbytečně neutrácím a peníze i tak za chvíli dochází:frowning2:

jj je to na nic s tim maroděním,nechápu co to má bejt tohle jako,ať si to jde votravovat jinam,já potřebuju bejt zdravá.......Vám říkám holky,já mám nakoneč určitě tu prasečí :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
27. lis 2009 v 09:14  • Odpověz
autor
Zuzííí, to je mi líto, že tě zas trápí zdraví :unamused: a prasečinu nemáš :grinning: :grinning: :grinning:
Olí, jsem ráda, že to zabralo:slight_smile: mně bylo jasný, že Ti není hej...
já teda asi utrácím :zipper_mouth: chystám se taky si zavést denníček, kam budu psát výdaje:grinning: páč já fakt nevím, kam mně ty prachy mizej :sweat_smile:
27. lis 2009 v 09:26  • Odpověz
Zuzi my si taky děláme doma srandu, že manža má tu prasečí, pr se ho to pořád drží.
Eví jsem zvědavá jak u vás deníček zabere. Já když na konci měsíce kouknu, co jsme za co utratili, tak fakt nemám pocit, že jsou to nepotřebné zbytečnosti. Na sebe si málokdy něco koupím. Kozačky mám za dvě stě Kč :grinning:, jídlo je hodně drahý :frowning2: jak jsme tři, tak holt prožerem víc :sweat_smile:

Teď jsme venku čekali na pošťáka, dovezl lego a pak šli na poštu pro vyhranou aukci 8 knížeček a vkládačka za 146 Kč :slight_smile: Tak si Jajda pořád pouští zvuk mašinky na knížcce :confused: No aspoň se zabaví, já musím rychle uvařit obídek.

jen mě štve, že o víkendu ty okna neumeju sakra, já když si něco plánuju... J. řekl, že jestli na ně sáhnu, že mě přerazí, no ale kdo je umeje...
27. lis 2009 v 10:39  • Odpověz
autor
Olí a když se okna neumejou, tak se stane co?zboří se svět? :grinning:
no já mám dojem, že peníze utratím jen za jídlo+drogerku,atd....vím, že jsou výdaje, který nejsou nutný-solná jeskyně, cukroška po cvíču, ...
27. lis 2009 v 11:11  • Odpověz
jo tak jasně že tam mám taky kavárnu s kamarádkou apod, ale to zas nejsou takové pálky.
Eví no nestane se nic, jen je máme posrané od ptáků, tak mě to štve a chtěla jsem tam Jajdovi nalepit vánoční motivy - no ale na špinavá okna se mi nechce :sweat_smile:
27. lis 2009 v 11:26  • Odpověz
autor
Olí, jsou to sice malý částky, ale každý týden min.1x :grinning:
ale utešila jsi mně:grinning: páč tohle já považovala za největší svoje utrácení :sweat_smile: :pensive:
no tak je o víkoši umeje Jára:wink:
27. lis 2009 v 11:27  • Odpověz
hihi, to je ten nejlepší vtip, jaký slyším :grinning:

Eví ale tak vem si to, že za nic jinýho pro sebe neutrácíš nějak extra ne? tak něco si dopřát musíme... :wink:

Jajda potvora, už ví co je maso, tak vyžírá maso a ještě u toho mlaská a povídá mašo :angry: :grinning:
27. lis 2009 v 11:31  • Odpověz
autor
no právěže sobě nic nekupuju :grinning: , tak utrácím v cukrárně :grinning: :grinning: :grinning:

jsem ráda, že jsem Tě pobavila :grinning: :grinning: :grinning:
Jajda ví, co je dobrý :grinning:
27. lis 2009 v 11:38  • Odpověz
tak u nás je zase sabotáž spánku, kdyby teda aspoň vydržel až do večera, ale to ne, odpo odpadne :frowning2: a večer bude strašit. Tak hezky to dítko chodilo spinkat po obědě...
27. lis 2009 ve 13:18  • Odpověz
Ahojky

tak já dnes mám už namakáno na celý den :sweat_smile: dopo nakoupit, pak jsem přijela a vařila, ale tolik, že se mi to ani na sporák nevešlo :grinning: mě a Danovi jsem pekla kuřecí maso, sobě k tomu fazolky na másle, Danovi ještě brambory a Petrovi krkovičku na přírodno na pánvi s orest.cibulí a hranolky :unamused: no nádobího bylo, ale půlku odmyl Petr :confused: :confused: :confused: jsem čuměla!!!!!
A chce se mi nějak spát, snad vydržím do večera :grinning:

Tak s penězma...tak já vše utartím za jídlo, drogerka, mlíko a plíny..je to asi tak 10 táců :confused: :sweat_smile: :pensive: Petr nejvíc"itrácí" za benzín, pov.ručení na dvě auta..teď jsme dopláceli 5 tis.za vodu za rok 08!!!!!!!!!Celý rok jsme neplatili zálohy, pže dělali nějaký nový systém a nevěděli si s tím rady, takže v lednu budeme platit zase 5tis.za rok 09 :angry: :unamused: :angry: :unamused:

Po Novém roce bude ta oktávka, jak jsem vám už psala(ta oblíbená Evči :grinning: ) myslela jsem, že si na ní vezmu spotř.úvěr, když budu makat a hovno :angry: ale koupí jí moje mamka a pak jí to někdy splatím :unamused: a to ještě dlužíme mojí babi 40 tis., pže nám děda přenechával staveb.spoř., kde bylo už nastřádáno 70tis. těch 30 tis.jsem jí už splatila...a ještě máme dva úvěry na doplacení, ale to je kolem 150 tis. to zase není tolik, na to, že se to týká bydlení, nechápu, jak mohou lidi spokojeně žít s vědomím, že dluží třeba 3 a půl milionu :confused: :confused: :sweat_smile:

No takže tak..a to nemáme dodělanou koupelnu, kterou chceme udělat co nejřív, pže tahat Dana ze zhora v ručníku není žádný med s jeho váhou.Na to Petr šetří, bude to tak 30-40 tisíc :cry: :cry: :cry: bože to je peněz kuwa, potřebuju do prááááááce :astonished: :astonished: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
27. lis 2009 ve 13:39  • Odpověz
autor
Mišulí, já netvrdím, že je Octávka špatná:grinning:ale mně prostě nevyhovuje :sweat_smile: za prvý jsem prcek, tak z ní nevidím:grinning: a za druhý, když z Mondea přesedláš do Octávky, tak se to dá srovnat s přesedláním z horského kola na kostitřas :grinning: :grinning: :grinning:
navíc ty starý octávky prostě místo vzadu nemaj:unamused:

téééda Ty vyvařuješ:grinning: no já bych pro Toma jiný jídlo uvařila asi jen se střelnou zbraní u hlavy :zipper_mouth: :pensive: :grinning: naštěstí se to po mně nechce a v klidu zbaští blafy dělaný pro Venouše :grinning:

Olí, u nás se spalo, ale jen kvůli tomu, že byl v noci vzhůru a po včerejšku znavenej :grinning:
27. lis 2009 ve 13:48  • Odpověz
Eví :grinning: tak já zase nechápu, jak můžeš srovnávat starý Mondeo s Octávkou :grinning: :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: děda má dlouhý Mondeo a to je šílenej pekáč, ale je fakt, že ta jízda je taková měkčí :grinning:
Myslíš, že v novějších octávkách je víc místa?????Myslím jako vzadu na sedačkách.Tahle je rok 2004 :wink:

Hm, tak petr by asi na kuřecí s fazolkama prskal :grinning: fazolky nesnáší :grinning: :grinning: poslední dobou dělám dvě jídla, pže pro něj jsou to kalorický bomby, tak vařím sobě něco lehčího....
27. lis 2009 ve 13:56  • Odpověz
autor
Mišíí, vyzkoušený to nemaj, ale několikrát mi to bylo tvrzeno a škodováci se tim chluběj :sunglasses: fakt nevím, ale doufej:grinning:
jizda v Mondeu je měkčí určo, i na zadních sedačkách jsi jako v gauči(v octávce sedíš jak na dřevěný lavici)
uzávám, že teď ke konci už byl ZMuchlánek pekáč a bezedná kasička :sweat_smile: , ale taky to byla 93.Myslím, že každý auto v těchto letech je prostě kasička a pekáč :grinning: :grinning: :grinning:

no mně bys teda na fazolky taky neutáhla :grinning: jsem na tom stejně jako Petr :grinning: :grinning: :grinning: i z polívky je lovím :grinning: :grinning: :grinning: horší je snad jen kapusta :grinning: :grinning: :grinning: a radši bych snědla cuketu než fazolky :grinning: :grinning: :grinning:
27. lis 2009 ve 14:08  • Odpověz
s těmi úvěry máš pravdu Miško, mě třeba někdy štve, že máme malej byt. ALe pak vidím známé, co stavěj novej barák, několik milionů dluhy...furt na tom makaj, hádaj se, děti budou mít až to dostavěj...
Mě tíží i ta hypotéka půlmilionová, splácet milion nebo dva, tak nespím fakt. My dlužíme ještě našim za půlku Fabie. :frowning2:
27. lis 2009 ve 14:11  • Odpověz
Tak jsem Jajdu oblíkla a šli jsme ven, že ho uspím tam a po 20 metrech usnul. Nechápu. No ale po třetí ho musím vzbudit, pr ve čtyři je v Prostějově rozsvěcení stromečku a jdeme s kámoškama a tatínkama.
27. lis 2009 ve 14:12  • Odpověz
autor
jo a úvěry- máme 250tis na koupelnu(většina už je splacená) a teď na auto ...
27. lis 2009 ve 14:13  • Odpověz
Evi,jj je to tvrdá jízda i ve feldě je to šílený vzadu :cry: to je fakt..v Mondeu to houpe, že by jeden usnul i v sedě :grinning: Dědův vůz :grinning: je snad 97, ale taky hrůza, děda to už ani nenechává opravovat :grinning: dokud jezdí, tak jezdí :grinning: :grinning:

Olí, no tak to máte taky dost na splácení :cry: Já mám strašnou fin.oporu v mamce a babičce!!!!Na ten byt za Phou, když jsem ještě nebyla s Petrem, mi taky pomohla sehnat dost peněz babi, abych si brala co nejmenší úvěr, i tak to bylo před těmi 6.lety 950 tis :pensive: rok mi to splácel táta, pak řekl, že na to nemá...taky ho nejvíc štvalo, že já tam nebydlím(už jsem bydlela s Petrem tady) a jezdí tam máma na víkendy :pensive: což se tátovi nedivím...takže jsem splácela pak sama skoro 8 tis./měs.než jsem šla na nemocenskou s těhu.Pak to splácela mamka a pak zbývalo doplatit snad 200 tis.tak jí babi poradila, aby si vzala na to jiné staveb.spoření s nižším úrokem a doplatila ten můj úvěr, kde byl úrok strašně veliký!!!!Teď to je už komplet doplacený, tak je klid, ale zase už o osudu bytu nemohu rozhodovat sama...možná je to lepší, pže já bych ho prodala, ale máma nechce, už jen z důvodu toho, že je tam krásně a za druhý furt říká, že nikdy nemůžu tušit, co se může stát v manželství, tak abych měla krytá záda a mohla kdyžtak kam odejít, což má pravdu, no....zase pak nebudeme za x let řešit to, kde budou bydlet děti či jen Dan.Buď s náma nebo v tomhle bytě...
27. lis 2009 ve 14:23  • Odpověz
Evíííí :confused: :confused: čoveče za co tolik peněz???Vždyť je ta koupelnička jak nic???!!! :fearful: :fearful:

Tak ještě koukám, že nejmíň tu dlužíme my :sweat_smile: :grinning: :grinning: :grinning:
27. lis 2009 ve 14:24  • Odpověz
Miško jojo, ale auto splatíme našim do dvou let. A hypotéku máme ještě na 12 let, pr jsem si ji dali na 15, abychom neměli měsíčně vysoké splátky, pro jistotu...Přemýšlíme, že pak kus umáznem stavebním spořením příští rok. Ale já zas chci mít nějakou fin. rezervu...
27. lis 2009 ve 14:29  • Odpověz
holky tak my splatili tento měsíc posledních 3000 kč úvěr z milionu :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
27. lis 2009 ve 14:43  • Odpověz
autor
Miško, spolkla to kuchyň a koupelna...zbořili jsme půl bytu a pak se muselo stavět, máme i nový rozvody elektriky a tak...ono se tam udělalo kvanta práce, víš? navíc ty dveře od koupelky byly fakt drahý :grinning: :grinning: :grinning: určo by se to dalo udělat levnějc- kdyby to Tom stavěl sám :grinning: :grinning: :grinning: , ale to bych asi dřív šla do důchodu :zipper_mouth: :grinning: navíc on je děsivej perfekcionalista, takže kdybych přežila stavění s ním tak mám svatozář :zipper_mouth: :grinning: :grinning: :grinning:
a úvěr je to ze stavebka,, takže úroky minimální :wink:
jo a peníze, já mluvím o své fin. rezervě :wink: Tom ještě nějakou zásobu má :zipper_mouth: já si jen o peníze nechci říkat, jen protože jsem je rozfofrovala po cukrárnách :zipper_mouth: :grinning: :grinning: :grinning:

když já ve Feldě jezdila jen v autoškole:grinning: pak jsem přesedlala rovnou do mondea :grinning:

Zuzííí, gratulace :dizzy_face:
27. lis 2009 v 16:18  • Odpověz
Miško prosím prosím, máš odkaz na ty stránky, kde jsi kupovala Dáňovi to povlečení? kujííííí
27. lis 2009 v 19:21  • Odpověz
Evi, aha, tak to jo, když ještě kuchyň :wink: ale stejně, když si vezmu, že za půl míče máme spodek celý i s nábytkem..prostě, jak to dělá firma, tak to strašně naskáče...no a stím samostavěním :grinning: to znám moc dobřem vždyť Petr dělal podkorví 3 roky a spodek taky 3 roky :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Zuzí, no tak to je paráda s tím doplaceným úvěrem, tak nesmutni, teď budete mít navíc každý měsíc ty 3 tisícovky pro vás a to je už znát :sunglasses: :wink: :wink: :dizzy_face: :dizzy_face:

Olí, tak to nevím ty stránky, pže se mi nedávno vymazly všechny odkazy z oblíbených :frowning2: :frowning2: ale je to od Matějovského a dokonce jsem na ta hezká povlečení narazila i ve Scontu!!!Akorát o stovku dražší.
27. lis 2009 ve 21:20  • Odpověz
Olí, tak to byl Jolis.cz http://www.jolis.cz/detske-povleceni?start=42 my máme na této stránce tu s těma mašinkama a ještě na dalších stránkách je jich hodně...dnes jsme zrovna měnili :wink: a má Daník se žirafkou :wink:
27. lis 2009 ve 21:32  • Odpověz
holky s těma penězma je to na pikaču( Míši nebo Zuzky oblíbený slovo) :grinning: máte pravdu, já rezervu nemám, pže jsem pako a všechno utratím za žrádlo tudíž si nemůžu ani nic našetřit..jindra říká že šetří za nás, dneska se chlubil kolik máme našetřeno, ale nesmí se na to sáhnout a já všechny peníze obracím 4x než něco koupím..taky utratíme za jídlo tak cca 6000,.-+ plínky a mlíčko pro kačku, a ostatní věci, není toho málo..a dárky kupuju od září asi jinak bych na to ani neměla..ted chce jindra ten barák tak až ho někdy schrastíme, tam budeme platit jako mourovatý takže zase škudlit a v důchodu si třeba něco pěknýho koupíme :astonished: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
já chci na silikony, tak až budeme mít barák tak si je v 50 třeba dám( sranda)asi bych se bála, ale láká mě to moc!!
27. lis 2009 ve 21:35  • Odpověz
to je MOJE slovo:grinning:

Miško ne ne,ty penízky který teď budou jakoby navíc místo úvěru,nebudou navíc.Musíme je dávat stranou,protože příští rok se chceme stěhovat do většího a musíme nějak dokázat dát stranou min. 5000 a musíme to dělat,aby jsme zjistily jestli pak dokážeme platit hypotéku:frowning2: a bude to pak taky jako vklad,aby jsme si nemuseli brát tak velkou pujčku :frowning2:
27. lis 2009 ve 21:46  • Odpověz
autor
Mišulí, v těch 250tis je každej šroubeček, každej vypínač, vestavěný skříně...prostě fakt komplet- no když to vezmu sprcháč cca 15tis, spotřebiče 25tis, kuchyň 40tis, dveře 20tis, skříně cca 20-tak jsi v půlce a ani nemrkneš :sweat_smile:ta práce zas tolik nestála :wink: Každopáně to znamenalo klid v rodině :grinning: :grinning: :grinning:
odpo jdem na rozvícení stromku:slight_smile: tak přemýšlím, že to zsa risknem bez kočáru:grinning:
28. lis 2009 v 10:29  • Odpověz
brý den,
nakouknu večer, jen hlásím, že jsem prase. Manža dělal k obědu smažený sýr, dala jsem si standardní porci a až poté hodila do tabulky a má jen ten sýr blbej 2300 Kj, takže sice jsem ještě v limitu na KJ ale tuky už přesahuju o 10 gr... :frowning2: :angry: :angry: :angry:
28. lis 2009 ve 14:32  • Odpověz
Ahojky

Zuzí, tak to je škoda, že penízky navíc nebudou :frowning2: :frowning2:ale je fakt, že větší byteček by bodl s druhým mimčem, no :pensive:

Olí :grinning:tak sýra bych si dala taky a s tatarkou, mňááám :grinning: :grinning:

Včerejšek 6 266kJ 63,34g 229,53g 32,38g 102mg

Dnešek 6 320kJ 59,95g 230,16g 40,05g 55mg , kde nemám započteno 80g rajský omáčky...mám krámy, takže dost hřeším, včera jsem měla s Danem kus mandlového těsta nebo jak se tomu říká, včera i dnes kus buchty :sweat_smile: prostě ty chutě na sladký při MS mám :pensive: ale dnes jsem se vážila a 73,6 tzn.že za 4 týdny mám dole 3,8kg 4cm v pase a 3,5 přes boky :wink:
28. lis 2009 v 18:51  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.