• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Mamky, těhulky a snažilky z jara-léta 2007

(Zamčená)
20. března 2010 
autor
Mišííí, jj při poskakování ze shodů jsem úplnej hopík :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
no to by mně kleplo :pensive: u nás to berou opravdu individuálně, prostě jde se podle tempa dítek :wink: když to jde tak se pokračuje dál :sunglasses: my jsme dosud byli pod vodou jen fakt obličejem, posledních několik lekcí jdem pod vodu jako při plavču a dnes jsme zkoušeli delší ponor a několik dalších pozic k ponoru+trénink na budoucí skoky :grinning: :grinning: :grinning:
Zuzííí, se nesměj:grinning: Ty jsi vodnice a vodu miluješ, já do bazénu několik let nevlezla :zipper_mouth:
20. lis 2008 v 19:32  • Odpověz
zdarec,
holky vy mě děsíte s tím plavčem, já se jako potápět nechci... :frowning2:
20. lis 2008 v 19:33  • Odpověz
autor
Olííí, já jsem taky nechtěla:grinning::grinning::grinning: ještě v září se mi udělalo nevolno při představě, že mi někdo cákne do obličeje :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
20. lis 2008 ve 21:30  • Odpověz
čus bus teda o vstávání :unamused: :unamused: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Péťulka nějak špatně spí poslední dny :unamused: dneska byl vzhůru ve 4 a už se mi ho nepodařilo usnout,tak jsme v 5 vstali a šli jíst,pak usnul a o půl 8 je už zas vzhůru,pak spí už jen hodinku:frowning2:
včera byl vzhůru o půl 5 a pak zase spí jen hodinku:frowning2:chjo,jestli je to tou rýmičkou,ale už to má o moc lepší,ale k ránu už se nemůže moc nadechnout,ale určitě mu to nebrání tolik si myslim,aby nespinkal dál,tak já nevim
21. lis 2008 v 07:50  • Odpověz
Ahojky
Zuzo, dětičkám se ale rytmus spánku mění!!!!My jsme to taky měli pořád jinak, teď už delší dobu se budí ve 4, dáme napít a do 5 nějak podřimuje, pak mlíčko a jde ke mě do pelechu a dnes teda spal až do 7:40, což je celkem dlouho, normálně se budí nadobro tak 7:15...takže neboj ještě se to změní..a snad ne hůř :grinning:
21. lis 2008 v 09:04  • Odpověz
to je hrůůůza co si ty miminka vymejšlej :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: ale tak je jasný,že to bude jiný a jiný,bejvávalo spáneček do 9 :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: ale to je jedno,si zvyknu,že jo :grinning:
každopádně to má ale rozházený s jídlem a tak by mě zajímalo kolik má vypít mlíčka za den?????Víte to někdo?
21. lis 2008 v 09:54  • Odpověz
min.600ml!!!!!!!!!!!!!!Ale může se do toho počítat i mléčná kaše :wink:
21. lis 2008 v 10:09  • Odpověz
cože???My vypijeme ráno 180 dopo sváča odpo masozeleninový příkrm a odpo sváča a večer +180 :confused: :sweat_smile: tak sem se chtěla zeptat jestli to právě nevadí,že + 150 teď máme navíc,když vstává dřív :confused:

hele bobku a když se má dávat ovoce spíš dopoledne,tak co odpo dáváte k svačince teda?Když ovoce né?
21. lis 2008 v 10:15  • Odpověz
autor
kuk:grinning::grinning::grinning:
21. lis 2008 v 10:27  • Odpověz
Zuzo to jste jako měli pouze 180 + 180 mlíka, jinak nic mléčnýho??? :confused:
Tam my papáme takto 05 - 200mlíka, půl 9 se mnou pár kousků chleba s cottage sýrem,půl 10 trochu mléčné kaše,12 oběd, 15 rozmix.banán a půlka jablka ve 120 mlíka, půl 6 malý chlebík s máslem a marmeládou(spešl.bez konzervantů a curu) a po 19 200 kaše, když odpo někde jsme má banán a jogurt

U nás pršo sněží, to břečka, D spí doma
21. lis 2008 v 10:55  • Odpověz
tyvole toli jooo????? :confused: :confused: :sweat_smile:
no my máme dopo odpo ovoce takže jen ráno a večer + teď 150,jogurty jsme ještě nezačli dávat a kaši nedávám,nevidím důvod,měla bych?Jako místo odpolední svačinky třeba?
21. lis 2008 v 11:06  • Odpověz
Zuzo nezahrávej si!!!Do roka to mlíko fakt potřebujou!!!Vždyť nejvíc rostou a potřebujou vápníka tři zadnice!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!A i po roce by měli mít kolem toho půl litru mléčných výrobků, pak už ani mlíko ne,ale jogurty, sýry!!!!!!
Jogurt bys už mohla občas dát!!!!!Ty kaše jsou chutné, já jí dávám už jen kvůli tomu, aby měl za den víc chutí, ne jenom mlíko, zeleninu a ovoce :wink:
21. lis 2008 v 11:10  • Odpověz
Tady jsem našla něco v poradně a ptala se na 8.měs.dítě, koli má mít mléka :wink:

Dobrý den, Kamilo! Nalistujte si v příloze zdravotního a očkovacího průkazu kapitolu o příkrmech. Tam se dočtete, že masozeleninové pyré (150-200g) během 2-3 týdnů od zavedení zcela nahradí jednu mléčnou porci - většinou polední. Postupně i ovocné pyré případně s jogurtem nahradí další porci mléka, obvykle raní. Naposledy kaše nahradí večerní porci mléka. V poslední třetině roku už se zavádí pestřejší příkrmy i s těstovinami. Kromě těchto jídel dostává dítě mléko v množství ne menším než 500 ml/den. Se zavedením hutnějších pokrmů do jídelníčku se snižuje obsah vody v denním jídle, proto je třeba dodávat kolem 200ml tekutin denně nejlépe v podobě pitné vody vhodné pro kojence.
21. lis 2008 v 11:15  • Odpověz
autor
já teda nevím, kolik Venda mlíka vypije, každopádně má ráno kojo, k sváče ovoce+60mlíka(né vždycky), obídek, sváča ovocná, kaše a kojo+60-150mlíka
jogurt jsem ještě nedávala, sýr mu nechutnal....No poslední dobou(od toho průjmu) to mlíko moc nechce :sweat_smile:

Zuzíí, tak to funguje:wink: vítání občánků, by se mohlo obejít bez řevu :grinning: demolici místního úřadu, ale nevylučuji :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
21. lis 2008 v 11:15  • Odpověz
Evii no vidíš :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
Mišul a co mám teda dávat jako?????????? :confused: :confused: :confused: :confused:
to já vůbec nevim tohle,tak mě hoďte někdo pár příkladů jak to má od rána do večera u nás vypadat????Pač já to jako nevim co je špatně :confused:
21. lis 2008 ve 13:33  • Odpověz
každopádně jsme na tom s Evčou stejně :fearful: :confused:
21. lis 2008 ve 13:33  • Odpověz
Zuzi- ono asi každý dítě jí jinak, koukám, že Danča má dobrej apetitek :grinning:

my máme ráno snídani v posteli ode mě, okolo 8, pak na půl 10 mlíčko z lahvičky, ale to vypije třeba jen 100ml, někdy ani ne a hlad nemá, pak na 12 máme třičtvrtě skleničky velký oběd, pak na 3 máme přesnídávku, od Hippu ten jogurtíček, nebo rozvařený jablka, banánek atd- já mám právě stejnej problém, nevím, co pořád ke sváče dělat, ten chleba se sýrem ještě dávat nechci a co jinýho? pak má odpo ode mě ještě trochu, nebo až večeři okolo 150 ml kašičky hustý a u postýlky má ještě mlíčko co jí zbylo, celkem má tak 250 ml večer a pak v noci jednou sní tak 150ml :slight_smile: já už taky nevím, co vařit, je to hrůza s těma našema drobkama, co? :confused:

takže Mišul a Evi, hoďte nějaký recepty na svačinky!! :slight_smile: a co jak píšete to ovoce, to je jako čerstvý, a co, jen se to rozmačká? :confused:
21. lis 2008 ve 13:53  • Odpověz
muriny připálila jsem guláš kvůli vám, tady žvaním, tak doufám, že to bude k jídlu :astonished:
21. lis 2008 ve 14:26  • Odpověz
No jo holky ale vy máte miminka, já mám chlapa :grinning: :grinning: :grinning:
Zuzo nevím, co dávat, každopádně víc mléčných!!!Buď zařaď do jedný sváči bílej jogurt s ovocem nebo třeba zkus ten rozmix.banán do mlíka, je to moc dobrý!!!

Jani, já dávám ovoce čerstvý, ale třeba to jablko jedině rozmix a v mlíku, nastrouhaný mi ho není, to to plyve, on by rád tak, celé, ale to uhryzne obr kus a pak to žmoulá v puse a neví, co s tím :sweat_smile:

Jinak recepty nemám, jedině, to co jsem psala výše, co dáváme my :stuck_out_tongue_closed_eyes:
21. lis 2008 v 15:47  • Odpověz
Ty undatro proč banán v mlíku? :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: banán je jako mlíčnej? :confused: :confused:

no a jak to ovoce rozmixuju v mlíčku?Třeba jablko?To si předem uvaříš?Nebo honíš tu kouli po misce dokud se nezatne ostří? :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: a kdy mu ten banán mám dát?jako ráno po probuzení jo?Nebo večer před spaním jo??A proooč?:sweat_smile::sweat_smile::sweat_smile::sweat_smile:

každopádně jsem nakoupila Holandie,tak mu to začnu dávat k přesnídávce,jenže oni jim do toho dávají ovoce,jenže mě kousky ovoce nejí,co mám jako dělat? :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
21. lis 2008 v 16:43  • Odpověz
Zuzo, Ty jsi fakt undatra :grinning: :grinning: :grinning: banán sice mlíčnej není :grinning: ale je to chutnější a jestli vám mlíko nechtěj, tak tohle pít určo budou!!!!Já mu to dělám na sváču po O tzn. v 15h...jablko teda nehonim :grinning: normálně ho syrový pokrájím na menší kousky a nožovým mixerem ho v mlíku rozmixuju..pro Tebe detalnější popis :grinning: :grinning: banán a jablko nakrájím na menší kousky, zaleju mlíkem a ponožím mixer, která zapojím do elektriky :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: a mixuju, dokud tam nejspou žádný kousky :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Kousky v jogurtu mi taky nejí, sníž Ty, ono jich tam zase tolik není :sunglasses:
21. lis 2008 v 17:10  • Odpověz
skvělééééé :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: tak to mám ráda :grinning: :grinning: :grinning: dopodrobna! :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
hele nám mlíčko chutná,takže my banán nepotřebujeme,navíc mě banán nejí :sweat_smile:
21. lis 2008 v 17:19  • Odpověz
a určitě by mě celej vyskočil jak bych ho začla mixovat :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: já vím...na KOUSKY :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
21. lis 2008 v 17:19  • Odpověz
Zuzi, mě D právě banán taky nejedl, tak jsem to zkusila takhle a to pije, ale teď už teda banán jí, ale musí sám ukousávat, na lžicce nee, to je jako s tím strouhaným jablkem, to taky nee, ale v celku jo..nedávno jsem zkoušela mandarinku, ale to bylo kxichtů, to je moc kyselý :grinning: :grinning:

Jo a ještě k tomu D apetitu, on jí sice často, ale ty jídla nemléčny(oběd, chleba atak.)tak toho sní málo, třeba na oběd nesní celou sklenku!!!!To tak 3/4!!!!Takže zase nežere :sweat_smile: nějak moc :grinning:
21. lis 2008 v 18:07  • Odpověz
zuzo s tebou se člověk zasmějě :grinning: tak já zkusím taky jogurtíčky teda, není na ně teda brzo?

já vůbec nevím, co s tou naší opicí jak se budí, to je na palici, otáčí se v postýlce, už jsem tam dala i zátarasy a kulový platný :confused: , točí se stejně, nebo brečí a jen leží, vůbec nevím co s tím, spí čím dál hůř, když byla menší, tak spala líp, teď co se otáčí to jsou muka, poraďte, to jsem zvědavá, co bude dělat, až bude sedět :angry:
21. lis 2008 ve 20:56  • Odpověz
Sněžííí, sněžííí :dizzy_face: :dizzy_face:
Ahojky, teda to chumelí a drží to :wink:
22. lis 2008 v 09:15  • Odpověz
ahojík, tak u nás taky snížek :grinning:

http://cz.youtube.com/user/kolca1981
holky kuk, pusťe si to s názvem Trénink hlasivek a vyčkejte na konec - asi mi upadnou uši :grinning: a sousedi na nás zavolaj sociálku :sweat_smile:
22. lis 2008 v 11:00  • Odpověz
Hele jak je u nás krásně a svítí slunko :dizzy_face: http://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImageID=2111997&vReferer=

Oli, pustím si to odpo :wink: :wink:
22. lis 2008 v 11:13  • Odpověz
Miško paráda. A co říká Daník na sníh?
22. lis 2008 v 11:22  • Odpověz
autor
ahojky, hlásím se z místa, kde lišky dávaj dobrou noc :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: , ale dneska asi dávat nebudou, pže zapadaly sněherm :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: Vašík ho ještě nezkoumal, ale po obídku půjdem :grinning: jen jsem počasářům nevěřila a mám jen tenisky :sunglasses:

Mišííí, mně jí banán samotnej, ale s mlíkem to prostě nechce :unamused: já myslím, že se k těm 600ml/den ale hooodně blížíme, takže to nehrotim :wink: jogurt chcem zkusit příští týden, snad to projde :wink: my kvůli těm alergiím, máme omezenej jídelníček :wink:
hele on Daník nesní celou sklínku oběda jooo? :sunglasses: Venda sní celou a to občas ještě musím přidat :grinning: :grinning: :grinning:
Olííí, pustím si to zítra až budem doma :wink:
jani, recepty na sváči? no to se neptáš tý pravý:grinning: ovoce zatím vařím, jen banán baští syrovej...no prostě spatlám nějaký ovoce a mixnu:grinning:, ale jen lehce, V. kousky rád:wink:
zuzíííí, posílám hubana :grinning:

jo a včerejší vítání občánků jsme zvládli :grinning: místní úřad ještě stojí :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
22. lis 2008 ve 12:42  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.