• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Mateřská 2010

(Zamčená)
23. května 2011 
jovi - jestli máš mateřskou nižší než 7600, tak ti jí budou ode dne porodu dorovnávat rodičákem -čili si vyplń tiskopis - žádost o rodičovský příspěvek, pobírání od data porodu - a k tomu přilož potvrzení z OSSZ kolik máš mateřské a rodný list dítěte a ÚP ti to bude doplácet
4. únor 2010 ve 13:02  • Odpověz
ahojky,tak mě už ta nová taky přišla a je o 3100Kč nižší :unamused: jo někde se ušetřit musí,že,tak proč né na maminkách s dětma :astonished: :astonished:
5. únor 2010 ve 13:02  •  2 děti  • Odpověz
ještě holky,na dvouletou mateřskou se kouká na denní dávku nebo na denní vyměřovací základ??? sice jsem s prvním byla na dvouleté,ale tohel jsem nějak nezkoumala :confused:
5. únor 2010 ve 13:08  •  2 děti  • Odpověz
na denní dávku, musí být alespoň 380,-, ale jestli ti mateřská začala loni, tak stačí, když tuhle částku překročí ta loňská
5. únor 2010 ve 14:57  • Odpověz
tak mi právě přišla mateřska :angry: o 2500 tisíce míň,jsem taaaaak strašně nasraná :angry: hlavně proto,že jsem ani netušila,že se něco takovýho má dít :rolling_eyes: parádní zvykačka na rodičák :confounded: včera jsem četla o botičkách od Diora malé Paroubkové,tak a ted už je naší malé nemůžu koupit i kdybych chtěla :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
5. únor 2010 v 15:55  • Odpověz
j.a.n.i určitě to tak je? protože mě na socce řekli že je to podle nového výměru a ten už mi 380 nedá ani náhodou :unamused:
5. únor 2010 v 16:36  •  2 děti  • Odpověz
vyšel na to přímo pokyn, ale nemůžu najít, kde jsem ho viděla :frowning2:
5. únor 2010 v 19:55  • Odpověz
j.a.n.i tak to by bylo super a kdybys ho náhodou někde našla,dej vědět,díky :slight_smile:
5. únor 2010 ve 20:55  •  2 děti  • Odpověz
jojo, zkusím ještě pohledat, ale každopádně obecně platí, že pokud jsou v zákoně 2 úpravy, tak se má postupovat podle té pro tebe výhodnější... a druhá věc je ta, že v zákoně je pouze napsáno, že musíš mít denní PPM alespoň 380,-, není tam psáno, že po celou dobu nebo ke konci mateřské. Ale možná by bylo dobré preventivně poslat dopis na ministerstvo, buď by mohli poslat odkaz na ten pokyn nebo své vyjádření, a pak bys měla co omlátit o hlavu...
6. únor 2010 v 10:22  • Odpověz
tak jsem zkusila na ministerstvo poslat mail... uvidím co mi napíšou. Každopádně u nás na socce nemaj pořádně ani tucha jak se to počítá a na ČSSZ mi řekli že mi pošlou nový výměr :unamused:
6. únor 2010 v 18:14  •  2 děti  • Odpověz
mala,tak když Ti odepíšou,dej vědět :wink: díky
6. únor 2010 v 19:20  •  2 děti  • Odpověz
Bred, taky jsem pátrala jaké podmínky musím splnit na dvouletou variantu a je to skutečně denní vyměřovací základ minimálně 380 Kč :wink:
6. únor 2010 ve 21:33  • Odpověz
tak už jsem to mám, je to zde, pomohly holky na jiné diskuzi :slight_smile:
http://www.mpsv.cz/files/clanky/8030/tz_301209b.pdf
7. únor 2010 ve 12:40  • Odpověz
j.a.n.i jsi poklad :grinning: to si vezmu na socku a pěkně jim to tam omlátim o hlavu když mi nebudou chtít povolit tu dvouletou variantu :grinning: :grinning: :grinning:
7. únor 2010 ve 13:51  •  2 děti  • Odpověz
Ahoj holky sice vás zase tak moc nečtu ale všimla jsem si o kolik vám vzaly mateřskou.Jste na tom líp jak já,mě vzaly 3900 a nějaký drobný.Prý o tom ještě mají rozhodovat a kdyby schválily znova stejnou výši tak by to mohly vracet i zpětně,ale nevím to jistě.To jsem jen slyšela tak se modleme aby nám to vrátily.Zatím se mějte
7. únor 2010 ve 14:56  • Odpověz
j.a.n.i. moc dík :sweat_smile: to e bude hodit,vezmu to na socku,jak to tady znám,určitě o tom nemají ani potuchy :grinning: i když já ještě nevím jestli půjdu na 2 či 3 roky :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
7. únor 2010 v 19:33  •  2 děti  • Odpověz
jajik,že by nám to vraceli zpětně :confused: tak tomu moc nevěřím,možná to dají zas na to vyšší,ale pochybuju,že námto vyplatí zpět,ale bylo by to fajn :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
7. únor 2010 v 19:43  •  2 děti  • Odpověz
určitě nám to zpětně nevyplatí, vždyť na to nemají a jestli jo tak to bude milé, ale bude to jen předvolební tah, aby je někdo volil a pak to budou brát někomu jinému :angry: . Já dřela jak vůl abych mohla na ty dva roky a když mi u nás řekli, že to bude podle novýho výměru tak mě málem šlehlo... taky nemaj tucha jak se to počítá... hlavně si nechtěj přidelávat práci, ale je fakt že jsou aspoň příjemný. Njn co změnili ty minima a nikdo nemá na nic nárok tak jim ubylo práce :sweat_smile:
7. únor 2010 ve 21:40  •  2 děti  • Odpověz
ahoj holky, nevíte některá jak je to v případě, kdy mám smlouvu na dobu určitou a končí mi tři měsíce před termínem porodu. Budu muset na pracák, že? A budu mít ještě možnost si vybrat délku mateřské nebo kvůli tomu, že bych byla na pracáku dostanu tu čtyřletou, i když jsem předtím pracovala?
8. únor 2010 v 17:33  • Odpověz
ha.slerka: délku mateřské si vybrat nemůžeš. Začíná 8 až 6 neděl před porodem a trvá 28 týdnů. Pak můžeš požádat o rodičovskou dovolenou, kde už si délku vybrat můžeš, pokud tedy dosahuješ potřebného příjmu. Pokud ne, nemáš na rychlou variantu (2letou) nárok. Pokud ti pracovní smlouva končí před termínem porodu, pak se z tebe stane regulérní nezaměstnaná, aspoň myslím, ale tímhle si jistá nejsem.
8. únor 2010 v 17:36  • Odpověz
ladybugie díky, já to popletla, jednalo se mi rodičovskou dovolenou. Chtěli bychom tři roky, ale kvůli tomu pracáku se bojím, že mi dají čtyři roky, i když příjem jsem před touto dobou měla.
8. únor 2010 v 17:40  • Odpověz
ha.slerka - no buď můžeš na tu chvilku na pracák nebo si zaplatit zdravotní a být doma, ono se jedná stejně tak o měsíc až měsíc a půl. Pokud splňuješ podmínku "odpracovaných" 270 dní za poslední dva roky, tak nárok na PPM máš, žádost budeš dávat bývalému zaměstnavateli a tím pádem můžeš volit délku RP.
8. únor 2010 v 17:41  • Odpověz
j.a.n.i, díky, to mi spadl kámen ze srdce.... A prosimtě ty tři roky nemusím být nikde vedená, tj. aspoň na tom pracáku, když nebudu mít už zaměstnavatele?
8. únor 2010 v 17:45  • Odpověz
ještě jeden dotaz, mateřská se mi bude vypočítávat podle roku 2009? co když jsem ale u posledního zaměstnavatele byla-jsem od července 2009 do června 2010? a u toho předposledního od 2005 do června 2009.
8. únor 2010 v 18:05  • Odpověz
ha.slerka - mateřská se ti bude počítat z platu od toho posledního zaměstnavatele, ale nevím zda z července 2009 - červen 2010 nebo z srpen 2009 - červen 2010, ale ono je to asi skoro jedno. Jinak ty tři roky nemusíš být nikde vedená, stačí na zdravotní pojišťovnu nahlásit, že pobíráš rodičák.
8. únor 2010 v 19:34  • Odpověz
jani ještě jednou dík. U toho posledního zaměstnavatele jsem měla mnohem vyšší plat, takže doufám, že mi to spočtou u něj. :frowning2:
8. únor 2010 v 19:56  • Odpověz
jojo, jen z posledního zaměstnání, to vím 100%
9. únor 2010 v 15:10  • Odpověz
Ahoj, mužete mi nekdo poradit? Dnes mi přišla první mateřská a za 30 dní mám 7500kč to teda znamena ze si po narození mimi mám rovnou zažádat o rodičovsky příspevek nebo budu brát mateřskou a oni mi to jen do toho rodičáku doplateji. Jak by to pak bylo s dovolenou kterou si mám u zamestnavatele vybrat po skončení mateřské. Předem moc děkuji za odpoved.
11. únor 2010 v 11:45  • Odpověz
JANI - budeš normálně na mateřské a oni ti to budou doplácet do výše rodičáku,tedy do těch 7600Kč. Ale musíš o to požádat - vyplníš formulář ŽÁDOST O RODIČOVSKÝ PŘÍSPĚVEK od data porodu, k tomu přiložíš ten papír kde máš vypočítanou částku PPM a rodný list mimča. Až ti skončí mateřská tak si u zaměstnavatele normálně zažádej o čerpání dovolené :wink:
11. únor 2010 v 11:54  • Odpověz
Mišičko: moc děkuji za odpověd. Já vím je to jen blba stovka ale pěkne mě to naštvalo. Akorát já žádný papír s vypočítanou částkou PPM nemám.
11. únor 2010 ve 12:23  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.