• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Mateřská 2010

(Zamčená)
23. května 2011 
to se dalo čekat :angry: ,že budou dělat problémy,šetří se na nepravém místě :angry:
Snad budou mít rozum,myslím si,že nějakých 1apůl miliardy už našemu chodku neublíží :stuck_out_tongue_closed_eyes:
25. únor 2010 v 08:57  •  1 dítě - snaží se  • Odpověz
Podle mne se to jenom protahne, ale ve snemovne to ma nadpolovicni vetsinu, takze to prehlasuji.
25. únor 2010 v 11:40  •  2 děti  • Odpověz
Tak mě tím už pěkně se... na jiné voloviny to prachy jsou ale na mateřskou, na kterou si matky musí vesměs sami vydělat nejsou? :angry: Je to banda :rolling_eyes: Jsem zvědavá jak to dopadne tenhle jejich předvolební mumraj :angry:
25. únor 2010 v 11:52  • Odpověz
exceletní :unamused:
25. únor 2010 v 15:45  • Odpověz
dokud to nevyjde ve sbírce zákonů, tak tomu nevěřím... takže už se smiřuju s tím o kolik přijdu :unamused:
25. únor 2010 v 16:43  • Odpověz
Taky myslím, že je jasno. Bohužel mě ani neuklidňuje fakt, že se jim to spočítá u voleb. Ono je jednoduché vzít peníze matkám, těžko půjdeme demostrovat nebo dělat stávku, prostě se s tím musíme smířit. Hlavně že pan Janota není nelida. Ale blb je to rozhodně.
25. únor 2010 ve 23:02  • Odpověz
No tak jsme se dověděli že oni v práci nemůžou pracovat :stuck_out_tongue_closed_eyes: Bomba... Tak se jen můžeme dívat jak nám na účty chodí méně a méně a třeba to jít oslavit, před sněmovnu :angry:
pavlazabka: nevěř tomu že se jim to nějak u voleb spočítá... :rolling_eyes:
25. únor 2010 ve 23:12  • Odpověz
Holky, od 28.01.2010 jsem na mateřské, předtím jsem byla na nemocenské. Nemocenská mi za 27 lednových dní od sociálky minulý týden "už" přišla, ale mateřská za 4 dny ne (28., 29., 30. a 31.01.). Nevíte, jestli se počítá nějaká poměrná část, která se pak přičte k únorové mateřské nebo za ty 4 dny nic nenáleží?
28. únor 2010 v 18:35  •  3 děti  • Odpověz
Správně bys měla dostat zaplaceno i ty čtyři dny ale někde jim to prostě trochu trvá.Já když nastupoala n mateřskou tak miúčn zblbla papíry a díky tomu jsem za celý msíc nedostala nic a poslal mi to až další měsíc najednou.A protože jsem šla na mateřskou z rodičáku tak mi ta mateřská asi za tři dny v danném měsíci přišly dřív než zbytek rodičáku v tom samém měsíci,takže záleží asi na sociálce.Hlídej si to a pokud ti to nepošlou ani v únorový mateřský tak se na to zeptej.
28. únor 2010 ve 20:15  • Odpověz
Díky, jajik, tak jim ještě dám chvilku času :wink:
28. únor 2010 ve 20:36  •  3 děti  • Odpověz
ahoj,poradte,materskou vsem vyplaci ossz(pssz)vsem?a nevite termin?diky
2. bře 2010 ve 13:37  • Odpověz
poupe - moc tomu sice nerozumím ale mateřskou ti vyplácí zaměstnavatel,sociálka ti jí jen vypočítá podle platu.Pokud zaměstnavatele nemáš tak bys podle mě nárok na mateřskou mít neměla,pokud si teda přdtím byla na ÚP.Poku zaměstnavatela máš a pokud papír tvoje účetní stihne na sociálku odevzdat zhruba do desátýho dne v měsíci tak by ti ji měly vyplatit hned ten další měsíc.Alespoň tak je to u nás.Já když nastupovala na mateřskou tak mi účetní špatně vyplnila papíry a díky tomu to tam leželo jen tak do tý doby dokud se to neopravilo.Mateřskou mi nakonec zpětně poslaly až další měsíc,takže záleží kdy má danná sociálka výplatní termín.Doufám že sem ti aspoň trochu pomohla.
2. bře 2010 ve 14:13  • Odpověz
jajik,ja jsem prave dnes dostala potvrzeny papir z ossz a ten jsem odevzdala na urade a tam mi pani rekla,ze mi to vyplati ossz,ze zamestnavatel uz ne.Zamestnavateli jsem odevzdala jen papir od doktorky a jeste neco z uradu a ucetni mi to poslala na ossz :slight_smile:
2. bře 2010 ve 14:23  • Odpověz
no tak teď už jen musíš čekat kdy ti to vyplatí.Je možný že by ti už tenhle měsíc přišla mateřská.Kdy si nastupovala na mateřskou?
2. bře 2010 v 16:42  • Odpověz
pavlazabka - Janota blb není, jeho balíček měl smysl, než z něj poslanci udělali trhací kalendář a naprostý paskvil...

poupe, jajik - mateřskou od 1.1.2009 vyplácí všem sociálka, přes zaměstnavatele to bylo dříve. A že jim to dlouho trvá, to už je jiná písnička...
2. bře 2010 v 19:46  • Odpověz
tak poraď když se v tom tak vyznáš!!!!
2. bře 2010 ve 20:36  • Odpověz
jestli to bylo na mě, tak nevím otázku
2. bře 2010 ve 20:52  • Odpověz
stačí si přečíst pár řádek zpět
3. bře 2010 v 08:03  • Odpověz
Ahoj holky, nemam velmi jasno ohladom vybavenia si materskej v CR, kde teraz zijem a pracujem. Teda pracovala som na polovicny uvazok. Papier o nastupe na matersku som uz odovzdala zamestnavatelovi, kedze som vsak pracovala len na ten polovicny uvazok za par korun, materska mi vyjde minimalna. Ako je to potom s tym doplatkom od socialky? Musi mi zamestnavatel dat nejaky doklad, na ktorom bude vypocitana materska a ja s nim musim ist na socialku, pripadne urad prace? Neviete niekto poradit? Moj zamestnavatel samozrejme netusi, uctovnictvi mu robi nejaka ina firma ....
3. bře 2010 v 11:11  • Odpověz
Ahojky, od 1. února jsem "nečekaně" nastoupila na mateřskou. Už jsme naštěští byli v intervalu 8. týdnů před termínem porodu. Manža mi od doktorky vyřídil nějaký papír a ten jsem dala svému zaměstnavateli. Je to doufám všechno, že jo? Teď už jen můžu čekat, že mi někdy v březnu dorazí mateřská?
5. bře 2010 ve 13:04  • Odpověz
kativka,ano,je to vše o zbytek se postará zaměstnavatel.Taky jsem na PPM od 1.2. a dnes mi přišla 1.výplata :wink:
5. bře 2010 ve 14:01  •  1 dítě - snaží se  • Odpověz
katy, fakt jo? tak to jdu na účet kouknout, jestli taky něco dorazilo.....
5. bře 2010 ve 20:33  •  3 děti  • Odpověz
ahoj holky,prosímvás jak se počítá to když já budu v porodnici a manžel se bude starat o naší první cácorku jsou ji jen dva -říká se tomu něco jako paragraf když je dítě nemocný?práý se to píše i tatínkův třeba na první týden když se vratím z porodnice.ale nevím jak to vychází finančně jestli naní lepší si vzít dovču
5. bře 2010 ve 21:00  • Odpověz
pandysek - začnu od toho nejjednoduššího, finančně je určitě výhodnější dovolená. Jinak paragraf dostane tatínek na dobu kdy ty seš v porodnici, papír vypisuje porodnice. Po tvém návratu už automatický nárok není, to by musel tvůj ošetřující doktor napsat, že se ze zdravotních důvodů ještě nemůžeš o dítka starat. Jo a je to placený jako nemocenská.
5. bře 2010 ve 22:24  • Odpověz
Katy diky za info, tak jsem zvedava, kdy to dorazi i mne. Zatim tam nic neni, ale jsem klidna, ze jsem na nic nezapomnela :sweat_smile:
7. bře 2010 ve 13:31  • Odpověz
Poupe: podle informací od mé účetní první mateřskou platí zaměstnavatel ale tu druhou už ne, tu vyplácí sociálka.
a letos se to taky zase mění to vyplácení, to je neskutečnej bordel, kdo se v tom má vyznat :frowning2:
Minule jsem poslala jen žádost o peněžitou pomoc v mateřství zaměsnavateli a vše bylo vyřízeno, ale letos si to budu muset zřejmě ještě vyřídit na sociálce, nevíte někdo jak to je?
8. bře 2010 v 09:47  • Odpověz
Kacka2,ja dala zadost od doktora zamestnavateli,pak jsem musela zajit pro tiskopis na socialku(ted nevim presne jak se jmenuje,ale je to potvrzeni,ze mas narok na PPM,posila se na ossz)tyhle ty dva tiskopisy mi poslal sam zamestnavatel na ossz a az mi prislo vyjadreni z ossz,ze mam narok na materskou,tak jsem mohla jit zrusit rodicak.
8. bře 2010 ve 20:09  • Odpověz
kacka2 - teď už všechny mateřské vyplácí sociálka, ale ten papír od doktora se pořád dává zaměstnavateli, on tam dovyplní plat a posílá to na sociálku, to druhé potvrzení, jak píše poupe je potřeba ve chvíli, kdy rušíš předčasně rodičák z důvodu nástupu na další mateřskou, ale už jsme se setkala i s tím, že se to někomu povedlo zrušit i bez tohodle papíru.
10. bře 2010 ve 13:29  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.