• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Mateřská 2010

(Zamčená)
23. května 2011 
Ahoj, jsem na 2letém rodičáku, který mi končí 1.7.2010 a jsem těhotná, termín porodu 20.9.2010. Myslela jsemsi že půjdu z rodičáku na mateřskou, ale nevýjde mi to. Kdybych šla 8 týdnů před porodem na mateřskou, tak bych měla nástup na mateřskou 26.7.2010. Co ty dny mezi tím? Co mi to udělá s penězmi? můžu mít menší mateřskou? a z kterého roku se mi bude vypočítávat mateřská, stejně jako u první mateřské,z roku 2008? Zaměstanavatele mám.
20. bře 2010 ve 13:29  • Odpověz
janis - jestli máš zaměstnavatele tak ten kousek mezi rodičákem a mateřskou se bu´d vrátíš do práce nebo půjdes na neschopenku....při výpočtu nové mateřské se ti bude brát totéž jako u první, jestli jsi si na rodičáku nepřivydělávala
20. bře 2010 ve 20:27  • Odpověz
janis - no, ještě je třetí varianta, záleží jak si žádala u zaměstnavatele o rodičovskou dovolenou, pokud si do žádosti (pro zaměstnavatele) uvedla že žádáš o RD do 1.7.2010, tak je to jak píše vojtisek. Pokud si datum neuvedla, tak se bere, že žádáš do 3 let věku dítěte a v tom případě bys ty dny byla doma zadarmo, pořád bys byla na rodičovské dovolené a pak normálně nastoupila na mateřskou.
21. bře 2010 v 07:21  • Odpověz
Ahojky, takový dotaz. Schválili tu mateřskou zas nazpět na výši roku 2009 avyplacení zpětně těm, co o to přišly nebo jak to je - úplně to utichlo. Díky moc těm, co o tom něco vědí.
22. bře 2010 v 09:43  • Odpověz
esuska - No, neschválili, nevím přesně v jakém stavu je to teď, ale po sněmovně, která to schválila to ještě schvaluje senát a pak prezident a oba se to chystají vrátit... takže je velká pravděpodobnost, že do voleb se to nestihne a kdo ví co bude pak.
22. bře 2010 v 10:29  • Odpověz
ahojky,chtěla jsem se zeptat zda někdo neví jak to budu mít mám dcerku která se mi narodila v září 2007 a ted jsem těhotná,na malou pobírám RD.přspěvek ten končí měsíc před zářím nebo až v září?když jsem ho začala brát ten měsíc před porodem malé,Tešd nevím zda mi dají mateřskou i na to druhé a nebo zda budu mít hned rodičák,v mateřské jsem rok pracovala na smlouvu.a pokud mi ji dají jaká je ted její víše v tom se ted nevyznám jak se to počítá.Děkuji za odpověd
22. bře 2010 v 10:38  • Odpověz
lucinecka222 - A máš aktuálně trvající pracovní poměr? Drží ti někde místo? Pokud ne, co to bylo za smlouvu na ten rok, typ a od kdy do kdy?
22. bře 2010 ve 13:11  • Odpověz
j.a.n.i nemám aktualně trvajíci pracovní poměr,pracovala jsem tam je rok a byla propuštěná dohodu.měla jsem smluvu na neurčito a pracovala jsem od 11.9.2008 do 12.10.2009
22. bře 2010 v 17:45  • Odpověz
lucinecka222 - Tak to aktuálně nárok na mateřskou nemáš, měla bys od dalšího porodu rovnou rodičák ve čtyřleté variantě, tj. 7600,- do 21 měsíců, pak 3800,- do 4 let věku dítka. Ale předpokládám, že když píšeš smlouvu na neurčito, tak to byl klasický pracovní poměr, takže potřebné dny pojištění za poslední 2 roky máš, takže by stačilo najít teď nějaké zaměstnání, stačí na dobu určitou, třeba duben - červen by stačilo a nárok bys měla. Mateřská by se ti počítala z platu v tomhle zaměstnání, je potřeba aby byl buď pracovní poměr nebo dohoda o pracovní činnosti, prostě něco z čeho se platí sociální a zdravotní.
22. bře 2010 v 18:53  • Odpověz
24. bře 2010 ve 13:09  • Odpověz
Moninka: Jsem ráda, že to tak dopadlo.
24. bře 2010 ve 14:55  • Odpověz
proč??
24. bře 2010 v 15:44  • Odpověz
No jo jsou to modré prasata Ods :grinning: :grinning: a lidi je zas půjdou volit :grinning: :grinning:
Jako jsem to počítala a já bych přišla o 3500kč :rolling_eyes: :rolling_eyes:
24. bře 2010 v 15:48  • Odpověz
já přicházím o 2500 měsíčně, takže to je za celou mateřskou nějakých 15 tisíc !
24. bře 2010 v 15:56  • Odpověz
já přicházím měsíčně zhruba o 4 tisíce takže za dva měsíce mi dluží nějakých 7 500
24. bře 2010 v 16:01  • Odpověz
kopa - a myslíš že Paroubek a spol jsou lepší??? v rodinném rozpočtu každý chápe, že pokud vydělám 10 000,-, tak nemůžu utratit 15 000,- jen u toho státního by byl každý nejraději aby dostal co nejvíc a po nás potopa... tím neříkám, že snížení mateřské bylo správné rozhodnutí, resp. bylo, pokud by došlo i k dalším navrhovaným změnám tj. snížení rodičáku, podpory v nezaměstnanosti, přísnější kontrola sociálních dávek, převedení přídavků na děti a podobných na daňové bonusy, snížení platů politiků, pak je snížení mateřské naprosto v pořádku, ale ten paskvil, který z toho vznikl je hodně smutný
24. bře 2010 v 16:23  • Odpověz
holky, tak už teda žádná šance na vrácení PPM na úroveň 2009 není? nějak to celé nechápu :frowning2:
24. bře 2010 v 18:54  • Odpověz
mě štve hlavně to, že snížení platů i když jen o 4% se mělo týkat všech státních zaměstnanců - díky stávkám z toho nic nebylo, snížily se pouze soudcům (a ti už se soudí, aby jim platy byly zvýšeny a zpětně doplaceny) a politikům, kteří se ale zase šikovně vyhnuli zdanění svých výhod a další rok je čeká královské navýšení platů a no a maminky mají o 23% mínus. Pokud bych měla mít mateřskou sníženou o 4%, tak to beru, ale takhle mi to přijde pěkně nefér.

marketecka - i když poslanci senátory teď přehlasují, Klaus bude pravděpodobně novelu zákona vetovat a veto už poslanci před volbami přehlasovat nestihnou
24. bře 2010 v 19:28  • Odpověz
ale je tam ještě nějaké opatření, že když to schválí kdykoliv letos, tak ti to doplatí zpětně... pokud nenajdou zase nějakou kličku :unamused:

Jani - přesně, když snížení tak všem, ne jen mateřská
24. bře 2010 ve 21:13  • Odpověz
moninko - není to jen mateřská, ještě důchodci na to doplatili :slight_smile: Všichni ostatní šli stávkovat a dosáhli svého.
Netuším, čím můžou maminky vyhrožovat - že se nebudou starat o děti?? nebo důchodci - ti by mohli stávkovat s tím, že jinak umřou :frowning2:
24. bře 2010 ve 21:20  • Odpověz
Jeden senátor včera říkal v televizi, že mateřskou nemůžou zvýšit na loňskou úroveň, protože by to způsobilo boom a lidi by začli mít děti kvůli penězům.... tak o pořádných penězích mám teda jiné představy :sweat_smile:
Hlavně, že oni hrabou :angry:
25. bře 2010 v 07:44  • Odpověz
moninka - ježíš, nevíš co to bylo za senátora, bych mu snad napsala, že je úplný blbec... mateřská se od 2011 vrátí na původní úroveň automaticky, takže ten kdo teď otěhotní, tak už bude mít zase tu vyšší. Pokud tedy po volbách nevymyslí ještě nějaké perly.
25. bře 2010 v 10:35  • Odpověz
Myslím, že to byl Kubera .....
podle tohohle článku: http://aktualne.centrum.cz/domaci/politika/clanek.phtml?id=664156
pokud se to nestihne do voleb, což se nestihne, tak už máme smůlu :frowning2:
25. bře 2010 v 10:59  • Odpověz
vzdyt materskou maji jen pracujici maminky a ty myslim, nevydelavaji na detech,od toho jsou tu jiny, :unamused:
25. bře 2010 v 11:03  • Odpověz
J.a.n.i. neříkám,že Paroubek je lepší,ale rozhodně mi příjde,že snad ta jeho strana něco i dělá :grinning:
25. bře 2010 v 11:06  • Odpověz
Monin, proč myslíš, že se to najisto do voleb nestihne? Však to můžou v poslanecké sněmovně na řádné schůzi, která začíná 13. dubna, přehlasovat, pak to půjde ke Klausovi - ten když to nepodepíše, vrátí se to zpátky do sněmovny. Nevím, na kdy mají naplánovanou poslední řádnou schůzi před volbama, ale četla jsem něco o začátku května.. Kolik na to má Klaus dní? Někde jsem našla, že 15, ale nejsem si tím moc jistá.
25. bře 2010 v 11:07  • Odpověz
poupe: nevyděláváme na dětech, ale jde o to, že člověk měl nějaký příjem, z toho příjmu už spadneš dolů a díky této mateřské o dost je to i polovina platu. Člověk má nějaký životní styl, je na něco zvyklý a taky tomu dítěti chceš něco dopřát.....

Právě, že Klaus má na to 15 dní od doručení, což vychází na konec dubna a v květnu jsou už volby - to si myslím, že už nestihnout schůzovat.... ale kéž by :slight_smile:
25. bře 2010 v 11:25  • Odpověz
Monin, jojo, kéž by, ještě jsem to stoprocentně nezavrhla.
25. bře 2010 ve 12:13  • Odpověz
ahojky, toto tema mne zajima i kdyz je to pro mne jen otazka dvou mesicu.....myslim ze panove poslanci a senatori (prevazuji panove) si nedovedou predstavit ze zena je tehotna 9 mesicu a pokud oni vloni rozhodli ze se snizi materska na letosek a pristi rok uz bude zase stejna tak se to tyka uplne jinych lidi nez tech co s tim pocitali kdyz otehotneli nebo sli na materskou....pokud bych nebyla s pritelem tak bych mela velky problem jak zaplatit uvery na bydleni i kvuli tem dvema mesicum...
25. bře 2010 ve 12:24  • Odpověz
Kocando, ano, říkala jsem si to samé.
Mě se to bohužel týká v plném rozsahu a navíc výdaje budou větší, když děti budou dvě.
25. bře 2010 ve 12:26  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.