• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Mateřská 2010

(Zamčená)
23. května 2011 
kopa - jo, to dělá, zvyšuje podporu v nezaměstnanosti, prodlužuje její vyplácení, kupuje si voliče třicetikorunovým poplatkem u lékaře a tak vůbec... jo a ještě navrhuje zvýšení daní těm co pracují, asi za trest, že se snaží něco dělat
25. bře 2010 ve 13:39  • Odpověz
Holky, mě hlavně sere, že stát chce šetřit na skupině lidí, kteří se nemají jak bránit. Nebo snad můžeme nějakstávkovat? Třeba zajet do Prahy a házet po poslancích posrané plínky??? Mám známého, který dělal 10let bachaře, v práci byl nad míru spokojený a teď pobírá od státu doživotní rentu 12tis měsíčně, jeho známý 30 tis měsíčně (před nástupem na rentu dělal ved.fci) Tak tohle mi připadá jako svinstvo...ale nám vezmou tolik měsičně!!! Budeme brát stejně jakona nemocenské-však na nemocenské jsme samy a na mateřské se musíme postarat finančně i o dítě. Co já, mám manžela, vydělává celkem dobře. Ale co matky samoživitelky????? Je tosvinstvo.
2. dub 2010 ve 12:51  • Odpověz
dupik- tak to se mi nezdá 12tisíc. Můj manžel dělá bachaře 10let a zatím má nárok na doživotní rentu 6000kč. Tak nevím kde vzal těch 12 000? jinak máš pravdu, taky s tím nesouhlasím, ta mateřská mě štve, člověk maká jak blbej a pak dostane pár tisíc. Nejvíc mě štvou důchodci jak pořád naříkají že mají málo. Když jsou dva a každej ma 12 tisic, tak mají kolikrat vic než některá rodina s dětmi ale pořád by chtěli přidat, hlavně že dřív se do důchodu chodilo v 54 např. moje babka. My budem dělat do 70 let a nedostanem nic.
4. dub 2010 v 11:11  • Odpověz
no oni jim posunuli ty nároky-teď až po 15letech služby,on šel na rentu v době,kdy platilo,že může po 10letech a dělal nějak.vedoucího...stejně,ať je to jakkoli, rozčiluje mě pojem renta. Neřekla bych ani popel,kdyby byl po úrazu, nebo třeba horníci,kteří mají zdevastované zdraví. Ale na druhou stranu, kdo ho, kdo bydlí v okolí ostravy, nemá zdevastované....No a třinácté platy důchodců mi zvedají mandle. Ale co. Každá skupina si řekne,no tak budeme stávkovat...Například dopravci a jejich bebefity. Tchán je autobusák a nešel do stávky. Musel by se hanbou propadnout. Hádat se o zdanění benefitů (což by u něj činilo 1200Kč max ročně!!!) ale maminkámnamateřských vezmou několik tisíc měsíčně a chlubějí se, kolik státu neušetřili..na co.--aby to rozkradli...juj, zase semi zvedá tlak, jdu do jiných debat...čuska holky..
7. dub 2010 v 10:00  • Odpověz
byla by to paráda... snad by to mohlo klapnout, ne? podle toho, jak jsem četla ten článek...

kolik tomu dáváme procent? 90 :slight_smile: ?
13. dub 2010 v 17:52  • Odpověz
Já tomu věřím :grinning:
13. dub 2010 ve 20:34  • Odpověz
snad to klapne .už by to bylo blbí kdyby to zase neschválily, to by ODS už asi fakt nikdo nevolil.a mě by už asi mlasklo už poprvé mě odvážely když to neklaplo .pro lidi jako my co splácí hypotéku a ještě nemají zcela hotovo a platí jen na inkasu 5000kč(za dva pokoje) a mají dvě děti co taky stojí fůru peněz by to byla ohromná úleva od věčného půjčování a zadlužování ,aby jsme přežily k další výplatě.nechápou to že i pitomá tisícovka je pro nás dost
13. dub 2010 ve 22:55  • Odpověz
No holky, ale prezident si yslim, ze to nepodespise :wink:
14. dub 2010 v 08:19  • Odpověz
prezident to nepodepíše, to ale nevadí, však oni to jeho veto přehlasují...tedy tvrdí, že to stihnou přehlasovat.. Byla by to paráda mít to, co jiné loni...ať uberou sobě..prevíti..
14. dub 2010 v 08:37  • Odpověz
Já už jsem to skoro vzdala, pořád vrátí, pak zase ne, teď možná jo, ale jen když to stihnou. Člověk už se bojí se těšit :sunglasses: No, snad to vyjde.
14. dub 2010 v 15:14  • Odpověz
Ahoj holky, já teda musím říct, že to sleduju hrozně s napětím, protože při mém platu dělá rozdíl nějakých 5000/měsíčně a to není rozhodně zanedbatelná suma. Zvlášť, když mám rodit v srpnu, takže se mě to týká v celém rozsahu. Takže držme palce, ať se aspoň ten Klaus nezachová jako debil :grinning:
A ještě mám jednu otázku, z kolika posledních měsíců se mateřská vypočítává? Ze 12?
15. dub 2010 v 07:19  • Odpověz
ivaanka...........ano z poslední 12 měsíců

já to taky sleduji, sice mě už mateřská skončila v březnu, ale když to stinou odhlasovat tak by mě doplatili cca 10.000,- Kč
:grinning: :grinning:
15. dub 2010 v 08:44  • Odpověz
Mě taky teď v sobotu skončila tak to též sleduju.Jen ať vrací. :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
15. dub 2010 v 11:21  • Odpověz
jo tak mě skončila ve čtvrtek,ale naději,že by nám to vraceli,si fakt nedělám :angry: ale nezlobila bych se,taky bych dostala zpět slušnou částku :sweat_smile:
19. dub 2010 v 18:43  •  2 děti  • Odpověz
bredmax - pokud opravdu poslanci stihnou veto prezidenta přehlasovat, tak si naději klidně dělat můžeš :slight_smile: v tom zákoně to je, jen se bojím toho bordelu, který nastane, nerada bych mateřskou dostala s půlročním zpožděním, myslím klasickou, ne doplatek.
19. dub 2010 v 18:53  • Odpověz
nazdar holky, nevíte prosím některá jak to mám vyřešit, když mám smlouvu na dobu určitou do konce července a až v polovině srpna bych měla jít na mateřskou, pokud půjdu na osm týdnů, což bych snad kvůli zdrav. stavu ukecala. Jak vyřešit ty dva týdny? Na pracák se mi moc nechce. Jde to nějak vychytat?
20. dub 2010 ve 14:31  • Odpověz
ha.slerka - 8 týdnů před porodem můžeš jít bez ohledu na zdravotní stav, to je tvoje právo si zvolit, jinak na UP se hlásit nemusíš a myslím, že ani platit zdravotní pojištění, když to nebude celý měsíc, ale pro jistotu bych si to ověřila na zdravotní pojišťovně, případně pokud bys musela, tak to bude cca 500,-. Druhá možnost, pokud píšeš že nejsi zdravotně OK, je neschopenka, ale prvních 14 dní bude neplacených (ty co normálně platí zaměstnavatel), nebo nastoupit 14 dní před koncem PP, pak by ti je zaměstnavatel normálně platil, ale to záleží na tvém doktorovi.
20. dub 2010 v 19:47  • Odpověz
j.a.n.i, jsi zlato :slight_smile:
20. dub 2010 ve 20:17  • Odpověz
29. dub 2010 v 11:14  • Odpověz
Já taky doufám nebo mě klepne....

Ten Klaus mě ale docela zklamal :unamused:
29. dub 2010 ve 12:56  • Odpověz
to se dalo čekat
hlavně že oni mají dost ale šetří na nás :angry:
29. dub 2010 ve 13:48  • Odpověz
Holky, tušíte někdo, co to tam Klaus motá s tím vrácením zpětně? Že by to nebylo spravedlivé? Nebo čtu přes to mlíko v hlavě špatně já? :sweat_smile:
29. dub 2010 v 15:35  • Odpověz
Dedek jeden, vsak co, on uz ma deti velke.... mozna kdyby mel dceru na materske tak uvazuje jinak.
29. dub 2010 v 16:25  •  2 děti  • Odpověz
pavli - nevím co tím myslel, já ten zákon četla jen zběžně a přišlo mi, že by se to vracelo všem koho se to snížení týkalo, ale fakt je, že jsem nečetla moc pečlivě...
29. dub 2010 v 16:45  • Odpověz
To je dobre:slight_smile: ze to vetoval. Holky, a jaky mate navrh, ze by se melo v nasem state dit, aby se snizil statni dluh? Jasne, uplne nejlepsi by bylo, aby se vzalo vsem a nikomu neustupovalo, aby to bylo fer...ale kazda skupina lidi nadava a nadava a to byste si vazne praly, aby to u nas dopadlo jako v Recku? To se chcete ted vy mit lepe , na ukor deti? Vzdyt se pak stane to, ze ten dluh budou muset platit nase deti...A nez se na me sesypete, ze se mi to urco keca, ze mame jiste prachy, tak ne, nemame, ale setrime....
29. dub 2010 v 17:23  • Odpověz
alci - ano, aby se vzalo trochu a všem a neustupovalo se, protože nechat podporu v nezaměstnanosti, veškeré sociální dávky, platy státních zaměstnanců, platy poslanců, daňové zvýhodnění benefitů, rodičák... a nevím co všechno ještě a snížit mateřskou, kterou každá pobírá půl roku o víc jak 20% mi prostě nepřijde jako šetření, ale jako podraz na těch co pracují a odvádějí státu... ti co nepracují, těch se to nijak nedotkne, ti dostanou dávky jako předtím. A hlavně, kdyby se sebralo na rodičáku 300,- (200,- u toho sníženého, 400,- u dvouletého) tak je úspora pro stát větší, ale takhle sebrali někomu s mateřskou 10 000,- víc jak 2000,- a to jen těm kdo PRACOVALI !!!
29. dub 2010 v 17:37  • Odpověz
Jani, mas pravdu, samozrejme, tak by to bylo fer :pensive: Ja jsem hodne hodne pracovala, a proto jsem mela vysokou materskou :pensive: Kazdy krici, at mu neberou a je to asi i logicke, ale ja to proste beru podle sebe...mame dve deti, stoji spousty penez a jeste spousty stat budou, chteli jsme je, mame je. Taky nam bylo lip, kdyz jsem mela nejvyssi materskou, nemusela jsem tolik premyslet nad vydaji a jeste jsem cast posilala na sporici ucet. Ale rozumove proste vim, ze to snizeni je dobre :pensive: My to nejak zvladneme, nejak udelame. Nechci zit v tom, ze ja se ted budu mit fajn a holky pak za dvacet tricet let budou se mit mnohem hur :pensive:
Mne jde jakoby o princip, ze proste nejak se ten dluh splatit musi a cast , i kdyz malilinkata, by se dala splatit takto.... a obrovska cast maminek, co se jim to nelibi a nadavaji, proste vubec neuvazuje do budoucna...mysli na TED a ne na POTOM...

ale ja nechci zabredat do techto diskuzi, to si kazdy musi srovnat sam.
Za sebe doufam, ze zustane snizena( i kdyz se me to s velkou pravdepodobnosti bude tykat a hodne se me to dotkne).
29. dub 2010 v 17:48  • Odpověz
Prosimtě, Alcatko, jako by nás všechny právě to snížení mateřské na jeden rok nějak vytrhlo...
29. dub 2010 v 17:55  • Odpověz
A souhlasím s tím, co psala j.a.n.i.
29. dub 2010 v 17:56  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.