• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Mateřská 2010

(Zamčená)
23. května 2011 
Přidávám se s názorem k eirin, nevím, jestli zrovna snížení mateřské na jeden rok státnímu rozpočtu pomůže :confused: Navíc většina z ostatních opatření ke snížení neprošla, protože tam byla síla odporu, což matky budou dělat těžko. To na tom vadí mně. Ubrat těm, co nemají možnost se "prát". Bohužel si myslím, že právě dost maminek to snížení pocítila hodně a moc fajn si nežije a už teď se musí ohlížet a věřím, že málokterá nemyslí na POTOM, akorát i TEĎ z něčeho žít musí.
alcatko, to neber jako útok, ale tebe ses nížená mateřská už přece tolik dotknout nemohla, ne?
29. dub 2010 v 19:16  • Odpověz
Ať nám jdou páni poslanci příkladem, šáhnou si na platy, ale ne 4%, aspoň těch 10% jak to navrhovali u státní správy, zdaní si náhrady ale hlavně!! Ať lépe hospodaří s penězi (daňových poplatníků), viz předražené veřejné zakázky - zde alcatko unikají miliardy a žádná mateřská se těmhle číslům neblíží ani omylem a vůbec je nijak neovlivní :sunglasses: :sunglasses: Je opravdu potřeba začít šetřit a jsem ochotná ledaccos překousnout, páč stát je ve srabu, sebrat prachy matkám na mateřské je jen gesto, aby se někde ubralo, falešný pocit jakože se něco začo dělat... A pak se zas dozvíš, že jsme nakoupili super výhodně nějakou vojenskou techniku, případy typu Kapsch (a takhle je to bohužel se vším) a že to bylo předraženo tu o miliardu, tu o čtvrt miliardy :angry: , ale my matky budem hrdé, my to tu zachráníme :grinning: Jen dodávám, že jsem pravicově smýšlející a je jasné, že nechci, aby naše děti platily naše dluhy, ale pokud se zásadně nezmění systém fungování tohodle státu, tak to dobře nevidím.
30. dub 2010 v 15:08  • Odpověz
snížit ano proč ne,ale ať to dají dopředu vědět a né že se řekne za 4 měsíce vám sebereme půlku peněz-kdyby se člověk nato mohl aspoň nějak připravit.sice je to jenom půl roku, ale toho půl roku se vše kupuje -jak ročárek ,postýlka oblečení ,vanička atd-dítě nejrychleji roste -takže pořád oblečení.já nemám rodiče -mamka mi umřela a z otce je teď ožrala -takže žádná výpomoc není .a tchýně ta je v důchodu a přividělává si uklízením aby měly vůbec na jídlo takže tam jsem taky nevyděla ani plinku navíc.-tak kdy nato máme brát .pak ať se taky nediví že přibívá odložených dětí-spousta jich si uvědomí že se oto nedokáží sami postarat a radši dají dítě k adopci aby mělo aspoň co dohuby .A ktěm dětem a zadlužování -vy si myslíte že když se ten schodek sníží teď ,že to ti kur.. poslanci zase do těch 20 let nerozkradou????haha myslím že tam kde jsme teď budeme pořád dokaď budou tamti nahoře pořád hamižní a myslet pořád jen na sebe.-by mě zajímalo naco to pořád potřebujou -po už musí mít i zlatý rakve-řrádlo si neplatí ,bydlení a hadry mají zadarmo ,prd.. si vozí v autě taky za naše?
5. kvě 2010 v 15:08  • Odpověz
Sice se snížením taky nesouhlasím, už jsem tu psala proč... ale tvrdit že sebrali půlku peněz, tím se tak trochu zařazuješ na úroveň našich politiků, protože mě vždycky ve škole učili, že půlka je 50% a ne 20%.
5. kvě 2010 v 15:37  • Odpověz
Ahoj,já tedy souhlasím s alcatkem
A také nemáme peněz na zbyt.Ale asi každý zapomněl,jaké to bylo před tím markantním zvýšením a taky to ty maminy zvládli!
5. kvě 2010 v 16:03  • Odpověz
Barbucho, když se od ledna ta mateřská znovu zvýší, můžeš mi prosím vysvětlit, jaký markantní dopad na zadlužení ČR a potažmo naše děti bude mít ona avizovaná úspora ze snížení mateřské pro tento rok?
5. kvě 2010 v 16:14  • Odpověz
Ahoj chtěla sem se zeptat. Je mi 24 a jsem zaevidovaná na pracáku. Dosud jsem nikde nepracovala a na pracáku mi žádnou podporu tudíž neuznali. A nevím tedy kde mám za žádat o mateřskou?! Poradíte mi prosím?Děkuji Denisa z Českých Budějovic
5. kvě 2010 v 16:34  • Odpověz
Denčo,to nevím:o(,ale na sociálce by Ti to měli říct...ikdyž jestli tam jsou tak ochotní jako u nás,tak vystojíš frontu a nic se nedozvíš :frowning2:
Eirin:nechápu co chceš vědět???Čísla nevím,ale těch maminek je tolik,že každá koruna je znát!
Ale samozřejmě netvrdím,že je to to,co náš stát odlužní!!!
A je mi jasný,že pokud se nahoře nezačnou chovat,tak aby nás (stát ) dostali ze srabu (tím myslím již zmíněné zakásky né zcela výhodné,utrácení ze státní kasy) apod....
Ale opravdu sliby ala zvýšení důchodu,zvýšení mateřské,30-ti korunový poplatek.....to opravdu není dobrá cesta!
To je můj názor
5. kvě 2010 v 16:53  • Odpověz
denca - bohužel na mateřskou mít nárok nebudeš, od dne porodu budeš rovnou pobírat rodičovský příspěvek v té 4leté verzi - tzn. do 21měsíců dítěte 7600 a pak do jeho 4let 3800.
5. kvě 2010 v 17:17  • Odpověz
ještě o rod.příspěvek se žádá na úřadě práce - odbor státní sociální podpory - tiskopisy na najdeš i na www.mpsv.cz - jak tiskopis na žádost o rodičovský příspěvek, tak i žádost o porodné....popř. přídavky na dítě apod...
5. kvě 2010 v 17:18  • Odpověz
Teda.....ty jsi profík v infu :wink:
5. kvě 2010 ve 21:03  • Odpověz
ahojte holky, hledám na netu různé info k mateřské. A našla jsem vaši diskusi. Holky, chtěla jsem se vás zeptat, jestli mi tedy můžete poradit. Nastoupila jsem 27.3. na mateřskou, kdy mi bude vyplacena podpora v mateřství. Jinak naprosto souhlasím. je to největší sprostota. Tady jde vidět, nakolik si naše země váží nové generace a na kolik je podporuje.
5. kvě 2010 ve 21:08  • Odpověz
Barbucho, nechci po tobě žádná čísla.. jde mi o princip. Znám argumenty obou stran, mám přečtené stenoprotokoly všech jednání poslanecké sněmovny, které se daného tématu týkaly. A věř, že těch maminek není zase tolik, aby to mělo kýžený efekt, kor když se od nového roku zase automaticky vrátí na původní úroveň. Právě naopak - velmi malé skupině sebrali velmi mnoho. A zrovna té, která pracuje a odvádí státu nemalé peníze. Btw. s ostatním taky nesouhlasím (třinácté důchody apod.). Jenže začít by se mělo úplně někde jinde. Ještě poznámka - vadí mi, když se pořád mluví o "zvýšení mateřské". O žádné zvýšení nejde, jde o její navrácení na původní úroveň. Se zvýšením jako takovým bych v současné situaci taky nesouhlasila.
5. kvě 2010 ve 22:07  • Odpověz
bamsmudla - za těch pár dnů v březnu bys měla dostat peníze v dubnu - do konce dubna !!! někde vyplácí kolem desátého, někde třeba až kolem 25. ale každopádně dnes je 5.května, takže peníze za březen by jsi měla už mít - být tebou zavolám na příslušnou ossz odkud ti má být mateřská vyplácena (je to podle sídla zaměstnavatele) a chtěla bych vysvětlení - jestli ti třeba zaměstnavatel neposlal žádost včas, budou mít peníze spoždění :frowning2:,každopádně telefonátem nic nezkazíš....
5. kvě 2010 ve 22:14  • Odpověz
Vojtisek2007-moc děkuji za informace. Já že sem se ptala snad všude a ty mi to nemohli říct,ale něco o těch dávkách mi říkali na pracáku že tam musím s nějakýma papírama ale odkud bych je měla mít nebo co tam má v nich být už mi neřekli.Tak sem aspoň našla vaše stránky a zeptala se.Ještě jednou moc děkuji.
6. kvě 2010 v 09:46  • Odpověz
vojtisek moc děkuji za informaci. Hned tam budu volat. Holky co se týče té mateřské, je to nezpravedlivé a naprosto souhlasím s eirin. Neušetří na nás až tolik. A ty peníze se stejně utratí úplně někde jinde za něco nepodstatného. Dělala jsem ve státní správě a snížili nám plat o 4% a naprosto s tím souhlasím, ale nesouhlasím s tím, aby maminkám sebrali peníze o 20%. Nikdo jiný takové snížení neměl. A nechápu, proč to má odnést zrovna tato skupina. a u mě to dělá docela dost peněz a to jsme si minulý rok vzali hypotéku. Nejhorší je, že člověk s něčím počítá a oni mu to o tolik sníží. Asi by bylo nejlepší vyjít do ulic i smiminkama. To by mě zajímalo, jestli Topolánkova milenka to musí řešit. Určitě ne. A další věc je, že silné ročníky většinou už porodili, takže o tolik peněz nepůjde. Jsem taky pro poplatky u doktorů, protože si myslím, že to z ordinací vyhnalo důchodce, kteří se tam chodili jen bavit. A to mám od doktorek, které z nich byli nešťastné, protože je tam měli dvakrát týdně s ničím. Když někdo potřebuje nutně doktora, tak těch 30 kč zaplatí. Samozdřejmě, že by to mělo být trošku upravené, ale to je věc jiná. A hlavně snížení mateřské na jeden rok je bez efektu.
6. kvě 2010 v 11:36  • Odpověz
Bamsmudla: "Děkuji ti náčelníku, že ses mě zastal" :grinning:
6. kvě 2010 ve 12:04  • Odpověz
proč náčelníku? :slight_smile:
6. kvě 2010 ve 13:04  • Odpověz
To bylo z Cimrmana :wink:
6. kvě 2010 ve 14:19  • Odpověz
Aha, to já mám v tomto velké nedostatky. ale kamarádka ho má strašně ráda
6. kvě 2010 ve 20:59  • Odpověz
:grinning: :grinning: severní pol :grinning: :grinning:
6. kvě 2010 ve 21:20  • Odpověz
Holky, nedá mi to, sice jsem jen nakoukla ze zvědavosti.............., ale ráda bych reagovala.
Buďte rádi, že něco dostáváte. Dříve dostali rodiče porodné amateřský příspěvek cca půl roku (ve směšné výši - byly i směšné platy) a nazdar, jo a samozřejmě ještě rodinné přídavky;ale taky děti mazaly od roka do jeslí, protože většina rodičů pracovala a běžně aby děti uživila, měli i více zaměstnání; přece ty děti chcete vy a vy a vaši partneři jste za ně zodpovědné, takže čekat, že mi někdo něco dá je ubohé. A řešit zvýšení porodnosti slibováním vyšší mateřské a rodičovských příspěvků atd....., je jen na oko, to že teď v posledních cca pěti letech více dětí není rozhodně dávkami, ale silnými ročníky, a pak začaly rodit i starší maminy........
Všude jinde ve světě je ve většině případů jednorázový "dar" pro dítě a utrum, a mateřská dovolená po dobu nejdéle tuším 4 max. 6. měsíců a pak smůla.............
Mě spíše vadí, že se důchody vyplácejí lidem, kteří např. jako moje "teta" zde odpracovala necelých 12 let, děti nemá, zdrhla do Německa, vdala se a s velkou slávou se vrátila v roce 1995 do Čech, prý se jí hrozně stýskalo a dostává důchod jak od nás tak i z Německa. Takže se ptát......proč má důchod? Není jednou podmínkou odpracování cca 25 let? A takových je v republice nespočet.
no nic, raději se nebudu více rozohňovat :wink:
6. kvě 2010 ve 21:37  • Odpověz
Iloho, tak ať mi klidně stát umožní pracovat i na mateřské (nejen na poprděnou dohodu), ať mám možnost dát děti do jeslí, do školky... Všude jinde ve světě totiž tyhle věci fungují, u nás máme smolíka. A ano, čekám, že mě teď stát podpoří, protože teď je to poprvé, co od něj něco chci, doteď jsem mu odváděla nemalé peníze.
K ostatnímu řečenému ohledně důchodu nemám co dodat.
6. kvě 2010 ve 22:36  • Odpověz
eirin - při mateřské pracovat můžeš, jen to nesmí být na tu smlouvu, na základě které čerpáš mateřskou, ale uzavření druhého plnohodnotného poměru zakázané není, taky to teď řeším, se zbytkem nezbývá než souhlasit...
6. kvě 2010 ve 22:45  • Odpověz
Jani, já vím, na dohodu o provedení práce. Jenomže je to další administrativa u stejného zaměstnavatele a stejně bych zase vykonávala stejnou činnost jako na smlouvu. Přijde mi to padlé na hlavu, proč mi to nedovolí rovnou? Víš, tohle mě štve. Zase je to všechno o těch principech. Nakonec jsem si to vyřešila jinak.
6. kvě 2010 ve 22:47  • Odpověz
Nejen na ni, i na DPČ nebo klasický druhý PP a musí být na jinou činnost.
Další administrativa to je, to je fakt. I když zrovna tohle mi logické přijde, mateřská, stejně jako nemocenská je náhrada ušlého platu, tak holt nemůžu dostávat i ten plat. Nebo je možné dostávat plat, ale zas ti nebudou platit tu mateřskou.
7. kvě 2010 v 07:51  • Odpověz
Jani, no právě. Mně bylo řečeno, že nesmím pracovat na nic, kde se odvádí sociální pojištění, jenom na tu dohodu o provedení práce. A dál už jsem se o to nestarala.
U mě je problém ten, že mám tři úvazky, takže musím být na mateřské na všech, kdybych si nechala vedlejšáky tak jak jsou, nešlo by mi nic ani z HPP.
7. kvě 2010 v 10:27  • Odpověz
eirin - každé pojištění se dle zákona posuzuje samostatně, i když na spoustě sociálek tvrdí, že to samostatně není, právě to řeším taky, protože sociálka pod kterou patříme v práci na to má taky takový názor, mám slíbeno vyjádření přímo od sociálky, ale zatím mi nedorazilo. Z aperia mi každopádně odpověděli toto: (ptala jsem se tedy jen DPČ, ale i z té se odvádí sociální)
Ano. Právní předpisy nevylučují současné pobíraní peněžité pomoci v mateřství a práce na DPČ na jiný druh práce pro stejného zaměstnavatele.
Faktem je, že já budu tu DPČ uzavírat až před mateřskou, takže mi z ní vůbec nárok nevznikne... no ještě to bude boj.
7. kvě 2010 v 18:07  • Odpověz
Jani, tak to zdárně dobojuj :wink:
7. kvě 2010 v 19:29  • Odpověz
Ahoj holky, měla bych takový dotaz, od 1.4. jsem na PPM, dnes mi přišly poprvé na účet peníze - 7380,-
Někde jsem zaslechla, že když je to mín jak 7600,- , tak že se někde dá žádat o doplatek rozdílu???
Díky moc za odpověď.
11. kvě 2010 v 10:54  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.