• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Mateřská 2010

(Zamčená)
23. května 2011 
j.a.n.i: áááha :unamused: No nic, tak bohužel se tomu šílenému papírování s převáděním rodičáku na manžela asi nevyhnu.. Ale co, 4 roky rodičák fakt nechcu... Kdžytak bych chtěla nějak hned druhé nebo nastoupit do práce...
Nevíš, jak moc je to složité s tím převáděním na manžela? Asi dost, co :unamused: Ale tak nedá se no... Ale to by se jednalo jenom o rodičák, PPM by na manžela vyplatit nešla, že.. (ani zpětně). Ode dne porodu bych pobírala ten rodičák, že.. Moc děkuju za odpovědi, ale já jsem v tomto totální laik a čím víc si o tom přečtu, tak jsem z toho víc zmatená :sweat_smile:
15. kvě 2010 v 16:56  • Odpověz
Tak zítra se má hlasovat o vrácení výše mateřské - jsem zvědavá jak to dopadne.
17. kvě 2010 ve 20:17  • Odpověz
tak to mi spadl balvan ze srdce .ale určitě zase něco vymyslí jinýho
18. kvě 2010 ve 13:35  • Odpověz
Tak to jsem taky moooooc ráda, ale jen by mě zajímalo, kdy to vrátí těm, co na to mají nárok zpětně? Doufám, že co nejdřív - co je doma, to se počítá :grinning: .
18. kvě 2010 v 16:55  • Odpověz
Esuska: dle článku od renaaterky se začne mateřská zpětně vyplácet cca od října.
18. kvě 2010 v 16:59  • Odpověz
nejdůležitější je, že to vrátí :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
19. kvě 2010 v 06:17  • Odpověz
přesně tak, hlavně, že to budou vracet zpětně :wink: :grinning:
Docela by mě zajímalo, jak to bude s tím doplatkem od sociálky do těch 7600,-. Jestli to budu muset vracet, nebo jestli si to vyřídí mezi sebou, ale to těžko....
19. kvě 2010 v 09:07  • Odpověz
To mě taky přesně napadlo - je to sice nula nula prd, ale pochybuji, že to stát nebude chtít zpět - navíc na to má právo, ale zajímalo by mě kdy si o to řeknou.
19. kvě 2010 v 09:13  • Odpověz
esuska - chtít to zpět podle mě musí, jinak by to bylo protizákonné, ale taky nevěřím tomu, že si dokážou poslat údaje mezi sebou a těm co měli doplatek do RP to prostě nedoplatit, nebo doplatit o ten doplatek méně...
19. kvě 2010 v 09:19  • Odpověz
Ahoj, omlouvám se, ale už v tom mám zamtek. Můžete mi to prosím nějak vysvětlit? Nastupuji na mateřskou zítra, tj. 20.5.,
když schválí vyšší mateřskou od třeba června nebo července tak by my měly za ten měsíc nebo dva doplatit o co jsem jakoby přišla? Nebo se rozhoduje i o tom, zda to budou vůbec vracet. Díky :slight_smile:
19. kvě 2010 ve 12:01  •  1 dítě  • Odpověz
Janulka, vracet to budou všem, komu po 1.1. 2010 vznikl nárok, to už je jasné. Takže Tobě to doplatí také :wink: Kopíruju článek z odkazu výše:

Doplatek za první pololetí přijde zpětně
Přestože definitivní zrušení škrtů nabralo oproti původnímu plánu několikaměsíční zpoždění, matky o peníze nepřijdou. A to přesto, že zákon začne být účinný až prvním dnem měsíce následujícího po jeho vyhlášení ve Sbírce zákonů, tedy zřejmě od 1. června nebo 1. července.
Díky pozměňovacímu návrhu lidoveckého poslance Jiřího Carbola totiž zpětné dorovnání získají i matky, které od začátku ledna dostávají zhruba o pětinu nižší mateřskou, než by dostávaly vloni. Zpětné dorovnání se však týká jen peněžité podpory v mateřství, nikoliv ošetřovného.
Určitý čas na provedení změn ve svých systémech nicméně ještě bude potřebovat i Česká správa sociálního zabezpečení, která mateřskou vyplácí. "Standardně jde o tříměsíční technologickou lhůtu," říká její mluvčí Kamil Vařeka. Úřad se prý nemohl na změnu začít připravovat dříve, než byla novela definitivně schválena. Úřad měl přitom vloni problémy s opožděným vyplácením "běžné" mateřské i nemocenské.
"Doplatky začneme zpětně vyplácet od října. Lidé, kteří v předchozích měsících dostali nižší mateřskou, nemusí o doplatek speciálně žádat, přijde jim automaticky," řekl online deníku Aktuálně.cz mluvčí České správy sociálního zabezpečení Kamil Vařeka.
19. kvě 2010 ve 12:04  • Odpověz
Ahojky mě se ta mateřská taky týká a když nad tím tak přemýšlím tak v tom bude asi pěkný binec než to všechno vyplatí. :unamused:
19. kvě 2010 ve 14:54  • Odpověz
hlavně že vyplatí :slight_smile: ...
19. kvě 2010 ve 14:59  • Odpověz
Ahojda, prosím Vás, chtěla jsem se zeptat. Kvůli tomuhle zákonu mi od 1.1.2010 vzali přídavky na děti. Když ho teď zrušili, myslíte, že budou vracet i přídavky? Nevíte jak to je?
Díky
19. kvě 2010 v 16:26  • Odpověz
To su teda zvědavá jak to budou počítat. V prosinci jsem šla na mateřskou, předtím jsem pobírala rodičák na dcerku. Díky snížení mně vycházelo 225 kč na den, tak mně to ten úřad od kterýho jsem pobírala rodičák doplácel do těch 7600 za měsíc. Mateřská chodí odjinud. Budou v tom mít asi pěknej bordel.
19. kvě 2010 v 16:31  • Odpověz
zero - není pravda, že by ten zákon zrušili, k ničemu takovému nedošlo, pouze přijali další zákon, který ruší změny v mateřské a ošetřovném, všechny ostatní změny normálně zůstávají v platnosti
19. kvě 2010 v 17:37  • Odpověz
Ahojky všem,nastupovala jsem MD v listopadu 09 a ted v kvetnu 10 mi konci,bude se i mne tykat vraceni penez za tech 5 mesicu?pochopila jsem to spravne?diky Petra
19. kvě 2010 v 19:37  • Odpověz
ano petulo dostaneš doplaceno zpětně
19. kvě 2010 ve 20:01  • Odpověz
cazadora-díky za odpověď :slight_smile:
19. kvě 2010 ve 20:04  • Odpověz
ahoj holky

prosím poradte:o)
Jsem od února na ÚP.Ted jsem zjistila že jsem těhotná po IVF.Na pracák jdu 28.5. a k dr.na UTZ 1.6.Mám na pracáku říct že jsem těhotná? mám si u dr.nechat napsat neschopenku,budu na rizikovém jeslti to vyjde,do práce bych stejně nemohla nastoupit,kdyby mě nějakou nabídli.jde mě o to,abych ji kdyžtak mohla odmítnout a měla nějaké potvrzení ze zdravotních důvodů.Vím že neschopenka je stejně k ničemu,slouží jen jako omluvenka.Je teda lepší dál být na pracáku nebo na rizikovém? mateřskou ani nemocenskou nedostanu,to je mi jasné,že budu bez peněz,s tím jsme se nějak srovnali,budem to muset zvládnout do porodu bez peněz.podporu dostanu naposled v červenci a pak už nic:o(
20. kvě 2010 ve 13:01  • Odpověz
Ahoj, jak je to s pracákem a neschopenkou, to netušim, ale když nemáš nárok na mateřskou, tak bys měla pobírat hned od začátku rodičovskej příspěvek ne? Aspoň švagrová to tak měla, když měla dítě hned po škole.
20. kvě 2010 ve 13:15  • Odpověz
Jj rodičák budu pobírat,ale až se mi dítko narodí:o)) do té doby nic
20. kvě 2010 ve 13:27  • Odpověz
Ale i kdyby ti nějakou práci nabídli, tak když řekneš že seš těhotná, tak by byla blbost tě tam posílat, když půjdeš za pár měsíců na mateřskou. Se normálně na pracáku zeptej co by bylo nejlepší. Myslím že ani v žádné firmě by z toho nebyli nadšení že jim tam přišel někdo jen na chvilku.
20. kvě 2010 ve 13:53  • Odpověz
jj asi se na pracáku normálně poptám:o)) já bych ani do žádné práce nešla,to mě za to fakt nestojí,někde se nervovat v práci.dlouhé roky se snažíme o dítko,chci být doma..
20. kvě 2010 ve 14:16  • Odpověz
To bude teda fakt lepší být doma v klidu ať všecno dobře dopadne. Ale i tak by stejně byla blbost aby nějaká firma vzala ženskou co má jít za chvílu na mateřskou.
20. kvě 2010 ve 14:27  • Odpověz
Dobrý den,
měla bych taky dotaz.
Nyní jsem na rodičáku - tříletá varianta.
Nyní jsem i těhu, chci se zeptat, kdo mi bude vyplácet druhou mateřskou - zaměstnavatel nebo sociálka????

Děkuji za odpověď.
24. kvě 2010 ve 14:27  •  2 děti  • Odpověz
Ahoj, byla jsem na tom jako ty. Tříletej rodičák a do toho druhý dítě. Mateřskou ti bude zase vyplácet zaměstnavatel, teda za ně to platí sociálka, ale papíry z gyndy o nástupu na mateřskou odnes do práce. A mně dokonce mateřská vyšla ještě vyšší, než u prvního dítěte.
24. kvě 2010 ve 14:35  • Odpověz
Ahojky, nevím do které diskuze napsat, tak zkusím tady :slight_smile:

Nevíte jestli mám opravdu nárok na mateřskou, když v červnu končím rodičovskou a hned druhý den nastupuji na nemocenskou a z nemocenské bych šla hned na mateřskou? Tzn. že mezi rodičovskou a mateřskou nebudu pracovat, ale budu na nemocenské..........kde mi to řeknou, na sociálce?
Díky
31. kvě 2010 v 17:16  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.