• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Mateřská 2010

(Zamčená)
23. května 2011 
Jájik, osobně jsem za výbavičku nedávala ani korunu. Většinou jsem vše podědila nebo dostala od kamarádek a zase oblečení budu posílat dál. Akorát jsme kupovali postýlku, povlečení a kočárek po jednom dítěti a zase to taková pálka nebyla. Představovala jsem si to horší.
S politikou je to horší. Věřím, že oni u sebe taky začnou šetřit. Osobně co mě nejvíce štve je to, že se tu vyplácí dávky těm, co vůbec nechtějí pracovat a jen si vyrábí děti jako na běžícím pásu.
10. čer 2010 ve 14:05  • Odpověz
Ano, začít musí u sebe, alespoň symblicky, protože to se v rozpočtu stejně neprojeví,ale to že u nás může být maminka doma tři roky za více jak sedm tisíc je luxus jinde nevídaný a z ušetřených peněz by se mohly podporovat školky, firemní školky a jesle.Já mám nový akorát kočár a postýlku, jinak vše po někom nebo jako dárky, to co už nepotřebujeme, půjčujeme dál, látkuju, to se sice až tak nevyplatí, když musím mít každou plenku na trhu :grinning: Ale dítě teprve začne peníze stát, až přijdou tábory, lyžáky atd.
10. čer 2010 ve 14:13  • Odpověz
sry za chybky :sweat_smile:
10. čer 2010 ve 14:15  • Odpověz
Vycu, souhlas.
10. čer 2010 ve 14:22  • Odpověz
No jo tak to se někdo má když skoro všechno zdědí.Mi jsme si musely všechno kupovat a když chceš pro své dítě jen to nejlepší tak to samozřejmě něco stojí.
Je jasný že každá z nás na to má svůj názor tak sem jen chtěla říct ten svůj
10. čer 2010 v 15:28  • Odpověz
Jenom doplním, že jsme všechno nezdědili nebo nedostali, nakupovala jsem věci na aukru nebo mimi bazaru např. nové oblečení má od ná jenom jedny kalhoty, jninak vše už po někom, teď mám na poště 14 bodyček za 140,- Kč i s poštovným :grinning: A to oba pracujeme a já už si začnu při rodičovské přivydělávat, prostě nemusím mít všechno nové :wink: A rozhodně není nutné, aby mi na to přispíval stát, samo když dává, tak to neodmítnu, bohužel to co za dírů zůstává ve státní kase, odnesou hlavně naše děti, stát nejsou politici, stát jsme my.
10. čer 2010 v 15:34  • Odpověz
píšu jak hotentot, mám malou na ruce :grinning: pa, jdeme k vodě :slight_smile:
10. čer 2010 v 15:40  • Odpověz
Já jsem taky toho názoru, že dítě nemusí mít všechno nové. Zaprvé z toho nemá rozum a za druhé to má stejně jen na chvíli. Pak se to předá dál. Jinak i my jsem si nakoupili spoustu věcí na Aukru i na mimibazaru. Ať je to kojící polštář nebo nová postýlka z Aukra i s povlečením atd. :slight_smile:
10. čer 2010 v 15:44  • Odpověz
@vojtisek 2007, @j.a.n.i : holky, můžu vás ještě otravovat s dotazem... :pensive: Už jste mi dříve odpověděly na všechno co jsem potřebovala (moc díky) a chtěla bych se ještě něco zeptat - abych shrnula svoji situaci, tak jsem 7.6.2010 odstátnicovala, tím jsem ukončila studium, ale v ochranné studentské lhůtě jsem ještě do konce července, podle toho, co nám řekli ve škole. Od července se chci ale už přihlásit na pracák, ať mám nějaké prachy (neco jsem odpracovala v posl. 3 letech-celkem rok na poloviční úvazek v nemocnici+něco na dohodu o vykonání práce). Mám ale dotaz: úúplně jsem zapomněla, že mám v manželové firmě smlouvu "na dohodu o vykonání práce". Mám to někdy od ledna a nechodím tak moc často..byla jsem tam párkrát v březnu, dubnu a teď chodím docela dost v červnu. Myslíte, že z tohoto by mi plynul nárok na PPM? I když si vydělám dejme tomu 1500 Kč měsíčně? Jak se pak PPM počítá (pokud bych na ni teda měla nárok), když je příjem tak nízký? Mám to fakt jen jako přivýdělek, abych neležela doma, protože do práce už nenastoupím, bo jsem zdravotní sestra... Moc díky za odpověď!
10. čer 2010 v 16:49  • Odpověz
@pampeliska1 pokud máš na mysli dohodu o provedení práce, tak z toho nárok na PPM není, pokud by to byla dohoda o pracovní činnosti tak teoreticky jo, ale prakticky vlastně asi taky ne, neb nedosahuješ 2000,- měsíčně a bude to tedy bráno jako zaměstnání malého rozsahu, které taky nezakládá nárok na PPM
Jen nezapoměň, že až se budeš hlásit na pracáku, tak musíš nahlásit, že tu dohodu máš, do 4000,- měsíčně je to povoleno, ale nesmíš ji zapřít.
10. čer 2010 v 18:21  • Odpověz
@j.a.n.i moc díky za odpověd, myslela jsem si, že mi to k ničemu nebude.... :unamused: Tak to je fajn, že si aspoň můžu k podpoře vydělat max. 4000..jsem právě nevěděla, kolik to je...
10. čer 2010 v 18:40  • Odpověz
Tak jsem se tu začetla do debaty jestli snížit mateřskou, nebo rodičovskou..... Nebyla bych ani pro jedno. Myslím že státu mizí peníze úplně někde jinde a navíc mě dokáže vytočit, že matkám by chtěli sebrat kde co a nějaká blbá Talmanová dostane při odchodu ze sněmovny půl mega odchodnýho. Sice snížení rodičáku o 10 % jak chce Top 09 není zas tak citelně moc, ale už jen z principu. Pořád hulákají že nebude na důchody, že se rodí míň dětí. To se pak mladý rodiny s hypotékou na barák do rodičovství asi moc nepohrnou s vidinou mizerných příjmů. Ale je pravda že třeba za první dítě jsem dostala v roce 2007 porodný 17800, což je opravdu hodně. Samozřejmě neříkám že se nehodily, ale to bylo opravdu rozhazování státních peněz.
11. čer 2010 ve 13:27  • Odpověz
Holky tak sem se právě dočetla, že chtějí úplně zrušit porodný!!! Tak jsem z toho teda hotová, no ani nemá cenu se rozčilovat.
Tak jsem ráda, že my jsem ho aspoň stihli, protože ta výbavička fakt něco stála, a to jsme hodně věcí dostali - půjčili, nebo koupili na bazárku.Jako to se teďka bude rodit dětí fakt.... :cry:
13. čer 2010 ve 21:29  • Odpověz
@janca26 no, jestli někdo rodí děti pro porodné, tak bude možná lepší, když mít děti nebude...
13. čer 2010 ve 21:51  • Odpověz
@j.a.n.i Asi tak a nevím, že by někdy statisticky porodnost kopírovala křivku výše porodného.
13. čer 2010 ve 21:53  • Odpověz
@j.a.n.i naprosto s tebou souhlasím :wink: i když u některých skupin lidí o tom nepochybuji, že to dělají záměrně... schrábnout porodný plus přídavky na děti a sociální dávky... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
13. čer 2010 ve 22:06  • Odpověz
navíc když se podíváte, tak v okolních státech třeba porodný vůbec nevedou a někde mají mateřskou o hodně kratší než u nás, takže vlastně můžeme být rádi :sunglasses:
13. čer 2010 ve 22:08  • Odpověz
@michamicha No kdyby tady u nás stejně jako v těch okolních státech chlap v poho z platu zvládnul živit rodinu i platit bydlení, tak bych taky neřekla ani slovo, když už chceš srovnávat.
13. čer 2010 ve 22:15  • Odpověz
@eirin to máš sice pravdu, ale někde se začít musí pokud nechceme dopadnout jako v Řecku :unamused:
13. čer 2010 ve 22:27  • Odpověz
@michamicha Ano, a není nic snadnějšího, než začít u maminek :confounded: Snadné věci nejsou vždycky ty nejlepší a nejefektivnější, že...
13. čer 2010 ve 22:29  • Odpověz
@eirin no já nechápu proč si všichni stěžujou, mateřskou vrátili na původní úroveň to vítám, protože když si spočítám kolik dostanu za těch 6 měsíců, tak v mém případě jenom ten rozdíl bude dělat víc než celý to porodný, takže porodný klidně oželím... když už mluvíme o těch platech otců - živitelů rodin v okolních státech, tak třeba v Německu nebo v Rakousku si zase člověk platí veškerý lékařský úkony, takže ono vyjít s platem tam asi taky nebude žádná procházka růžovou zahradou pokud neni člověk zdravej a nikdy s ničím nemarodil... ale v Čechách to spousta lidí nechápe, protože si zvykli žít na dluh (teď nemyslim hypotéky a úvěry na bydlení, ale klasický spotřebitelský úvěry na nesmysly jako domácí kino, atd... Já zastávám názor, že když na něco nemám prachy, tak si to nekupuju nebo si na to našetřím...) a teď horko těžko splácí povinný splátky a spoléhají, že stát je vždycky nějak podrží a když pak přijdou nutný změny, tak se všichni začnou bouřit...
Bohužel všechno to se vším souvisí...
13. čer 2010 ve 22:44  • Odpověz
@michamicha Tak ohledně úvěrů máme stejný názor. Jenomže nemyslím si, že by většina maminek byla zadlužená spotřebitelskými úvěry, ale právě hypotékou a to je sakra rozdíl. I mně ten rozdíl bude dělat víc než porodné pro obě děti. Mně vadí to, že se jedním rozhodnutím něco prostě zruší, místo aby se to předělalo (např. porodné pouze na první dítě, klidně nižší než těch 13tis.) a hlavně že se začíná právě tady.
13. čer 2010 ve 22:57  • Odpověz
Micha, naprosto souhlasím s tvým názorem.

Eirin, ono je to těžké. Někde se začít musí a uvědom si, že stát jsme my. Pokud nechceme dopadnout jako v Řecku, tak se někde šetřit musí. Mysli na budoucnost svých dětí. Když se neudělají škrty, tak zkrachujeme. A navíc pokud vidím, tak ty škrty se nedělají jenom u maminek.
14. čer 2010 v 07:40  • Odpověz
l.u.c.i.e-to je sice pravda ale ty škrty by si měly udělat i oni,což neudělají
14. čer 2010 v 09:37  • Odpověz
jajik25, to máš bohužel pravdu a měli by jít příkladem. I když kdo ví, třeba se toho dočkáme. Asi jsem naivní, co? :slight_smile:
14. čer 2010 v 09:40  • Odpověz
I když teď jsem četla, že John chce snížit platy politiků, ale to mu neprojde, jelikož si to neschválí... To je mi jasné. :unamused:
14. čer 2010 v 09:45  • Odpověz
Lucko, kdo ví, třeba si to i páni politici uvědomili, že musí začít taky u sebe, navíc pokud bude mít koalice většinu, tak si to myslím schválí :wink:
14. čer 2010 v 10:25  • Odpověz
@l.u.c.i.e Stát jsme sice my, ale kvůli nám zadluženi nejsme :angry: Když už se má šetřit, tak všude, mě prostě jen vadí, že se začíná od maminek.
14. čer 2010 v 10:26  • Odpověz
Stačilo mi si přečíst, jen poslední příspěvek, naprosto souhlasím.
Vemte nám porodné, příspěvky, mateřskou.... všechno! Ušetříte na tom více peněz, než kdybyste prodali ty vaše limuzíny ve kterých si vozíte zadek za naše peníze!

Pardon, potřebovala jsem to říct, zrovna včera jsme s přítelem mluvili
14. čer 2010 v 10:30  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.